Nejsilnější antioxidanty: Odkud je načerpat a proč jsou tak životně důležité?

Víte co jsou antioxidanty? Termínem antioxidanty se označují všechny cenné látky, jako jsou vitamíny, minerály a další živiny, které jsou schopné ochránit buňky před negativním vlivem volných radikálů. A právě ty stojí na počátku oslabení našeho organismu, většiny vážných onemocnění a podílí se také na rychlém stárnutí. Antioxidanty neutralizují účinky volných radikálů dříve, než v těle způsobí nežádoucí chemické reakce a svou činností přispívají k ochraně imunitního systému. Pro lidský organismus jsou naprosto nepostradatelné! Ochrání vás před nachlazením, srdečními nemocemi, infarktem, zpomalují stárnutí a přispívají k psychické pohodě. Kde je najdete? Antioxidanty jsou běžnou součástí stravy, nejvíce jich obsahuje ovoce a zelenina. Známým antioxidantem je vitamin C, E, minerály selen a zinek, flavoniody, koenzym Q10 a jiné.

Zdroj: khumthong / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: khumthong / FreeDigitalPhotos.net

Nejsilnější antioxidant na světě

Nejbohatším zdrojem antioxidantů je veškeré bobulovité ovoce. Ostružiny, maliny, borůvky, to jsou doslova hotové vitamínové bomby. Mezi nimi ale vynikají zejména plody Maqui Berry, které jsou odborníky označeny za nejsilnější antioxidant na světě. Z tohoto důvodu patří rovněž do kategorie superpotravin, které mají řadu příznivých účinků na lidský organismus. Drcené bobule Maqui Berry využívali už indiáni v domorodé medicíně. Zrychlují metabolismus, dobře zasytí, detoxikují tělo od škodlivých látek a mají protizánětlivé účinky.

Čerpat antioxidanty >>

 

Do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na antioxidanty:

 • brokolici
 • tmavou listovou zeleninu (kapusta, špenát, mangold, kadeřávek)
 • luštěniny
 • česnek
 • lněná semínka
 • zelený čaj
 • rajčata

Dejte si skleničku červeného vína

Pokud máte rádi červené víno, můžete se radovat. Sklenička denně je dokonalou prevencí proti krevním sraženinám, a proto červené víno kladně ovlivňuje funkci celého kardiovaskulárního systému. Antioxidační účinek je posílen velkým množstvím vitamínu C a rovněž se podílí na odbourávání cholesterolu. Popíjení červeného vína v rozumné míře je prostě zdravé.

Goji Berries – nejzdravější ovoce

Určitě jste už někde zahlédli malé červené bobule goji, které se nápadně podobají šípku. V tradiční čínské medicíně je goji berries nebo také kustovnice čínská považována za omlazující ovoce. Nutriční hodnota kustovnice čínské je tak vysoká, že ve srovnání s ostatními druhy ovoce nemá žádnou konkurenci. Proto je považována za nejzdravější ovoce na světě. Je doslova napěchována antioxidanty, obsahuje řadu důležitých vitamínů, bílkovin a stopových prvků. Plody mají až 500x více vitamínu C než pomeranče. Můžete je konzumovat jako sušené ovoce, nasypat do ranní cereální kaše, salátu nebo z nich připravit čaj.

Čerpat antioxidanty >>

Antioxidanty podporují krásný vzhled

Antioxidanty prospívají zdraví celého organismu, což se projeví i navenek. Pomáhají snižovat oxidační stres v jednotlivých buňkách, který vzniká vlivem škodlivých volných radikálů. Ty způsobují například předčasné stárnutí pleti a kůže, snižují tvorbu kolagenu, nepravidelnou pigmentaci, vypadávání a lámání vlasů a nehtů. Problémy s péčí o zevnějšek tak na sebe nenechají dlouho čekat. Budete-li ale dodržovat pestrý a vyvážený jídelníček a konzumovat potraviny bohaté na antioxidanty, můžete spoustě problémů předejít.  

Mezi silné antioxidanty se řadí vitamín C, jenž se podílí v lidském těle na celé řadě metabolických procesů. Vitamín C chrání buňky před oxidativním stresem, přispívá k normální funkci imunitního systému a důležitá je i jeho role v syntéze kolagenu

Na oxidanty a přírodní vitamín C je mimo jiné bohatý také doplněk stravy Blendea SUPERBEAUTY. Jedná se o čistě rostlinnou směs superpotravin a antioxidantů, které ve vzájemné kombinaci podporují zdraví pleti, vlasů a nehtů. Díky nim organismus dostává všechny potřebné živiny důležité pro ukazatele krásy

TIP na článek: Čtěte moji recenzi Blendea SUPERBEAUTY. Jaké s ní  mám zkušenosti a jak funguje?

Blendea SUPERBEAUTY pro vitalitu pleti, vlasů a nehtů

 

Blendea SUPERBEAUTY je osvěžující nápoj s chutí lesního ovoce / foto: archiv autorky
 • čistě přírodní rostlinná směs superpotravin a antioxidantů v BIO kvalitě
 • bez konzervačních a přídatných látek
 • vhodné pro vegany
 • bez přidaného cukru
 • bohatý zdroj přírodního vitamínu C (silný antioxidant)
 • účinné látky přispívají k tvorbě kolagenu
 • jednoduchá na přípravu (sypký prášek stačí smíchat s tekutinou)
 • svěží chuť lesního ovoce
 • lze přidat do smoothie, kaše, ovocné či zeleninové šťávy, jogurtu, použít k přípravě RAW dezertů
Blendea SUPERBEAUTY >>

 

Zelený čaj

Součástí pitného režimu by měl být minimálně šálek zeleného čaje denně. Pro svůj vysoký obsah antioxidantů patří kvalitní sypaný zelený čaj rovněž mezi superpotraviny s významným podílem vitamínů a minerálů. Zvláště v podobě rozemletého prášku čaje matcha jsou účinky zeleného čaje až desetkrát silnější. Můžete ho pít jak teplý, tak studený. Při jeho přípravě byste však neměli podcenit dobu jeho louhování, ta by neměla přesáhnout dvě minuty.

Víte o tom, že:

 • každý den musí vaše tělo odolávat více než deseti milionům útoků volných radikálů, pokud jej vystavujete stresu, kouříte, pobýváte ve znečištěném prostředí a nebo na slunci?
 • vařená rajčata jsou pro tělo příznivější, jelikož obsahují lykopen, který organismus dokáže při tepelné úpravě lépe zužitkovat? Lykopen je ke kůži velmi šetrný antioxidant, vaše pleť bude dokonale hladká a krásná.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář