Kustovnice čínská – klenot tradiční čínské medicíny

 

Kustovnice čínská, známá také pod názvem Goji Berries, se používá v celé Číně po staletí jako omlazující ovoce. A právě proto i dnes mnoho lidí zařadilo malé bobule goji do svého jídelníčku. Už jste je také vyzkoušeli? Vzhledem se nápadně podobají šípku, chuť plodů je však sladší bez kyselého dozvuku, připomíná kombinaci brusinek, třešně, šípku a mrkve.  V tradiční čínské medicíně je kustovnice čínská považována za naprosto nepostradatelný potravinový doplněk, který je mnohostranně prospěšný lidskému organismu jak v mladém, tak i pokročilém věku, neboť výrazně posiluje jeho obranyschopnost a imunitu. Goji Berries je prý nejzdravější ovoce na světě, které se v množství vitamínu C řadí na třetí místo. Obsahuje velké množství betakarotenu, vitamíny B1, B2, B6 a E, aktivní polysacharidy, důležité aminokyseliny včetně esenciálních aminokyselin a řadu důležitých stopových minerálů.

Zdroj: prozdravi.cz
Zdroj: prozdravi.cz

Jak můžou látky obsažené v bobulích goji ovlivnit naše tělo?

 • detoxikují organismus
 • podporují krvetvorbu
 • posilují správnou činnost ledvin a jater
 • snížují krevní tlak
 • zrychlují metabolismus
 • zlepšují zrak, uklidní podrážděné a unavené oči
 • zpomalují stárnoucí pochody
 • posilují imunitu

Sušené červené plody kustovnice čínské můžete konzumovat přímo třeba jako hrozinky nebo jiné sušené ovoce. Pokud je zamícháte do jogurtu, přisypete do cereálních kaší či müsli, získáte velmi zdravou snídani. V případě, že plody kustovnice zalejete horkou vodou a necháte louhovat, pochutnáte si na výborném nápoji v podobě čaje.

Zdroj: Praisaeng / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Praisaeng / FreeDigitalPhotos.net

Kde koupit kvalitní Goji Berries?

Samozřejmě, že i já využívám všech příznivých účinků goji na lidský organismus a postupně se malé bobulky zařadily mezi základní suroviny mých snídaní. Ne že by jejich konzumace způsobila nějaký převratný zázrak, ale cítím se plná energie a životního elánu a ani nevím, kdy jsem měla naposledy rýmu. Aby plody kustovnice čínské byly opravdu kvalitním produktem, musí se pěstovat v ideálních podmínkách, jež jak sám název napovídá jsou právě v Číně. Proto jsem se porozhlédla po nabídce trhu a nalezla e-shop, který tuto podmínku zcela splňuje. Skutečně kvalitní plody Goji Berries pocházející z Číny, kde je pouze sklidí a nechají šetrně usušit. Nepřidávají žádné další příměsy, dochucovadla, ani nic podobného. Objednala jsem rovnou kilové balení, vydrží poměrně dlouho, za cenu 379 Kč. Získala jsem navíc tří procentní slevu na další nákup, kterou ještě dál využiji. Balíček bez problému dorazil v termínu. Mám kvalitní produkt za odpovídající cenu.

Výhody

 • čistě přírodní produkt
 • obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek
 • výrazně posiluje obranyschopnost organismu
 • široké využití v kuchyňských receptech

Nevýhody

 • specifická hořkosladká chuť

Recenze Goji Berries - kustovnice čínské

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Jednoznačně doporučeno spotřebiteli

Koupit Goji Berries
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze balíčku Prémiové týdenní keto diety KetoMix: Kolik jsem zhubla za 7 dní? A co jsem vlastně všechno jedla?

Co si budeme povídat, každé hubnutí začíná u jídla. Pokud jste se už někdy pokoušeli …

Napsat komentář