Zázrak jménem chia semínka

 

Semínka chia jsou semena Šalvěje hispánské, což je jednoletá bylina z čeledi hluchavkovitých, pocházející z horských oblastí Střední Ameriky. A víte proč dostala hrdé označení superpotravina? Drobná, černá semínka chia vás vždy nakopnou k extrémnímu výkonu a dodají energii. Aztékové konzumovali chia semínka ve stejném objemu jako kukuřici, fazole a amarant a dodnes jsou na pravidelném jídelníčku v Mexiku, Guatemale nebo na americkém jihozápadě. Jsou vynikajícím zdrojem vlákniny, obsahují velké množství vitamínů, minerálů a jsou plné antioxidantů a bílkovin. Jejich důležitou vlastností je schopnost absorbovat tekutiny. Jedno semínko nasákne během několika minut až desetinásobek svého objemu a vzniká chia gel, který pozitivně působí na trávení, hydratuje organismus a umožní vám lépe snášet fyzickou zátěž. Ve 100 g semínek chia se nachází kolem 20 g bílkovin, a proto se ideálně hodí do jídelníčku vegetariánů.

Zdroj: prozdravi.cz
Zdroj: prozdravi.cz

Proč jíst semínka chia?

Důvodů, proč pravidelně konzumovat semínka chia je nespočet a všechny jsou skutečně pádné. Mě osobně přesvědčily natolik, že se již chia semínka staly automatickou součástí mých každodenních snídaní. Jednak obsahují pětkrát více vápníku než mléko, hodně vlákniny a při dietě pomůžou od pocitu hladu. Velké množství obsažených omega-3 nenasycených mastných kyselin pozitivně ovlivňuje mozkovou a srdeční činnost, zlepšuje paměť a soustředění, posiluje imunitu. Při trávení zpomalují přeměnu sacharidů na jednoduché cukry a tělo tak může energii z potravy přijímat postupně a lépe ji využít. Oproti jiným semínkům mají dlouhou trvanlivost a nežluknou.

Jak semínka chia konzumovat?

Když jsem semínka chia ochutnala poprvé, docela mne překvapila jejich neutrální chuť. Po tomto zjištění se má fantazie rozjela naplno a já postupně objevovala nové možnosti jejich využití v kuchyni. Chia semínka přidávám do všech snídaňových vločkových mixů, jednoduše je přisypu do jogurtu nebo smoothie, případně jimi posypu zeleninový salát a dokonce jsem vyzkoušela i výtečný chia puding. V kombinaci s ovocem, bez vaření, dokonalá záležitost. Semínka chia zvětšují objem jídla, aniž by přidaly podstatný objem kalorií a nabízejí zdravé tuky, aniž by zásadně ovlivnily chuť jídla, což mi pomáhá udržet si svou váhu. Výborným trikem v tomto případě je použití rozdrcených chia semínek místo hutné jíšky na zahuštění polévek a omáček. Vyzkoušela jsem je přidat do pečiva, kde jsem ubrala vejce, jelikož mi připadalo, že díky svým absorpčním schopnostem je dokáže bez problému nahradit. Využití chia semínek v jídelníčku je prostě mnohostranné a ani já v experimentech nejsem u konce.

Zdroj: nalinratphi / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nalinratphi / FreeDigitalPhotos.net

Kde koupit kvalitní chia semínka?

Jelikož chia semínka už používám dennodenně, musela jsem také nalézt nejvýhodnějšího dodavatele. Koupíte je sice běžně v obchodě, ovšem jen těžko zjistíte, kde která konkrétní rostlinka Šalvěje hispánské vyrostla a jaké měla podmínky k životu. A právě oblast, odkud semínka pochází, je zásadní pro optimální poměr všech jednotlivých složek, jež semínka obsahují. Ideální podmínky pro svůj růst mají rostlinky v čisté přírodě Paraguaye, kde jsou po sklizni zpracována šetrnou metodou, která zaručuje zachování všech výživných látek. Chia semínka Allnature v Bio kvalitě pochází právě odtud a já si je objednala v e-shopu, se kterým mám jen samé dobré zkušenosti. Za balíček o hmotnosti 1 000 g jsem zaplatila pouhých 499 Kč, což je pro mne dávka tak na 3 měsíce. Objednávka byla opět rychle vyřízena, dodání proběhlo v termínu k mé plné spokojenosti. Koupením tohoto produktu jsem v e-shopu získala několik věrnostních bodů, které mi časem přinesou další slevu. Chia semínka Allnature Bio jsou opravdu kvalitní zdraví prospěšnou potravinou.

Výhody

  • patří mezi superpotraviny a jsou super zdravé
  • mají vysoký obsah omega-3 nenasycených mastných kyselin
  • zlepšují paměť a soustředění, fyzickou kondici
  • absorbují tekutiny
  • mají neutrální chuť, tudíž se nabízí široké využití v jídelníčku
  • snadno se skladují

Nevýhody

  • užívání není doporučováno osobám s nízkým krevním tlakem
  • někomu může vadit gelovitá hmota, jež vznikne po kontaktu s tekutinou

Recenze Chia Semínek Allnature BIO

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Jednoznačně doporučeno spotřebiteli

Koupit chia semínka v Bio kvalitě
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze balíčku Prémiové týdenní keto diety KetoMix: Kolik jsem zhubla za 7 dní? A co jsem vlastně všechno jedla?

Co si budeme povídat, každé hubnutí začíná u jídla. Pokud jste se už někdy pokoušeli …

Napsat komentář