Proč má kokosový olej mimořádné účinky na zdraví?

 

Znáte kokosový olej? Kokosový olej je olej získávaný z jader zralých kokosových ořechů sklizených z kokosové palmy. V tropických oblastech je po celé generace hlavním zdrojem tuku ve výživě lidí. A také my, přestože nežijeme v tropech, můžeme využívat jeho blahodárné účinky na lidské zdraví. Na trhu již existuje mnoho produktů, které se však zcela zásadně liší nejen kvalitou, ale i cenou. Kokosový olej vybírejte vždy panenský, za studena lisovaný. Levnější druhy se před lisováním zahřívají nebo fermentují, aby se získalo vyšší množství oleje, čímž se ovšem jeho příznivé vlastnosti ztrácejí. Široké využití panenského kokosového oleje vás určitě překvapí, neboť je značně univerzální. Dá se použít nejen jako potravina nebo doplněk stravy, ale také jako přírodní tělová i vlasová kosmetika. Vzhledem k tomu, že je panenský, čistě přírodní bez jakýchkoli příměsí, můžete si pokožku natírat stejným olejem, který zároveň využijete v kuchyni.

Zdroj: krasa.cz
Zdroj: krasa.cz

Několik způsobů využití kokosového oleje:

 • je vhodný při redukční dietě a pomáhá předcházet jo-jo efektu
 • lze jej použít při přípravě pokrmů i na smažení, nepřepaluje se a neprská
 • jako náhrada tělového mléka nebo krémů
 • používá se pro vlasové zábaly a vyživuje vlasovou pokožku
 • pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
 • používá se na masáže celého těla, zvláčňuje pokožku a zanechává ji pružnou a hladkou
 • po delším pobytu na slunci regeneruje spálenou kůži
 • jako balzám po holení nebo balzám na rty
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Panenský kokosový olej v RAW kvalitě

Panenský kokosový olej se pro své multifunkční použití natrvalo zabydlel také v moji domácnosti. Používám jej jak při přípravě nejrůznějších jídel, tak i pro kosmetické účely. A cenově to vyjde daleko levněji, než různé krémy z drogerie, které slibují zázraky na počkání. Jelikož je pro mne kvalita vždy na prvním místě, kupuji si panenský kokosový olej v RAW kvalitě, to znamená, že se při výrobě nesetkal s teplotou vyšší než 40°C a zachoval si 100% minerálů a výživných látek. Nádherně voní jako čerstvě rozřezaný kokosový ořech a má mírně nasládlou chuť. Kupuji ho v e-shopu, se kterým mám jen samé dobré zkušenosti, za balení 180 ml zaplatím 199 Kč. Zásilku doručí PPLka do dvou dnů, ale na výběr je dalších sedm způsobů dopravy. Pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, můžete využít službu odložené platby, kdy si necháte poslat zboží domů, kouknete na něj a teprve potom zaplatíte. Při první objednávce je lhůta 14 dnů, s dalšími objednávkami se doba prodlužuje. V případě, že je těsně před výplatou, je to určitě výhodné. Panenský kokosový olej zcela odpovídá mým představám a já jsem naprosto spokojená.

Výhody

 • 100% přírodní produkt v RAW kvalitě
 • mnohostranné využití
 • ideální krém na pokožku celého těla
 • jako potravina má příznivé účinky na zdraví

Nevýhody

 • někomu vadí chuť a vůně kokosu
 • mastná konzistence

Recenze BIO RAW Kokosového oleje Sefiros

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Jednoznačně doporučeno spotřebiteli

Koupit BIO RAW Kokosový olej
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Blendea SUPERCHILL: Chcete relaxovat, nebo lépe spát?

Člověk občas potřebuje vypnout a hodit se do pohody. I když se snaží sebevíc, nejde …

Napsat komentář