Zelené potraviny: Spirulina

Velkým výživovým trendem současnosti je konzumace takzvaných zelených potravin, jejíž základní trio tvoří mladý ječmen, chlorella a spirulina. Ne nadarmo se těmto superpotravinám říká superfood, jelikož jsou plné vitamínů, minerálních látek, enzymů, antioxidantů a příznivě tak ovlivňují náš zdravotní stav. Pojďme se blíže podívat na poslední jmenovanou spirulinu, která je jednou z nejstarších forem života na zemi. Jako součást jídelníčku byla již známa některými prastarými kulturami, pro něž byla po několik tisíciletí hlavním zdrojem vysoce kvalitní bílkoviny. Ze všech živých organismů je podíl bílkoviny u spiruliny nejvyšší, pohybuje se mezi 65% – 71% a obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Proto je vhodná jako potravinový doplněk pro osoby se sníženou schopností příjmu potravy. Kromě toho je spirulina bohatým zdrojem betakarotenů a má skvělé detoxikační účinky. V přírodě existuje více druhů spirulin, ovšem nejznámější a nejvyužívanější je spirulina platensis, jež se pyšní nejvyšší nutriční výživností.

Zdroj: prozdravi.cz
Zdroj: prozdravi.cz

Spirulina je dokonalou rostlinou detoxikací

Víte co je základem zdraví? Obyčejné čisté střevo, neboť se v něm tvoří 65% imunity člověka. A právě pro celkové posílení vitality, nárůst svalové hmoty a zvýšení metabolismu je velmi vhodná Spirulina Allnature Bio, která zároveň neutralizuje škodlivé radikály a působí antivirově. Má výborné účinky na zažívací trakt a blahodárně působí při dietních kůrách. Spirulina je skvělým zdrojem kyseliny listové, vitamínů C, D, řady minerálů včetně vápníku, selenu, zinku a také antioxidantů. Skvěle regeneruje organismus, posiluje přirozenou imunitu a tělo se tak lépe dokáže bránit vlivům okolního prostředí. Opravdu kvalitní spirulina, jako je Spirulina Allnature Bio, pochází pouze z produkce organického zemědělství, kde se k pěstování používají jen přírodní postupy bez použití chemie a hnojiv. 

Spirulina Allnature Bio je hojně pěstována na asijském kontinentě na Taiwanu a následně balena v České republice. Mimo jiné vlastní řadu certifikátů kvality včetně balení BIO produktů.

Spirulina Allnature Bio z panensky čisté přírody

Spirulina je zelenomodrá řasa, která se vyskytuje zejména v jezerech tropických a subtropických oblastí a v říčních tocích. Optimální podmínkou pro růst a kvalitu spiruliny je extrémně silný sluneční svit po dobu minimálně dvanácti hodin denně, a proto je Spirulina Allnature hojně pěstována zejména na asijském kontinentě. V panensky čisté přírodě na Taiwanu daleko od jakékoli civilizace má Spirulina Allnature ideální podmínky pro svůj růst, což bylo prokázáno i nezávislými testy. Spirulina se sklízí speciální metodou ve chvíli, kdy má nejvíce živin. Díky tomu vznikne dobře stravitelná hmota, která se následně vylisuje do tablet bez jakýchkoli přidaných látek a chemikálií. Tablety se konzumují 3x denně dle uvedeného dávkování, zapíjí se vodou a nebo šťávou z mladého ječmene. Případně lze tablety rozdrtit a přidat do salátů, polévek, kuskusu, rýže, prostě kamkoli co vás napadne.

Zdroj: zirconicusso / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: zirconicusso / FreeDigitalPhotos.net

Taky ujíždíte na zelených potravinách?

Nejste sami, není to jen módní vlna, většina ženské i mužské populace dnes polyká zelené tablety nejen samotné spiruliny, ale i v kombinaci s chlorellou a zeleným ječmenem. Kdo by taky nechtěl zabránit stárnutí a získat více životní energie? A tak jsem neodolala ani já a podstoupila experiment. V různých obchodech či lékárnách narazíte na spoustu lahviček s tímto produktem a co mě zarazilo nejvíce bylo to, že se dost značně liší cenou. Po podrobném průzkumu trhu jsem přišla na to, že levnější varianty spiruliny sice obsahují něco málo ze zelené hmoty sinic, ovšem zbytek tvoří látky, jež se tedy absolutně neslučovaly s mojí představou kvalitního výrobku. Takže jsem je jednoduše zavrhla a objednala rovnou Spirulinu Allnature Bio, která zaručuje 100% přírodní produkt. Za balení, kde je 240 tablet, jsem zaplatila 185 Kč, což by mělo odpovídat 14-ti denní regenerační kúře. S nákupem jsem byla maximálně spokojená, lepší e-shop jsem vybrat nemohla, dodání bez problému v termínu, získala jsem slevu na další nákup. Jako první jsem vyzkoušela nápoj, tablety jsem rozdrtila a zalila ovocným juicem. No chuťově sice nic moc, ale byla jsem statečná. Postupně jsem vymýšlela různé varianty, jak spirulinu pravidelně zařadit do jídelníčku. Někomu možná vyhovuje zapít tablety jen vodou, ale mě ne, takže jsem je přidávala do nejrůznějších ovocných či zeleninových smoothie, jogurtů, zamíchala do ranní kaše, prostě co mě napadlo. A celkový výsledek? Po 2 měsících konzumace spiruliny dle doporučeného dávkování se cítím jako znovuzrozená, plná vitality a energie. Lehké střevní potíže, které se  po pár dnech užívání objevily, vymizely okamžitě poté, co si organismus na spirulinu zvykl. Teď už vím, proč  naši předkové na ni nedali dopustit. Právě se chystám na další objednávku spiruliny v e-shopu a tentokrát přidám i chlorellu a mladý ječmen, abych měla dokonalé super trio. A co vy, zkusíte to taky?

Výhody

  • 100% přírodní produkt z panensky čisté přírody
  • cena odpovídá kvalitě produktu
  • účinky se projeví po pár dnech užívání
  • spirulina má blahodárné účinky při hubnutí a detoxikaci organismu
  • posiluje imunitu a celkově regeneruje

Nevýhody

  • chuť typická pro zelené řasy
  • v počátcích užívání můžete pociťovat menší nevolnost, bolest hlavy, případně se může objevit vyrážka
  • tablety se v tekutině těžko rozpustí, je třeba je rozdrtit

 

Recenze Spiruliny Allnature Bio

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Jednoznačně doporučeno spotřebiteli

Koupit Spirulinu Allnature Bio
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Blendea SUPERCHILL: Chcete relaxovat, nebo lépe spát?

Člověk občas potřebuje vypnout a hodit se do pohody. I když se snaží sebevíc, nejde …

Napsat komentář