Ovoce a zelenina v kancelářích může zvýšit produktivitu práce

Aby vaši zaměstnanci stíhali svou práci s úsměvem na rtech, existují různé rady, tipy a triky, jak toho dosáhnout. Jak tedy zvýšit produktivitu práce? Dejte svým zaměstnancům čerstvou zeleninu a ovoce.

Motivace k práci je stejně důležitá, jako pravidelný pohyb a vhodná strava. Nejčastějším zabijákem produktivity je monotónní pracovní prostředí. Zaměstnanci potřebují inspiraci a energii. Někdy stačí pohnout s nábytkem, pověsit na zeď nový obraz, přidat kytky do barevných květináčů a zajistit si velkou pracovní plochu. K dostatečnému množství světla pak už jen stačí dodat potřebnou výživu pro naše mozkové buňky. Tu zajistí čerstvé produkty v podobě ovoce, zeleniny i šťáv.

Čerstvé ovoce a zelenina podpoří vaší dobrou kondici

 

Vyměňte zrádný cukr za ovoce a zeleninu

Dáváte si cukr do kávy, marmeládou plněné koblihy, bagety a chlebíčky z kantýny či hranolky z fast foodu a pak se divíte, že vaše mozkové buňky stagnují a dohání vás únava? Tohle všechno vám dodá energii sotva na půl hodiny. Pak se po sacharózovém opojení a pocitu nepřemožitelnosti projeví náhlý útlum. Vaše nálada i energie klesnou pod bod mrazu a začnete se cítit unavení. Takhle prostě sacharóza na tělo funguje. Zařaďte radši do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, kde se kromě živin, vitamínů a minerálů vyskytují i přírodní cukry. Přirozeně vás opustí chuť na další kávu, čokoládu a zákusek. Budete mít dostatek energie po celý den. Zelenina a ovoce do práce je tou nejlepší volbou.

Ovoce a zelenina do kanceláře

Možná už patříte k těm, kteří přišli na to, že pokud jíte dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, máte takové množství energie, že naprosto přestanete potřebovat kofein a sladkosti. Vaše tělo má dostatek přírodních cukrů v podobě glukózy a fruktózy, které náš organismus dokáže nejlépe strávit a dostane z nich všechnu energii beze zbytků. Zbytek tvoří zejména vláknina, která podpoří vaše trávení. Mnoho zaměstnavatelů si již dnes pro své zaměstnance nechává pravidelně vozit ovoce a zeleninu do kanceláře. Zásobování čerstvými produkty od prověřené firmy zajistí zvýšení výkonu pracovníků. Můžete jim tím dát příjemný bonus navíc. Velkoobchod ovoce a zelenina společnosti Gastrofresh s.r.o. vám jej může vozit čerstvé pravidelně každý den.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a je mi 25 let. Jsem copywriterka a o zdravý životní styl se zajímám již několik let. Prostřednictvím blogových článků se snažím ostatní inspirovat k tomu, aby více pečovali o své zdraví a jedli kvalitní, vyvážená a především chutná jídla. S úsměvem na tváři experimentuju v kuchyni, nadšeně píšu a fotím. Miluju kvalitní kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Skialpy – oblíbený sport na hubnutí i posílení těla

Skialpinismus, zkráceně skialp, je oblíbený zimní sport, při kterém rekreační i závodní sportovci zdolávají na …

Napsat komentář