Podpořte svůj zdravý spánek polštářem z paměťové pěny

Ten, kdo se rozhodl pro zdravý životní styl, mění obvykle způsob stravování a upravuje si svůj jídelníček; přidává do svého života pohyb, a to ať už při sportování, anebo místo autem, chodí do práce pěšky. Kromě toho si zařídí domácnost ekologickým vybavením a spotřebiči, snaží se domácnost zbavit roztočů, preferuje eko produkty i energie. Ale to ještě nestačí. K tomu všemu je zapotřebí přidat zdravý spánek. Bez kvalitního spánku, trvá-li tento stav dlouhodobě, hrozí psychické i tělesné obtíže. Člověk, jenž si dobře neodpočine a nenabere nové síly, se pak nedokáže soustředit na práci a další běžné povinnosti. Stres se začne měnit v depresi, která jde ruku v ruce s různým onemocněním. Tomu všemu lze ale úspěšně předcházet. Kvalitní spánek si můžete dopřát – kromě dobré matrace – na vhodných polštářích. K těm, které odborníci doporučují především, patří polštáře z paměťové pěny. A protože jsme každý jiné tělesné konstituce, bude pochopitelně každý z nás potřebovat polštář trošku jiný.

Polštář z paměťové pěny přispívá ke kvalitnímu spánku / foto: pixabay.com

 

Co je to paměťová pěna a jaké má vlastnosti?

Je to viskoelastická polyuretanová pěna, která se působením tepla a tlaku dokáže tvarově přizpůsobit. Její nejčastější využití je proto právě při výrobě matrací a polštářů. Tento materiál podporuje rovnoměrné rozložení váhy těla a přizpůsobí se jeho tvaru, hmotnosti a teplotě. Optimální jsou tyto výrobky zejména pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko – nedochází k tlaku na určité body a lze tak předcházet proleženinám.

Vybrat polštář >>

 

Bc. Magdaléna Zajdáková uvádí: “Anatomický polštář se vyrábí z perforované pěnové pryže s podílem přírodního latexu. Tento polštář je elastický, měkký, přizpůsobí se tvarům těla a může být vhodným doplňkem prevence před bolestí krčních obratlů a zad.”

ZAJDÁKOVÁ, MAGDALÉNA. Projekt výuky odborného předmětu Hotelový provoz

ZAJDÁKOVÁ, Magdaléna. Projekt výuky oborného předmětu Hotelový provoz [online]. Brno, 2011 [cit. 2020-11-25]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/aaqsf/>. Diplomová práce. Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta. Vedoucí práce Jan Šťáva.

 

Jak vybrat polštář z paměťové pěny?

Pěna na polštáře mívá různou tuhost – vyberte takovou, která se podobá vaší matraci. Rozhodně je však nutné polštář vyzkoušetŽenám obvykle vyhovuje materiál měkčí, pro muže je určená pěna vyšší tvrdosti.

Polštáře jsou různě podélně profilované a je na každém jednotlivci, aby si vybral takový, který mu bude, jako opora hlavy a přilehlých částí těla, nejlépe vyhovovat. Navíc podélné průřezy umožňují trvalé proudění vzduchu, a tedy prodyšnost a svěžest. V podepřených partiích je pak sníženo noční pocení.

Podívejte se na názorné video:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Polštáře z paměťové pěny jsou známé pod těmito názvy:

  • Anatomický polštář z paměťové pěny – vytvaruje se a tak poskytne tělu optimální oporu při odpočinku a spánku. Díky anatomicky tvarovanému polštáři z paměťové pěny mohou ustoupit bolesti krční páteře i zad, neboť díky správné opoře hlavy, šíje i ramen, dojde k uvolnění svalstva. Spánek bude hluboký, takže ráno budete dostatečně odpočinutí, svěží a připravení na další den.
  • Ortopedický polštář z paměťové pěny – vyrábí se z vysokoelastické termopěny s vysokou hustotou. Paměťový efekt přispívá ke kvalitnímu spánku, pomáhá uvolnit nervové napětí a je možné, že se omezí i chrápání. Vhodný je zejména pro toho, kdo při spánku často mění polohu – polštář se jejím změnám ihned přizpůsobí.
  • Zdravotní polštáře z paměťové pěny – s tímto polštářem udržíte po celou noc tělo v ergonomicky správné poloze. Polštář poskytuje oporu od hlavy až pod ramena, krev tak může volně proudit a nedochází ke zvýšenému tlaku ani k bolestem.

Kromě polštářů z paměťové pěny se vyrábí i polštáře standardní, jejichž jádro je tvořeno vločkami nebo kuličkami z paměťové pěny.

Vybrat polštář >>

 

Výhody polštářů z paměťové pěny:

  • optimální podpora hlavy a krční páteře
  • nadstandartní pohodlí ve všech polohách při spánku a odpočinku
  • udržuje hlavu i krční páteř v ergonomicky správné poloze, čímž lze omezit převalování a zkrátit tak dobu usínání
  • mnohdy pomůže zmírnit chrápání a dokonce eliminovat výpadky dechu během spánku (spánková apnoe)
  • některé polštáře mají dvouvrstvé jádro s letní stranou (s chladivým gelem) a zimní paměťovou stranu
Polštáře z paměťové pěny jsou opatřeny snímatelným a pracím potahem / foto: depositphotos.com

 

Jak vyčistit polštář z paměťové pěny?

Polštáře z paměťové pěny jsou zpravidla opatřeny snímatelným a pracím potahem, v němž bývají výtažky z bambusu, aloe vera či sójového oleje a jsou ošetřeny proti roztočům, bakteriím a zápachu. Navíc potahy mívají termoregulační vlastnosti a díky vláknům Tencel a Lyocell, které mají schopnost absorbovat vlhkost, budete mít zajištěný spánek v suchu a teple.

Je možné, že váš polštář bude nutné i vyprat. Vždyť na něm ulpěly sliny, pot, prach, mastnota, a kdo ví, co ještě. V takovém případě polštář buď odneste do čistírny, anebo ho perte pouze v ruce, v tekutém pracím přípravku. Důkladně ho promáchejte a pak z něj vymačkejte všechnu vodu. Nesušte na přímém slunci.

Pokračovat do e-shopu >>

 

Vesměs všechny polštáře z paměťové pěny, které se u nás prodávají, jsou opatřeny certifikátem, který potvrzuje zdravotní nezávadnost použitých materiálů a ekologicky šetrné postupy při výrobě. Většina jich je vhodná i pro alergiky a má antibakteriální vlastnosti.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář