Recenze: Léčebný kámen šungit v podobě krému na nehty


Šungit neboli čertovský kámen je jedním z nejzáhadnějších nerostů na zemi a je považován za věčný kámen zdraví. Šungitový kámen je natolik vzácný, že se vyskytuje pouze na jediném místě planety: Karelská vesnice Šuňga na břehu Oněžského jezera v severozápádní části Ruska, podle níž byl také pojmenován. Jedná se o téměř dvě miliardy let starou horninu obsahující uhlík, křemík a téměř celou tabulku chemických prvků. Jeho pekelně černou barvu lze přirovnat k černému uhlí, ale jinak to je naprostý unikát. Ani vědci neví, kde se tu vzal. Samotné složení kamene, jeho struktura, vlastnosti a záhadný původ z něj činí doslova neobyčejnou horninu. Šungit v sobě ukrývá velkou vnitřní léčebnou sílu, která vás ochrání před negativními vlivy. Jeho pozitivní vlastnosti se mimo jiné projevují úžasnými antibakteriálními a dezinfekčními účinky. Už vojáci Petra Velikého používali šungit na dezinfekci vody. V průběhu dalších let se šungit a šungitová drť dostala do popředí zájmu a jeho spektrum využití se značně rozšířilo. Postupně se začaly vyrábět různé masti a krémy s přídavkem šungitu, které pomáhají při řadě zánětlivých onemocněních, kožních problémech, alergiích nebo nemocech kloubů.

Zdroj: herbatica.cz
Zdroj: herbatica.cz

Záhadný šungit

Karelský šungit je ukryt v nejstarších vrstvách zemské kůry a dodnes se vědci dohadují nad jeho kosmickým původem. To proto, že obsahuje mimozemské molekuly jako meteority, tzv. fullereny. Šungit, coby nejstarší minerál na planetě obsahující uhlík, se tak díky přítomnosti fullerenů stává naprostou senzací. Fulleren je jedním z nejsilnějších antioxidantů, aktivně pohlcuje toxiny, a proto má jedinečné čistící a dezinfekční účinky.

Léčebné vlastnosti šungitu

Šungit je hornina, která má spoustu pozitivních účinků na lidské zdraví. Pokud kámen zalijete vodou, nerozpustí se, ani nijak nezmění svůj tvar, ale naopak tekutinu bezezbytku dezinfikuje od všech nežádoucí bakterií. Z toho důvodu nalézá své uplatnění při čištění vody – v úpravnách pitné vody pro města a obce, ve studnách, bazénech, atd. Z šungitové vody lze vyrobit obklad a přiložit na bolavé místo na těle. Stejně tak se šungit přidává jako součást přírodních krémů, gelů, balzámů, které lze poměrně jednoduše aplikovat. Šungitové krémy mají protizánětlivé a hojivé účinky, dokážou odstranit otoky, zmírnit bolest a zvýšit prokrvení tkání.

TIP: V eshopu HERBATICA lze koupit krém se šungitem, který působí na všechny formy plísně, obzvlášť nehtovou plíseň.

Přírodní síla šungitu pomáhá například při:

 • hojení jizev
 • popáleninách
 • ekzémech, lupénce
 • akné
 • artróze různého původu
 • bolestech zad a svalů

Bišungit gel se šungitem na ošetření nehtů

Rozdrcený šungitový kámen díky svým jedinečným vlastnostem si našel své pevné místo mezi přípravky pomáhajícími s různými chorobami. A právě gel se šungitem na ošetření nehtů je jedním z nich. Krém obsahuje přírodní šungitový kámen, jehož účinky fullerenů si dokážou hravě poradit s jakoukoli formou plísně, obzvlášť pak plísní na nehtech. Krém jednoduše nanesete na postižené místo, nehtové lůžko i nehet, a vtíráte tak dlouho, dokud se krém nevstřebá. Krém je určen pouze pro zevní použití.

Vstupte do eshopu

Kde získat krém se šungitem

Jestliže chcete využít veškeré léčebné účinky šungitového kamene, musí se v každém případě jednat o originál. Náhražka vám k ničemu nebude. Proto je dobré spolehnout se na ověřený eshop, kde máte jistotu, že vám doručí přesně to, co požadujete. O účincích šungitu jsem v minulosti už mnohokrát slyšela i četla, ale nikdy sem nepovažovovala za nutné ho vyzkoušet. Až nedávno, co se mi na palci u nohy objevil nepěkný bolavý útvar. Přemýšlela jsem nad bylinkami, různými mastmi a pak padla jasná volba na šungit. Když si má poradit se zánětem, tak proč ho nezkusit. Rychle jsem na internetu objednala Bišungit gel se šungitem na ošetření nehtů v balení 30 ml za cenu 189 Kč od firmy MedikoMed. Balíček byl za dva dny doma a já se pustila do léčení palce. Krém jsem jednoduše vmasírovala na postižené místo a opakovala po několik dnů každé ráno i večer. Asi po dvou týdnech bylo opět po problému :-).

Pokud používáte krém poprvé, dejte pozor na případnou alergickou reakci, která se může objevit na některou složku krému.  

Výhody:

 • 100 % přírodní produkt
 • ničí plísně, dezinfikuje
 • jednoduchá aplikace

Nevýhody:

 • dostupnost na internetu
 • možnost alergické reakce

 

Recenze gelu se šungitem na ošetření nehtů

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář