Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Hubnutí v sauně: Příjemný relax pomůže formovat postavu

Hubnutí v sauně: Příjemný relax pomůže formovat postavu

Máte-li rádi teplo, určitě zajděte do sauny. V severských zemích o tom ví své. I když za okny vládne tuhá zima, v sauně důkladně prohřejete svoje tělo. A nejen to, saunování celkově prospívá vašemu zdraví – po fyzické i duševní stránce. Pravidelným pobytem v sauně posílíte imunitu a jako prevence proti nachlazení nemá konkurenci. Příznivě ovlivňuje činnost srdce, prokrví a očistí pokožku, uvolní svalové napětí a přispívá k psychické pohodě. Po návštěvě sauny se budete cítit jako v pohádce. Díky silnému pocení se tělo zbaví škodlivých látek, což se následně projeví také úbytkem na váze. Různé odborné studie totiž dospěly k názoru, že pravidelná návštěva sauny může snížit hmotnost až o několik kilogramů. Největší efekt má právě po cvičení, proto je také běžnou součástí sportovních areálů. 

Zdroj: franky242 / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: franky242 / FreeDigitalPhotos.net

 

Sauna a hubnutí

Pokud očekáváte, že jenom samotným pobytem v sauně půjdou kila zázračně dolů, mýlíte se. Jestliže se opravdu snažíte zhubnout a spálit přebytečné tukové zásoby v těle, musíte saunování brát jako součást redukčního režimu, které však výrazným způsobem dokáže hubnutí urychlit. Podstatou každého hubnutí je racionální jídelníček a dostatečný pohyb. Jedno bez druhého se prostě neobejde. Abyste hubli, musíte především upravit stravu. Zaměřit se na zvýšený příjem bílkovin, omezit sacharidy a úplně vyřadit jednoduché cukry a nezdravé tuky. S tím vám může například jednoduše pomoci proteinová dieta KetoMIX, jejíž účinky se projeví již po několika dnech. Když k tomu přidáte navíc alespoň 2x týdně pobyt v sauně, hubnutí půjde jako po másle. Velmi brzy zpozorujete, že budete potřebovat menší oblečení.

TIP: V eshopu KetoMIX si můžete sami poskládat jídelníček dle svých chuťových preferencí. Rozsáhlá nabídka sladkých i slaných jídel vhodně doplní každodenní skladbu stravy, která vyžaduje optimální množství bílkovin.

Jak pomáhá sauna při hubnutí

Sauna má na lidský organismus podobný vliv jako cvičení – zvyšuje srdeční rytmus a zrychluje krevní oběh. Při půlhodinovém pobytu v sauně se zapotíte přibližně stejně, jako kdybyste běželi tři kilometry. Vyšší energetická spotřeba organismu, ke které dochází při náhlém ochlazení těla, urychlí spalování. Přestože se tělo při saunování zbavuje především přebytečných zásob vody, již při hodnotě přibližně 43°C dochází vlivem tepla k rozpouštění tělesného tuku. Nadměrné pocení podpoří metabolismus, což má příznivý vliv na hubnutí.

Podzim je ideální čas na hubnutí!

Nestihla jste zhubnout do plavek? Dovolená už je za vámi? Nevadí! Nikdy není pozdě začít! Do příští sezóny budete mít postavičku jako lusk. Nenechte se ale připravit o další šanci a nečekejte až na Nový rok. Dávno už neplatí, že se tělo v podzimním období zásobuje energií na zimu, ukládá tuk a tloustne. Už je přece jiná doba, a proto nemusíme ani v třeskutých mrazech řešit nedostatek jídla jako naši předci. Zhubnout můžeme kdykoli, ale právě na podzim nám to půjde lépe, než v létě. A víte proč?

  • po dovolené máme plno sil a odhodlání k novým změnám
  • nikdo nás už neláká na letní grilovačky plné skvělých steaků a dobrého piva, není nutné odolávat dovolenkovým nástrahám all inclusive jídelníčku
  • po prázdninách jsme se vrátili zpátky do zaběhnutého rodinného režimu a snadněji dodržujeme jídelníček, školní docházka dětí nám přináší i více času pro sebe sama
  • podzim je ideální čas pro venkovní aktivity, není horko ani zima, ale přesně tak akorát
  • den se krátí, brzy je tma a dříve také zalehneme do postele (odpadají i večerní nájezdy na lednici), pořádně se vyspíme a vstáváme plné energie
  • místo studené limonády si raději uvaříme teplý čaj (neoslazený má nulovou kalorickou hodnotu), což nám usnadňuje hubnutí
  • zdravý jídelníček vsází hlavně na konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce – obchody naštěstí nabízí široký výběr z letní úrody
  • na podzim už nemusíme ve stresu "hubnout do plavek", netlačí nás čas, naopak v klidu hubneme do další letní sezóny

Myslíte, že na tom něco je? Pak si dejte pevný cíl a pojďte do toho. Zhubli jiní, zhubnete taky, ale musíte začít. Jak? Jednoduše, postavte svůj jídelníček na proteinových jídlech KetoMix, která jsou navíc obohacena o vitamíny a minerály. Nabraná kila začnou mizet sama od sebe a zároveň podpoříte svůj imunitní systém oslabený sychravým počasím. Vaše tělo dostane přesně to, co právě teď potřebuje.

Podzimní balíček KetoMix nabízí 5x denně vyvážený jídelníček rovnou na talíř:

Podzimní balíček KetoMix / foto: ketomix.cz

Podzimní balíček získáte se slevou 15 % oproti tomu, kdybyste jednotlivá jídla kupovali samostatně. Nový životní styl nastartujete s příchodem podzimu a užijete si nádherné Vánoce. Spokojenější život v novém těle se odrazí na vaší dobré náladě a nebudete mít obavy si na konci roku alespoň trochu zahřešit.

Koupit Podzimní balíček >>

Zvolte saunu s nižší teplotou

Velmi často se diskutuje o tom, zda je na hubnutí lepší zvolit klasickou finskou saunu nebo saunu s nižší teplotou. Na lidský organismus blahodárně působí všechny typy. Celkovým prohříváním organismu stoupá tělesná teplota, což má za následek zvýšení metabolismu a tedy spalování. Avšak ve finské sauně se jedná především o ztrátu vody, naproti tomu sauna s nižší teplotou má na hubnutí větší vliv, jelikož nejde jen o ztrátu tekutin. V tomto směru je infra sauna nebo sauna s nižší teplotou (solná sauna, tropická sauna, herbal sauna) daleko účinnější: kromě vody dokáže tělo vyloučit také tukové buňky, cholesterol a spoustu dalších škodlivých látek.

Pobytem v infra sauně nebo sauně s nižší teplotou můžete za 30 minut saunování spálit až 600 kilokalorií. Za krátký čas spálíte tolik kalorií, jako při delším cvičení v tělocvičně.

Navíc, sauny s nižšími teplotami jsou vhodné i pro ty, kdo špatně snáší příliš vysoké teploty. V klasické finské sauně může teplota dosahovat až na 90°C, zatímco teplota v infra sauně se pohybuje kolem 50°C. Kromě efektivnějšího úbytku hmotnosti se příznivé účinky infra sauny projeví i jinak – z pleti odstraní nečistoty a odumřelé buňky, zbaví vás celulitidy, sníží svalové napětí a zrychlí hojení drobných poranění kůže.

Sauna oblek při hubnutí

Chcete-li saunováním hubnutí co nejvíce podpořit, pak je nutné zahřát organismus tak, aby se tepelná energie rozproudila rovnoměrně po celém těle. K tomuto účelu slouží infračervený sauna oblek. Jakmile ho na sebe oblečete, problémové partie jako pas, hýždě, horní i dolní končetiny se dokonale prohřívají pomocí dlouhých infračervených paprsků. Tím se urychluje pocení, dochází k rychlejšímu štěpení tuků a vylučování toxických látek kůží z těla. Sauna oblek tak tvaruje štíhlou postavu.

Doplňujte tekutiny

Při pobytu v sauně lidské tělo ztrácí nárazově velké množství tekutin, proto je nezbytně nutné dbát na optimální pitný režim. Obzvlášť, když návštěvu sauny kombinujete s cvičením či jinou fyzickou aktivitou. Důležité je zajistit organismu dostatečný příjem vody před i po saunování. Na pití je nejlepší obyčejná neperlivá voda a pak neslazené minerálky. Ty jsou dobré zejména proto, že pocením přichází tělo i o část minerálních látek a tímto způsobem je lze vhodně doplnit. Správný příjem tekutin je důležitou součástí každého redukčního jídelníčku.

Koupit dietu KetoMIX

Sauna a cvičení

Sportování a sauna patří neodmyslitelně k sobě. A to je také důvod, proč ji najdete v každém větším fitness centru nebo v různých sportovních komplexech, kde je mimo jiné tělocvična, masérna, bazén, atd. Sauna je vynikající regenereční nástroj. Díky vysoké teplotě dochází k velkému prokrvení svalové hmoty, tím pádem se rozproudí metabolismus na plné obrátky a zvýšeným pocením se tělo zbaví z části toxického odpadu. Svaly se přitom uvolní a zrelaxují. Zároveň saunování pročistí i vaši mysl a odbourá stres. Dobijete energii a budete se cítit v pohodě.

Všeobecně se doporučuje zařadit návštěvu sauny alespoň 2x týdně, nejlépe v podvečer a dvě hodiny po jídle. Avšak ani častější frekvence není na závadu, pokud vám to takto vyhovuje. Sauna při hubnutí opravdu pomáhá, ale berte ji vždy jako účinnou součást celého redukčního režimu, který zahrnuje zdravou stravu a pravidelný pohyb.  

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Kokosový olej a jeho použití při hubnutí: Na co dávat pozor?

Kdo by neznal kokosový olej. Nádherně voní a má celou řadu blahodárných účinků na lidské …

Napsat komentář