Recenze: Šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020


Čerstvá šťáva z ovoce a zeleniny je u nás denně na stole. Ne žádná syntetická limonáda z obchodu, ale skutečně pravá domácí šťáva. A víte proč? Jedna sklenice domácího džusu je doslova napěchovaná vitamíny, minerály a enzymy, které mají mnoho blahodárných účinků na lidské tělo. Pro své zdraví nemůžete udělat nic lepšího. Přitom dvě deci domácí šťávy obsahují tolik ovoce a zeleniny, kolik byste nikdy najednou v pevném stavu nesnědli. Navíc, všechny živiny z čerstvě vylisované šťávy okamžitě přechází do krve a organismus tak má ulehčenou práci s trávením. Proto také ihned po vypití pocítíte náhlý příval energie. Možná si teď řeknete, k čemu si přidělávat práci s odšťavňováním, když si běžně v supermarketu koupíte krabici džusu. To sice můžete, ale nutriční hodnota je naprosto nesrovnatelná. Nikdy nemůžete čekat, že krabicový džus bude mít stejné blahodárné účinky na vaše tělo jako čerstvá šťáva z ovoce a zeleniny. A to je důvod k tomu, abyste si pořídili kvalitní odšťavňovač. Opravdu bytelnou mašinu s velkým výkonem, která vám vylisuje šťávu z čeho budete chtít. Takové požadavky splňuje šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020, který má pevnou konstrukci, snadno se čistí a perfektně odšťavňuje. A to není všechno, umí toho mnohem a mnohem víc…

Šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020 je bytelný přístroj / foto: 4home.cz
Šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020 je bytelný přístroj / foto: 4home.cz

Zdravá šťáva ze šnekového odšťavňovače

Pokud stojíte před rozhodnutím, jaký vybrat konkrétní model odšťavňovače, musíte nejprve uvážit, zda vám bude vyhovovat více odstředivý nebo šnekový typ. Každý z nich pracuje na zcela jiném principu, což se samozřejmě odráží na kvalitě výsledné šťávy. Současně však nelze říci, která varianta je lepší nebo horší. Každá je prostě jiná a dokáže tak bez problému naplnit vaše požadavky. Odstředivka velmi rychle připraví čerstvý fresh, který je ale určen k okamžité spotřebě. Taková šťáva obsahuje více kyslíku a tím pádem také podléhá rychlejším oxidačním procesům. Odstředivé odšťavňovače mají celkově menší výtěžnost šťávy, špatně si poradí s tvrdými plody a nejsou vhodné pro zpracování listové zeleniny. Zato šnekový mechanismus vytěží z jakéhokoli ovoce a zeleniny maximum. Velmi dobrým zástupcem šnekových odšťavňovačů je právě Philco PHJE 5020, který dokonale odšťavní nejen ovoce, zeleninu, ale i bylinky.

Na otázku, proč pít šťávu ze šnekového odšťavňovače vám odpoví následující video:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Šnekové odšťavňovače sice všeobecně nedosahují tak vysokých otáček jako odstředivé typy, zato ale spolehlivě rozdrtí ovoce a zeleninu a vymačkají z ní všechno co jde. Jako odpad zůstane už jen naprosto suchá dužina. Tímto efektem vyniká i šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020, který pracuje na bázi pomalého lisování. Namísto otočných nožů, jsou suroviny nejprve rozmělněny za pomoci šroubovité hřídele a poté protlačeny přes jemné sítko. Tím je dosaženo nejvyšší možné výtěžnosti.

Šťáva ze šnekového odšťavňovače je více koncentrovaná a obsahuje větší množství vitamínů, minerálů, enzymů a také zdraví prospěšné vlákniny. Při pomalejším způsobu zpracování se do ní nedostane tolik kyslíku, a proto je možno vylisovanou šťávu skladovat v uzavřené nádobě v lednici až po dobu 24 hodin.

Šnekový odšťavňovač se skvěle hodí jak pro měkké a dužnaté plody, tak i tvrdou zeleninu. Kromě toho si Philco PHJE 5020 hravě poradí i s bylinkami, které výsledné šťávě dodají příjemnou chuť i vůni. A to všechno za cenu minimálního odpadu. Pokud máte na kvalitu šťávy velké nároky, pak je tento model přesně pro vás.

Koupit šnekový odšťavňovač

Šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020

Odšťavňovač Philco PHJE 5020 fungující na principu šnekového mechanismu patří ve své kategorii k velmi kvalitním a spolehlivým modelům s dlouhou životností, což se odráží nejen na jeho robustním vzhledu, ale i bytelné konstrukci. Černá barva určitě nijak nenaruší osobitý styl kuchyně a spotřebič si najde své stálé místo. Vzhledem k tomu, že váží o něco více než 6 kilogramů, nebude se vám chtít ho denně stěhovat po kuchyňské lince. Z toho důvodu je také vybaven dostatečně dlouhým přívodním kabelem v délce 1,2 m, který umožňuje jeho snadné zapojení.

U spotřebičů značky Philco máte 100% záruku profesionálního záručního a pozáručního servisu včetně reklamací. Záruka je poskytována zpravidla na dobu 5 let.

Základní technické parametry:

 • hmotnost – 6,26 kg
 • příkon – 200 W
 • rozměry (v x š x h) – 40 x 19 x 20 cm
 • napětí a frekvence – 220 – 240 V, 50/60 Hz
 • velikost plnícího otvoru – 3,5 x 6 cm
 • hlučnost – 30 dB
 • materiál – plast

Příslušenství:

 • nádoba na šťávu o objemu 1 litr
 • nádoba na odpad o objemu 1 litr
 • pěchovadlo
 • čistící kartáček

Odšťavňovač Philco PHJE 5020 vylisuje až o 50 % více šťávy

Odšťavňovač Philco PHJE 5020 vyniká mezi šnekovými typy opravdu velmi vysokou výtěžností. Pomalý dvoufázový proces odšťavňování dokáže z použitých surovin vymáčknout maximum. Čím pomaleji jsou suroviny zpracovány, tím je větší množství výsledné šťávy. Při tomto způsobu zpracování se také suroviny méně zahřívají, takže v nich zůstává více důležitých živin. K protlačení ovoce a zeleniny plnicím tubusem slouží přiložené pěchovadlo.

Koupit levně

K odšťavnění jsou vhodné téměř všechny druhy ovoce a zeleniny: citrusy, jablka, hrozny, jahody, ananas, hrušky, mrkev, řapíkatý celer, špenát, zelí, rajčata, okurky, červená řepa. U ovoce a zeleniny s tenkou slupkou (jablka, hrušky, řepa) ji není nutno odstraňovat, jen citrusy nebo meloun je třeba zbavit silné slupky. Stejně tak ovoce s velkou peckou (nektarinky, broskve, švestky) je nutno vypeckovat, aby nedošlo k poškození přístroje. Drobné bobuloviny (rybíz, borůvky, maliny, jahody, angrešt) můžete rovnou po opláchnutí nasypat do plnícího tubusu.

Šťáva ze šnekového odšťavňovače obsahuje větší podíl vlákniny / foto: pixabay.com
Šťáva ze šnekového odšťavňovače obsahuje větší podíl vlákniny / foto: pixabay.com

 

Šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020 bez problému zpracuje listovou zeleninu, salát, bylinky a jeho konstrukce je navržena tak, aby docházelo k zachování maximálního množství výživných látek a vitamínů. Takto zpracovaná šťáva obsahuje i dužinu, proto bývá mírně zakalená, což po nutriční stránce není na škodu. Z některých druhů ovoce a zeleniny možná někomu bude připadat příliš hustá, ale není problém ji naředit vodou do požadované konzistence.

5 tipů na uchování šťávy:

 • po vylisování šťávu vždy přelijte do čisté nádoby s víkem, aby nevstřebala okolní pachy
 • nedoporučuje se skladovat šťávu v kovové nádobě, aby nedošlo k znehodnocení chuti
 • šťávu vždy uchovávejte v chladu v lednici a spotřebujete nejlépe do druhého dne
 • čerstvou vylisovanou šťávu je možno i zamrazit, v tomto stavu vydrží až jeden měsíc
 • jablečná šťáva na vzduchu velmi rychle tmavne, pokud k ní přidáte několik kapek citronu, proces tmavnutí se tím zpomalí
Koupit levně

Ranní šťáva bez hluku

Hlučnost odšťavňovače je jedním ze základních kritérií, kterému byste při výběru vhodného spotřebiče měli věnovat velkou pozornost. Pokud totiž tento parametr opomenete, může se stát, že bude důvodem k tomu, proč přístroj uklidíte zpátky do krabice. A to by byla věčná škoda. Všeobecně se dá říci, že odstředivky jsou podstatně hlučnější než šnekové odšťavňovače, u nichž si šnek pěkně pomalu a vklidu chroustá vložené suroviny. Tak je tomu i u šnekového odšťavňovače Philco PHJE 5020, který se od svých konkurenčních modelů liší v maximální tichosti. Provoz odšťavňovače nepřesahuje hlučnost 30 dB, takže je absolutně nemožné, aby zejména po ránu rušil svojí prací ostatní členy domácnosti. Stejně tak nebudou problémy ani při sledování televize.  

Maximální doba nepřetržitého provozu je stanovena na dobu 30 minut, poté je nutno spotřebič na 10 – 15 minut vypnout, aby nedošlo k přehřátí motoru. Po zpracování 1 kg pevných a vláknitých surovin (citrusy, ananas, zázvor) je potřeba přístroj rozebrat a vyčistit.

Funkce samočištění

Mnoho lidí od pořízení odšťavňovače odrazuje představa náročného a složitého čištění. Pokud si ale pořídíte šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020, všechny vaše obavy se rázem rozplynou. Tento model je totiž vybaven samočistící funkcí, což vám velmi usnadní práci, pokud budete zpracovávat více odlišných druhů ovoce a zeleniny najednou. Jakmile skončíte například s odšťavněním ovoce, do plnícího otvoru vlejete sklenici vody a tím bude větší část dužiny vypláchnuta. V případě potřeby můžete opakovat znovu. Poté jen opláchnete zásobník na šťávu a zásobník na dužinu pod tekoucí vodou a můžete pokračovat se zpracováním dalších surovin. Tato funkce ale nenahrazuje samotné čištění, které je nutno provést vždy po skončení práce s přístrojem.

Koupit levně

Snadné čištění

Po každém použití šnekového odšťavňovače Philco PHJE 5020 je důležité přístroj rozebrat a vyčistit. To však platí všeobecně pro všechny odšťavňovače. Není nic horšího, než zaschlé zbytky dužiny, které nejenže mohou ovlivnit efektivitu dalšího odšťavňování, ale také mají vliv na životnost celého spotřebiče. Přitom vám čištění zabere jen pár minut času. Přístroj jednoduše rozeberete a všechny odnímatelné části jednoduše opláchnete pod tekoucí vodou. Na dočištění jemného sítka je dobré použít přiložený čistící kartáček. Některé druhy ovoce a zeleniny (mrkev, červená řepa) mohou způsobit obarvení některých odnímatelných částí spotřebiče. Obarvení lze odstranit za pomoci suchého hadříku namočeného v rostlinném oleji. Po očištění necháte všechny části spotřebiče volně oschnout a poté zase přístroj jednoduše složíte.

Vysoká kvalita se odráží v ceně

Cenové rozpětí odšťavňovačů je značně rozsáhlé. Můžete si koupit rychlou odstředivku za pár korun a nebo investovat do pořádného šneka. Otázka je, co se vám vyplatí více. Odstředivky vám příliš dlouho nevydrží, ale k rychlé přípravě čerstvého ranního freshe jsou zase ideální. Také jejich výtěžnost je podstatně menší, což se nejméně projevuje u zpracování citrusů.

Naopak šneky si s přípravou šťávy dají načas, takže méně zapadají do ranního shonu, ovšem nic vám nebrání v tom, abyste si předem připravili takové množství šťávy, kolik budete potřebovat. I když je počáteční investice poněkud vyšší a v případě šnekového odšťavňovače Philco PHJE 5020 zaplatíte 3 599 Kč, ušetříte nemálo peněz na vstupních surovinách. Zároveň nelze opomenout ani nutriční hodnotu výsledné šťávy, která je výživově hodnotnější. Když uvážíte všechna pro a proti, vyjde vám, že miska vah pro koupi bude převažovat. Ve své kategorii šnekových odšťavňovačů získáte velmi kvalitní spotřebič, o čemž samozřejmě vypovídá i jeho cena. Nicméně, pořád se ještě pohybuje v nižší cenové relaci, jelikož velké šneky můžete pořídit i za několik desítek tisíc korun. Ale se zpracováním surovin jsou na tom stejně jako Philco PHJE 50: zvládnou měkké ovoce, tvrdé plody, listovou zeleninu i bylinky.

V neposlední řadě je třeba také zdůraznit, že s vyšší pořizovací cenou získáváte možnost záručního a pozáručního servisu. Takže podle mě není co řešit. Chcete-li opravdu kvalitní dobrou šťávu a odšťavňovač, který vám bude sloužit několik dalších let, kupte Philco PHJE 5020.

TIP: Objednejte šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020 nyní v eshopu a získáte nejen slevu 10 %, ale i dopravu zdarma. Zásilku vám nejpozději do 3 pracovních dnů doručí přepravní společnost DPD nebo PPL, případně Česká pošta. Dále máte možnost osobního odběru za zvýhodněné ceny.
 

Recenze jsou příznivé

Recenze napříč internetem jsou více než dobré, takže vám rozhodování určitě usnadní. Zákazníci jsou s koupí spotřebiče vesměs spokojeni, jelikož dokáže naplnit jejich očekávání. Kvalitní dobrá šťáva, přístroj bez problému odšťavní všechny druhy ovoce i zeleniny, snadno se čistí a skládá, a jeho obsluha není nijak náročná. Každému modelu odšťavňovače však můžete k úplné dokonalosti něco vytknout, a tak někomu třeba vadí jeho masivní vzhled, velká hmotnost, malý vstupní otvor nebo provedení v plastu. Nicméně, všichni zákazníci se shodují na tom, že se jedná o spotřebič, jehož kvalita je přímo úměrná ceně.
recenze1-philco-phje

recenze2-philco-phje

Zákazníci hodnotí odšťavňovač Philco PHJE 5020 více než dobře / foto: heureka.cz
Zákazníci hodnotí odšťavňovač Philco PHJE 5020 více než dobře / foto: heureka.cz

 

Koupit se slevou

Můj test odšťavňovače Philco PHJE 5020

Mezi všemi odšťavňovači, co se dostaly až ke mě a měla jsem možnost osobně vyzkoušet, se Philco PHJE 5020 umístil mezi favority. Na přední příčku hodnocení vyšplhal už jen proto, že se jedná o šnekový typ odšťavňovače, kterým já osobně dávám přednost. Takto získaná šťáva mi připadá mnohem lepší a kvalitnější než z odstředivky, a to i za tu cenu, že z některých druhů ovoce a zeleniny (broskve, meruňky, hrušky, mrkev) je možná více hustá, než jak byste požadovali. Já to ale nevidím jako problém a sklenici doleju vodou nebo v průběhu odšťavňování přidám ovoce s obsahem většího množství šťávy (citrusy, jablko, meloun, maliny).

Hustotu čerstvě vylisované šťávy si můžete sami upravit do požadované konzistence / foto: pixabay.com
Hustotu čerstvě vylisované šťávy si můžete vždy upravit do vámi požadované konzistence / foto: pixabay.com

 

Velmi mne potěšilo, že šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020 v pohodě zvládne jakoukoli listovou zeleninu (špenát, polníček, zelí, kapustu) a dokonce i bylinky. Když přidáte k rajčatům i několik lístků bazalky, hned je taková šťáva chutnější. Prakticky jsem nenarazila na nic, s čím by si tento model odšťavňovače neporadil. Borůvky, maliny, jahody, rybíz,… Ze všeho prostě vymáčkne maximum. Odpad zůstává naprosto suchý, takže jeho další využití vidím jako méněcenné. Oproti jiným šnekovým odšťavňovačům má sice malý vstupní otvor a suroviny musíte rozkrájet, ale citrusy je stejně nutné oloupat a u nektarinek, broskví, švestek vyjmout velkou pecku, takže to překrojení navíc nevidím jako důvod k tomu, abych tento model odšťavňovače zavrhla. Také je nutné vyzdvihnout jeho tichý chod, opravdu neruší ani puštěnou televizi.

Koupit levně

 

Vzhledem k tomu, že pracuje pomaleji (což se ale příznivě projeví na kvalitě výsledné šťávy), doporučuji si na odšťavňování najít chvilku času a veškeré suroviny zpracovat najednou. Osvědčilo se mi vždy připravit dva až tři džbánky s různými druhy šťávy a rodina je měla k dispozici po celý den v lednici. Kromě snídaně si ji vzali s sebou i mimo domov. Jaký je tedy závěr? Podle mne je šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020 vítaným pomocníkem do každé domácnosti, která se snaží dodržovat zásady zdravého životního stylu. Vyšší pořizovací náklady se vám zanedlouho vrátí v podobě menšího množství vstupních surovin a dlouhé životnosti. Za mě není co řešit, stačí jen objednat. Nikde ho nemusíte shánět po kamenných prodejnách.

Čím vyniká odšťavňovač Philco PHJE 5020?

 • má o 50 % vyšší výtěžnost
 • naprosto tichý chod
 • zpracuje ovoce, zeleninu, bylinky
 • vysoká nutriční hodnota výsledné šťávy
 • šťávu možno uchovávat v lednici
 • vhodný pro každodenní použití
 • funkce samočištění
 • pevná konstrukce, kvalitní provedení
 • optimální poměr cena / výkon
 • snadno se rozebírá i skládá
 • zpracuje najednou velké množství surovin

Jaké má nevýhody?

 • plastové provedení
 • malý vstupní otvor
 • pomalá rychlost
 • přístroj je těžký a zabírá na lince více místa
Koupit levně

 

Ve výběru konkrétního modelu odšťavňovače se odráží životní styl každé rodiny. Proto je nutné si předem ujasnit, jaké máte nároky a požadavky, co a jak často chcete odšťavňovat. Předem se ovšem smiřte s tím, že univerzální přístroj na vše zkrátka nenajdete. Pokud jste nároční a vyžadujete kvalitu, pak vás jistě šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020 nezklame.

Jen tak pro zajímavost se ještě podívejte, kolik práce byste měli s mechanickým mlýnkem na odšťavňování, který používala řada generací před vámi :-):

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Pomohlo vám video při rozhodování? Já mám jasno. Šnekový odšťavňovač Philco PHJE 5020 skvěle zapadne do každodenního provozu běžné moderní domácnosti. Osobně ho vidím jako velkého pomocníka, bez kterého se dá jen stěží obejít. A co vy? Stačí jen objednat a máte ho doma.

Rcenze šnekového odšťavňovače Philco PHJE 5020

cena
design
hlučnost
výtěžnost
údržba
kvalita provedení
příslušenství

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář