Detoxikace plic nejen pro kuřáky: Vykročte na cestu ke zdraví

Plíce jsou životně důležitý orgán v lidském těle, do něhož pronikají škodlivé látky jako první. Stačí se jen nadechnout a … Špatně fungující plíce nejsou však jen důsledkem závislosti na nikotinu. Na jejich zdraví se odráží především celkový životní styl a znečištěné ovzduší. Problémy s plícemi se proto netýkají jen silných kuřáků, ale daleko širšího okruhu lidské populace. Zanesené plíce způsobují kašel, dušnost, otoky v obličeji, ekzémy, slabý hlas, ucpaný nos, atd. Trápí vás některé tyto nepříjemné symptomy? A nebo ještě lépe, nebude vhodnější jim předejít? Čas od času je dobré regeneraci plic účinně podpořit. Případně, zahodili jste svou poslední cigaretu a vydali se na cestu za zdravým tělem? Čtěte dál a dozvíte se, jak správně plíce vyčistit

Čerstvý vzduch a hluboké dýchání je přirozenou formou očisty plic / koláž: depositphotos.com, pixabay.com

 

Plíce jsou vstupní branou pro miliony organismů

A to doslova. Prostřednictvím plic přijímáme kyslík a zároveň spoustu žádoucích i nežádoucích mikroorganismů. Vdechujeme různé toxické látky jako například viry, bakterie, těžké kovy, chemikálie, alergeny, prach, pyly, atd. Když nejsou plíce v dobré kondici, nedokáží tyto toxiny vyloučit z těla ven. Ty se pak usazují v organismu a způsobují zdravotní obtíže. Někteří lidé k tomu navíc ztěžují život sobě i ostatním cigaretovým kouřem

Zahájit očistu plic >>

Nejrůznějšími nemocemi plic trpí až 30 % populace. Jejich charakter se mění v závislosti na životním stylu a okolním prostředí. Správnou funkci plic rozhodně není dobré podceňovat. Pokud člověk přestane dýchat, během krátké chvíle začne tělu akutně chybět kyslík. Následně nejohroženějším orgánem je potom mozek, který ho potřebuje ze všeho nejvíc.  

Plíce patří mezi největší lidské orgány, celková plocha plicní tkáně je 40x větší než celkový povrch těla. Plíce jsou součástí dýchací soustavy, která přivádí do těla kyslík a odvádí oxid uhličitý a vodu.

Projevy nefunkčních plic:

  • slabý dech a řeč
  • dušnost při námaze
  • astma
  • záchvaty silného kašle
  • otoky v obličeji 
  • ucpaný nos
  • choroby žilního systému
  • ekzémy a praskající kůže
  • časté zívání

Pod nadvládou plic se ocitají také další orgány lidského těla, které byste možná ani s nimi nedávali do souvislosti. Narušené zdraví plic a jejich párového orgánu tlustého střeva se projevuje bolestí a změnami na palcích ruky, v ramenou, chladem či horkem v předloktí. Dokonce i způsob posedu poukazuje na znečištěné plíce: lidé sedí nepřirozeně, mají vytočené ruce položené na stehnech a nebo si vyhrnují rukávy. 

 

Hlavní faktory ovlivňující zdraví plic:

  • životní prostředí (kvalita horského vzduchu je nesrovnatelná se smogem ve městech)
  • způsob stravování (konzumace zdravých potravin výrazně zlepšuje stav plic)
  • aktivní i pasivní kouření
  • nachlazení (infekční nemoci dýchacích cest)
  • stres
  • alkohol
  • obezita (v plicích se hromadí tekutiny a nastávají problémy s dýcháním)
Lesní terapie pozitivně podporuje zdraví plic / foto: pixabay.com

 

Plíce plné hlenu 

Celé dýchací cesty pokrývá hlen, který má za úkol je především chránit. Hlenová ložiska pomáhají zvlhčovat sliznice a zachytávat škodlivé mikroorganismy. Vlivem mnoha faktorů (infekční nemoci, zbytky těžkých kovů, zátěže z antibiotik, apod.) se však mohou přemnožit a naopak vznikají zapouzdřená infekční ložiska s toxiny. Nadbytek hlenu zatěžuje nejen dýchací cesty, ale i přilehlé orgány a je častou příčinou akutních, chronických a recidivujících onemocnění. Potíže s dýcháním se projevují především u silných kuřáků.

Oddáváte se po dlouhá léta svojí denní dávce nikotinu? Pak je velmi pravděpodobné, že máte typický kašel a zaděláno na bronchitidu. Nejlepším řešením je samozřejmě přestat a dopřát plicím ozdravnou detoxikační kůru.

Velké množství hlenu v plicích způsobuje také přílišná konzumace mléčných výrobků, bílé pšeničné mouky a v neposlední řadě určitou roli hraje i stres

K odstranění nežádoucích hlenových ložisek přispívá účinná detoxikace plic. V každém případě je dobré zaměřit se na posílení imunitního a nervového systému, které jsou navzájem propojeny natolik, že ovládají obrovskou měrou fungování celého organismu.

Zásadní krok ke zdravým plicím je ve zdraví celého těla, takže v prvé řadě změňte svůj dosavadní životní styl. Dbejte na nutričně hodnotnou vyváženou stravu, věnujte se nějaké oblíbené fyzické aktivitě, vyhýbejte se stresu. Pokud jste kuřák, vyřaďte cigarety ze svého každodenního života. Neváhejte ani chvilku a proveďte celkovou očistu těla. Zbavte organismus všech toxických látek, které jej zatěžují a narušují jeho správnou funkci. Zdraví plic podpoří specifická dechová cvičení, odhlenění a celková detoxikace organismu

Detoxikace těla >> 

Detoxikace těla nemá žádný jeden univerzální návod. Existuje mnoho účinných způsobů a metod, které však vychází z rozličných zaměření (životní styl, alternativní medicína, tradice, atd.). Očista těla se zaměřuje buď na všechny, nebo jednotlivé detoxikační orgány (játra, ledviny, střeva, kůže, lymfatický systém). Ke klíčovým detoxikačním orgánům patří také plíce, které zajišťují očistu organismu každým okamžikem. 

Každým nádechem dostává tělo potřebnou dávku kyslíku a energie nezbytné pro všechny životní funkce.  Každým výdechem dostává tělo ze sebe nepotřebné a škodlivé látky

Václav Wortner uvádí: “Jógová cvičení, především pránájáma, vědomě pracují s dýcháním, protože dýchání ovlivňuje fyziologické a psychické stavy člověka. Zpomalené nebo zrychlené dýchání tudíž není pouze projev a důsledek stresu nebo relaxace, dýchání může naopak hladinu stresu a relaxace významně ovlivňovat. Klidný a rovnoměrný hluboký dech je pro naše zdraví rozhodující. Uklidňuje tělo i mysl. Naproti tomu rychlý, povrchní dech na nás působí negativně, může zvyšovat napětí, nervozitu a stres.”

WORTNER, Václav. Relaxační účinky při kouření

WORTNER, Václav. Relaxační účinky dýchání při kouření [online]. Brno, 2009 [cit. 2020-03-05]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/d5bw0/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií. Vedoucí práce Martin Vaculík.

 

Kouříte? Nikdy není pozdě na to, abyste přestali a vyčistili plíce od dehtu / foto: pixabay.com

 

Jak provést očistu plic?

Jak už bylo jednou řečeno, velké množství hlenu v plicích neprospívá jejich zdraví. Proto je žádoucí nadbytečný hlen z těla odstranit. Existuje několik způsobů, jak účinně vyčistit plíce od hlenu. Prastaré techniky celostní medicíny se zaměřují na speciální očistu střev (tlusté střevo je dceřinným orgánem plic), kůži a žíly. Je všeobecně známo, že střeva se podílí na imunitě člověka 70 %, proto i celková detoxikace organismu výrazně přispívá ke zdraví plic.

Pravidelnou detoxikaci plic by měli provádět astmatici (plíce plné hlenu znemožňují správné dýchání), kuřáci (nikotin vážně poškozuje zdraví plic) a všichni ti, kdo prodělali zánět plic.

Detoxikaci plic je možno provést v kteroukoli roční dobu, i když podle ajurvédy je nejlepším obdobím podzim (od poloviny září do poloviny listopadu). Na plíce má blahodárný vliv čerstvý vzduch, dechová cvičení, inhalace roztoků ze soli a bylin, cvičení, pohyb a pocení. Ani stav mysli nelze opomenout. Pocit štěstí, jistoty a stability pozitivně zlepšuje kondici plic.

Detoxikace plic >>

Přírodní detoxikace plic

Na zdraví plic se rovněž odráží složení vaší stravy. Pestrá a vyvážená strava je základ. Když do každodenního jídelníčku navíc zařadíte zelené superpotraviny, začne se vás život postupně měnit k lepšímu. Najednou budete plni životního elánu a pozitivní energie. Zároveň pravidelná konzumace zelených superpotravin přispívá k odstranění celé řady zdravotních neduhů. 

Zelená směs Blendea SUPERGREENS (čtěte moji recenzi, jak dopadl měsíční test) je složena jen z těch nejkvalitnějších zelených superpotravin. Vzhledem k tomu, že každá z nich vyniká jiným obsahem účinných látek, jejich vzájemná kombinace v sypké směsi Blendea SUPERGREENS způsobuje maximální synergický efekt. 

Blendea SUPERGREENS obsahuje:

  • zelený ječmen
  • mladou pšenici
  • chlorellu
  • spirulinu
  • mátu peprnou
Blendea SUPERGREENS >>

 

Nejvýznamnější a největší unikát v říši zelených rostlin je sladkovodní řasa chlorella, která je také součástí přípravku Blendea SUPERGREENS. Je to jedna z nejúčinnějších potravin pro detoxikaci těla vůbec. Nachází se v ní velké množství chlorofylu a díky němu dokáže odstraňovat těžké kovy. Chlorofyl je plný antioxidantů, včetně vitamínu C

Kouření snižuje příjem vitamínu C až o 25 %, proto je nutné u kuřáků příjem tohoto vitamínu zvýšit. Kromě citrusových plodů a dalších druhů ovoce je bohatým zdrojem vitamínu C právě chlorella.

Chlorofyl se podílí na neutralizaci škodlivých látek, které vdechujeme ze znečištěného ovzduší. Účinně uvolňuje hořčík a pomáhá krvi dopravit kyslík do jednotlivých buněk.

V souvislosti se zdravím plic je nutné zmínit také spirulinu, bohatou na vitamín A a beta karoten (velmi silné antioxidanty), kterých mají kuřáci také nedostatek. 

Jednu odměrku zelené směsi jednoduše rozmícháte v shakeru s tekutinou / foto: archiv autorky

 

Kromě zelených superpotravin očistnou kůru dále podpoří strava bohatá na živé enzymy, antioxidanty, vitamíny a minerály, jenž výrazně podporují zdraví plic. 

Potraviny vhodné pro očistu plic:

  • česnek
  • bobulovité ovoce
  • citrusy (grapefruitová šťáva, smoothie)
  • listová zelenina
  • zelené potraviny
  • mrkev
  • rajčata

Česnek je považován za přírodní antibiotikum a má celou řadu prospěšných účinků na lidské zdraví. Mimo jiné působí protizánětlivě, podporuje odhlenění a pročištění dýchacích cest.

Při očistě plic z jídelníčku vyřaďte:

  • mléčné výrobky
  • výrobky z bílé mouky
  • polotovary
  • instantní a rafinované potraviny
  • potraviny s obsahem konzervačních látek, dochucovadel, umělých sladidel

Na očistě těla se podílí také různé koření. Pro detoxikaci plic je důležitá hlavně skořice, která podporuje prokrvení všech vnitřních orgánů. Jindy do jídla přidejte kurkumu nebo kajenský pepř

Detoxikace plic >>

 

Byliny na detoxikaci plic

Plicník lékařský

Plicník lékařský / foto: pixabay.com
Pomáhá při kašli a zánětu průdušek, v kombinaci s jablečníkem obecným, podbělem léčivým nebo lobelkou nadmutou se podílí na léčbě plicUžívejte formou čaje: 1 - 2 lžičky sušené bylinky zalijte 250 ml vroucí vody a nechte louhovat 10 - 15 minut. Sceďte a pijte 2 - 3x denně
Oregano

Oregano / pixabay.com
Přirozeným způsobem potlačuje nepříjemné projevy histaminu, obsažená kyselina rozmarýnová snižuje nadměrnou tvorbu hlenů a otoky doprovázející alergické záchvatyPřidávejte oregano do jídla, připravte si oreganový čaj, nebo smíchejte několik kapek oreganového oleje s hrnkem vlažného mléka či čaje a vypijte
Eukalyptus

Eukalyptus / foto: pixabay.com
Esenciální olej má silné protizánětlivé, odhleňovací, antibakteriální a antiseptické účinkyZ eukalyptu připravte čaj, nebo uživejte pastilky s eukalyptovými výtažky
Lékořice

Lékořice / foto: pixabay.com
Mírní plicní infekce a snižuje podráždění plic v důsledku bolesti v krku, suchého kašle, nebo vystavení alergenůmPřipravte si čaj: 1 lžičku práškové lékořice zalejte 250 ml horké vody a nechte louhovat 10 minut. Případně smíchejte ½ čajové lžičky lékořice v prášku s trochou medu a užívejte po několik dní
Máta peprná

Máta peprná / foto: pixabay.com
Obsahuje mentol, který pomáhá uvolnit hladké svaly dýchacího traktu a přispívá k čištění dýchacích cestKaždý den žvýkejte 3 - 5 listů máty, nebo vypijte denně dva šálky mátového čaje: 1 čajovou lžičku sušených lístků máty zalejte 250 ml vroucí vody a nechte louhovat 10 minut. Případně do hrnce s horkou vodou dejte několik kapek mátového oleje a vdechujte páru
Lobelia

Lobelia / foto: pixabay.com
Podporuje vylučování hlenu, uvolňuje dýchací cesty, pomáhá snížit účinky nikotinu v těle 5 - 10 listů dejte do hrnce s vařící vodou a nechte louhovat 5 minut, poté vdechujte páru. Provádějte po několik dní ráno i večer 10 minut

Další potraviny podporující detoxikaci plic:

lněné semínko – obsahuje hořčík, který pomáhá udržet otevřené dýchací cesty

zázvor – jeho chemické sloučeniny pomáhají účinně odstranit škodlivé látky z plic

ananas – obsahuje enzym bromelin, který podporuje přirozenou očistu plic

petržel – obsažená kombinace fosforu a chloru posiluje funkci průdušek, zmírňuje astma a podporuje plicní krevní oběh

koriandr – pomáhá odstranit škodlivé látky z plic

jablko – bohatý zdroj flavonoidů, které snižují vznik astmatu až o 32 %

Každý den začněte sklenicí vlažné vody s čerstvou šťávou z citronu a dále během dne pijte dostatek vody. Správná hydratace usnadňuje celý detoxikační proces.

TIP: Součástí pitného režimu by měl také dobrý zelený čaj. Zkuste třeba Matchagu (čtěte moji recenzi), která podporuje detoxikační procesy v těle a výrazně zvyšuje odolnost organismu proti nepříznivým vlivům okolního prostředí. Matchaga totiž není jen kvalitní zelený čaj, ale obsahuje i medicinální houbu chaga.

Krabička Matchagy obsahuje praktické jednoporcové balení, stačí jen vysypat obsah sáčku do sklenice / foto: archiv autorky

 

Matchaga >>

 

Přírodní nápoj na účinné pročištění plic

Tento nápoj pomáhá udržovat plíce zdravé a průchozí, abyste se mohli bez problému zhluboka nadechnout. Mimo jiné také zmírňuje negativní účinky nikotinu na tělo. Vhodný je nejen pro kuřáky, ale pro všechny, kdo jsou vystaveni vlivu znečištěného prostředí, nebo trpí stále se opakující bronchitidou. 

Budete potřebovat:

Postup:

Do hrnce nalijeme odměřené množství vody, přidáme oloupaný česnek, zázvor, kurkumu, pepř a přivedeme k varu. Na mírném ohni povaříme přibližně 3 minuty. Poté vypneme, odstavíme z plotny a necháme vychladnout na teplotu 42°C. Přidáme med nebo cukr a dobře promícháme. Hotovou šťávu přelijeme do sklenice a skladujeme v lednici.  

Užívání:

Ráno na lačný žaludek před snídaní užívejte 2 polévkové lžíce a večer před spaním další 2 polévkové lžíce. 

Moje oblíbené ranní smoothie s Blendeou / foto: archiv autorky

Denně zelené smoothie

Nicméně, detoxikační kůra plic a také celého těla nezahrnuje jen různé bylinné čaje a přírodní nápoje, ale určitě bude dobré, když do jídelníčku zařadíte ovocné či zeleninové smoothie. Pokud od něj přidáte lžičku zelených potravin Blendea SUPERGREENS nebo Matchagu, získáte doslova zdravým nabitý detoxikační elixír

Detoxikace plic >>

 

Regenerace plic je úzce spojena s očistou střev. Pro zdravý trávicí trakt a vylučování škodlivin z těla je neméně důležitá vláknina, která v těle funguje jako očistný kartáč, podporuje rozvoj probiotických baktérií a příznivé složení střevní mikroflóry

Zelené smoothie z citrusových plodů

Suroviny:

Postup:

Ovoce oloupeme, zbavíme i vnitřní bílé slupky (smoothie by bylo hořké), rozdělíme na měsíčky a vložíme do smoothie makeru. Zalijeme čerstvou šťávou z citronu, přidáme Blendeu nebo Matchagu a dolijeme trochou vody. Vše společně rozmixujeme a je hotovo. Chcete-li chuť smoothie ještě více zvýraznit, můžete přidat kousek zázvoru. 

Matchaga je nejlepší v kombinaci s ovocem a zeleninou / foto: archiv autorky

 

Správné dýchání a cvičení

Na zdraví plic se samozřejmě odráží i pobyt ve znečištěném prostředí. Města plná smogu, prachu, různé chemické osvěžovače vzduchu v místnostech, umělé vůně, atd. mohou dráždit vaše plíce. A to nemluvě o tom, co s nimi udělá takový cigaretový kouř. I když sami nekouříte, stačí jen pobývat v zakouřené místnosti. Pro plíce je doslova balzám pobyt na čerstvém vzduchu (hory, lesy, moře). 

Detoxikace plic >>

 

Dostatek čerstvého vzduchu pomáhá rozšířit plicní tkáně a udržovat je tak v pořádku. Proto vyrazte za pohybem do přírody a podpořte zdraví a regeneraci plic. Pro činnost plic je nejúčinnější jakákoli pravidelná aerobní fyzická aktivita (svižná chůze, běh, cyklistika, plavání, atd.). 

Pokud rádi chodíte do fitness centra, dejte si lekci jógy nebo pilates. Takové cvičení při pohybu pracuje přímo s dechem, takže se zvyšuje celková kondice plic a dochází k lepšímu okysličení buněk celého těla.   

TIP: Jestliže nejste právě v přírodě a pobýváte v uzavřené místnosti (doma, v kanceláři), můžete si zdravé prostředí vytvořit pomocí čističky vzduchu, která udělá z vašeho domova doslova zdravou oázu. 
Přirozenou a účinnou formou očisty plic je správné hluboké dýchání, které plíce posiluje a zvyšuje jejich kapacitu. Většina lidí dýchá jen povrchně a nedostatečně, takže plíce potom stěží zásobují kyslíkem ostatní buňky v těle. 

Funkci plic mohou zlepšit určitá dechová cvičení. Ta mají svůj význam zejména u aktivních kuřáků, nebo i těch, kdo kouřili v minulosti, případně mají poškozené plíce v důsledku chronických plicních onemocnění. 

Umíte správně dýchat? Podívejte se na video: 

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Jak zbavit plíce nikotinu

Na zdraví plic se snad nejhůře podepisuje kouření cigaret. Je to dáno tím, že plicní buňky přicházejí přímo do styku s cigaretovým kouřem. Pravidelné kouření se ovšem kromě plic negativně projeví na zdravotním stavu celého organismu. Podle statistických údajů kouření poškozuje všechny části lidského těla, způsobuje různá nádorová onemocnění a nemoci srdec a cév. Proč tedy někteří lidé kouří?

Václav Wortner o závislosti na cigaretách říká: “Kouření zaměřuje pozornost na jeden podnět (na manipulaci s cigaretou, nebo na dýchání), což má relaxační účinky.”

WORTNER, VÁCLAV: Relaxační účinky dýchání při kouření

WORTNER, Václav. Relaxační účinky dýchání při kouření [online]. Brno, 2009 [cit. 2020-03-05]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/d5bw0/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií. Vedoucí práce Martin Vaculík.
Detoxikace plic >>

 

Je úplně jedno, jaké kupujete cigarety (lehké, těžké, slimky, mentolové, atd.), všechny bez rozdílu zamořují plíce nemalým množstvím dehtu a toxických látek. Následně pak dochází k narušení rovnováhy buněk, což se projeví v podobě více či méně závažných onemocnění. Zkrátka, kouření přináší jistá rizika a jako takové jednoznačně zdraví neprospívá.

Václav Wortner říká: “ Studie motivace ke kouření, které vycházejí z faktorové analýzy výpovědí kuřáků, identifikovaly různé motivy ke kouření a z nich odvozenou typologii kuřáků. Některé motivy naznačují, že kuřáci chtějí kouřením redukovat negativní emoce a celkově relaxovat.”

WORTNER, VÁCLAV. Relaxační účinky dýchání při kouření

WORTNER, Václav. Relaxační účinky dýchání při kouření [online]. Brno, 2009 [cit. 2020-03-05]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/d5bw0/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií. Vedoucí práce Martin Vaculík. 

 

I když jste třeba dlouhodobí kuřáci, nikdy není pozdě na to, abyste s tímto zlozvykem přestali. Ano, není to jednoduché a bezesporu to chce hodně trpělivosti a odříkání, ale vidina zdravého těla je na dosah. 

Obecně lze říci, že detoxikace organismu od následků cigaretového kouře trvá přibližně tak dlouhou dobu, jak dlouho bylo vaše tělo vystavováno účinkům kouře z cigaret.

Každé tělo se od následků cigaretového kouře dokáže za určitou dobu zotavit. Už jen pouhé rozhodnutí je obrovský krok ve vašem životě. Budete se cítit zdravěji, v pohodě vyběhnete schody, nebudou vám žloutnout zuby, nebudete neustále po kapsách nosit nějakou krabičku a hledat oheň,… a v neposlední řadě ušetříte nemalé peníze. A za ty můžete odjet na krásnou dovolenou, do hor, k moři, kam je libo. 

Jak začít? Jednoduše! Další cigaretu si dneska už prostě nezapálíte a místo ní dopřejete vlastnímu tělu očistnou ozdravnou kůru. Věřte, že se budete cítit lépe a lépe.

Detoxikace plic >>

Změny v organismu po poslední cigaretě

Časový úsek po poslední cigaretěCo se děje v lidském těle
20 minutklesají hodnoty srdečního tepu a krevního tlaku
12 hodinhladina oxidu uhelnatého v krvi klesla na normální hodnotu
24 hodinnikotin je z těla zcela vyloučen
2 týdny až 3 měsícezlepšuje se stav kardiovaskulárního systému, dušnost a pokašlávání ustupují
1 rokzlepšuje se schopnost plic vypořádat se s hlenem, snižuje se riziko infekcí, plíce znovu získávají normální funkčnost, lepší se stav kůže
5 letriziko nemocí kardiovaskulárního systému klesá na hodnoty běžné u nekuřáků

Nestojí to za to? Zotavení těla po poslední cigaretě je sice běh na dlouhou trať, ale opravdu se vyplatí. Plíce, které jsou nikotinovým kouřem postiženy nejvíce, si jistě zaslouží regenerační očistnou kůru, která výrazně podpoří jejich zotavení

Detoxikace plic >>

Čerpejte energii 

Pravidelné očistě těla se už věnovali naši předkové. Ne zcela bezdůvodně prováděli pročištění organismu s příchodem jara a také na podzim, tedy v období, kdy je potřeba více posílit imunitu. Proto bychom na očistnou kůru neměli zapomínat ani dnes. Organismus můžete zbavit toxických látek kdykoli, když cítíte, že nejste právě v nejlepší kondici. Kromě plic je důležité podpořit také zdraví střev, jater, žlučníku a sleziny. 

TIP: Čtěte článek o jarní očistě celého těla a jak provést detoxikaci jater

Každý detox by měla doprovázet odlehčená strava, dostatek vlákniny, zelené superpotraviny v jídelníčku, bylinné čaje, ovocné či zeleninové šťávy

Detoxikace plic >>

Na závěr zkuste dechovou techniku Dechu ohně, která zvyšuje vitální kapacitu plic:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Aloe vera detox účinně pročistí celé tělo: Odhalte sílu přírody

Očista organismu patří ke zdravému způsobu života. Proto by se měla provádět alespoň dvakrát do …

Napsat komentář