Nepřehlédněte

Tepezcohuite – vyřeší všechny problémy kůže

 

Mít krásnou okouzlující pleť po celý život je snem nejedné ženy, ale i mužům přibývající vrásky často dělají starosti. Bohužel, kožní změny jsou prakticky vždy zrcadlem zdravotního stavu organismu. Některé vnitřní choroby můžou na sebe upozornit nějakým projevem na kůži, ovšem na druhou stranu existují i čistě kožní onemocnění. Kvalitu pleti ovlivňuje především stres, psychická pohoda a okolní prostředí. Nejčastěji si lidé stěžují na problémy s mastnou pletí, které se v podobě akné projevují nejen v době dospívání, ale můžou pěkně potrápit také v pozdějším věku. Poměrně častým kožním onemocněním je ekzém, objeví se na kůži ani nevíte jak. Těžko nalezneme jeho příčinu a ještě obtížněji se ho lze zbavit. A tak hledáme a zkoušíme nejrůznější přípravky, masti, krémy,… Jenomže každému pomůže něco jiného, a proto je léčba ekzému během na dlouhou trať, dokud nenarazíme na opravdu účinný prostředek. Pak je po problému jedna dvě. Je pravda, že kvalita pleti se dá do velké míry ovlivnit výživou, důležitý je nejen pitný režim, ale i vyvážený poměr všech vitamínů a minerálů ve stravě.

Zdroj: artur84 / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: artur84 / FreeDigitalPhotos.net

Tepezcohuite – strom kůže

Na Strom kůže jsem narazila v souvislosti se studiem starověké kultury Mayů, kteří dokázali využít jeho zázračnou sílu tím správným způsobem a považovali jej dokonce za posvátný. Účinky Stromu kůže byly po staletí uplatňovány k regeneraci popálené, zjizvené, suché, ekzematické či jinak poškozené kůže. Proto mi to nedalo a hledala jsem na internetu další informace o Tepezcohuite. Jaké bylo moje překvapení, když mi internetový vyhledávač nabídl přímo celou řadu kosmetických produktů pod názvem Tepezcohuite. Podrobně jsem prozkoumala jejich složení a opravdu, jsou vyrobeny za použití kůry a oleje z tohoto stromu. Tepezcohuite Strom kůže je stále zelený trnitý keř vyskytující se hojně v severovýchodní oblasti Brazílie a jižním Mexiku do nadmořské výšky 1000 metrů, dožívá se až 6 let. Mayové jej přezdívali “ černým zázrakem”. Jeho obdobu začali už lidé pěstovat i u nás, v České republice se vyskytuje pod názvem Citlivka stydlivá.

Přírodní kosmetika Tepezcohuite

Počet e-shopů, které nabízejí přírodní kosmetiku Tepezcohuite není zatím nikterak velký, ale najdete zde širokou řadu tělových krémů, sprchových gelů, šampónů a kondicionérů na vlasy. V případě jakýchkoli kožních problémů určitě stojí za vyzkoušení. Mnoha lidem pomůže Tepezcohuite od projevů ekzematické kůže a různých kožních vyrážek. Zkušenosti jsou zcela subjektivní, ovšem pozitivní účinky Stromu kůže zaznamenali rovněž lidé s bércovými vředy, křečovými žilami, lupénkou, puchýři, stařeckými skvrnami, celulitidou a mnoha dalšími problémy.   

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Kopretina řimbaba a její účinky na zdraví

Kopretina řimbaba nebo-li také Řimbaba obecná je pěkná bylinka, jejíž účinky na zdraví skutečně stojí …

Napsat komentář