Nepřehlédněte

Chcete vědět, jak rychle zhubnout břicho?

Při sebemenší nadváze je břicho hned terčem pozornosti. Stačí přibrat kilo, dvě a už stěží dopnete kalhoty v pase. Na tyto skutečnosti jsou citlivé převážně ženy, kterým není lhostejné jak právě vypadají. Ale i muži nepovažují velké břicho za symbol krásy. A to je dobře, nehledě na to, že nepřiměřená kvanta břišního tuku mohou mít další zdravotní důsledky. Chcete poradit, jak rychle zhubnout břicho? Jednoduchá zaručená rada je jen jedna: jezte zdravě a vymezte si čas na libovolné sportovní aktivity. Jestliže skloubíte obě tyto činnosti dohromady, budete hubnout jako po másle.

Zdroj: patrisyu / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: patrisyu / FreeDigitalPhotos.net

Bílá mouka je váš nepřítel

Na ukládání tuku v oblasti břicha se podílí ve značné míře špatná strava. Aby bylo vaše břicho opět hezky štíhlé, musíte se zaměřit především na jídelníček. Největší problém způsobuje pečivo z bílé mouky (rohlíky, housky, bagety, koláče, knedlíky), veškeré sladkosti, zákusky, čokolády, sladké limonády, atd. Pokud všechny tyto jednoduché sacharidy tvoří hlavní složku vaší stravy, pak se nedivte, že máte tukem deformované břicho. Nechcete mít raději pevné, zdravé, ploché bříško?  Možností, jak rychle zhubnout břicho, existuje několik. Budete-li se řídit osvědčenými radami, centimetry v pase začnou velmi rychle ubývat.

Bez cvičení nezhubnete

Pestrá vyvážená strava jde při hubnutí ruku v ruce s přiměřenou fyzickou aktivitou. Ovšem nic se nesmí přehánět! Jenom sklapovačky a další cviky na břicho vás tuku nezbaví. Ono se totiž nedá hubnout jen v určité oblasti těla. Každý člověk, pokud hubne, odborává tuk rovnoměrně po celém těle. Bohužel, je-li ho nejvíce právě na břiše, ubývá prostě nejpomaleji. Proto musíte cvičit tak, abyste zahřáli celé tělo, tzn. jakékoli aerobní cvičení, které podpoří činnost kardiovaskulárního systému. Při takové zátěži spaluje organismus tuky, naopak při posilování vyžadujícím vysokou intenzivní zátěž, tělo jako zdroj energie používá cukry. Výsledkem je sice větší objem svalové hmoty, ale tuky na nežádoucích místech zůstanou.

Pijte vodu s citronem

Pro hubnutí je také důležitý dostatečný pitný režim, který má příznivý vliv na rychlost metabolismu v těle. Ovšem rovnou zapomeňte na sladké limonády a různé colové nápoje. Nejlepší ze všeho je pít obyčejnou neperlivou vodu, případně nesycenou minerálku. Ředěné zeleninové šťávy, smoothie, zeleninové polévky jsou také určitým zpestřením. Hrnek zeleného čaje, ať už teplý nebo studený, je pro hubnutí jako stvořený. Velmi efektivní účinky na hubnutí právě v oblasti břicha má ranní sklenice teplé vody s citronem. Okamžitě rozproudí metabolismus na vysoké obrátky a nastartuje zažívání. Citron obsahuje pektinovou vlákninu, což váš trávicí systém kladně ocení.

Zhubnout se nedá ze dne na den, ani mávnutím kouzelného proutku. Proto se obrňte začnou dávkou trpělivosti a první výsledky se jistě brzy dostaví. Sledovat váhu dvakrát za den je totální nesmysl. Za každý dílčí úspěch se pochvalte a hlavně vytrvejte.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Jak rychle se hubne dělenou stravou? Pozvolna, ale jistě!

Dělená strava je ideální způsob, jak dlouhodobě udržet optimální váhu a dobrou kondici. Hubnoucí efekt …

Napsat komentář