Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Jak zhubnout lýtka – osvědčené rady a tipy

Jak zhubnout lýtka – osvědčené rady a tipy

Chcete, aby vaše lýtka působila pevným a estetickým dojmem? Proč ne, existuje způsob, jak zhubnout lýtka a doladit nohy k dokonalosti. Lýtka se skládají především z lýtkového svalu a jejich primární funkcí je ohyb kolen a chodidel. Jestliže vám připadá, že jsou lýtka příliš velká, nejprve se ujistěte, že je to důsledek nadměrného množství tuku. V opačném případě může být zvětšení lýtek způsobeno nárůstem svalové hmoty, která je buď ovlivněna genetickou dispozicí a nebo aktivním sportem. U sportovců je tedy jedinou možností redukce objemu svalové hmoty, kdy místo silových cviků na lýtka se zaměříte na vytrvalostní cvičení. Je-li ovšem nadměrná velikost lýtek způsobena tukem, pomůže vám kombinace zdravé stravy a cvičení.

Připadá vám, že máte silná lýtka? / foto: pixabay.com
Připadá vám, že máte silná lýtka? / foto: pixabay.com

 

Hubnete nejen lýtka

Mnoho lidí často chybuje v tom, že se při hubnutí zaměří jen na krizovou oblast, která je nejvíc trápí, spoustu času tráví v posilovně, pot z nich lije proudem, ale očekávaný efekt nikde. Jsou zmatení a zklamaní, a tak raději celé hubnutí vzdají. Proto než začnete hubnout, musíte si ujasnit v hlavě základní věci. Při hubnutí není možné zaměřit se jen na určitou partii, pokud organismus spaluje tuky, pak rovnoměrně z celého povrchu, jen v místech, kde je ho nejvíce (lýtka, boky, stehna), ubývá prostě nejpomaleji. Z toho důvodu je nutné dívat se na hubnutí jako na komplexní záležitost celého těla a zvolit v prvé řadě efektivní metodu, jak zhubnout 10 kilo, s jejíž pomocí zhubnete také lýtka. Každé hubnutí musí mít vhodnou strategii a systém, aby se vaše vynaložená snaha nemíjela účinkem. Jediným osvědčeným způsobem, jak zhubnout lýtka, je úprava stravy a cvičení.

Nezapomínejte na jídelníček

Samozřejmou součástí účinné metody, jak zhubnout lýtka, je také jídelníček. Skladba stravy se na hubnutí podílí stejně jako cvičení, proto není možné ji opomíjet. Pokud budete cvičit a k tomu hladovět nebo naopak jíst jen samé prázdné kalorie v podobě cukrů, nezdravých tuků, bílého pečiva,…), jen stěží docílíte krásná štíhlá lýtka.

Aby hubnutí skutečně fungovalo, musíte jídelníček postavit na zvýšeném příjmu bílkovin. Kvalitním zdrojem bílkovin je řada potravin jak živočišného (vejce, maso, mléčné výrobky), tak i rostlinného původu (luštěniny, tempeh, šmakoun, robi maso). Avšak sestavit nutričně vyvážený jídelníček na tomto principu je poměrně náročné a kromě toho vyžaduje i určité znalosti z oblasti zdravé výživy. Pokud jste plně pracovně vytíženi a nemáte čas neustále přemýšlet o jídle, můžete využít proteinovou dietu KetoMIX. Ta funguje na principu sníženého příjmu sacharidů oproti bílkovinné složce stravy. Tím, že omezíte sacharidy na nezbytné minimum, donutíte vlastní tělo k tomu, aby energii prioritně čerpalo z tukových zásob, což se navenek projeví viditelným zhubnutím.

Podzim je ideální čas na hubnutí!

Nestihli jste zhubnout do plavek? Dovolená už je za vámi? Nevadí! Nikdy není pozdě začít! Do příští sezóny budete mít postavičku jako lusk. Nenechte se ale připravit o další šanci a nečekejte až na Nový rok. Zhubnete prostě na podzim a určitě vám to půjde lépe, než v létě. A víte proč?

  • po dovolené máte plno sil a odhodlání k novým změnám
  • nemusíte řešit plavky, letošní vyhoďte, za rok by vám byly stejně velké
  • nikdo vás už nebude lákat na letní grilovačky plné skvělých steaků, šťavnatých klobás, uleželých sýrů, grilovaného ovoce, báječné zmrzliny, dobrého piva, atd.
  • po prázdninách se opět vrátíte zpátky do svého zaběhnutého pracovního režimu a snadněji budete dodržovat pravidelný jídelníček
  • tropické letní teploty vás nebudou vybízet k lenošení
  • babí léto je ideální čas pro venkovní aktivity, není horko ani zima, ale přesně tak akorát (ráno se můžete proběhnout v ranní mlze a odpoledne se pod sluncem zalitou modrou oblohou projedete třeba na kole)
  • hubnoucí jídelníček vsází hlavně na konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce, která právě v tomto období nabízí široký výběr z letní úrody

Myslíte, že na tom něco je? Pak si dejte pevný cíl a pojďte do toho. Zhubli jiní, zhubnete taky, ale musíte začít. Jak? Jednoduše, postavte svůj jídelníček na proteinových jídlech KetoMix a nabraná kila začnou mizet sama od sebe.

KetoMix nabízí 5x denně vyvážený jídelníček rovnou na talíř:

Proteinová dieta KetoMix / foto: ketomix.cz

Nastartujte nový životní styl s příchodem podzimu a užijete si nádherné Vánoce. Spokojenější život v novém těle se odrazí na vaší dobré náladě a nebudete mít obavy si na konci roku alespoň trochu zahřešit.

Koupit jídla KetoMix >>

KetoMIX dokonce funguje i bez pohybu, k úbytku váhy dochází jen vhodnou úpravou stravy. Tělo není zatěžováno žádnou chemií, spíš naopak, KetoMIX je obohacen o řadu dalších vitamínů, minerálů a vlákniny. Po celou dobu hubnutí se cítíte ve skvělé formě, netrpíte pocitem hladu a jen sledujete, jak ručička na váze letí dolů.

TIP: V eshopu KetoMIX si sestavíte jídelníček sami podle vlastní chuti a nebo využijete rovnou celý redukční balíček, který odpovídá konkrétnímu úbytku hmotnosti.

Jíst musíte pravidelně, nejlépe 5x denně dodat tělu potřebné živiny. Zaměřte se na zvýšený příjem bílkovin (drůbeží maso, vejce, luštěniny), které jsou důležité pro výživu svalů a kombinujte je s potravinami s obsahem komplexních sacharidů (celozrnné pečivo, rýže, těstoviny, cereální výrobky). Sacharidy jezte spíš v první části dne, pro organismus jsou základním zdrojem energie a nebudete mít po nich brzy hlad. Jezte hodně zeleniny, po ní nepřiberete ani deko. Dbejte na pravidelný pitný režim, obyčejná neperlivá voda a zelený čaj je nejlepší.  

Luštěniny jsou významným zdrojem rostlinných bílkovin / foto: pixabay.com
Luštěniny jsou významným zdrojem rostlinných bílkovin / foto: pixabay.com

Hubnutí tuku na lýtkách

Pro spalování tuku v celém těle (tedy i na lýtkách) musíte zvolit vhodnou pohybovou aktivitu, a to aerobní cvičení, které je pro spalování tukových zásob naprosto ideální. Aerobní cvičení je jakákoli fyzická činnost prováděná dlouhodobě (minimálně 30 minut) při nízké intenzivní zátěži (nejvýše do 70 % vaší maximální tepové frekvence), která podporuje činnost celého karidovaskulárního systému. U aerobního cvičení není důležité, že se při něm nezapojují do činnosti přímo lýtkové svaly, ale podstatné je, že tělo čerpá energii z uložených zásob tuku. Můžete chodit běhat, plavat, jezdit na kole, rotopedu, dát si lekci aerobicu ve fitku nebo jen zajít na svižnou procházku.

Koupit dietu KetoMIX

Posilovací cviky na lýtka

I když začne tuk v těle ubývat a vy budete hubnout, zůstanou lýtka pohublá. Proto jim pomocí posilovacích cviků musíte dát patřičnou formu a tvar. Musíte cvičit speciální cviky zaměřené přímo na lýtkové svaly. Při této fyzické činnosti prováděné krátkodobě s velmi vysokou intenzitou (anaerobní cvičení) organismus potřebuje rychlou energii a tu čerpá převážně ze sacharidů. Úbytek tukové tkáně je tak minimální, ale naopak dochází k výraznému nárůstu svalové hmoty. Důležité je cvičit delší série cviků s větším počtem opakování a pouze s hmotností svého těla. Pokud byste začali dělat náročné cviky s činkami, došlo by sice k úbytku tuku, ale ten by byl nahrazen velkými svaly.

Jestliže nechcete mít místo tučných  lýtek svalnatá lýtka, zaměřte se při procvičování lýtkových svalů na delší série cviků s nižší zátěží.

Nejúčinnější cviky na lýtka

Účinné cviky na lýtka můžete provádět buď doma a nebo v posilovně na speciálních strojích. Zde existují dva druhy a oba jsou určeny k vykonávání výponů pod zátěží. U jednoho stroje sedíte, zátěž nesou stehna, a provádíte výpony na špičky. U druhého stroje provádíte výpony vestoje a zátěž nesou ramena. Zátěž si naložte pouze takovou, abyste byli schopni uskutečnit 15 – 20 výponů ve 2 – 3 sériích.

Jak správně procvičit lýtka vám ukáže toto video:

 

Výpony můžete cvičit také doma: postavte se na zem, nohy dejte 10 cm od sebe, chodidla by měla být rovně ne vytočená do stran, zvedněte paty ze země a plynulým pohybem se postavte na špičky. Chvíli tak vydržte a pak pomalým, plynulým pohybem došlápněte zpět na zem. Celý pohyb nahoru a dolů by měl trvat 3 vteřiny. Cvik opakujte 15 – 20x.

Pokud několikrát denně vyšlapete kopec nebo schody, vaše lýtka to poznají. Právě při chůzi do kopce nebo do schodů, jsou lýtka zatěžována více než při běžné chůzi po rovině.

Ideálním řešením, jak zhubnout lýtka, je kombinace aerobního cvičení, posilovacích cviků a zdravé stravy. Jednotlivé cviky mezi sebou střídejte, aby docházelo k rovnoměrnému rozvoji svalové hmoty a zároveň také k hubnutí.

TIP: Redukční režim zahrnující cvičení a zdravý jídelníček může výrazně podpořit také doplněk stravy Garsin. Obsahuje pouze přírodní látky, které pozitivně ovlivňují metabolismus, spalování tuků, normální trávení a vylučování vody z těla. Neobsahuje lepek a pomáhá efektivně zvýšit účinek samotného hubnutí.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Jak být hubená jako vévodkyně Kate? Odhalte její tajemství

Vévodkyně z Cambridge Kate Middleton je krásná žena s vytříbeným vkusem. Po boku prince Williama …

Napsat komentář