Jak zhubnout před otěhotněním?

Hubnutí a případné početí dítěte spolu souvisí možná víc, než si myslíte. A mnoho žen o tom ví své. Pokud máte výraznou nadváhu a již delší dobu se vám nedaří otěhotnět, určitě jste při poslední návštěvě u gynekologa dostala jasné doporučení – zhubněte! Každý odborník vám totiž potvrdí, že souvislost mezi neplodností a obezitou byla jednoznačně prokázána. Na vině jsou prý hormony, jejichž působení se v těle baculatých žen podstatně mění. Bohužel, obézních žen neustále přibývá a celé zoufalé pak přicházejí do center asistované reprodukce a žádají umělé oplodnění. Přitom až třetině z nich by pomohla už jen samotná změna stravovacích návyků a více pohybu. Když taková boubelka výrazně sníží svoji hmotnost, velmi často se upraví všechny fyziologické pochody v těle a početí dítěte se podaří přirozenou cestou. A to jistě stojí za tu trochu námahy a odříkání. Vždyť těhotenství je dost silná motivace k tomu, abyste konečně zhubli.

Zdroj: marcolm / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: marcolm / FreeDigitalPhotos.net

Zhubnu kvůli miminku

Chcete-li vzít svůj život pevně do svých rukou a jste rozhodnuti, že zhubnete, abyste se konečně dočkala vytouženého miminka, je třeba začít hned a nic neodkládat. Pokud budete hledat jen další důvody k tomu, proč to nejde právě dnes, nikdy se nerozhoupete a šance na krásné zdravé miminko se tím podstatně snižuje. Nejprve si v hlavě ujasněte, kolik chcete zhubnout a jak toho chcete docílit. Hubnutí chce totiž systém, jinak se k cíli nikdy nedostanete.

Abyste nastartovaly hubnutí, musíte úplně změnit svůj dosavadní životní styl. V prvé řadě si uvědomte, že vaše zásoby tuku vznikly v důsledku špatné stravy a nedostatku pohybu. A to právě musíte změnit! Pokud se budete stravovat dle zásad racionálního jídelníčku a každý den zařadíte pohyb na pořad dne, určitě se brzy objeví první viditelné výsledky. Pro hubnutí všeobecně platí jedna zásada: váš energetický příjem musí být nižší než výdej. To znamená, že nebudete ve stravě přijímat žádné prázdné kalorie navíc, které by si vaše tělo ukládalo v podobě tuku na horší časy.

Opravdové hubnutí je běh na dlouhou trať, nemůžete očekávat, že tuky rozpustíte jen tak přes noc. Pokud ale zvolíte správnou metodu, už za pár dnů poznáte, jak je vám oblečení v pase volnější. Na počátku každého redukčního režimu je určitě dobré si vypomoci nějakou funkční dietou. Například proteinová dieta KetoMIX přináší velmi rychle efektivní výsledky. Její podstatou je zvýšený podíl bílkovin ve stravě oproti sacharidové složce. Tím se tělo dostane do speciálního režimu, kdy začne při nedostatku sacharidů čerpat energii právě z uložených tukových zásob a výsledkem je to, že hubnete. S dietou KetoMIX se absolutně nemusíte obávat, že by vaše tělo strádalo. Naopak, celý jídelníček je sestavený tak, aby organismus měl pravidelný příjem všech nezbytných živin, vitamínů a minerálů. Nebudete se trápit hlady a nemusíte bojovat s nepřekonatelnými chutěmi na sladké.

TIP: V eshopu KetoMIX lze zakoupit celý redukční balíček určený pro konkrétní úbytek hmotnosti. Ten je odborníky sestaven tak, aby vaše tělo hublo za vás. Zároveň obdržíte každodenní jídelníček a spoustu rad a doporučení, jak se vyhnout jo-jo efektu.

Pokud si na hubnutí sami netroufáte a nevíte si rady, určitě není nic špatného na tom, když vyhledáte odborníky z oblasti nutričního poradenství. Určitá podpora a povzbuzení posílí vaše sebevědomí a získáte lepší pocit, že v tom nejste sami. Když budete hubnout s KetoMIXem, můžete se výživové poradkyně kdykoli na cokoli zeptat, a to bezplatně. Komunikovat lze jednoduše prostřednictvím online chatu a nebo po telefonu.  

Zhubnutím zvýšíte šanci na otěhotnění

Před plánovaným otěhotněním by měly zhubnout všechny ženy, které mají Body Mass Index nad 25 (BMI). Už jen samotná obezita způsobuje různé poruchy menstruačního cyklu a narušuje uvolňování vajíček z vaječníků. Navíc, pokud shodíte a otěhotníte přirozenou cestou, ušetříte si spoustu trápení a také peněz. Pojišťovna hradí ženám do 40 let pouze tři pokusy o umělé oplodnění, a to maximálně do výše třiceti tisíc korun. To je částka, která pokryje hormonální přípravky pro ženu s váhou v mezích normálu. Obézní žena potřebuje až dvojnásobné množství těchto preparátů, takže podstatnou část si budete muset hradit ze svého.

Těhotenství s nadváhou?

Podle statistických údajů je mezi nastávajícími maminkami až 35 % s nadváhou. Přitom jenom těhotenství výrazně zatěžuje celý organismus, kostra i klouby trpí a samozřejmě každý přebytečný kilogram navíc situaci ještě více zhoršuje. Budoucí maminky s velkou nadváhou mají větší riziko komplikací, od opakovaných potratů přes předčasný porod, až k těhotenské cukrovce či vysokému tlaku. Mnohem častěji musí také rodit císařským řezem. V neposlední řadě přináší obezita v těhotenství i další problémy. Jednak na vás rostoucí bříško nemusí být ani vidět, takže nikdo pohledem nepozná, že jste těhotná. A také se vám může stát, že přes vrstvu podkožního tuku své miminko na ultrazvuku ani neuvidíte. To vše má pak negativní dopad i na vaši psychiku.

Detoxikujte tělo

Pokud se rozhodnete kvůli miminku hubnout, měly byste jako součást redukčního režimu zařadit také celkovou detoxikaci těla. Ta velmi rychle dokáže rozproudit metabolismus a vy budete hubnout lépe a snadněji. Každé tělo je třeba čas od času vyčistit od všech odpadních látek, které se v něm zcela zbytečně ukládají a mohou způsobovat řadu zdravotních problémů. K detoxikaci jsou nejvhodnější různé zeleninové šťávy, zelené superpotraviny nebo bylinkové čaje. Zvýšený pitný režim vám při hubnutí jen prospěje.

Začněte hubnout

Máte-li předem připravený plán, můžete se směle pustit do hubnutí. To by se mělo odvíjet od racionálního jídelníčku a přiměřené pohybové aktivity. V prvé řadě je důležitá pravidelnost v jídle, musíte jíst několikrát za den, ale samozřejmě, že ne kaloricky vydatnou stravu. Na hamburgery, chipsy, sladkosti, slazené nápoje,… rovnou zapomeňte. Vaše strava se musí skládat především z kvalitních bílkovin, které jsou důležité pro výživu svalů. Čím víc svalů na těle máte, tím lépe pro vás. Svalová tkáň totiž čerpá energii i v klidu, což následně příznivě ovlivňuje hodnoty bazálního metabolismu. Každé jídlo na talíři si rozdělte na pomyslené čtvrtiny: jednu zaplňte masem, druhou přílohou a na zbývající polovinu talíře naservírujte pořádný kopec zeleniny. V první části dne konzumujte potraviny s obsahem komplexních sacharidů a jejich množství k večeru oproti bílkovinám snižujte. Jako poslední jídlo dne si dopřejte proteinový nápoj.

Koupit dietu KetoMIX

Žádné hubnutí se neobejde bez pravidelného pohybu. Jakákoli fyzická aktivita nejenže výrazně podpoří spalování tuků, ale také vám nádherně pročistí hlavu. Nemusíte si hned kupovat permanentku do fitka, pokud vás takové sporty nelákají. Už jen samotná rychlá chůze se počítá. Důležité je, abyste se hýbaly každý den a přitom střídaly aerobní aktivitu (běh, plavání, nordic walking, jízda na kole, bruslení) s posilovacími cviky. Existuje spoustu názorných videí s jejichž pomocí můžete cvičit i sami doma.  

Pokud skloubíte obě věci dohromady (jídelníček a pohyb) zanedlouho poznáte, jak vám centimetry v pase ubývají. Mnoho žen, jakmile změnily způsob stravování a celkově ozdravily svůj životní styl, najednou zjistily, že jsou těhotné, přestože v té době nebyly ještě na své optimální váze.  

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář