Olej z pšeničných klíčků – recenze


Olej z pšeničných klíčků vyniká vůní obilných lánů a má velmi všestranné použití. Je lehce stravitelný, dobře vstřebatelný a neméně chutný. Proto se doporučuje k užívání celé rodině, zejména dětem. Tento olej stojí v popředí zájmu především v západní Evropě, jelikož dokáže zpomalovat proces stárnutí a navrací lidem sílu. Například ve Francii jej používají vrcholoví sportovci pro zvýšení svých fyzických výkonů. Pšeničné klíčky mají totiž zcela výjimečnou nutriční hodnotu, která se přenáší i na olej získávaný z prvního lisu za studena. Rostlinný panenský olej z pšeničných klíčků je tedy prospěšný nejen v kuchyni, ale i v péči o pokožku. Má antioxidační vlastnosti a je skvělým regeneračním prostředkem na suchou a zralou pleť. Abyste však mohli využívat veškeré blahodárné účinky oleje z pšeničných klíčků, musí se jednat o skutečně kvalitní olej z prvního lisování. Takový olej vyrábí mimo jiné firma Wolfberry, která se zabývá výrobou a distribucí doplňků stravy v tekuté formě. Zajímá vás, jak si vede nerafinovaný Olej z pšeničných klíčků Wolfberry na trhu?

Olej z pšeničných klíčků / foto: prozdravi.cz

 

Olej z pšeničných klíčků

Olej z pšeničných klíčků se získává lisováním nebo extrakcí klíčků zrn pšenice seté výhradně mechanickými postupy za studena. Klíčky pšenice tvoří pouze 2,5 % hmotnosti celého zrna pšenice, a proto je tento olej velmi ceněný. Má světle žlutou až načervenalou barvu a specifickou obilnou chuť. Olej lisovaný z klíčků pšenice seté obsahuje celou řadu výživných látek, které příznivě působí na zdraví. Díky vysokému obsahu vitamínu E má silné antioxidační účinky a chrání buňky před účinky volných radikálů.

Pšenice setá / foto: pixabay.com

Pšenice setá spolu s kukuřicí a rýží patří mezi nejrozšířenější zemědělské plodiny. Hojně se pěstuje po celém světě v mírném klimatickém pásmu, od nížin až po pahorkatiny. Pšenice byla vyšlechtěna z určité formy divoké trávy a původem pochází patrně z oblasti Blízkého východu. Archeologická naleziště dokazují, že se pěstovala již 10 000 let před naším letopočtem. Pšenice setá je jednoletá či dvouletá trsnatá tráva dorůstající výšky 50 – 130 cm. Stonek má podobu hladkého dutého stébla s kolénky. Květenství pšenice tvoří lichoklas složený z klásků. Plodem je obilka s podélnou rýhou. Pšenice setá patří mezi nejnáročnější obiloviny, vyžaduje optimální teplotu i vláhu. Užívanou částí jsou celá zrna, klíčky nebo otruby.

Co jsou pšeničné klíčky?

Zrno pšenice seté se skládá ze tří částí: otruby neboli slupky, jádra neboli endospermu a klíčku. Z vnější strany je pšeničná obilka chráněna suchou nepoživatelnou šupinatou vrstvou. Slupku obilného zrna tvoří otruby, které obsahují vysoké množství vlákniny. Jádro je zásobníkem škrobu a klíček tvoří nejvnitřnější část zrna. A právě tento pšeničný klíček je zdrojem cenných výživných látek a mastných kyselin.

Sklizeň pšenice seté se provádí zásadně v plné zralosti zrna, která jsou dostatečně tvrdá a 75 % nejhořejších kolének je zaschlých:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Pšeničný klíček se nachází přímo ve středu pšeničného zrna a vyživuje pšenici, aby mohla klíčit a růst. Klíček pšenice seté je nejvýživnější složkou pšeničné obilky a obsahuje 23 různých živin, včetně bílkovin, vitamínů skupiny B, vitamínu E, omega-3 mastných kyselin, železa, zinku, vápníku. Z toho důvodu jsou pšeničné klíčky zdravým obohacením jídelníčku, obzvlášť ve formě za studena lisovaného panenského oleje.

Koupit levně

Složení oleje z pšeničných klíčků

Olej z pšeničných klíčků je bohatým zdrojem celé řady zdraví prospěšných látek, zejména pak vitamínů, nenasycených mastných kyselin a antioxidantů.

Z mastných kyselin olej z pšeničných klíčků obsahuje:

 • 62 % kyseliny linolové
 • 16 % kyseliny palmitové
 • 14 % kyseliny olejové

Za studena lisovaný olej z pšeničných klíčků v sobě ukrývá vysoký obsah čistě přírodního koenzymu Q 10 a tokoferolů sterolů. Dále se v něm nachází lecitin, vitamíny E, F, B, D, A, estrogen, vápník, fosfor, železo a dalších asi devadesát stopových prvků. Olej z pšeničných klíčků vyniká velkým množstvím bílkovin (proteinů).

Olej z pšeničných klíčků má nejvyšší hladinu vitamínu E ve srovnání s jinými potravinami. Vitamín E je pro člověka životně důležitý, působí jako silný antioxidant, který chrání buňky před účinky volných radikálů, podporuje imunitní systém a celkovou vitalitu.

 

Účinky oleje z pšeničných klíčků

Panenský za studena lisovaný olej z pšeničných klíčků obsahuje řadu bioaktivních látek, které zpomalují proces stárnutí a celkově povzbuzují organismus. Podporuje srdeční činnost a funkce dýchacího a trávicího ústrojí. Olej z klíčků pšenice seté celkově zvyšuje fyzickou kondici a odolnost organismu proti únavě. Blahodárně působí i na pokožku, udržuje ji mladistvou a elastickou.

Vliv oleje z pšeničných klíčků na zdraví:

 • podporuje správnou mozkovou činnost
 • pomáhá při stresu a migréně
 • má pozitivní vliv při neurologických potížích
 • prevence kardiovaskulárních chorob
 • podporuje trávení a detoxikuje tělo
 • má antiseptické účinky
 • podporuje rychlejší spalování tuků a aktivuje nevyužitý tělesný tuk
 • hyperaktivním dětem pomáhá k celkovému zklidnění
 • regeneruje, vyživuje a hydratuje pokožku
 • brání vypadávání vlasů a udržuje jejich lesk
 • posiluje a zpevňuje nehty
 • zvyšuje mladistvý vzhled pleti
 • vhodný na popáleniny, ekzémy, rány, lupénku, akné
Koupit levně

 

Veškeré zdravotní benefity za studena lisovaného oleje z pšeničných klíčků se nejvíce projeví při dlouhodobé konzumaci, proto je vhodné zařadit jej do pravidelného jídelníčku. V rámci ozdravné terapie můžete olej užívat v množství 1 – 2 čajové lžičky denně před nebo současně s jídlem. Avšak stejně tak je možno olej přidat rovnou do připravovaného jídla.

Filip Horák, zabývající se výživou a pohybovou aktivitou u jednotlivých civilizačních onemocnění, uvádí: “Jestliže organismus nemá dostatečné množství tuku, nedokáže správně fungovat. Nepostradatelné množství tuku tvoří u mužské populace asi 4 % tělesné váhy, u žen to je přibližně 12 %. Procento tuku v těle u normálního člověka činí 15 – 20 % u mužů a 24 – 30 % u žen. Když je u mužů hodnota 21 – 24 % a u žen 31 – 36 %, jedná se o nadváhu. Je-li hodnota větší než 25 u mužů a 37 u žen, mluvíme o obezitě.”

HORÁK, Filip. Výživa a pohybová aktivita u civilizačních onemocnění

HORÁK, Filip. Výživa a pohybová aktivita u civilizačních onemocnění [online]. Brno, 2018 [cit. 2018-10-31]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/d4s4b/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií. Vedoucí práce Robert Vysoký.

 

Použití oleje z pšeničných klíčků v kuchyni

Panenský olej lisovaný za studena z klíčků pšenice setémedově olejovitou konzistenci a jeho chuť připomíná čerstvé rozpuštěné máslo. Nádherně voní po obilí a možná vám tak bude vzdáleně připomínat pečivo. Své uplatnění nalézá především v pokrmech studené kuchyně, pro tepelnou úpravu se opravdu nehodí. Ale nic vám nebrání v tom, abyste jím nemohli pokapat již hotové teplé jídlo – krémovou polévku, pečenou zeleninu, brambory, rýži, těstoviny, apod. Nejen svojí vysokou nutriční hodnotou, ale i chutí skvěle zapadá do ranních obilných kaší, přidat ho můžete do smoothie, jogurtu, zeleninového salátu, pomazánky, apod.

Olej z pšeničných klíčků je citlivý na světlo, kolísání teplot a oxidaci. Proto je nutné jej skladovat v lednici, kde může zůstat čerstvý až po dobu jednoho roku. Po otevření ho však spotřebujte nejlépe do tří měsíců.

I když olej z pšeničných klíčků obsahuje více kalorií, podílí se na rozpouštění tuku v těle, takže je ideální součástí každého redukčního jídelníčkuPokud se tedy snažíte zhubnout nějaké to kilo navíc, půjde vám to rychleji a snáz. Zkuste si připravit smoothie plné antioxidantů, vitamínů, minerálů, bohaté na proteiny a další cenné živiny. Tady máte recept:

Červené smoothie s olejem z pšeničných klíčků

Suroviny:

 • 70 g lesního ovoce (může být i mražené)
 • 2 nektarinky
 • 1 kiwi
 • ½ limetky
 • 1 lžička oleje z pšeničných klíčků
 • 1 lžička Blendea SUPERGREENS 
 • 200 ml vody

Postup přípravy:

Nektarinky zbavíme pecky a vložíme do smoothie makeru. Přidáme překrojené kiwi, lesní ovoce, šťávu z jedné poloviny limetky (případně citronu), olej z pšeničných klíčků a lžičku Blendea SUPERGREENS. Vše dolejeme studenou vodou a mixujeme do hladka. V případě potřeby můžete osladit přírodním sladidlem, ale není nutné.

Zrno pšenice seté / foto: pixabay.com

 

Olej z pšeničných klíčků v kosmetice

Olej z pšeničných klíčků je vynikajícím pomocníkem pro péči o pokožku celého těla, a to doslova od hlavy až k patě. Velmi rychle se vstřebává a nezanechává mastný povlak, proto je vhodný pro všechny typy pleti. Výborně jej snáší citlivá pleť, ale nezatěžuje ani pokožku mastnější. Za studena lisovaný olej z pšeničných klíčků dlouhodobě zvyšuje obranyschopnost pleti, brání jejímu stárnutí a vyhlazuje drobné vrásky.

Olej z pšeničných klíčků díky svým regeneračním schopnostem příznivě působí na pokožku velmi namáhanou, suchou, můžete jej použít na lokty, kolena nebo ztvrdlou kůži na chodidlech. Podporuje hojení drobných prasklinek či oděrek, pomáhá při popáleninách, ekzémech, lupénce, striích. Vyživuje nehty a brání popraskání kůžičky kolem nehtů.

Koupit levně

 

Výživné látky obsažené v oleji z pšeničných klíčků jsou prospěšné i pro zdraví vlasů. Pravidelná aplikace oleje pomáhá vyživovat vlasové folikuly, které jsou nezbytné pro rychlý růst vlasů. Vlasům vystaveným účinkům slunečního záření poskytuje dostatečnou hydrataci, zvyšuje jejich lesk a uhlazuje roztřepené konečky. Skvěle si poradí i s lupy.

Olej z pšeničných klíčků je také výborný konzervační prostředek, výrazně prodlužuje životnost vlasové i pleťové kosmetiky a chrání před žluknutím.

 

Olej z pšeničných klíčků značky Wolfberry

Když se rozhlédnete po tržní nabídce, snadno objevíte několik výrobců oleje z pšeničných klíčků. Jejich výrobky se liší nejen kvalitou, ale i cenou. V každém případě je vždy snahou nalézt co nejlepší produkt odpovídající adekvátní ceně. Nedalo mi to ani moc práce a objevila jsem olej z klíčků pšenice ve spolehlivém e-shopu, kde pravidelně nakupuji. Zde je k mání Olej z pšeničných klíčků Wolfberry v balení 100 ml za cenu 156 Kč. Nejen jeho kvalita, ale i snadný způsob dopravy, která začíná na ceně již od 29 Kč, mě opět přesvědčily ke koupi. Jako vždy celá objednávka proběhla bez problému a na druhý den stál olej z pšeničných klíčků u mne doma na stole. Hned jsem jej musela vyzkoušet.

TIP: Olej z klíčků pšenice seté Wolfberry je čistě přírodní produkt. Olej pochází z prvního lisu, nenajdete v něm žádné konzervační látky ani umělou parfemaci. Firma Wolfberry tvoří své výrobky podle vlastních receptur a striktních norem, díky kterým si zachovávají všechny cenné živiny.

 

Mé zkušenosti s olejem z pšeničných klíčků

Musím říct, že mne olej z pšeničných klíčků tak trochu překvapil svojí tuhou konzistencí. Přeci jen jsem očekávala více olejovitou kapalinu. Avšak toto zjištění není na závadu a nijak to neubírá na jeho kvalitě. Už jen po otevření lahvičky ucítíte nádhernou obilnou vůni, která se vyjímá i v jednotlivých pokrmech. Vzhledem k velkému množství výživných látek a především vysokému obsahu vitamínu E, jej používám všude tam, kam patří kapka panenského oleje.

Koupit v e-shopu

 

Olej z pšeničných klíčků se hodí do salátové zálivky, ranní kaše, smoothie, krémové polévky, na těstoviny, rýži, pečenou zeleninu,… prostě fantazii se meze nekladou. Občas ho používám na promazání suché kůže a připadá mi, že funguje. Jelikož není tak tekutý, roztírá se obdobně jako krém. Pokud jste ho ještě nikdy neměli, určitě stojí alespoň za vyzkoušení. Uvidíte, že z něj budete nadšeni.

Olej z pšeničných klíčků není vhodný pro celiaky a u některých osob může vyvolat alergickou reakci. V takovém případě ho můžete nahradit avokádovým olejem.

Výhody:

 • nerafinovaný olej lisovaný za studena
 • použití vnitřně i zevně
 • silný antioxidant
 • obsahuje cenné živiny
 • podporuje hubnutí
 • příznivě působí na trávení
 • medová konzistence

Nevýhody:

 • není určen pro celiaky
 • nehodí se pro tepelnou úpravu jídel
 • musí se ukládat do tmy a chránit před světlem

Recenze Oleje z pšeničných klíčků Wolfberry

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Blendea SUPERCHILL: Chcete relaxovat, nebo lépe spát?

Člověk občas potřebuje vypnout a hodit se do pohody. I když se snaží sebevíc, nejde …

Napsat komentář