Recenze: Cannabis oil – BIO Konopný olej


Konopný olej je tradiční potravina, kterou používali už staří Slované. Tento rostlinný olej se vyrábí z technického konopí setého (Cannabis sativa), tudíž nemá žádné psychoaktivní účinky. Zato obsahuje významné množství zdraví prospěšných látek, zejména nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Po lněném oleji má nejvyšší zastoupení omega-3 kyselin a spolu s omega-6 mastnými kyselinami tvoří naprosto ideální poměr. Z výživového hlediska je považován za přirozenou a zdravější alternativu olivového oleje a určitě vám bude chutnat více než rybí tuk. Odborníci dokonce poukazují na to, že v porovnání s olivovým olejem jsou jeho nutriční hodnoty podstatně lepší. Konopný olej posiluje imunitní systém, metabolismus, cévy, působí antibakteriálně a postará se i o vaši pokožku a vlasy. Můžete ho přidat do jídla, namazat na kůži nebo užívat jako doplněk stravy. Avšak toto široké spektrum využití vám poskytne jen nerafinovaný konopný olej lisovaný za studena, který prošel šetrným způsobem zpracování. Na jeho výrobu se sice zaměřuje řada firem, ale vždy je dobré dát přednost BIO kvalitě. Náročné požadavky zákazníků dokáže jednoznačně naplnit společnost Natural Medicaments, která na trhu nabízí Cannabis oil – BIO konopný olej. Pojďme se tedy podívat, jak se jeho skvělé účinky projeví na vašem zdraví.   

Cannabis oil – BIO Konopný olej / foto: prozdravi.cz

 

Jak se získává konopný olej?

Na výrobu BIO konopného oleje jsou použita semena konopí setého pocházející z produkce ekologického zemědělství. Jedná se o technické konopí, jehož semínka neobsahují psychoaktivní látku THC. Proto není žádný důvod k obavám, že by u vás došlo k nějakým změněným stavům vědomí. Konopný olej má výjimečné zastoupení spousty zdraví prospěšných látek, kvůli kterým je ceněn jako hodnotný rostlinný olej.

Z jedné tuny konopných semínek lze vylisovat až 350 litrů konopného oleje neobsahujícího THC.

Celý výrobní proces probíhá lisováním za nízkých teplot do 40°C při použití výhradně mechanických postupů, bez přístupu světla a vzduchu. Tím jsou v konopném oleji zachovány všechny cenné živiny, které mají řadu blahodárných účinků na lidský organismus.  

 

Konopí seté / foto: pixabay.com

Konopí seté (Cannabis sativa) pochází ze střední Asie, odkud se jeho pěstování rozšířilo po celém světě. Jedná se o technické konopí, které je nejrozšířenějším druhem konopí s širokým praktickým využitím. Tento druh slouží jako přadná rostlina, olejnina nebo energetická plodina. Konopí seté je dvoudomá jednoletá teplomilná rostlina dorůstající výšky až 200 cm. Daří se jí v hlinité půdě s dostatkem vláhy a dusíku. Má jasně zelené dlanitě pěti až sedmičetné listy, které jsou na okraji kopinaté a hrubě zobaté. Konopí má přímou lodyhu větvenou jen krátce v horní části. Samičí rostliny jsou oproti samčím vyšší, mají také více listů. Listy a květy se vyznačují tmavozelenou barvou. Zato samčí květy jsou nažloutlé, pětičetné a dozrávají o několik týdnů dříve než samičí. Konopí kvete od června do října a plodem je šedohnědá nažka obalená žláznatým listenem. Semena konopí jsou žlutohnědá až hnědá a používají se k výrobě oleje.

 

Přírodní za studena lisovaný konopný olej je na pohled světle až tmavě zelený. Vyniká příjemnou oříškovou chutí a vůní a je určen především k použití za studena. Jelikož má relativně nízkou teplotu rozkladu, není vhodný na vaření, smažení či fritování.

Koupit levně

Živiny v konopném oleji

Konopný olej je díky svému složení mezi rostlinnými oleji naprostý unikát. Ve srovnání s olivovým olejem obsahuje 25x více omega nenasycených mastných kyselin.

Za studena lisovaný konopný olej je skvělý zdroj omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin, které musí lidský organismus přijímat potravou. Jejich nedostatek ve stravě má za následek řadu civilizačních chorob. Právě omega-3 a omega-6 mastné kyseliny se v konopném oleji nachází naprosto v ideálním poměru 3:1, přičemž spektrum omega-3 kyselin je poněkud rozsáhlejší. Nerafinovaný konopný olej je mezi rostlinnými oleji ceněn pro nejvyšší obsah (téměř 80 %) polynenasycených tuků a je také výjimečný obsahem specificky účinné kyseliny gama-linolenové.

Zastoupení mastných kyselin

Konopný olejOlivový olej
polynenasycené mastné kyselinycelkem76 %17 %
omega-6 kyselina linolová LA56 %15 %
omega-6 kyselina gama-linolenová GLA0,9 % ___
omega-3 kyselina alfa-linolenová ALA 18 %2 %
omega-3 kyselina stearidónová SDA0,4 %___
nasycené mastné kyselinycelkem10 %13 %
kyselina stearová SA7 %2 %
kyselina palmitová PA2 %10 %
ostatní nasycené MK1 %1 %

Konopný olej je rovněž přírodní zásobárnou enzymů, fytosterolů, proteinů, vitamínů A, D, C, B, K, E a minerálů. Vitamín E je velmi silný antioxidant, který chrání buněčné membrány před škodlivým působením volných  radikálů. Neméně důležité je i zastoupení minerálních látek: draslík, vápník, železo, hořčík.

Koupit levně

 

Za studena lisovaný konopný olej také obsahuje látku zvanou cannabidiol, která má protizánětlivé a protikřečové účinky, a velmi vzácný protein globulin edestin, který je velmi podobný globulinu v lidské krevní plazmě. Proteiny jsou v konopném oleji zastoupeny z 25 %.

Konopná semena, z nichž se lisuje olej, neobsahují THC / foto: pixabay.com

 

Zdravotní přínos konopného oleje

Přírodní konopný olej lisovaný za studena díky svému jedinečnému složení rozhodně patří do každého zdravého jídelníčku. Obsahuje jednu z nejvyšších koncentrací polynenasycených mastných kyselin, které jsou pro lidský organismus životně důležité, ale tělo si je nedokáže samo vyrobit. Tyto kyseliny jsou podstatnou součástí buněčných membrán a pomáhají v prevenci proti kardiovaskulárním chorobám. Omega-3 mastné kyseliny podporují správnou funkci mozku, vyživují mozkovou kůru, pokožku a oční sítnici.

Konopný olej a jeho účinky:

 • posiluje imunitní systém
 • chrání organismus před záněty
 • slouží jako prevence vzniku rakoviny
 • podporuje činnost srdce
 • snižuje hladinu tuku v krvi
 • reguluje krevní tlak
 • pomáhá při bolesti kloubů, páteře a svalů
 • příznivě působí na trávicí systém a podporuje správnou činnost střev
 • udržuje zdravé oči a ledviny
 • pomáhá při kožních potížích (atopický ekzém, lupénka, akné, plísně, kvasinky, opary, rozpraskaná kůže, spáleniny)
 • vyživuje a regeneruje pleť
BIO Konopný olej – Cannabis oil se doporučuje užívat v množství 1 – 2 lžíce 1 – 2x denně buď samostatně nebo ho můžete přidávat do různých pokrmů (salátů, zeleninových či ovocných smoothie, pomazánek, apod.). Při zevním použití se při kožních problémech aplikuje rovnou na postižené místo, klouby, páteř nebo kyčle.

 

Konopný olej v péči o pokožku

Za studena lisovaný konopný olej se velmi dobře vstřebává, takže po nanesení na pokožku nezůstává kůže mastná. Z toho důvodu bývá také oblíbenou součástí různých masážních přípravků. Dokonale se uplatní v péči o pleť, hydratuje, zvláčňuje a redukuje tvorbu vrásek. Rovněž pomáhá zpomalovat procesy stárnutí kůže, působí protizánětlivě, regeneračně a antibakteriálně.

Cannabis oil – BIO Konopný olej při zevním použití harmonizuje stav kožních buněk a vyrovnává pH pokožky. Jelikož pomáhá kůži obnovovat přirozený ochranný mikrofilm, zvyšuje odolnost pokožky zejména proti negativnímu působení okolního prostředí.

Koupit levně

 

Blahodárné účinky konopného oleje lze využít i v péči o vlasy, kterým dodává nádherný lesk. Nejlépe uděláte, když vlasům dopřejete olejový zábal. Vtírání oleje do nehtových lůžek zase posílí zdraví nehtů a zvýší jejich tvrdost.  

Konopný olej může být také jednou ze surovin při výrobě domácí kosmetiky. Zkuste třeba tento bylinkový olej na zuby:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Konopný olej ve zdravém jídelníčku

Jak už bylo řečeno, konopný olej má po lněném oleji nejvyšší obsah omega-3 mastných kyselin, avšak na rozdíl od něj má podstatně příjemnější chuť. Jelikož někteří lidé mají se specifickým aroma lněného oleje problém, může se pro ně stát konopný olej vhodnou alternativou. Z nutričního hlediska je kvalitním zdrojem nenasycených mastných kyselin, a proto by neměl chybět v každodenním jídelníčku.

Koupit levně

 

BIO Konopný olej – Cannabis oil je lehce stravitelný, neobsahuje žádné alergeny a vyniká příjemnou oříškovou chutí. Díky ní se dá skvěle použít jako dochucovadlo. Použít ho můžete kdekoli, kam patří několik kapek kvalitního rostlinného oleje, avšak jen ve studené kuchyni. Hodí se do salátové zálivky, můžete jím pokapat krémovou polévku na talíři, přidat do pomazánky, smoothie, jogurtu nebo ranní obilné kaše.

Radka Osinková o konopném oleji říká: “Olej je významným produktem používaným v racionální výživě, stejně jako konopná mouka, pokrutiny, konopný nápoj  či pouze opražená loupaná nebo neloupaná semena. Díky téměř nulovému obsahu lepku, laktózy a cholesterolu jsou velmi vhodnou alternativou pro osoby trpící na jejich nesnášenlivost.”

OSINKOVÁ, Radka. Potravinářské využití konopného semene a jeho význam v racionální výživě člověka.

OSINKOVÁ, Radka. Potravinářské využití konopného semene a jeho význam v racionální výživě člověka [online]. České Budějovice, 2018 [cit. 2018-11-13]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/06sj9f/>. Bakalářská práce. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta. Vedoucí práce Dr. Ing. Jaromír Kadlec.
 

Přestože se konopný olej uplatní i v těstě na moučníky, neměl by se zahřívat nad jeho bod zakouření 165 °C. Již při teplotě nad 50°C degradují vitamíny rozpustné v tucích a minerální látky. Při vysokých teplotách tak ztrácí všechny cenné výživné látky a v žádném případě není určen pro smažení a vaření. Za studena lisovaný konopný olej je vždy nutné přidat až do hotového tepelně upraveného pokrmu.

Konopný olej velmi rychle podléhá oxidaci, proto je vhodné ho skladovat při snížené teplotě, ukládat do tmy a chránit před světlem. Při teplotě 5 – 15°C vydrží v neporušeném obalu až jeden rok. Po otevření ho uchovávejte v lednici a spotřebujete nejlépe do 3 měsíců.

 

Kde koupit a za kolik?

Chcete-li využívat všechny zdravotní benefity konopného oleje, musíte si vybrat skutečně poctivý olej, který obsahuje sto procent konopí. Už jen příliš nízká cena je známkou toho, že se v lahvi nenachází jen konopný olej, ale směs rostlinných olejů. A právě takovému produktu je nutné se zdaleka vyhnout.

Koupit levně

 

Dobrý kvalitní konopný olej je běžně k mání v obchodech se zdravou výživou, které se snaží prostřednictvím e-shopů nákupy svým zákazníkům co nejvíce usnadnit. Nákupy na internetu především šetří váš čas, a proto ani já nejsem žádnou výjimkou. Obzvlášť, když se konopný olej nachází v mém oblíbeném obchodě, se kterým mám jen samé dobré zkušenosti. Zde koupíte Cannabis oil – BIO Konopný olej značky Natural Medicaments v balení o objemu 250 ml za cenu 249 Kč. Vzhledem k tomu, že je konopný olej určen k rychlé spotřebě, určitě je lepší menší balení v tmavé skleněné lahvi. Pro běžné použití vám v pohodě tři měsíce vydrží. Navíc, dopravné začíná na deseti korunách, případně si jej vyzvednete sami na výdejním místě.

TIP: Natural Medicaments Cannabis oil – BIO konopný olej je čistě přírodní olej lisovaný za studena, který je zárukou zachování všech cenných látek. Je vhodný pro vegetariány a vegany. Společnost Natural Medicaments klade důraz na kvalitu zpracování a pečlivý výběr přírodních složek.

 

Jak používám Konopný olej Cannabis oil

Konopný olej sice nepatří k běžným druhům rostlinných olejů, které používáte v kuchyni, přesto je jeho nutriční hodnota výjimečná. Z toho důvodu se ho snažím občas zařadit do jídelníčku a střídám s ostatními druhy panenských olejů. Chutí mi vyhovuje opravdu víc než lněný olej a většinou si jím pokapu snídaňovou kaši nebo přidám lžíci do ovocného či zeleninového smoothie. Také se skvěle hodí do salátové zálivky, která je díky němu výživnější.

Dobré zkušenosti mám i s jeho zevním použitím, kdy mi pomohl s atopickým ekzémem. Po nanesení na postižené místo se zmírnilo nepříjemné svědění, kůže se zklidnila a promastila. Mazala jsem ráno i večer a bylo to prostě znát. Také kůže kolem nehtů byla mnohem lepší.

Podle tohoto návodu jsem si vyrobila domácí pleťový krém na mastnou pleť. Je to sice trochu alchymie, ale výsledek mne příjemně překvapil:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Velkou výhodou konopného oleje je jistě to, že neobsahuje žádné alergeny, naopak je lehce stravitelný, tudíž je vhodnou součástí dietního režimu. Vzhledem k jeho nutriční hodnotě nalézá své opodstatnění zejména v jídelníčku vegetariánů a veganů. Pokud jste ho ještě nezkusili, můžete to hned napravit. Stačí objednat a dopravní společnost vám jej doručí do druhého dne.

Koupit v e-shopu

Výhody:

 • čistě přírodní produkt
 • certifikát BIO kvality
 • možno použít vnitřně i zevně
 • neobsahuje alergeny
 • ideální poměr omega-3 a omega-6 kyselin
 • celkově posiluje zdraví
 • příjemná oříšková chuť

Nevýhody:

 • není vhodný na smažení
 • snadno podléhá oxidaci

Recenze Cannabis oil - BIO Konopného oleje Natural Medicaments

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář