Recenze: Lis na ovoce a zeleninu Home Made Juice Concept LO7067


Čerstvá šťáva z ovoce a zeleniny? Ano, to je přesně to, co vaše tělo potřebuje a náležitě ocení. Okamžitě dodá sílu a naplní vás energií. Žádné konzervanty, barviva či jiné příměsi, které se snaží výrobci propašovat do krabicových džusů z důvodu dlouhodobé trvanlivosti. Zbytečně jen zatěžují organismus a zdraví nijak neprospívají. Zato opravdová čerstvá šťáva je lahodným koktejlem vitamínů, minerálů, enzymů a dalších zdraví prospěšných látek. Neobsahuje téměř žádné kalorie, pomáhá při detoxikaci, posiluje imunitu a celkově pozitivně působí na váš výkon během dne. Lépe odoláte každodennímu stresu a pracovnímu náporu. Ovocná šťáva je podle nutričních poradců ideální ranní drink a nepostradatelný zdroj sacharidů, které jsou důležité pro správnou činnost mozku. Zeleninové šťávy pomáhají udržet v těle správné vnitřní prostředí, a tak je můžete do jídelníčku zařadit kdykoli během dne. Kromě toho mají čerstvé šťávy nepřeberné množství chutí, což je dáno možností jejich neomezených kombinací. Nic nebrání tomu, abyste si sklenici džusu vyladili k vlastní dokonalosti. Jak na to? Jednoduše, stačí koupit odšťavňovač. Ale ne žádné chrastítko, které se za pár měsíců rozsype. Musíte mít pořádný kvalitní přístroj, co něco vydrží. Když pořídíte rovnou Lis na ovoce a zeleninu Home Made Juice Concept LO7067, uvidítete, jak vás odšťavňování začne bavit. Jakmile ho vyzkoušíte, určitě z něj budete nadšeni stejně jako já. Nenajdete důvodu k tomu, abyste ho schovali zpátky do krabice. Víte proč?

I malé spotřebiče v černé barvě působí v kuchyni vždy elegantně / foto: 4home.cz
I malé spotřebiče v černé barvě působí v kuchyni vždy elegantně / foto: 4home.cz

 

Šnekový odšťavňovač Concept LO7067

Šnekový odšťavňovač od Conceptu LO7067 dokáže naplnit všechny vaše náročné požadavky a během chvilky vám vylisuje chutnou šťávu plnou hodnotných živin. Díky šnekovému mechanismu vytěží ze surovin maximum a v odpadní nádobě zůstane jen suchá dužina. S tím se například u klasické odstředivky nesetkáte. Odstředivé odšťavňovače se spíš hodí pro rychlou přípravu šťávy z citrusů, jablek, mrkve nebo řepy, která je určena k okamžité spotřebě. Proto si nejprve ujasněte, jak máte v úmyslu odšťavňovač využívat. Chcete pouze sklenici džusu pro rodinu k snídani? Nebo plánujete odšťavňovat všechny možné druhy ovoce a zeleniny? A co kdyby dokázal připravit i smoothie nápoj? Ocenili byste více všestranného pomocníka? Zkrátka, každý odšťavňovač je vhodný pro jiný životní styl.  

Šnekové odšťavňovače zachovají největší množství vitamínů a živin z odšťavňovaného ovoce, zeleniny nebo bylinek a mají ideální poměr ceny a výkonu. Hravě si poradí s drobnými plody a bobulemi, a na údržbu jsou naprosto úžasné. Vylisovaná šťáva nepodléhá rychlým oxidačním procesům, takže ji lze skladovat v lednici až 24 hodin. Můžete ji také zamrazit, ale ne na dobu delší jak 30 dnů.

Dáváte-li přednost kvalitnímu provedení, pak vás jistě Lis na ovoce a zeleninu Home Made Juice Concept LO7067 nezklame. Spíš naopak, budete mile překvapeni, co všechno umí! Nic mu nestojí v cestě. Z mraženého ovoce vyrobí chutný dezert, v pohodě si poradí s litry rybízové šťávy a nezastaví se ani před smoothie z listové zeleniny. V čem je kouzlo této nenápadné mašinky? Kvalitní plast, přesné díly, bytelný a těžký šnek. Pojďme se tedy na tento model podívat blíže.

Česká značka Concept je předním výrobcem a dodavatelem elektrospotřebičů nejen v České republice, ale i na Slovensku a Polsku. Hlavními prioritami společnosti jsou vysoká technická kvalita produktů, moderní design a rychlý servis.

Maximálně tichý a bezpečný

Šnekový odšťavňovač Concept LO7067 není jen tak ledajaký lis na ovoce a zeleninu. Už na první pohled vás zaujme svým luxusním vzhledem, který je navíc podpořen elegantní černou barvou. Pro dokonalou stabilitu a bezpečný provoz je opatřen protiskluzovými nožičkami. Díky dostatečně dlouhému přívodnímu kabelu přístroj jednoduše zapojíte, takže bez problému najde své stálé místo na kuchyňské lince. Snadná obsluha pak už jen přispívá k tomu, abyste ho kdykoli uvedli do chodu. Je totiž tak tichý, že o něm pomalu ani nevíte. Absolutně nemusíte mít obavy, že by jeho provoz rušil ostatní členy rodiny při spánku nebo sledování televize. Proto se také hodí do domácností s malými dětmi.

Technické parametry:

 • hmotnost – 3 kg
 • příkon – 240 W
 • napětí – 220 – 240 v
 • rychlost – max. 60 ot./min
 • velikost plnícího otvoru – 75 mm
 • hlučnost – 57 dB
 • nádoby BPA free
 • uzávěrka Anti Drip

Příslušenství:

 • nádoba na šťávu o objemu 1 litr
 • nádoba na odpad o objemu 1 litr
 • sítko na smoothie
 • sítko na studené dezerty
 • pěchovadlo
 • kartáček na čištění sítka
S pomocí přiloženého kartáčku snadno vyčistíte každý typ sítka / foto: 4home.cz
S pomocí přiloženého kartáčku snadno vyčistíte každý typ sítka / foto: 4home.cz

 

Koupit šnekový odšťavňovač

 

Concept LO7067 v sobě ukrývá hned tři spotřebiče

Základem každého zdravého jídelníčku je dostatek ovoce a zeleniny v jakékoli podobě. Někomu ale dělá celkem problém chroupat celé jablko nebo tvrdou mrkev, avšak čerstvou šťávu s chutí vypije. Aby taky ne, když je po všech stránkách tisíckrát lepší. Jakmile totiž vypijete šťávu z ovoce a zeleniny, všechny živiny okamžitě přechází do krve, což je pro organismus mnohem snazší na trávení. Však už jen pár minut po vypití pomerančového freshe pocítíte náhlý příval energie. Šnekový odšťavňovač Concept LO7067 vám nabídne hned tři možné úpravy ovoce a zeleniny.

Podle toho, jaké použijete sítko, přístroj připraví:

 • čerstvou ovocnou nebo zeleninovou šťávu
 • smoothie
 • studený dezert z mraženého ovoce

Šnekový odšťavňovač Concept LO7067 je vhodný pro zpracování všech běžných druhů ovoce a zeleniny. U ovoce jako jsou meruňky, broskve, nektarinky, apod. je nutno předem odstranit velkou pecku. Citrusové plody, ananas, kiwi, meloun, musíte předem zbavit vrchní slupky a teprve potom vložit do plnícího tubusu. Drobné plody jako jahody, borůvky, maliny, ostružiny můžete rovnou nasypat. Například s bezinkami si poradí úplně stejně jako jeho stříbrný kolega Concept LO7065 (oba modely jsou naprosto totožné, navzájem se liší pouze v barvě). Podívejte se na video:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
 

Plnící otvor pojme rovnou celé plody

Při výběru odšťavňovače do své domácnosti se zaměřte mimo jiné také na velikost plnícího otvoru. Tento parametr není až tak zanedbatelný, jak se možná zdá. Bude-li otvor příliš malý, pak musíte veškeré ovoce a zeleninu nejprve rozkrájet na malé kousky, což vám zbytečně zabere spoustu času. Z tohoto hlediska šnekový odšťavňovač Concept LO7067 nabízí maximální komfort. Přístroj je vybaven přiměřeně velkým plnícím otvorem (75 mm), který pojme celé plody.

Do plnícího otvoru se vejde i celé jablko / foto: 4home.cz
Do plnícího otvoru se vejde i celé jablko / foto: 4home.cz

 

Sice pomalý, ale výkonný

Šnekové odšťavňovače jsou oproti odstředivým typům o něco pomalejší a ani Concept LO7067 není v tomto směru výjimkou. Má to ovšem i svoje výhody. Zatímco si šnek v pohodě chroustá vložené suroviny, vy můžete postupně připravovat další dávku a průběžně vkládat suroviny. Někdy je dobré použít přiložené pěchovadlo, aby vložené suroviny šnek dobře zachytil.

Lis na ovoce a zeleninu Home Made Juice Concept 7067o 40 % větší výtěžnost, než ostatní odšťavňovače, jelikož pracuje na systému dvoufázového odšťavňování surovin. Ostré nože nejprve plody rozdrtí a teprve poté je protlačí přes síto. Výsledkem je maximální množství šťávy a minimum suchého odpadu.

Koupit levně

Rybízový specialista

Výsledná konzistence vylisované šťávy nezáleží jen na typu odšťavňovače, ale také na konkrétním druhu ovoce a zeleniny. Nemůžete čekat, že z moučných jablek, hrušek,  banánu, kiwi či přezrálých meruněk a broskví vylisujete čirou tekutinu. Obvykle z takových surovin vznikne kašovité pyré, které však můžete naředit vodou. Případně je dobré změklé ovoce kombinovat s jinými šťavnatějšími druhy (citrusy, mrkví, řepou, apod.). Také drobné bobule lesního ovoce, jahody, rybíz nebo i listová zelenina mohou způsobovat menší problém.

Šnekový odšťavňovač Concept LO7067 je ideální model k přípravě rybízové šťávy: 1,5 kg rybízu zpracuje za pouhé 2 minuty a dokáže z něj vytěžit maximum. Odpad zůstává naprosto suchý.

Pokud jste někdy zkusili pomocí ručního šnekového mlýnku vylisovat šťávu z rybízu, určitě víte, jak je to někdy obtížné. Často se stane, že šnek prokluzuje a v podstatě nevytlačí žádnou šťávu. Zůstává plno mokrého odpadu, který je však plný semínek a zelených zbytků stonku, takže ho jen těžko dále využijete. Někdo si poradí tak, že smíchá červený rybíz s černým, bílým nebo v průběhu odšťavňování občas přidá hrst malin či ostružin. Stejné to je i s odšťavňovači, jen málokterý z nich umí odšťavnit pouze červený rybíz. Ale Lis na ovoce  a zeleninu Home Made Juice Concept LO7067 to dokáže! Dá se říci, že je to přímo specialista na rybíz. Máte-li zahradu plnou rybízových keřů a chcete udělat na zimu rybízový sirup, lepšího pomocníka  nenajdete. Podívejte se na následující video, ať víte, jak jde práce pěkně od ruky:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
 

Přezrálé plody hrušek a jablek mají občas tendenci zahltit hřídelové lisy odšťavňovače nalepenou vlákninou a odšťavňování v tu chvíli přestane být efektivní. Abyste mohli pokračovat, musíte lis nejprve vyčistit. Snadnou radou je proto kombinovat toto ovoce s jinou tvrdou zeleninou (mrkev, řepa). Tím zajistíte snadnější průchod surovin šnekem. Tvrdá vláknina s sebou vezme i měkké zbytky, které se jinak často lepí na stěny a sítka. Kořenovou zeleninu tedy můžete používat jako “vlákninový pohon” při odšťavňování měkkých surovin.

Koupit levně

Ani kapka neuteče

Výrobce šnekového odšťavňovače Concept LO7067 myslí také na praktickou stránku lisování šťávy, a proto je přístroj vybaven dokonalým uzávěrem Anti Drip. Ani ten nenajdete automaticky u všech modelů. Uzávěrka Anti Drip slouží k tomu, abyste mohli snadno vyměnit nádobu na šťávu, aniž byste ušpinili kuchyňskou linku nebo museli přestat odšťavňovat. Jednoduše přiklopíte uzávěr, vyměníte nádobu a odklopíte. A nikde žádný nepořádek.

Pohodlí a bezpečnost na prvním místě

Správnou manipulaci se šnekovým odšťavňovačem Concept LO7067 si osvojíte velmi rychle a není nijak náročná. Přístroj vždy jednoduše složíte, a abyste měli jistotu, že jsou všechny díly na svém místě, lze spotřebič uvést do chodu jen tehdy, pokud je vrchní kryt zajištěn přítlačnou sponou. Pro lepší průchod surovin během odšťavňování používejte vždy přiložené pěchovadlo, nikdy do přístroje nevkládejte prsty nebo jiné kuchyňské předměty. Pokud se v průběhu odšťavňování výrazně zvýší hlučnost spotřebiče nebo dochází k silnějším vibracím, je to známka toho, že je třeba spotřebič vyčistit.

Čistící program

Mnoho lidí od pořízení odšťavňovače odrazuje jeho složitá údržba a čištění. Avšak odšťavňovač od Conceptu LO7067 vás přesvědčí o opaku. Výrobce se vám snaží zajistit maximální komfort prostřednictvím speciálního čistícího programu. Po ukončení procesu odšťavňování uzavřete protiodtokový uzávěr Anti Drip, nádobu naplníte vodou po rysku s označením “wash program” a na 3 minuty spotřebič zapnete. V případě potřeby můžete postup zopakovat. Poté přístroj rozeberete a jednotlivé díly dočistíte pod tekoucí vodou s pomocí přiloženého kartáčku. Není nic horšího, než zaschlé zbytky dužiny na sítku. V takovém případě pomůže snad jen to, když sítko necháte odmočit ve vodě. Raději ale čistěte přístroj hned po použití, je to mnohem snazší a nesnížíte tím efektivitu dalšího odšťavňování.

Ranní smoothie může chutnat každý den jinak / foto: pixabay.com
Čerstvou šťávu vypijte nejlépe do 15 minut, aby neztratila některé cenné vitamíny a enzymy / foto: pixabay.com

 

U Conceptu LO7067 platíte za kvalitu

Vzhledem k tomu, že Lis na ovoce a zeleninu Home Made Juice Concept LO7067 patří mezi elitu a umí toho hodně, nemůžete počítat s tím, že ho pořídíte za pár stokorun. V nízké cenové kategorii se pohybují spíš odstředivé odšťavňovače, které jsou vhodné k přípravě rychlého freshe k snídani nebo jen k občasnému odšťavňování. Rodina, která dodržuje zásady zdravého životního stylu a využívá veškeré zdravotní benefity ovocných a zeleninových šťáv, potřebuje pořádného pomocníka. Proto se vám vyplatí na odšťavňovači nešetřit, obzvlášť, pokud chcete, aby vám sloužil roky.

Koupit levně

U značkové kvality je samozřejmostí záruční i pozáruční servis a možnost dokoupení náhradních dílů. I to je třeba zohlednit. Jakmile se časem opotřebí sítko, jednoduše objednáte nové a vyměníte. Nemusíte hned kupovat znovu celý spotřebič. Šnekový odšťavňovač Concept LO7067 pořídíte v internetovém obchodě za cenu 5 999 Kč a do třech pracovních dnů bude stát u vás doma na kuchyňské lince. Přestože musíte sáhnout hluboko do kapsy, odměnou vám bude kvalitní přístroj, který ve své cenové kategorii předčí ostatní konkurenty. Díky velkému výkonu a výtěžnosti šťávy ušetříte také na vstupních surovinách.

TIP: Kupte Lis na ovoce a zeleninu Home Made Juice Concept LO7067 nyní v e-shopu a získáte navíc dopravu zdarma. Kromě toho obdržíte jako dárek originální samolepky, kterými si může každý člen rodiny označit svoji láhev s pitím. Přiložena je i brožura s recepty.

Recenze jsou více než dobré

Před nákupem konkrétního spotřebiče je určitě dobré seznámit se s názory a zkušenostmi ostatních lidí, kteří si jej pořídili před vámi. V případě šnekového odšťavňovače Concept LO7067 se setkáte vesměs s příznivými ohlasy. Co se týče šťávy, maximální spokojenost, jen v případě smoothie, dává někdo přednost smoothie makeru. Ale to je podle mne spíš otázka osobního pocitu. Celková kvalita tohoto modelu je hodnocena velmi pozitivně, stejně tak i příznivá cena.

recenze-conceptlo7067

recenze1-conceptlo7067

Zákazníci hodnotí spotřebič velmi kladně / foto: 4home.cz
Zákazníci hodnotí spotřebič velmi kladně / foto: heureka.cz

 

Koupit a získat dopravu zdarma

 

Jak se mi osvědčil odšťavňovač od Conceptu LO7067?

Musím říct, že se mi tento model odšťavňovače líbí už jen na pohled. Honosná černá barva pěkně doplňuje ostatní spotřebiče, není velký ani malý, takže s ním nemusíte při práci nikde šoupat po kuchyňské lince. Postupně jsem vyzkoušela všechny jeho dovednosti: šťávu, smoothie i zmrzlinu. Co mě na něm nejvíce překvapilo, je jeho tichý chod. Ze všech modelů, co jsem měla možnost otestovat, mi připadá nejtišší. To mi vyhovuje hlavně po ránu, jelikož celá rodina vyžaduje k snídani sklenici čerstvého freshe. Ten v zimním období připravuji převážně z pomerančů, grepu, pomela nebo ananasu a někdy přihodím i kousek zázvoru. Inspirací mi bylo toto video, zkuste to taky, vážně to je dobré:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
  

Podzim bývá u nás převážně ve znamení jablek, hrušek a švestek, a dokonce jsem zkusila i šťávu z hlávkového zelí. Přidala jsem mrkev, kousek řapíkatého celeru a za mě prostě super.  Nejvíc možností je samozřejmě v létě, a tak jsem do odšťavňovače dala jakýkoli druh ovoce a zeleniny, co se mi dostal pod ruku. Je jasné, že kvalita vylisované šťávy byla pokaždé jiná v závislosti na použitých surovinách, jednou hustší, jindy čirá tekutina. Kombinovat navzájem můžete cokoli, fantazii se meze nekladou, ovoce i zeleninu. Záleží tedy jen a jen na vašich chuťových preferencích, ale během odšťavňování jsem nenarazila na žádný zásadní problém. Pokud byly třeba hrušky příliš přezrálé, dužina se mi nalepila na šnek a šťáva prakticky nikde. Přidala jsem kousek mrkve, ananasu a šťavnaté jablko, a hned to bylo dle mých představ. Prostě se šnekovým odšťavňovačem Concept LO 7067 jsem maximálně spokojena a počáteční investice do něj se rozhodně vyplatí. Kdybyste měli kupovat všechny ty litry šťávy, co s jeho pomocí vyrobíte, určitě byste se nedoplatili. Navíc, máte šťávu zcela přírodní, bez jakékoli chemie. A o to jde především.

Koupit levně

Přednosti odšťavňovače Concept LO7067:

 • velká výtěžnost šťávy
 • neuvěřitelný výkon
 • maximálně tichý
 • zvládne i rybíz
 • jednoduchá obsluha i provoz
 • wash program na čištění
 • kvalitní plast a bytelný šnek
 • uzávěrka Anti Drip
 • při odšťavňování se nezahřívá, takže není snížena kvalita výsledné šťávy
 • šťávu můžete skladovat v chladničce
 • vhodný pro každodenní užívání
 • ovoce a zeleninu nemusíte krájet
 • připraví i smoothie a zmrzlinu

Nevýhody u Conceptu 7067:

 • nádoba na šťávu a odpad pojme jen jeden litr, při delším provozu nutno v průběhu odšťavňování vyměnit
 • pomalá rychlost
 • vyšší pořizovací cena
 • sítko je lepší dočistit kartáčkem
Koupit šnekový odšťavňovač

Porce zdraví v každém doušku

Šnekový Lis na ovoce a zeleninu Home Made Juice Concept LO7067 je určen pro všechny vyznavače zdravého životního stylu. Čerstvá šťáva je nejen vhodným doplňkem pravidelného pitného režimu, ale především bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a enzymů. Pomáhá tělu zbavit se přirozenou cestou odpadních látek, posiluje imunitu a celkově prospívá zdraví.

Když lisujete šťávu z citrusů, je dobré plod nejdříve poválet. Vnitřní dužina bude lépe připravena na vymačkání šťávy a odšťavňování půjde snáz. Před vložením do odšťavňovače je lepší oloupat i bílou část slupky, která způsobuje hořkost vylisované šťávy. Ideální odrůda k odšťavňování pomerančů je Valencie.

Aby vás však od pravidelného pití ovocných a zeleninových šťáv neodradila jejich složitá příprava, je tu šnekový odšťavňovač Concept LO7067, který splní všechny vaše nároky. Tichý, jednoduchý na ovládání i čištění. Žádný spotřebič za pár korun vám nenabídne tolik funkcí jako tento model. A ty právě můžete velmi dobře využít. Kvalita prostě něco stojí a s tím musíte počítat.

Já na Concept LO7067 nedám dopustit a mohu ho jen doporučit. Jeho nákupem rozhodně nemůžete udělat chybu. Neváhejte ani minutu, stačí objednat a PPLka nebo DPD vám jej doveze až před domovní dveře.

Recenze šnekového odšťavňovače Concept LO7067

cena
design
hlučnost
výtěžnost
údržba
kvalita provedení
příslušenství

výhodné

mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář