Recenze: Odšťavňovač Fresh Concept LO7027


Pijete čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny? Pokud ne, tak to honem napravte. Vůbec se jich nemusíte bát, právě naopak. Kolikrát je šťáva chutnější než celé plody. Vážně, zkuste to. Někdo má problém sníst celé jablko, ale sklenici moštu vypije jedna dvě. Pod pojmem čerstvá ovocná nebo zeleninová šťáva si však nelze představit atraktivní plastovou láhev, která se nalézá v chladícím boxu supermarketu. Nápisem na obalu se vás sice snaží přesvědčit, že je čistě přírodní, bez konzervačních látek, ale zkuste tomu věřit, když na stejném místě v obchodě ji najdete i za týden. Přitom si uvědomte, že čerstvý fresh rychle oxiduje a je určen k přímé konzumaci, jinak ztrácí cenné živiny. Takže je vám hned jasné, že tady něco nehraje. Nebude stokrát lepší pravá domácí šťáva? Vždyť ovoce a zeleniny je všude plno, kvůli tomu nemusíte mít zrovna zahradu. Bude to chtít odšťavňovač! Ale jaký? Který si poradí nejen se šťavnatým ovocem, ale i tvrdou zeleninou? Kvalitních pomocníků je na trhu dost a dost, proto je dobré jeho výběr přizpůsobit vlastním potřebám. Chcete hned po ránu své tělo nakopnout pořádnou dávkou vitamínů, minerálů a enzymů, ale nemáte času nazbyt? Zkuste třeba odšťavňovač Fresh Concept LO7027, který vám připraví chutnou šťávu ještě dřív, než si stihnete uvařit první šálek kávy. Rovnou ho totiž naplníte celými plody, tudíž nemusíte vůbec nic krájet. A to není všechno…

Odstředivý odšťavňovač Fresh Concept LO7027 /foto: 4home.cz
Odstředivý odšťavňovač Fresh Concept LO7027 /foto: 4home.cz

 

Fresh Concept LO7027 připraví 100% šťávu

S kvalitním přístrojem od Conceptu bude pro vás odšťavňování opravdu radost. Žádná složitá příprava ani čištění. Odšťavňovač Fresh Concept LO7027 se stane opravdovým pomocníkem a díky němu můžete mít čerstvou šťávu na stole každý den. Odšťavňování je totiž ideální cesta, jak jednoduše pokrýt denní dávku vitamínů. Do sklenice čerstvého džusu je možné vtěsnat maximální množství živin z takového objemu ovoce a zeleniny, které byste nikdy naráz nesnědli. Stačí si jen pořídit odpovídající typ odšťavňovače. Na trhu najdete dva základní druhy: šnekový nebo odstředivý. Každý z nich lépe zapadne do jiného chodu  domácnosti.

Šnekové odšťavňovače jsou obecně pomalejší, avšak jejich šťáva nepodléhá rychlé oxidaci a lze ji uchovat v lednici až 24 hodin.

Odstředivé odšťavňovače jsou určeny pro všechny, kteří si potrpí na rychlost a chtějí připravit větší množství šťávy. Ideálně se hodí k rychlé rodinné snídani.

Pokud zařadíte pravidelné pití šťávy do svého jídelníčku, velmi brzy na sobě pocítíte pozitivní změny. Ovoce a zelenina patří bezesporu mezi potraviny s vysokou nutriční hodnotou, ale přitom s nízkým obsahem kalorií. Zejména zelenina hraje zásadní roli v době, kdy se snažíte shodit nějaké to kilo navíc. Čerstvé šťávy jsou plné vitamínů, minerálů, enzymů a rozpustné vlákniny, která pomáhá tělu přirozeně se zbavit odpadních látek. A to všechno jsou důvody k tomu, proč denně používat odšťavňovač.

Lidské tělo si dokáže ze sklenice ovocné nebo zeleninové šťávy vzít až 4x více vitamínů, než kdybyste snědli celé plody. Přitom všechny živiny vstřebá už do 15 minut.

Aby vás odšťavňování nepřestalo brzy bavit, musíte pořídit kvalitní přístroj, který něco vydrží. Obyčejná odstředivka se vám zanedlouho rozsype, nadělá plno nepořádku a hluku, a ještě navíc spoustu mokré dužiny zůstane v odpadu. Kdepak, efektivní odšťavňovač vypadá úplně jinak. Jakmile zapnete odstředivku Fresh Concept LO 7027, okamžitě uvidíte ten rozdíl. Nejenže vám umožní připravit najednou až 1 litr čerstvé šťávy, ale vaší pozornosti jistě neunikne ani jeho tichý chod. Po ránu určitě nebude rušit ostatní členy rodiny a jeho provoz zapadne do běžného chodu vaší domácnosti.

Koupit odstředivý odšťavňovač

Odstředivý odšťavňovač Fresh Concept LO7027 – rychlý a výkonný

Odstředivý odšťavňovač Fresh Concept LO7027 vás zaujme velkým uživatelským komfortem, jednoduchým ovládáním a snadnu údržbou. Přístroj velmi jednoduše rozeberete a zase složíte. Kvalitní provedení, pevná konstrukce a výkonný motor se vždy postarají o perfektní výsledky. Nenápadná černá barva nijak nenaruší celkový design kuchyně a odšťavňovač od Conceptu LO7027 si tak najde své stálé místo na kuchyňské lince. Pro stabilní provoz je vybaven protiskluzovými nožičkami a dostatečně dlouhým přívodním kabelem. Ten lze případně po použití uschovat ve vyhrazeném prostoru.  

Přístroj je plně rozebíratelný, takže se i snadno čistí / foto: 4home.cz
Přístroj je plně rozebíratelný, takže se i snadno čistí / foto: 4home.cz

 

Technické parametry:

 • příkon – 1000 W
 • napětí – 220 – 240 V
 • rychlost – 16 800 ot./min
 • velikost plnícího otvoru – 7,2 cm
 • počet rychlostí – 2
 • nůž z nerezové oceli
 • BPA free

Příslušenství:

 • nádoba na šťávu o objemu 1 litr
 • nádoba na odpad o objemu 1,8 litru
 • uzávěr Antidrip
 • pěchovadlo
 • čistící kartáček
Koupit levně

Plnící otvor velikosti XXL

Odstředivý odšťavňovač Fresh Concept LO7027 se snaží šetřit váš čas. Proto ani nevyžaduje, abyste suroviny předem rozkrájeli na malé kusy. Do plnícího otvoru velikosti 7,2 cm se v pohodě vejdou i celé plody. Abyste dosáhli co největší výtěžnosti, nabízí přístroj dvě nastavení rychlosti. První je vhodná pro měkké plody s vyšším obsahem šťávy (citrusy, broskve, nektarinky), druhá pro tvrdé plody (mrkev, jablka, řepa). Při odšťavňování je dobré začít nejprve na stupni 1 a podle druhu ovoce či zeleniny rychlost zvýšit na stupeň 2.

Do plnícího otvoru se vejde i celé jablko / foto: 4home.cz
Do plnícího otvoru se vejde i celé jablko / foto: 4home.cz

 

Jestliže odšťavňujete velmi zralé ovoce, může se stát, že šťávy bude málo. V tomto případě je nutno zpracovávat suroviny pomalu, aby šťáva mohla volně odtékat a nedocházelo k ucpání rotačního sítka. Běžné ovoce a zeleninu nemusíte ani loupat, jen citrusy je třeba zbavit vrchní slupky, hroznové víno otrhat a vkládat pouze jednotlivé kuličky. Broskve, nektarinky, meruňky vyžadují odstranění velké pecky. Přestože odšťavňovač Fresh Concept LO7027 vyniká vysokým výkonem, stěží vylisuje šťávu z rybízu, jahod, ostružin, malin, borůvek, což je ale ale dáno odstředivým mechanismem tohoto přístroje. Chcete-li  zpracovávat převážně drobnější ovoce, zvolte raději šnekový typ odšťavňovače.

K dosažení maximální účinnosti spotřebiče je vhodné po každém půlkilogramu zpracované potraviny vyčistit rotační sítko.

K lepšímu protlačování surovin plnícím tubusem si můžete pomoci pěchovadlem, které je součástí příslušenství. Nikdy do přístroje nevkládejte prsty nebo kuchyňské předměty.

Nádoba na šťávu s oddělovačem pěny

Odšťavňovač Fresh Concept LO7027 pracuje na principu odstředivého odšťavňování, kdy silný nůž z nerezové oceli nejprve vložené suroviny rozseká a následně je protlačí skrz síto. Díky vysokým otáčkám tak dokáže z ovoce a zeleniny vytěžit maximální množství šťávy. Čerstvě vylisovaná šťáva z odstředivého odšťavňovače však na vzduchu poměrně rychle oxiduje, což se projeví na její chuti, barvě a především snížené nutriční hodnotě. Například šťáva z jablek nebo hrušek velmi rychle hnědne, ale tento proces lze zvrátit přidáním několika kapek citronové šťávy.

Při odstředivém způsobu odšťavňování se nevyhnete přirozené tvorbě pěny, proto je nádoba na šťávu konstrukčně upravena tak, aby při přelívání šťávy zůstávala pěna v nádobě.

Výsledná šťáva z odšťavňovače od Conceptu LO7027 je více vodovější a našlehaná, takže pijete opravdový džus. Přestože je její příprava oproti šnekům podstatně rychlejší, přeci jen se při vysokých otáčkách také zahřívá na vyšší teplotu a tím může ztratit některé cenné vitamíny a enzymy. Z  toho důvodu je čerstvý fresh z odšťavňovače Concept LO7027 určen především k okamžité spotřebě.

Koupit levně

Systém Anti Drip

Velmi praktický Anti Drip systém zamezuje odkapávání šťávy, takže ani kapka nepřijde nazmar. Její funkci oceníte zejména v průběhu odšťavňování, kdy můžete jednoduše vyměnit nádobu na šťávu, aniž byste ušpinili kuchyňskou linku nebo museli přestat odšťavňovat. Když naplníte sklenici po okraj, překlopíte uzávěrku Anti Drip, vyměníte sklenici a zase odklopíte uzávěr. Znáte něco jednoduššího?

Bezpečný provoz

Odstředivý odšťavňovač Fresh Concept LO7027 je vybaven důmyslným bezpečnostním systémem, který zabrání zapnutí spotřebiče pokud není správně sestaven. Přístroj je možné zapnout teprve až po uzavření nádoby nerezovou svorkou. Pokud dojde k přetížení motoru, automaticky se spustí tepelná pojistka, která tak zabrání jejímu přehřátí.

Čištění a údržba

Po skončení odšťavňování je dobré ihned přístroj rozebrat a veškeré díly opláchnout pod tekoucí vodou. Zaschlé zbytky dužiny a šťávy se čistí velmi špatně. V takovém případě je dobré nechat jednotlivé díly odmočit a poté mechanicky dočistit. K lepšímu čištění rotačního sítka slouží přiložený kartáček. Velkou výhodou je určitě také to, že rotační sítko můžete kdykoli samostatně dokoupit.

Čerstvý fresh posílí imunitu zejména v sychravém počasí / foto: pixabay.com
Čerstvý fresh posílí imunitu zejména v sychravém počasí / foto: pixabay.com

 

Odšťavňovač Fresh Concept LO7027 v mojí kuchyni

Vzhledem k tomu, že jsem delší dobu porovnávala různé typy a modely odšťavňovačů, získala jsem spoustu cenných poznatků, o které se velmi ráda podělím. Jako úplný začátečník jsem si napoprvé nedokázala představit, jaký je vlastně rozdíl mezi čerstvým freshem z odstředivky nebo šneka. Teprve časem, až jsem nabrala zkušenosti, dokázala jsem rozpoznat odlišnosti. I když vám šnekové odšťavňovače vyrobí šťávu s vyšší výživovou hodnotou a delší trvanlivostí, nelze odstředivky hned zatracovat. Vodová konzistence také není k zahození a takový džus více osvěží. Možná se najdou i tací, kteří šťávu s větším podílem rozpustné vlákniny ze šnekového odšťavňovače nedokáží akceptovat a hledají kompromis. Z odstředivky je podle mého názoru nejlepší čerstvý fresh z citrusů, který je naprosto ideální jako dávka vitamínů k snídani. A protože je odštavňovač od Conceptu LO7027 velmi výkonný a rychlý, splní tyto požadavky na plné čáře. Pomeranč, grep, pomelo,… jen oloupete a vhodíte přímo do plnícího tubusu odšťavňovače. Najednou připravíte celý džbánek džusu a položíte rodině na stůl. Navíc, jeho tichý provoz nikoho neruší, proto se skvěle hodí do každé domácnosti.

Koupit odšťavňovač

 

Odstředivý odšťavňovač Concept LO7027 se mi osvědčil nejen při rychlé přípravě snídaně, ale hravě si poradil i s tvrdou zeleninou. Nejprve jsem měla trochu obavy z mrkve a řepy, kterou mám moc ráda, ale nakonec mne přesvědčil. I když dužina v odpadu nebyla úplně suchá jako u některých šnekových typů, šťáva chutnala výborně. A protože mi to nedalo a nechtěla jsem zbytky mrkve a řepy jen tak vyhodit, použila jsem je do zeleninových karbanátků (kombinace mrkve a řepy byla naprosto bezkonkurenční). Inspiraci jsem našla v tomto receptu:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
 

Samozřejmě, že proběhlo testování i s dalšími druhy ovoce a zeleniny, a odšťavnila jsem vše, co jsem doma našla. U jablek výsledná šťáva závisí více méně na jejich zralosti a šťavnatosti, avšak šťáva je podstatně řidší než třeba u hrušek, nektarinek, broskví nebo meruněk. Osvědčila se mi kombinace jablko, mrkev, zázvor, která se pro mne stala skvělým nápojem na podporu imunity zejména  v období chřipek a nachlazení. Někdy jsem ještě přidala lžičku medu. Když takovou sklenici vypijete, téměř okamžitě přejdou všechny živiny do krve, což má pro organismus daleko větší efekt, než kdybyste si dali mrkvový salát s jablkem. Co říci závěrem? Odstředivý odšťavňovač Fresh Concept LO7027 je vhodný zejména do několikačlenných domácností, kde si kadé ráno potrpí na sklenici čerstvého freshe k snídaní. Výtečně se hodí pro všechny, kdo chtějí žít zdravě a využít veškeré pozitivní účinky ovocných a zeleninových šťáv ve svůj prospěch. Z toho důvodu ho i já řadím mezi kvalitní odstředivé odšťavňovače – jednoduchý na ovládání, snadná údržba i čištění, příznivá cena.

Koupit odšťavňovač

Cena přijatelná pro každého

Jedním z důležitých kritérií výběru konkrétního odšťavňovače je mimo jiné také cena. Odstředivé typy sice pořídíte už jen za několik stokorun a vlastně všeobecně náleží do nižší cenové kategorie, ale s jejich kvalitou je trochu potíž. Při každodenním provozu jen stěží obstojí a velmi brzy se vám rozsypou. Chcete-li tedy odšťavňovat denně, rozhodně se vyplatí nešetřit, přesto jste schopni pořídit kvalitní přístroj za přijatelnou cenu. Odšťavňovač Concept LO7027 můžete koupit rovnou v internetovém obchodě jen za 1 299 Kč a nemusíte jej nikde shánět po kamenných prodejnách. Pohodlně si ho necháte dovést až před domovní dveře přepravní službou DPD nebo PPL, případně Českou poštou.

TIP: Využijte výhodnou nabídku a objednejte odšťavňovač Concept LO7027 nyní v e-shopu. Získáte navíc dopravu zdarma.

Zajímají vás recenze?

Jestliže se chcete seznámit i s názory ostatních lidí, kteří si tento model odšťavňovače zakoupili, určitě vás bude zajímat, že pozitivně hodnotí především jeho vysoký výkon a tichý chod. Také snadné rozebrání a následné jednoduché čištění je jedním z důvodů, proč koupit právě odšťavňovač Concept LO7027. V neposlední řadě nelze opomenout ani velký vstupní otvor plnícího tubusu, jehož rozměr je pro někoho velmi důležitý a řadí jej mezi přednosti. Ušetříte si tak zbytečnou práci s krájením

Odstředivý odšťavňovač Fresh Concept Lo7027 splňuje základní požadavky / foto: heureka.cz
Odstředivý odšťavňovač Fresh Concept Lo7027 splňuje základní požadavky / foto: heureka.cz

 

Koupit odšťavňovač s dopravou zdarma

Čím vyniká odstředivý odšťavňovač Fresh Concept LO7027?

 • XXL plnící otvor
 • ohromující výkon
 • tichý chod
 • uzávěrka Anti Drip
 • snadná obsluha a čištění
 • zvládne i tvrdé plody
 • připraví najednou litr šťávy
 • bezpečný provoz
 • nerezové filtrační sítko
 • kvalita za příznivou cenu
 • ideální k přípravě rodinné snídaně

Má nějaké nevýhody?

 • vylisovaná šťáva má na povrchu pěnu a nelze ji skladovat delší dobu
 • šťáva obsahuje menší podíl rozpustné vlákniny, což je dáno odstředivým typem odšťavňovače
 • u některých tvrdých plodů není odpad úplně suchý (dužinu možno dále použít)
Koupit odšťavňovač

 

Jestliže hledáte univerzálního pomocníka do vaší kuchyně, věřte, že takový neexistuje. Každý se hodí na něco jiného a každý má jiné přednosti. Samotný výběr odšťavňovače je především otázka vašich priorit a požadavků, což vám ale na druhou stranu pomůže snadněji nalézt přístroj pro váš životní styl. Odstředivý odšťavňovač Concept LO7027 je naprosto ideální pro rodinu, která dbá na zdravou výživu a nechce zbytečně investovat tisíce do šnekových modelů. Pro každodenní přípravu snídaně je naprosto vyhovující a když navíc porovnáte kvalitu s cenou, myslím, že není co řešit. Já mám jasno, a co vy? U mě doma se plně osvědčil a mohu ho jen doporučit ostatním.

Podívejte se ještě na odšťavňovač Concept LO7027 při práci:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
  

Jakmile zařadíte pravidelné pití ovocných a zeleninových šťáv do svého jídelníčku, odměnou vám bude větší pohoda a rostoucí energie. Dokonce vám to bude i lépe myslet, což brzy na sobě poznají i velmi zatvrzelí odpůrci ovoce a zeleniny. Proto dejte čerstvým ovocným a zeleninovým šťávám šanci a najděte si nejvhodnější kombinaci sami pro sebe dle vlastní chuti. S jejich jednoduchou přípravou vám pomůže odstředivý odšťavňovač Concept LO7027, který bude ihned po ruce.

Pravidla pro správnou konzumaci ovocných a zeleninových šťáv:

 • čerstvou šťávu pijte nejlépe na lačný žaludek nebo 3 hodiny po jídle, maximálně 30 minut před jídlem
 • pijte pouze čerstvě vylisovanou šťávu bez jakékoli další úpravy, která by snížila její nutriční kvalitu
 • sklenici šťávy nikde nepijte naráz, ale po malých doušcích
 • šťáva z odstředivého odšťavňovače podléhá rychlým oxidačním procesům, proto je určena k okamžité konzumaci; například u citrusů je již po 15 minutách výrazně snížen obsah vitamínu C
 • přestože můžete mezi sebou vzájemně kombinovat jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, existují z důvodu lepší stravitelnosti určitá omezení (vyzkoušejte sami na sobě, co vaše trávení snese)

Recenze odstředivého odšťavňovače Fresh Concept LO7027

cena
design
hlučnost
výtěžnost
údržba
kvalita provedení
příslušenství

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář