Recenze elektrického odšťavňovače Orava OS 101


Odborníci na výživu doporučují denně zkonzumovat přibližně půl kilogramu ovoce a zeleniny. Avšak dostat do sebe takovou nálož vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších zdraví prospěšných látek může být pro někoho přímo nadlidský úkol. Naštěstí jsou tu ovocné a zeleninové šťávy, které se staly výživovým trendem poslední doby. Víte proč? Místo toho, abyste chroupali jablko a dvě mrkve k svačině, je daleko jednodušší si z těchto surovin připravit chutnou šťávu, kterou během chvilky vypijete. Všechny živiny se tak podstatně rychleji vstřebají do krve a vy za pár minut pocítíte obrovský příval energie. Pravidelným pitím ovocných a zeleninových šťáv udržujete neustále své tělo v dobré fyzické a psychické kondici. Z toho důvodu jsou i u nás v rodině čerstvé šťávy ve velké oblibě. K tomu, abyste zpracovali ovoce a zeleninu do tekuté a lépe stravitelnější podoby, potřebujete jen šikovný odšťavňovač. S jeho pomocí hravě vykouzlíte osvěžující fresh jedna dvě a nemusíte nikam chodit do ovocného baru. Přitom spolehlivý model pořídíte už za pár korun. Například odstředivý odšťavňovač Orava OS 101 vám umožní připravit 100% ovocnou nebo zeleninovou šťávu kdykoli budete chtít. Výkonný motor, jednoduché ovládání, snadná údržba, příjemná cena. Čím vás ještě může překvapit?

Odšťavňovač Orava OS 101 je malý, ale praktický / foto: 4home.cz
Odšťavňovač Orava OS 101 je malý, ale praktický / foto: 4home.cz

 

Odstředivý odšťavňovač pro rychlou a snadnou přípravu šťávy

Chcete-li po ránu rychle nakopnout nebo detoxikovat organismus, nemůžete pro své zdraví udělat nic lepšího, než si dopřát sklenici čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy. Když si pořídíte kvalitní odšťavňovač, džbánek lahodného džusu bez zbytečných konzervačních látek bude stát za pár minut na stole. Každý den může mít jinou chuť i barvu. Nevšední kombinace jednotlivých druhů ovoce a zeleniny naplní přesně vaše chuťové požadavky a dává příležitost k různým experimentům. Chcete-li si nápoj připravit pokaždé úplně čerstvý a téměř bez námahy, sáhněte po vysoce výkonném odstředivém odštavňovači Orava OS 101, který vám rychle pomůže s přípravou zdravé snídaně. Do malých domácností naprosto perfektní!  

Koupit odšťavňovač

Na rozdíl od šnekových modelů vám odstředivý odšťavňovač dokáže díky vysokým otáčkám zpracovat vložené suroviny za zlomek času. Velmi ostré rotující nože ovoce a zeleninu nejprve rozsekají a poté protlačí přes síto. Výsledná šťáva pak má vodovou konzistenci a vyšší obsah pěny. Zato šťáva ze šnekového odšťavňovače obsahuje větší podíl vlákniny. Proto je dobré si nejprve ujasnit, jaké máte požadavky a které ovoce a zeleninu chcete nejčastěji odšťavňovat. Existuje spoustu důvodů, proč ovocné a zeleninové šťávy zařadit do pravidelného jídelníčku. Poslechněte si, co vám k tomu řeknou přední odborníci na výživu: 

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
 

Odstředivý odšťavňovač:

 • zpracuje i tvrdé plody
 • vhodný pro zpracování malvic, citrusů a kořenové zeleniny
 • není vhodný pro měkké plody, listovou zeleninu a bylinky
 • ideální pro každodenní použití
 • skvěle se hodí pro přípravu citrusového freshe
Šťáva z odstředivého odšťavňovače podléhá rychlý oxidačním procesům, a proto je určena k okamžité spotřebě. Sklenici čerstvého freshe byste měli vypít v průběhu 15 – 20 minut. Po této době se jeho nutriční hodnota výrazně snižuje.

Odšťavňovač Orava OS 101

Odstředivý odšťavňovač Orava OS 101 se stane dobrým pomocníkem pro všechny, kdo dbají na zdravý životní styl. Pokud nejste nijak nároční a hledáte jen jednoduchý přístroj, určitě budete spokojeni. Pěkný moderní design v bílé barvě se vám bude určitě líbit. Vzhledem k tomu, že je malý, v kuchyni nezabírá zbytečně místo a skvěle se hodí i pro osoby žijící samostatně. Přestože je vybaven vysoce kvalitním výkonným motorem, nenadělá tolik hluku jako jiné odstředivé modely. A to je třeba u odstředivky náležitě ocenit!

Technické parametry:

 • hmotnost – 5 kg
 • příkon – 450 W
 • počet rychlostí – 1
 • rozměry (š x v x h) – 22,5 x 26,5 x 16,8 cm
 • objem nádoby na šťávu – 0,8 litru
 • objem zásobníku na zbytky dužiny 0,6 litru

Spolehlivý a bezpečný provoz

Odšťavňovač Orava OS 101 je určen pro jednoduchou a snadnou přípravu ovocných a zeleninových šťáv. O dosažení nejlepších výsledků se postará velmi výkonný motor, ale přesto musíte u odstředivky počítat s menší výtěžností. Dužina po vylisování není úplně suchá, ale nic nebrání tomu, abyste ji třeba dále nepoužili. Ovocná a zeleninová vláknina jistě najde své uplatnění v různých raw receptech.

Čerstvá mrkvová šťáva má detoxikační, antioxidační, antiseptické a anitbakteriální účinky / foto: pixabay.com
Čerstvá mrkvová šťáva má detoxikační, antioxidační, antiseptické a antibakteriální účinky / foto: pixabay.com

 

Odstředivka Orava OS 101 je velice odolná a vyznačuje se dlouhou životností. Transparentní víko umožňuje dohlížet na celý proces odšťavňování, který tak máte neustále pod kontrolou. Při zpracování surovin šťáva volně odtéká do nádoby na šťávu a dužina se shromažďuje v tělese odšťavňovače. V průběhu odšťavňování je dobré sledovat množství odpadu a včas nádobu vyčistit. Příliš velké množství odpadu snižuje efektivitu odšťavňování. Jediné co vám možná bude vadit, je menší vstupní otvor. Některé druhy ovoce a zeleniny musíte předem rozkrájet. Počítejte s tím, že ani celý oloupaný pomeranč se do něj zkrátka nevejde.

Koupit levně

 

Slovenský výrobce elektrospotřebičů značky Orava klade důraz na bezpečnost svých produktů a i tento model je toho jasný příkladem. Bezpečnost odstředivého odšťavňovače Orava OS 101 je zaručena blokováním s bezpečnostním spínačem. Pro dokonalou stabilitu při provozu je přístroj vybaven protiskluzovými nožičkami.

Jednoduché čištění  

Pro mnoho lidí je představa odšťavňování spojena nejen s náročnou přípravou, ale i následným složitým čištěním celého přístroje. Když si ale pořídíte dobrou odstředivku jako je Orava OS 101, vaše obavy se rázem rozplynou. Nejenže si perfektně poradí se všemi citrusy, ale i tvrdými plody. Jablka, hrušky, mrkev, červenou řepu, řapíkatý celer, nektarinky, hroznové víno,… to vše zvládne úplně v pohodě. Samozřejmě, že z moučných jablek a přezrálých hrušek příliš mnoho šťávy nenaděláte. Dost záleží také na stupni zralosti konkrétního ovoce. Předem se připravte na to, že malé bobule (rybíz, angrešt, jahody, ostružiny, maliny) stejně jako listová zelenina nejsou všeobecně pro odstředivé typy vhodné. Avšak pomerančový fresh k snídani je naprosto dokonalý. Zkuste třeba tento recept:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
 

Co se týče čištění, není nic horšího, než zaschlé zbytky dužiny v odšťavňovači. A to platí vůbec pro jakýkoli typ odšťavňovače. Z toho důvodu je nezbytné ihned po ukončení procesu odšťavňování přístroj rozebrat a jednotlivé díly opláchnout pod tekoucí vodu. Když to uděláte hned, půjde vám to velmi snadno a máte za pár minut hotovo. Jednotlivé díly necháte volně oschnout a poté spotřebič zase jednoduše složíte.

Dobrý poměr cena / výkon

Pokud hledáte univerzální odšťavňovač, který vám připraví z jakéhokoli druhu ovoce i zeleniny skvělou šťávu, pak vězte, že takový přístroj nenajdete. Každý spotřebič se hodí na něco jiného a každý si lépe poradí s jiným druhem ovoce a zeleniny. Takže konkrétní výběr odšťavňovače je vždy otázka vašich požadavků a priorit. Odstředivý odšťavňovač Orava OS 101 určitě zaujme každého, kdo nepožaduje žádné extra vlastnosti a chce si jen rychle připravit sklenici chutného džusu. I kdybyste ho měli používat pouze na přípravu pomerančového freshe, určitě oceníte jeho služby. Jen si zkuste, kolik dá práce ručně odšťavnit kilo pomerančů (vím o čem mluvím :-)). Když uvážíte, že ho v internetovém obchodě pořídíte jen za pouhých 799 Kč, není nad čím přemýšlet. Poměr ceny a výkonu je více než slušný. Navíc ho nemusíte nikde shánět, jednoduše objednáte a do třech pracovních dnů je u vás doma v kuchyni.

TIP: Kupte odstředivý odšťavňovač Orava OS 101 nyní v eshopu a získáte slevu 11 %. Kromě toho, že vám přepravní společnost zásilku doručí až domů, máte možnost osobního odběru na mnoha výdejních místech v České republice za zvýhodněné ceny.

Recenze hodnotí odšťavňovač Orava OS 101 pozitivně

Pokud se podíváte na recenze a zkušenosti lidí, kteří si tento model odšťavňovače zakoupili před vámi, zjistíte, že jsou vesměs příznivé. Spotřebič není zbytečně velký, jednoduchý na ovládání i čištění a nenadělá plno hluku. Své uplatnění nalézá zejména v menších domácnostech. Také cena je hodnocena velmi kladně. Naprosto perfektní pro každého, kdo nemá velké nároky. Někdo sice uvádí, že by mohl mít více rychlostí, ale to já osobně nevidím jako závažný nedostatek. Při tak nízké ceně nemůžete očekávat, že bude mít plno funkcí.

recenze1-orava-os-101

recenze2-orava-os101

Odšťavňovač Orava OS 101 splňuje požadavky nenáročných zákazníků / foto: heureka.cz
Odšťavňovač Orava OS 101 splňuje požadavky nenáročných zákazníků / foto: heureka.cz

 

Můj test odšťavňovače Orava OS 101

Vzhledem k tomu, že i já patřím k zastáncům zdravého životního stylu, postupem času jsem se začala problematikou odšťavňování ovoce a zeleniny zabývat více. Obzvlášť poté, kdy jsem sama poznala, že ne z každého druhu ovoce a zeleniny uděláte stejně kvalitní šťávu. Jednou máte krásnou čirou tekutinu, jindy doslova kaši nebo pyré. K získání cenných zkušeností přispěla i možnost otestovat některé spotřebiče na trhu a vzájemně je porovnat. Odstředivý odšťavňovač Orava OS 101 byl jedním z nich. Chcete vědět, jak dopadl?

Předně musím upozornit, že na tento model musíte pohlížet jako na jednoduchý odšťavňovač. Má vlastně jen dvě základní funkce: zapnuto a vypnuto. I přesto oceňuji, že je opatřen bezpečnostní sponou a díky protismykovým nožičkám vám při práci nikde nepochoduje po lince. Chcete-li rychle čerstvý džus po ránu k snídani, lepšího pomocníka nenajdete. Nápoj plný vitamínů může pokaždé chutnat jinak:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Odstředivka Orava OS 101 se nejlépe hodí na zpracování tvrdých plodů (jablka, hrušky, mrkev, červená řepa, celer, apod.) a citrusů. V tomto směru mi připadá zase lepší než například různé pákové lisy určené jen na citrusové plody, kdy vám někdy šťáva stříká všude okolo. Tady ne, vše je pěkně ukryto uvnitř přístroje. I když jednotlivé plody musíte rozkrájet na menší kousky a odstranit vrchní slupku, loupáním jablek se nemusíte zdržovat. Jen nedoporučuji při odšťavňování nikam odcházet. Je lepší neustále sledovat jeho chod, abyste dokázali vystihnout okamžik, kdy je nádoba na šťávu již plná, jinak šťáva přeteče. Zejména u více šťavnatého ovoce se nádoba na šťávu naplní poměrně rychle. Jinak přístroj velmi jednoduše složíte i rozložíte, a jednotlivé díly opláchnete pod tekoucí vodu. Zkusila jsem odšťavnit broskve, švestky, ananas, jahody, borůvky, ale jak jsem předpokládala, výsledek nic moc. Ovoce se jen rozmazalo po stěnách nádoby a šťáva téměř nikde. Když přidáte nějakou kořenovou zeleninu, je to lepší, ale chuťově vyhovuje snad jen mrkev.

Koupit odšťavňovač se slevou

 

Můj osobní názor? Když uvážím cenu a hledám opravdu malý a jednoduchý spotřebič na přípravu převážně pomerančového freshe, pak lze odstředivý odšťavňovač Orava OS 101 považovat za skvělého pomocníka do kuchyně. V pohodě zvládne i šťávu z jablek, mrkve, červené řepy, řapíkatého celeru, ale například s listovým špenátem už si neporadí, což mu ovšem nelze zazlívat. Je to prostě odstředivka, avšak s dlouhou životností a v nerezovém provedení. Zkrátka, v této cenové kategorii jsem lepší nenašla.  

Výhody odšťavňovače Orava OS 101:

 • velmi výkonný motor
 • nerezové provedení
 • bezpečnostní pojistka
 • transparentní nádoba na šťávu i na odpad
 • tichý chod
 • jednoduché čištění
 • malé rozměry
 • ideální k přípravě čerstvého freshe
 • vhodný pro přípravu menšího množství šťávy

Nevýhody:

 • jeden stupeň rychlosti
 • malý vstupní otvor
 • není vhodný na listovou zeleninu a drobné plody
 • malá nádoba na šťávu
Koupit levně

 

Nechcete-li do odšťavňovače investovat hodně peněz a přesto pořídit kvalitní spotřebič, pak určitě Orava OS 101 naplní vaše očekávání. Samozřejmě, že výsledná šťáva závisí také na kvalitě vstupních surovin a u odstředivky se musíte předem smířit s menší výtěžností. Přesto je tento typ vhodný pro každodenní použití. Podle mne: optimální poměr cena / výkon, tudíž skvělá volba.

Recenze elektrického odšťavňovače Orava OS 101

cena
design
hlučnost
výtěžnost
údržba
kvalita provedení
příslušenství

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář