Recenze Šnekového odšťavňovače Sencor SSJ 5050SS


Ovocné a zeleninové šťávy jsou výživovým trendem současné doby. Jejich blahodárné účinky na lidské zdraví určitě nelze opomenout. Odšťavněním ovoce a zeleniny získáte nápoj s vysokou nutriční hodnotou, plný vitamínů, minerálních látek a enzymů. A to je důvod, proč denně dopřát svému tělu sklenici čerstvého džusu. Samozřejmě, že máme na mysli skutečně čerstvou šťávu a ne balení džusu ze supermarketu o jehož kvalitě lze velmi dlouho diskutovat. Pokud začnete řešit problematiku odšťavnění ovoce a zeleniny, jednoduchou úvahou dojdete k tomu, že práci si nejvíce usnadníte za pomoci vhodného odšťavňovače. Jaký ale vybrat? Nabídka trhu je natolik rozmanitá, že brzy začnete tápat. Rozhodnout se pro konkrétní model není právě jednoduché, a proto si musíte nejprve ujasnit několik věcí: co a jak často chcete odšťavňovat, kolik času jste ochotni věnovat jeho obsluze a údržbě, a jakou preferujete cenu. Jakmile si stanovíte základní kritéria, můžete začít vybírat. Osobní zkušenosti jsou vždy k nezaplacení, a proto se vám následující recenze šnekového odšťavňovače Sencor SSJ 5050SS bude jistě hodit. Měla jsem totiž možnost ho vyzkoušet a porovnat s ostatními tipy. Jste zvědaví jak dopadl?   

Odšťavňovač Sencor SSJ 5050SS se bud enádherně vyjímat v každé kuchyni / foto: 4home.cz
Odšťavňovač Sencor SSJ 5050SS se bude nádherně vyjímat v každé kuchyni / foto: 4home.cz

Sencor SSJ 5050SS je zaměřen na kvalitu

Značka Sencor razí heslo “kvalita a líbivý design za rozumnou cenu”, a tak jsem se sama chtěla přesvědčit, jak jejich přístroj obstojí mezi ostatními konkurenty. Pokud hledáte úplně ideální odšťavňovač na vše, pak vás musím předem upozornit, že takový neexistuje. Každý je vhodný na něco jiného, proto je i jeho konkrétní výběr především otázka vašich preferencí a priorit. V nabídce naleznete dva základní typy odšťavňovačů: šnekový a odstředivý. Nikdy nelze říci, který z nich je lepší a kvalitnější, oba velmi dobře zastanou svoji práci, avšak s rozdílným výsledkem. Záleží tedy na tom, co očekáváte.

Odšťavňovač Sencor SSJ 5050SS pracuje na principu šnekového zařízení, které suroviny nejprve rozmělní rotujícími koly a poté je protlačí přes síto. Tím vznikne vynikající šťáva plná vitamínů a živin, která nepodléhá rychlé oxidaci a v lednici ji můžete skladovat až 24 hodin. Šnekové odšťavňovače si hravě poradí s velkou škálou surovin a také jejich čištění je velmi jednoduché. Oproti tomu u odstředivých typů dochází k napěnění šťávy, tím pádem obsahuje větší množství kyslíkových bublinek a tudíž je určena k okamžité konzumaci. Chcete-li si tedy najednou připravit džbánek čerstvého džusu a popíjet ho celý den nebo vzít na druhý den do práce, určitě sáhněte po šnekovém typu odšťavňovače.

Koupit šnekový odšťavňovač

Vysoce efektivní odšťavňování se Sencorem SSJ 5050SS

Převážná část odšťavňovačů se snaží zaujmout již svým vzhledem a ani Sencor SSJ 5050SS není žádnou výjimkou. Opět vsází na elegantní design v provedení černo stříbrné kombinace, která vhodně zapadne do každé moderní kuchyně. Pokud jste rozhodnuti odšťavňovat denně, bude nutné pro něj zvolit vhodné místo. Proto je také vybaven dostatečně dlouhým přívodním kabelem v délce 90 cm a protiskluzovými nožičkami pro stabilnější provoz.

Technické parametry:

 • hmotnost – 3,87 kg
 • rozměry (š x h x v) – 16 x 19,5 x 42,2 cm
 • příkon – 200 W
 • napětí a frekvence: 220 – 240 V, 50/60 Hz
 • rychlost – 70 ot./min
 • počet rychlostí – 1
 • materiál – nerez

Příslušenství:

 • nerezové filtrační mikrosíto
 • průhledná odšťavňovací miska
 • nádoba na šťávu o objemu 0,8 l
 • nádoba na dřeň o objemu 0,8 l
Jednotlivé díly snando opláchnete vodou nebo umyjete v myčce / foto: 4home.cz
Jednotlivé díly snadno opláchnete vodou nebo umyjete v myčce / foto: 4home.cz

Pomalý, ale účinný

Šnekový odšťavňovač Sencor SSJ 5050SS využívá systém pomalého odšťavňování a pracuje jen při jedné rychlosti 70 ot./ min. Během odšťavňování dochází k automatickému oddělení šťávy od dřeně. V první fázi šneková hřídel nahrubo rozmělní vložené suroviny a teprve v další fázi probíhá proces lisování šťávy a separace dužiny. Šťáva získaná pomalým odšťavňováním obsahuje minimální podíl vlákniny, pomaleji oxiduje a zachová si všechny důležité vitamíny a enzymy. A to je třeba u Sencoru SSJ 5050SS patřičně ocenit.

Pro dosažení optimálních výsledků je vhodné zpracovávat vždy čerstvé a dozrálé plody. Přezrálé nebo nedozrálé plody negativně ovlivňují výslednou chuť šťávy. Také pamatujte na to, že třeba z moučných jablek příliš mnoho šťávy neuděláte.

Odšťavňovač SSJ 5050SS od Sencoru je vhodný ke zpracování tvrdých i měkkých plodů ovoce i zeleniny, jako jsou citrusy, bobuloviny, jablka, hrušky, ananas, meloun, mrkev, červená řepa, celer, okurka, apod. Zato k odšťavňování samotné listové zeleniny (špenát, polníček, rukola, atd.) příliš vhodný není. Avšak i s touto nedokonalostí si můžete lehce poradit. Pokud budete listovou zeleninu vkládat do plnícího tubusu současně s jinými plody, dosáhnete efektivního výsledku.

Plnící otvor není příliš velký / foto: 4home.cz
Otvor plnícího tubusu není příliš velký / foto: 4home.cz

 

Než začnete začnete s odšťavňováním, musíte si jednotlivé suroviny nejprve připravit. Plnící tubus má z důvodu bezpečnosti jen velmi malý otvor, a tak je nutné všechno ovoce i zeleninu rozkrájet na menší kousky o velikosti 2 – 4,5 cm. Současně je potřeba nejen citrusy, ale i ananas nebo meloun zbavit slupky a u některých druhů (meruňky, broskve, nektarinky, mango,…) odstranit vnitřní pecku. Pokud odšťavňujete současně plody různé konzistence, je dobré začít nejdříve měkčími plody (citrusy, bobuloviny) a poté pokračovat tvrdšími (jablka, hrušky, řepa).

Maximální doba nepřetržitého provozu tohoto přístroje je 10 minut. Poté je nutno nechat ho 10 minut vychladnout.

Bezpečné ovládání

Šnekový odšťavňovač Sencor SSJ 5050SS je nejen jednoduchý na ovládání, ale výrobce dbá také na bezpečnost. K protlačování surovin plnícím tubusem je přístroj vybaven přítlakem, kterým postupně stlačujete vkládané suroviny. Spolu s malým vstupním otvorem se tak snaží zabránit vložení prstů či jiných předmětů.

Bezpečný provoz je zajištěn pomocí trojité ochrany:

 • vestavěná bezpečnostní pojistka brání spuštění přístroje, pokud není správně sestaven
 • spotřebič se automaticky vypne v případě hrozícího přehřátí motoru
 • spotřebič se automaticky vypne v případě sejmutí krytu

Během odšťavňování se může stát, že dojde k ucpání sběrné nádoby. Abyste uvedli přístroj zpět do provozu, je nutno přepnout přepínač do polohy zpětného chodu, čímž dojde k odstranění zbytků dužiny ze sběrné nádoby. Tento proces můžete zopakovat několikrát za sebou. Pokud ani to nepomůže, pak nezbývá než celý přístroj rozebrat a mechanicky vyčistit.

Po ukončení odšťavňování je třeba všechny odnímatelné části opláchnout pod tekoucí vodou. Vhodné je veškeré příslušenství umýt ihned po použití. Zaschlé zbytky šťávy a dužiny se odstraňují velmi komplikovaně, proto by mohly zablokovat otvory v sítku a snížit efektivitu dalšího odšťavňování.

Koupit levně

 

Zdlouhavé a složité čištění je velmi často důvodem k tomu, že vás příprava čerstvé šťávy brzy přestane bavit. Zapínat okamžitě poloprázdnou myčku na nádobí jen kvůli odšťavňovači také není dvakrát úsporné. Ale to neznamená, že byste nemohli odšťavňovač jednoduše vyčistit za pár minut. Pojďte se podívat, jak na to:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
 

Kvalitní odšťavňovač za přijatelnou cenu

Všeobecně lze konstatovat, že šnekové odšťavňovače jsou cenově dražší, avšak jejich výtěžnost je o 50 % vyšší než u odstředivých typů. U šneku si zkrátka připlatíte za kvalitu, která se vám ale při dlouhodobém provozu mnohonásobně vrátí. Díky větší výtěžnosti spotřebujete méně surovin a v konečném výsledku získáte živou šťávu plnou hodnotných živin. Sencor SSJ 5050SS je sice pomalejší, ale určitě přivítáte jeho tichý chod.

Stejně jako některé odstředivé typy v pohodě zvládne citrusy, bobule a tvrdou zeleninu, ale čerstvý džus má podstatně vyšší nutriční hodnotu. A to je právě hlavní důvod, proč si snídaňový fresh připravit za pomoci šnekového odšťavňovače. Odstředivé typy často nadělají nejen plno hluku, ale šťáva je více vodnatá, na povrchu má pěnu a tudíž je určena k okamžité spotřebě. Chcete-li pít šťávu několikrát za den musíte pokaždé uvést přístroj do provozu. Zato se šnekovým odšťavňovačem Sencor SSJ 5050SS takový problém odpadá. Džbánek čerstvého freshe si připravíte tehdy, když máte čas a uchováte v lednici. U šnekových odšťavňovačů můžete počítat také s jejich delší životností i při denní používání.

Koupit šnekový odšťavňovač

 

Jste-li pevně rozhodnuti zakoupit šnekový model odšťavňovače, pak jistě oceníte skvělý poměr ceny a výkonu právě u Sencoru SSJ 5050SS. Pokud uvažujete o přípravě čerstvé šťávy v běžném chodu domácnosti a nechcete zbytečně investovat tisíce do velkých šneků, pak je Sencor SSJ 5050SS pro vás tou správnou volbou. Přemýšlíte, kde ho koupit? Nemusíte vůbec nikam chodit, objednat ho můžete na internetu za cenu 2 799 Kč a nechat dovézt rovnou domů před dveře. Zásilku vám doručí do dvou pracovních dnů.

TIP: Objednejte nyní v e-shopu šnekový odšťavňovač Sencor SSJ 5050SS a ušetříte. Získáte nejen dopravu zdarma, ale současně i slevu 13 %.

Jak vám pomůže kvalitní odšťavňovač?

Kvalitní odšťavňovač ocení každý člověk, který se snaží dodržovat zásady zdravého životního stylu. Ovocné a zeleninové šťávy skvěle zapadají do racionálního jídelníčku, ovšem za předpokladu, že si uchovají všechny živiny v čerstvém stavu. S jejich jednoduchou přípravou vám může pomoci šnekový odšťavnovač od Sencoru SSJ 5050SS, který z ovoce a zeleniny dokáže vytěžit maximum. Pokud se ale necháte zlákat nízkou pořizovací cenou odstředivých modelů, budete se muset smířit s nižší kvalitou výsledné šťávy. Tu sice získáte téměř okamžitě, ale pokud stejné suroviny použijete u šnekového typu, už na pohled poznáte rozdíl. Nedalo mi to, abych si to sama nevyzkoušela. Nejlépe bude, když se podíváte na názorné video: 

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
 

Šnekový model je pro mne jasná volba

Jelikož jsem se delší dobu zabývala problematikou odšťavňování ovoce a zeleniny, měla jsem příležitost porovnat jednotlivé typy. Po několika prvních pokusech mi bylo jasné, že každý spotřebič se zkrátka hodí na něco jiného. Univerzální přístroj prostě nenajdete. Jakmile jsem porovnala odstředivku se šnekem, měla jsem jasno. Pro testování Sencoru SSJ 5050SS jsem použila spoustu běžně dostupného ovoce a zeleniny, a zaměřila jsem se hlavně na citrusy. Čerstvý pomerančový fresh neměl jedinou chybu a byl naprosto skvělý. Sice jsem musela pomeranče nejprve oloupat a rozkrájet, ale přibližně z jednoho kila jsem měla asi litr kvalitní šťávy. Ani po pár hodinách pobytu v lednici se jeho chuť nijak nezměnila. Tím u mne Sencor SSJ 5050SS vyhrál na plné čáře a odstředivku jsme odsunula na druhou kolej. I za tu cenu, že Sencor SSJ 5050SS pracuje pomaleji a nezapadá do mého ranního shonu. Raději jsem si šťávu připravila v klidu večer a ráno pěkně vychlazenou jen přelila do sklenice. Ta dávka vitamínů mne nakopne na celý den. Kromě citrusů mám v oblibě i jablečnou šťávu, spolu s mrkví, občas přidám listy špenátu nebo polníčku. Sencor SSJ 5050SS bez problému odšťavní i červenou řepu, ananas, lesní ovoce, jahody. Jen při zpracování jablek a hrušek jsem nedokázala získat průzračnou tekutinu a šťáva byla poměrně hodně hustá. Pokud tedy zamýšlíte odšťavňovat stejně jako já, mohu Sencor SSJ 5050SS jen doporučit. Není tak drahý jako jiné šnekové modely a přitom odvede perfektní práci. Prostě kvalita za rozumnou cenu.

Koupit odšťavňovač se slevou

Čím vyniká Sencor SSJ 5050SS?

 • vysoce efektivní odšťavňování
 • díky pomalé rychlosti si šťáva uchová všechny vitamíny a enzymy
 • snadná obsluha a čištění
 • možnost mytí v myčce
 • zpracuje všechny běžné druhy ovoce a zeleniny
 • příznivá cena
 • funkce trojí ochrany
 • automatické oddělení dřeně
 • nerezové provedení
 • šťáva nepodléhá rychlé oxidaci

Jaké má nevýhody?

 • nezpracuje samostatně listovou zeleninu
 • malý vstupní otvor
 • ovoce a zeleninu je nutno předem krájet
 • časová náročnost přípravy šťávy

Jak hodnotí Sencor SSJ 5050SS ostatní?

Pokud se chcete seznámit s názory ostatních zákazníků, kteří si tento spotřebič zakoupili, mnoho ohlasů nenajdete. Vesměs se jedná o pozitivní reference, se kterými mohu jen souhlasit. Sencor SSJ 5050SS skutečně ve své cenové hladině vyniká kvalitou. V kategorii šnekových odšťavňovačů patří spíš k levnějším modelům, ale pro účely běžného denního odšťavňování ovoce a zeleniny je naprosto vyhovující. Pokud jste rozhodnuti koupit šneka, nemůžete udělat chybu.

Odš´tavňovači Sencor SSJ 5050SS není co vytknout / foto: 4home.cz
Odšťavňovači Sencor SSJ 5050SS není co vytknout / foto: heureka.cz

 

Většina prodejců kvalitních odšťavňovačů nabízí také záruční a pozáruční servis, včetně možnosti nákupu náhradních dílů. I tento fakt je třeba uvážit a brát jako plus.

Vzhledem k tomu, že Sencor SSJ 5050SS dokáže automaticky oddělit šťávu od dřeně, můžete i dužinu dále zpracovat a použít v různých kuchyňských receptech. Obzvlášť milovníci RAW stravy si přijdou na své. Pokud s odšťavňování teprve začínáte, můžete se inspirovat následujícími recepty ze světa celebrit:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
  

Stále ještě váháte? Věřte, že šnekový odšťavňovač od Sencoru SSJ 5050SS vás opravdu nezklame. Jakmile ho začnete používat, brzy poznáte všechny jeho přednosti a oblíbíte si ho stejně jako já.

Recenze šnekového odšťavňovače Sencor SSJ 5050SS

cena
design
hlučnost
výtěžnost
údržba
kvalita provedení
příslušenství

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář