Návod: Jak mít doma vlastní posilovnu s profesionálními stroji


Domácí tělocvična se pro příznivce zdravého životního stylu stává stále více úplnou samozřejmostí. Fitness centrum je sice k dispozici v každém menším městě, ale ne každému vyhovuje jeho otevírací doba a přítomnost ostatních klientů. Někteří lidé se mezi svalnatými sportovci necítí právě dobře a raději cvičí sami někde v soukromí. Po celodenním shonu se tak nabízí ideální možnost, jak prostřednictvím fyzické aktivity příjemně relaxovat a odbourat stres. Máte-li v rodinném domě či bytě volnou místnost, můžete ji snadno přeměnit na domácí posilovnu. Nejlépe uděláte, když k její realizaci přizvete odborníky. Třeba se můžete obrátit na ryze českou rodinnou firmu Grün Sport, která kromě jiného vyrábí také profesionální posilovací stroje.

Domácí posilovna přesně splňuje nároky svých uživatelů / foto: pixabay.com

 

Jak doma zařídit posilovnu?

Pořízení vlastní tělocvičny se neobejde bez počátečních příprav a vyjasnění si několika základních otázek. Nejprve je nutné zvolit vhodnou místnost, nejlépe takovou, která je bokem od ostatního interiéru a kde pobýváte nejméně. Získáte tak potřebný klid na cvičení a nebudete nikomu na očích. Prostory by měly být dobře větratelné a podlaha odolná proti nárazům. Zrcadla na stěnách pomáhají kontrolovat správné držení těla.

Podmínky domácí tělocvičny

Velikost místnostiminimální rozměry 3 x 4 metry, výška 2,4 - 2,8 metru, vzdálenost mezi stroji nejméně 0,5 metru
Podlahanárazuvzdorná, hygienická; z materiálu, jenž nepohlcuje vlhkost
Boční stěny a stropydůležitá je pevnost a druh stěn; na sádrokartonovou příčku nelze spolehlivě připevnit žádné zařízení
Dveředostatečně široké, aby jimi prošlo zařízení
Osvětlenívelké okno zajistí dostatek přirozeného světla, umělé osvětlení nejlépe celoplošné, bodová světla nesmí rušit
Vlhkost a prašnostv blízkosti bazénu nebo sauny může mít vlhkost negativní dopad na funkčnost elektroniky v kardio strojích, stejně tak prašnost

Profesionální posilovací stroje tvoří základní vybavení posilovny. Konkrétní zařízení se odvíjí od toho, kolik lidí a kdo ji bude vlastně využívat, a k jakému typu cvičení bude určena. Podle těchto kritérií je pak nutno zvolit správné stroje do posilovny. Jestliže budou v tělocvičně cvičit pouze ženy, skladba vybavení bude určitě jiná než u uživatelů opačného pohlaví. Dále je třeba zohlednit i to, zda posilovací stroje budou sloužit k budování svalové hmoty a tvarování těla, nebo k udržení dobré fyzické kondice.  

Začátečníci jistě ocení odborné zaškolení / foto: pixabay.com

 

Stroje do posilovny

Kvalitní posilovací stroj je klíčem k efektivnímu a úspěšnému cvičení. Proto je dobré jeho výběru věnovat dostatečnou pozornost. Když kompletní vybudování posilovny svěříte do rukou profesionálů a oslovíte společnost Grün Sport, setkáte se nejen se vstřícným osobním přístupem, ale také vám rádi odborně poradí. Firma totiž vyrábí nejenom typizované posilovací stroje, ale můžete si objednat i stroj na míru přesně dle vašich požadavků. A to vše včetně montáže a následného záručního a pozáručního servisu.  

Chci vybavit posilovnu

 

Pořízení domácí posilovny je jednorázovou investicí, která se vám mnohokrát vrátí zpět. Finanční náklady však nejsou jedinou předností. Domácí posilovna vrátí vašemu cvičení svobodu a trénovat můžete, kdykoli budete chtít.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a je mi 25 let. Jsem copywriterka a o zdravý životní styl se zajímám již několik let. Prostřednictvím blogových článků se snažím ostatní inspirovat k tomu, aby více pečovali o své zdraví a jedli kvalitní, vyvážená a především chutná jídla. S úsměvem na tváři experimentuju v kuchyni, nadšeně píšu a fotím. Miluju kvalitní kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Omega-3 kyseliny posilují zdraví našich očí: Odkud je získat?

Zrak je jedním z nejdůležitějších smyslových orgánů, kterým vnímáme okolní svět. Pokud dobře vidíme, bereme …

Napsat komentář