Recenze cvičebního stroje Orbitrek: Hubněte v pohodlí domova!


Chodíte neradi do fitka? Nemusíte, posilovat můžete úplně stejně sami doma. Stačí si jen pořídit Orbitrek – posilovací stroj, který vás udrží ve skvělé kondici a pomůže zhubnout. Je naprosto ideální pro osoby s velkou nadváhou. A víte proč? Přirozený fyzicky pohyb na Orbitreku připomíná chůzi nebo běh a ještě navíc pracujete rukama. Tím se maximálně zvyšuje energetický výdej a dochází ke spalování tukových zásob v těle. Avšak na rozdíl od běhu, cvičení na Orbitreku nezatěžuje klouby a nezpůsobuje otřesy. Kromě toho můžete trénovat v teple domova za jakéhokoli počasí, v dešti, sněhu a ještě u toho sledovat oblíbené seriály v televizi či poslouchat příjemnou hudbu. Tento posilovací stroj ocení celá vaše rodina. Orbitrek je vhodný pro všechny věkové kategorie a díky nastavitelné délce rukojetí i dost univerzální. Každý si najde svůj optimální postoj a protáhne celé tělo. Cvičení na Orbitreku prospívá zdraví kardiovaskulárnímu systému, zlepšuje funkci srdce a zrychluje metabolické pochody v těle. Myslíte, že je Orbitrek přesně pro vás? Chcete vědět, jak správně cvičit na Orbitreku a redukovat tuky v těle? Čtěte dál…

Orbitrek Klasik / foto: eFitness.cz

 

Orbitrek = 4 cvičební stroje v jednom

Co si tedy představit pod pojmem Orbitrek? Orbitrek je eliptický trenažér, který dokáže nahradit čtyři přístroje (rotoped, běžící pás, stepper a další). Přirozený eliptický pohyb je stejný jako při jízdě na kole nebo běhu na lyžích, takže ani trochu nezatěžuje kloubní aparát. Pravidelný kardio trénink na Orbitreku procvičí svaly horních a dolních končetin, přičemž šetříte klouby, které by například při běhu venku musely odolávat tvrdým nárazům. Proto se také Orbitrek využívá na doporučení lékaře pro rekonvalescenci po úrazu. Cvičení na Orbitreku v aerobním pásmu přispívá k rychlejšímu hubnutí a lepšímu formování problémových partií těla. Při tréninku spálíte podstatně více kalorií než při obyčejném běhu.

Koupit Orbitrek>>

Další nespornou výhodou je zcela jistě domácí prostředí, které nabízí maximální komfort při tréninku. Neztrácíte čas nutný k cestě do nejbližšího fitness centra, nejste závislí na otevírací době, trénovat můžete kdykoli během dne (i další členové rodiny) a neunikne vám ani televizní seriál. Cvičením se nádherně odreagujete a zbavíte svoji mysl stresové zátěže. Podívejte se, jak se snadno cvičí na Orbitreku:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Pravidelný trénink na orbitreku prospívá zdraví:

 • posiluje imunitu
 • podporuje činnost kardiovaskulárního systému
 • výrazně pomáhá při hubnutí
 • tvaruje svaly
 • zrychluje metabolismus
 • udržuje tělo v dobré kondici
 • nezatěžuje klouby
20 minutový trénink na Orbitreku má stejný efekt, jako kdybyste na ostatních posilovacích strojích cvičili 1,5 hodiny.

 

Bc. Monika Spáčilová, zabývající se pohybovou aktivitou člověka, uvádí: “Tělesný pohyb zvyšuje spotřebu energie a tím zabraňuje vzniku obezity, redukuje riziko vzniku onemocnění srdce a cév, snižuje krevní tlak, zlepšuje lipoproteinový profil – snižuje hladinu cholesterolu, snižuje hladinu glykémie, zvyšuje glukózovou toleranci, snižuje inzulinorezistenci a tak snižuje riziko diabetu II. Typu, zabraňuje vzniku osteoporózy, podporuje funkci trávicího systému, zlepšuje psychický stav a schopnost se vyrovnat se stresem.”

SPÁĆILOVÁ, MONIKA. Preference pohybových aktivit klientů daného fitness centra.

SPÁČILOVÁ, Monika. Preference pohybových aktivit klientů daného fitness centra [online]. Brno, 2016 [cit. 2019-05-03]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/lvx2b/>. Diplomová práce. Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií. Vedoucí práce Pavlína Vaculíková.

Koupit v e-shopu>>

Orbitrek Klasik a jeho funkce

Cvičební stroj Orbitrek Klasik je vhodný pro kardio trénink, jelikož využívá eliptický pohyb nohou a zapojuje do činnosti i horní končetiny. Tím dochází k vysokému energetickému výdeji, který se příznivě podílí na redukci hmotnosti, avšak v závislosti na intenzitě cvičení. Tento stroj je ideální pro cvičence s velkou nadváhou, avšak hmotnost cvičící osoby by neměla přesáhnout 112 kg.

Orbitrek nemusí být nastálo jen součástí domácí posilovny, ale za pomoci integrovaných transportních koleček přístroj snadno přemístíte, kam budete chtít. Nezabírá ani mnoho místa, je praktický a skladný.  

Orbitrek Klasik má plynulou regulaci obtížnosti a umožňuje i zpětný chod. Multifunkční počítač přehledně ukazuje čas, rychlost, vzdálenost a spálené kalorie.

Na Orbitreku lze nastavit dvě polohy madel a během cvičení je možno střídat pohyblivá madla s pevnými. Délka rukojetí je velmi univerzální a nastavitelná výška madel počítá s nejmenší výškou postavy 130 cm. Takže na Orbitreku mohou bez problému cvičit i starší děti.

Technické parametry

Hmotnost 25 kg
Nosnost112 kg
Rozměry
v rozloženém stavu k použití148 x 105 x 51 cm
složený pro přepravu98 x 67 x 22,5 cm

Koupit v e-shopu>>

Nastavení Orbitreku

Krosový trenažér Orbitrek nenuceným způsobem napomáhá správnému držení těla a posilování svalů kolem páteře. Fyzický pohyb probíhá po eliptické dráze a připomíná třeba jízdu na bicyklu. Navíc ale pohybem paží zapojuje do činnosti i horní polovinu těla, takže dochází k účinnějšímu spalování tuků.

Před samotným tréninkem je nutno přístroj nastavit pro konkrétního cvičence. Nejdříve je třeba seřídit adaptéry nohou, a to tak, aby jejich vzdálenost na ližinách stroje od madla na ruce umožňovala pohodlný vzpřímený postoj. Příliš velké vzdálenosti by způsobily, že by se trup nakláněl dopředu a paty by se odlepovaly od podložky, což je samozřejmě špatně.

Chodidla na nášlapech zaujímají přirozenou pozici / foto: pixabay.com

Základní technika cvičení na Orbitreku

Dříve než začnete s opravdovým kondičním tréninkem na Orbitreku, musíte si nejdříve osvojit základní techniku a naučit se šlapat vpřed a vzad bez doprovodného pohybu paží.

Jízda vpřed

Po nástupu na orbitrek přístroj rozpohybujete aktivní svalovou silou, nikoli hmotností těla. Přední noha zatlačí vpřed do ližiny a v celém cyklu pohybu mají nohy neustále kontakt s ližinou, nesmíte zvedat paty. Tělo se přirozeně pohybuje nahoru a dolů, ne do stran, pánev je v neutrální pozici. Dolní končetiny jsou v neustálém svalovém napětí bez propnutých kolen.

Jízda vpřed “fix”

Jedná se o náročnější jízdu vpřed se sníženým těžištěm, kdy je trup vzpřímený, ale kolena jsou více pokrčena. Pro dolní končetiny je tento pohyb velmi náročný, proto je dobré běžnou jízdu z počátku prokládat jen několika cykly jízdy ve fixu.

Jízda vzad

S nácvikem jízdy vzad začněte až po úplném zvládnutí jízdy vpřed. Držení těla je stejné jako při jízdě vpřed, ale pohyb začíná tlakem zadní nohy do ližiny stroje. Při pohybu se vždy přidržujte madla a můžete také zařadit jízdu ve fixu.

Pohyb paží

Jakmile zvládnete základní techniku nohou, přesunete ruce z pevných madel na pohyblivá držadla a zapojíte do činnosti i paže. Přitom ruce držte volně v takové poloze, aby se ramena nezvedala vzhůru a docházelo k přirozené rotaci paží. Síla paží není rozhodující, je jen doprovodným pohybem.

Svaly, které se při cvičení zapojují do pohybu:

 • čtyřhlavý sval stehenní (svaly na přední straně stehna)
 • svaly hýžďové a harmstringy (svaly na zadní straně dolních končetin)

Koupit v e-shopu>>

Trénink na Orbitreku začínejte vždy na minimálním odporu a postupně zvyšujte odpor setrvačníku. Snažte se, aby setrvačník nezrychloval váš pohyb a cvičte jen proti odporu. Samozřejmě podle toho, kolik zvládnou vaše svaly. Sklonem elipsy určujete intenzitu cvičení. Čím má větší sklon, tím je pohyb náročnější. Trénink na Orbitreku zvládne opravdu každý:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Aerobní trénink na Orbitreku pomáhá zhubnout

Nejúčinnější způsob, jak natrvalo zhubnout, je kardio trénink v aerobním pásmu tepové frekvence. Její hodnoty jsou ryze individuální, ale můžete si je lehce spočítat. Pokud se bude intenzita cvičení pohybovat mezi 60 – 85 % vaší maximální tepové frekvence, pak bude vaše tělo účinně spalovat tuky. Jak tuto hranici snadno rozeznat? Při cvičení se můžete řídit jednoduchým pravidlem: když šlapete na Orbitreku, neměli byste mít problém normálně mluvit. Přesnější orientační výpočet provedete podle vzorce.

Orientačně maximální tepovou frekvenci vypočítáte tak, že muži od čísla 220 a ženy od čísla 226 odečtou svůj věk.

Příklad: Maximální tepová frekvence pro muže ve věku 40 let je 220 – 40 = 180 tepů/min. Spodní hranice 60 % je 180 x 0,60 = 108 tepů/min, horní hranice 85 % je 180 x 0,85 = 153 tepů/min. To znamená, že aerobní pásmo pro 40 letého muže se nachází v rozmezí 108 až 153 tepů za minutu, kdy dochází k efektivní redukci tuku v těle.

Jak poznat tepovou frekvenci při cvičení?

Cvičení na Orbitreku zpevní a procvičí všechny důležité svalové skupiny a svaly tak získají potřebnou sílu a pružnost. Takový trénink pak zajistí potřebný aerobní výkon, který odborníci doporučují pro udržení zdraví celého kardiovaskulárního systému.

Na začátek cvičení pokaždé nejprve prohřejte tělo a zařaďte zahřívací cvikyKrátká rozcvička by měla trvat asi pět minut, můžete třeba i skákat přes švihadlo, běhat na místě, apod. Po této zahřívací fázi si spočítejte kolik tepů udělá vaše srdce za deset vteřin. Zjištěné číslo vynásobte šesti a získáte tepovou frekvenci za jednu minutu. Následující intenzitu cvičení zvolte tak, abyste se pohybovali v rozmezí optimální tepové frekvence.

Koupit v e-shopu

Intenzita cvičení

Orbitrek je unikátní cvičební stroj, který díky jedinečné konstrukci vyhovuje požadavkům různých uživatelů, od úplných začátečníků až po profesionální sportovce. I když jste dlouhé roky necvičili a jakýkoli sport byl pro vás tabu, nikdy není pozdě, abyste nemohli začít s tréninkem právě na Orbitreku. Jen své momentální kondici musíte přizpůsobit počáteční tempo. Pokud to hned v začátku s cvičením přepálíte, docíllíte jen toho, že zanedlouho odradíte sami sebe. A to by bylo škoda. Je totiž samozřejmé, že tělo, které není zvyklé na větší sportovní zátěž, bude na ni odpovídajícím způsobem reagovat (bolesti svalů, únava, vyčerpání, apod.). Když ale začnete pomalu, pozvolna a postupně budete zvyšovat tréninkové dávky, brzy se dostanete do formy a můžete pokračovat s náročnějším tréninkovým programem, kdykoli budete chtít.

Aby pravidelné cvičení na Orbitreku přineslo svůj očekávaný efekt, musíte nejprve získat základní kondici. Předně nový stroj upravte přesně na svoji postavu, najděte si vhodnou polohu rukou a nohou, a zkuste se nejdříve rozjezdit. Přitom dbejte na správné držení těla, eliptický pohyb musí být naprosto přirozený.

Pro začátečníky je optimální časnost tréninku 3 – 4x týdně, přičemž jedna tréninková jednotka by neměla přesáhnout 30 – 60 minut.

TIP: Podívejte se na ukázku koncepce tréninku pro začátečníky na první čtyři týdny a udělejte si jasnou představu, jak by vaše cvičení mělo vypadat.

Velmi důležitá je také samotná délka tréninku. Chcete-li cvičením na Orbitreku dosáhnout redukce hmotnosti, nesmíte ji podcenit. Tělo dokáže spalovat tuky teprve po 20 minutách aerobního pohybu (první jsou na řadě cukry), takže obecně je dobré trénovat 30 – 60 minut. Avšak úplní začátečníci by měli začít s tréninkovou jednotkou v délce 15 – 20 minut a postupně ji navyšovat. Jakmile si na pravidelné cvičení na Orbitreku zvyknete, ideální interval tréninku na formování postavy a udržování kondice se pohybuje v rozmezí 3 – 5x týdně.

Koupit v e-shopu>>

Hubnutí na Orbitreku a jídelníček

Pravidelné cvičení na Orbitreku vám velmi brzy vymodeluje postavu jako ze žurnálu, ale pouze za předpokladu, že redukční režim podpoříte i zdravou stravou. Cvičení a nízkokalorický jídelníček jsou při hubnutí spojité nádoby a jedno bez druhého se jen stěží obejde. Množství spálených kalorií je dost individuální a závisí také na mnoha dalších faktorech. Už jen radost z pohybu a pozitivní mysl udělá hodně. Nechcete-li po celou dobu cvičení myslet na to, kolik času jste na stroji strávili, postavte si ho doma před televizi a sledujte oblíbené pořady. Relaxační účinky jsou pro organismus rovněž velkým přínosem.

Pokud cvičíte po dobu 45 minut v aerobním pásmu a vážíte 70 kg, spálíte 2 268 kJ. Osoba vážící 100 kg spálí za stejnou dobu 3 240 kJ. Obecně tedy platí, že za 1 minutu spálíte 0,54 kJ na kilogram váhy.

Chcete-li skutečně cvičením na Orbitreku zhubnout a nejen posílit určité svalové parite, zvýšit kapacitu plic a zlepšit činnost srdce, zamyslete se nad tím, jak vypadá váš každodenní jídelníček. Abyste se cítili po všech stránkách dobře, musíte tělu dodat kvalitní výživově hodnotnou stravu. Už jen její složení dokáže ovlivnit, zda budete hubnout či nikoli. Když do jídelníčku zařadíte více bílkovin, zdravé tuky a omezíte sacharidy na minimum začne organismus čerpat potřebnou energii z uložených tukových zásob. Výsledkem potom bude, že již na pohled budete viditelně štíhlejší.

Zdravá snídaně je základ dne / foto: pixabay.com

 

Podstatou každého redukčního jídelníčku je zajistit tělu potřebnou denní dávku bílkovin (proteinů), které jsou nezbytné k tomu, aby nedocházelo ke ztrátě svalové hmoty. Její množství určuje celkovou rychlost metabolismu, takže jednoduše řečeno, čím více svalů máte, tím lépe hubnete.

Optimální dávka bílkovin je podle nutričních poradců stanovena na cca 20 g denně.

Po cvičení potřebuje tělo určitý prostor k regeneraci, během níž dochází k dalšímu energetickému výdeji. Právě v tuto dobu je nezbytné do jídelníčku zařadit nejlépe nějaký proteinový nápoj. Například Blendea SUPERPROTEIN (čtěte moji recenzi) je rostlinný protein v BIO kvalitě, který dodá tělu přesně to, co mu schází po fyzickém výkonu. Kromě bílkovin obsahuje také směs superpotravin, čímž je jeho nutriční hodnota zvýšena na maximum. Blendea SUPERPROTEIN je bez přidaného cukru a chutí se vyrovná hrnku dobrého kakaa

Blendea SUPERPROTEIN >>

 

Příklad redukčního jídelníčku

SnídaněPlátek proteinového bezlepkového chleba tence namazaný lučinou a obložený dvěma plátky šunky s vysokým podílem masa, zelenina (rajče, paprika, ředkvičky, okurka, apod.)
SvačinaBanán a cca 10 ks mandlí
ObědPečené kuřecí stehno s cibulí, rajčaty a červenou paprikou, rýže basmati
SvačinaSklenice neochuceného kefíru
VečeřeKuřecí špíz s cuketou, cibulí, rajčetem, salát z listové zeleniny

Orbitrek Klasik – recenze a zkušenosti

Stále ještě nejste rozhodnuti, zda koupit či nekoupit Orbitrek? Pak určitě nebude na škodu seznámit se zkušenostmi zákazníků, kteří si tento posilovací stroj pořídili před vámi. Jejich ohlasy jsou vesměs kladné, lidé hodnotí Orbitrek celkově jako dobrý funkční posilovací stroj. Má pevnou a stabilní konstrukci, nezabírá mnoho místa a je jednoduchý na ovládání. Pro domácí aerobní cvičení je naprosto vyhovující. Prostě kvalitní výrobek za rozumnou cenu, který si stojí ve své kategorii na prvním místě.

Hodnocení zákazníků / foto: heuréka.cz

 

Pokud přemýšlíte nad tím, zda investovat do hubnoucí diety nebo posilovacího stroje, pak jednoznačně vyhrává Orbitrek. Co hovoří v jeho prospěch? Když vezmeme do úvahy pořizovací cenu, je pravda, že je přibližně srovnatelná s jakoukoli funkční dietou. Avšak na rozdíl od ní má Orbitrek trvalou hodnotu a můžete jej používat mnoho dalších let. Naproti tomu dieta vám vydrží jen pár týdnů, jídlo tak jako tak jednoho dne sníte, a chcete-li v ní pokračovat, musíte nakoupit další potraviny. Nehledě na to, že po skončení každé diety jste ohroženi jo-jo efektem. Zato aerobní cvičení na Orbitreku je velkým přínosem pro zdraví vašeho organismu. Udrží vás v dobré formě, podpoří výdej energie, posílí svaly na těle a navíc můžete relaxovat sledováním televizních pořadů či poslechem hudby.

TIP: Orbitrek Klasik můžete koupit v e-shopu za aktuální cenu 2 789 Kč (cena platná 05/2019), přičemž dopravu máte úplně zdarma. Dokonce si můžete tento produkt osobně vyzkoušet v showroomu na Praze 5.

Posilovací stroj Orbitrek Klasik jsem koupila ve výše uvedeném e-shopu a s vyřízením objednávky jsem byla maximálně spokojena. Cvičíme na něm prakticky celá rodina. Stojí nám v rohu obývacího pokoje a je-li třeba, není problém jej jednoduše přemístit kamkoli do prostoru.

Orbitrek Klasik je jednoduchý na sestavení, dobře se ovládá a na protažení celého těla naprosto perfektní. Navíc, cvičit můžete kdykoli nezávisle na počasí. Mně osobně velmi pomáhá na odreagování po celodenním sezení v kanceláři.

Koupit v e-shopu>>

Orbitrek Klasik je plně vyhovující pro všechny vyznavače aktivního zdravého životního stylu.

Výhody:

 • vhodný pro domácí aerobní cvičení
 • cvičením spálíte více kalorií než při běhu
 • podporuje zdraví kardiovaskulárního systému
 • nezabírá mnoho místa
 • snadno se ovládá
 • může používat celá rodina
 • šetří kloubní aparát

Nevýhody:

 • po zakoupení nutno sestavit dle přiloženého návodu
 • musíte se naučit správnou techniku cvičení
 • výsledky v hubnutí jsou individuální

Recenze cvičebního stroje Orbitrek Klasik

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit levně
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář