Hubnutí pomocí balonku v žaludku: Za rok můžete shodit až desítky kilo!

S hubnutím je to někdy opravdu těžké. Máte-li velkou nadváhu, mnoha lidem nestačí jen úprava jídelníčku nebo více pohybu. Lety nastřádané tukové zásoby potřebují daleko razantnější metodu. Skutečná obezita způsobuje často zdravotní komplikace, a i když se lidé snaží, hubnutí jde velmi ztuha a pomalu. Dietní jídelníček nepomáhá ani přesto, že si hlídají denní energetický příjem. Přitom běžný život s obezitou není nikterak příjemný: omezení v pohybu, bolesti kloubů, rychlé zadýchávání a příznaky cukrovky, způsobují řadu problémů. V takových případech může pomoci intragastrický balonek, který se zavede do žaludku. Jeho cílem je navodit pocit plnosti a snížit příjem potravy. Díky tomuto efektu dochází ke snížení hmotnosti, což je pro většinu obézních lidí neuvěřitelné štěstí.

Zdroj: nixxphotography / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nixxphotography / FreeDigitalPhotos.net

Hubněte přirozeně

Příliš velká nadváha a obezita je dána hlavně moderním a uspěchaným stylem života. Lidé nemají čas na pravidelnou zdravou stravu a dostatek pohybu. Pracovní povinnosti je nutí odbývat se v jídle, večer se vrhnou na lednici a nakonec se dorazí pamlsky u televize. Výsledkem jsou pak obézní lidé a dle statistik jich není právě málo – 66 % žen a 55 % mužů ve věku od 20 do 65 let. Léčba obezity je zdlouhavá a lze ji v zásadě řešit dvěma způsoby. A to buď konzervativně pomocí redukční diety a zvýšené pohybové aktivity nebo některou chirurgickou metodou metodou – bandáží žaludku, plastikou, apod. Velmi efektivních výsledků je možné dosáhnout také například prostřednictvím proteinové diety KetoMIX, která funguje i bez pohybu. V závažnějších případech lze využít žaludeční balonek, kdy není nutno podstupovat žádný chirurgický zákrok. Cílem je, abyste redukovali svoji hmotnost přirozeným způsobem a optimální váhu si udrželi natrvalo.

TIP: V eshopu KetoMIX můžete koupit celý redukční balíček určený právě pro snižování velké nadváhy. Získáte tak individuální jídelníček sestavený předními odborníky z oblasti nutričního poradenství, kteří jsou připraveni vám kdykoli po telefonu nebo online chatu zodpovědět vaše dotazy.

Co je žaludeční balonek?

Žaludeční balonek je silikonový, roztažitelný balonek, který se zavede přímo do žaludku. Ačkoli celý výkon provádí chirurg, nejedná se o žádný operativní zákrok. Tato metoda se aplikuje u lidí s BMI (Body Mass Indexem) nad 30. Jde tedy o skutečně obézní lidi, pro které je snížení hmotnosti mnohem těžší než u lidí s nadváhou. Silikonový balonek v žaludku způsobí, že se lidé brzy cítí sytí a plní, nepřejídají se a postupně se u nich upravují stravovací návyky.

Jak probíhá zákrok?

Aplikace žaludečního balonku začíná důkladným vyšetřením, po kterém lékař rozhodne, zda je pro vás tento zákrok vhodný či nikoli. Pokud ano, určí vám termín. Zavedení balonku se provádí ambulantně a celý výkon trvá kolem 20 minut. Nejprve vám lékař do žíly aplikuje léky, které utlumí vaše vnímání. Oproti celkové anestezii je to mnohem šetrnější a bezpečnější. Poté vám pomocí endoskopu zavede přes ústa a jícen do žaludku balonek, který se následně napustí obarveným fyziologickým roztokem. Roztok se barví do modra, abyste v případě jeho prasknutí zpozorovali, že něco není v pořádku. Tekutina odchází močí a ta bude mít modrou barvu. V takovém případě je pak nutno navštívit lékaře. Po zákroku budete ještě asi 2 – 3 hodiny odpočívat a pak můžete odejít domů. Balonek se podle jeho typu ponechává v žaludku 6 až 12 měsíců a jeho velikost při naplnění dosahuje v průměru 11 cm.

Samotný proces zavedení balonku nijak nezatěžuje organismus člověka, přesto je třeba počítat s menšími nepříjemnostmi. Tělo si musí na cizí těleso v žaludku napřed zvyknout, a tak se může stát, že pár dnů po aplikaci vás budou provázet pocity na zvracení, ale tyto komplikace postupně odezní.

Při vyjmutí balonku z žaludku se jedná opět o několika minutový zákrok, kdy se pomocí endoskopu balonek v žaludku propíchne, odsaje se z něj tekutina a následně se vyjme. Vyjmutí balonku neprovází žádné větší problémy.

Cena za aplikaci balonku včetně ostatní péče se pohybuje od 30 tisíc korun nahoru.

Balonek je základ diety

Balonek v žaludku má donutit lidi k tomu, aby více přemýšleli o tom co jedí, nepřejídali se a dodržovali běžný racionální jídelníček. V něm by měli vynechat jednoduché sacharidy, sladkosti, tučné a instantní pokrmy a zaměřit se spíš na dostatek bílkovin, zdravých tuků, celozrnných výrobků, zeleniny, ovoce, vlákniny. Zejména proteiny jsou při hubnutí hodně důležité, jelikož bílkoviny jsou základní stavební jednotkou pro svaly. Čím více svalů na těle máte, tím také lépe a efektivněji hubnete.

Koupit dietu KetoMIX

Jakmile shodíte prvních pár kilo, přestane vám překážet vrstva podkožního tuku na břiše a bude se vám lépe cvičit. Předklon, rychlá chůze, plavání,… to vše půjde najednou snadněji. A to je hlavním cílem balonku v žaludku, změnit stravovací a pohybové návyky tak, abyste se je naučili dodržovat i poté, co vám balonek z žaludku opět vyjmou. Podle odborných studií mohou pacienti s balonkem zhubnout za 6 měsíců až 20 kilo, u roční varianty dokonce až 30 kilo. Účinnost této metody je poměrně vysoká, ale po vytažení balonku je nutné neustále dodržovat zdravou životosprávu, jinak by mohlo dojít k opětovnému přibírání.

Balonek není ale pro každého

I když si na balonek v žaludku organismus brzy zvykne, přesto tato metoda není vhodná pro všechny. Léčbu mohou podstoupit pacienti ve věku 18 – 60 let, kteří mají BMI nad 30, případně další zdravotní komplikace spojené s obezitou. Na tento zákrok musí zapomenout lidé s častými záněty trávicího traktu, akutním vředem, velkou brániční kýlou, po operacích žaludku. Balonek v žaludku také není vhodný pro nemocné léčené kortikoidy, u diabetiků na inzulinu a jinak vážně nemocných lidí.

Po celou dobu redukčního programu s balonkem jste v péči dietologického centra. Jestliže v průběhu léčby nastane jakýkoli problém, například dojde k spontánnímu splasknutí balonku, mívá ve většině zařízení každý pacient dvě mobilní čísla na lékaře, kteří jsou připraveni mu kdykoli po dobu 24 hodin poskytnout odbornou konzultaci.

Hubnutí s balonkem nelze považovat za žádný zázrak. Bez dodržování racionálního jídelníčku a vhodné pohybové aktivity ani tady metoda na snižování hmotnosti nemusí fungovat.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář