Hubnutí při úplňku: Využijte síly Měsíce ve svůj prospěch!

Při úplňku se hubne nejlépe. Chcete vědět proč? Měsíc sám o sobě ovlivňuje všechny živé organismy. Někteří lidé v období úplňku nemohou spát, protože Měsíc působí nejen na psychiku, ale i na ostatní fyziologické pochody v organismu. Podle odborníků lidské tělo tvoří převážně voda, která reaguje na proměny Měsíce, stejně jako například moře nebo oceány. Pokud je Měsíc v úplňku, dochází ke změnám energie, rychlejší látkové výměně, a proto také lehce a efektivně hubnete. Stačí, když si pořídíte lunární kalendář a budete sledovat jednotlivé fáze. Podle toho, zda Měsíc ubývá, je v úplňku nebo naopak couvá, budete řídit příjem potravy a její množství. Díky tomu nejenže zhubnete, ale také se budete cítit skvěle.

Zdroj: voraorn / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: voraorn / FreeDigitalPhotos.net

Měsíc přibývá, roste i váha

Vědecké studie zkoumající vlivy Měsíce na člověka uvádí, že v dorůstající fázi má tělo tendenci kumulovat energii. Ta vrcholí den před úplňkem, během úplňku a den po úplňku. V těchto třech dnech opravdu důkladně zvažte, co sníte, protože vaše tělo veškerou přijatou potravu zhodnotí dvojnásobně, což se může projevit přibýváním na váze. Proto z jídelníčku vyřaďte veškerá sladká a tučná jídla a postupně snižujte porce.

Měsíc ubývá, ideální doba na hubnutí

Během ubývající fáze Měsíce (blížící se písmenu C) je ten správný čas na to, abyste zhubli. Nepřiberete tak snadno jako v dorůstající fázi, tělo se lépe čistí a vyplavuje toxiny. Toto období je vhodné pro držení půstu nebo alespoň odlehčených dnů, kdy snížíte konzumaci živočišných tuků a naopak jídelníček obohatíte o větší porce ovoce a zeleniny.

Měsíc v úplňku, celodenní půst

Každý nutriční poradce vám doporučí, abyste jedli pestrou a vyváženou stravu. Přesto je občasný jednodenní půst pro tělo zdravý, jelikož dokáže z organismu vyloučit škodlivé toxiny. Nikdy to ale s hladověním nepřehánějte, svůj opodstatněný význam má pouze 24 hodinová očista při úplňku.

Opravdu takto zhubnete?

Těžko říct, v každém případě nečekejte žádný zázrak. Možná vám to bude chvíli připadat, že jste zhubli a kalhoty v pase jsou vám volnější, ale to je díky tomu, že se z těla vyplaví přebytečná voda. Na tuky to nemá žádný vliv. V momentě, kdy s omezeným jídelníčkem skončíte, většinou naberete svoji váhu zpět. Proto také tímto způsobem velkou nadváhu nevyřešíte.

Abyste skutečně zhubli a spálili přebytečné tukové zásoby v těle, musíte celkově upravit jídelníček. S tím vám může velmi snadno pomoci například proteinová dieta KetoMIX, která je založena na optimálním složení stravy. Jakmile se naučíte poskládat svůj jídelníček z plnohodnotných potravin podporujících hubnutí, začne i vaše váha postupně klesat dolů a udržíte si ji natrvalo. S KetoMIXem nebudete hladovět, právě naopak, tělo bude mít zajištěn pravidelný přísun všech živin nezbytných pro správnou funkci organismu.

TIP: V eshopu KetoMIX lze zakoupit přímo celý redukční balíček určený pro konkrétní úbytek hmotnosti a nebo si můžete jídelníček poskládat sami dle své chuti. Nemusíte se obávat jo-jo efektu, a pokud si nebudete vědět rady, služby nutričního poradce jsou vám zdarma k dispozici.

Odlehčete stravu, získáte energii

Podle toho, jak se budete stravovat v určitých fázích měsíce, můžete za krátký čas zhubnout až 3 kilogramy. Když během jednoho dne při úplňku úplně zapomenete na jídlo a budete popíjet jen čistou vodu nebo čerstvé ovocné či zeleninové džusy, příznivě ovlivníte metabolismus. Stejně tak i v dalších dnech byste měli vsadit na odlehčenou stravu a zmenšit celkově energetický příjem. Tím očistíte tělo od škodlivých látek a opět získáte energii. Celkovou detoxikaci organismu lze podpořit speciálními čaji, jablečným octem, přidáním klíčků a zelených výhonků do jídla nebo konzumací zelených superpotravin.

Kdy začít?

Chcete-li hubnout podle lunárního kalendáře a vyzkoušet pozitivní vlivy Měsíce, nastartujte hubnutí přesně tři dny před úplňkem. V ten den z jídelníčku vyřaďte všechny sladkosti, tučná a kalorická jídla a zaměřte se na střídmou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny. Jakmile nastane úplněk, po dobu 24 hodin pijte jen obyčejnou vodu, případně ovocné či zeleninové šťávy.

Následující dva dny omezte příjem kalorií na minimum a jakmile se na obloze znovu objeví Měsíc, opět nic nejezte (stejně jako při úplňku). Avšak takový způsob stravování má svá velká úskalí. Pokud totiž po období půstu či odlehčené stravy opět najedete na svůj ustálený stravovací režim a za “odměnu” do sebe budete ládovat zákusky z cukrárny a hamburgery z fastfoodu, nedivte se, že jste zase tam, kde jste byli. Opravdové hubnutí s trvalými efektivními výsledky spočívá v nutričně hodnotném jídelníčku a celkové úpravě životního stylu.

Koupit dietu KetoMIX

Racionální jídelníček, který vám pomůže zhubnout, vyžaduje zejména dostatek bílkovin. Ty jsou důležité nejen pro tvorbu svalové hmoty, ale dokážou vás zasytit na dlouhou dobu. Rozhodně se vyhýbejte tučnému masu, sýrům, uzeninám, sladkostem, bílému pečivu. Libové maso, nejlépe krůtí, kuřecí, ryby upravujete co nejšetrnější tepelnou úpravou – v páře, dušením.

Zeleninu nemusíte konzumovat jen syrovou v podobě salátů, dušená nebo pečená může také vhodně nahradit celou přílohu. Minimálně dvakrát denně si dopřejte čerstvé ovoce a nezapomínejte na pitný režim. Hubnutí dokáže výrazně podpořit například kvalitní zelený čaj.

TIP: Zařaďte do jídelníčku přípravek Blendea SUPERGREENS (čtěte moji recenzi), který vám pomůže nejen s hubnutím, ale pročistí tělo od škodlivých látek, posílí imunitu, zlepší trávení a naplní vás energií. Blendea obsahuje sypkou směs 4 zelených superpotravin (spiruliny, chlorelly, zeleného ječmene a mladé pšenice) a je obohacena špetkou máty peprné pro lepší chuť.

Vyvážená kombinace jednotlivých cenných látek zvyšuje blahodárné účinky zelených superpotravin, které jsou doslova nadupané živinami. Blendea by neměla chybět v žádném zdravém jídelníčku

Koupit v e-shopu

 

Když začne Měsíc zase dorůstat, najednou pocítíte, že jste plni energie, což se může projevit větší chutí k jídlu. Snadněji se unavíte a pomaleji hubnete. Důležité je, abyste si v tomto období udrželi hmotnost, ke které jste se dopracovali předchozím jídelníčkem. Pokud se vám to podaří, máte vyhráno.

Zkusíte využít přírodní síly Měsíce? Je-li vaším přáním shodit rychle nějaké to kilo navíc, třeba právě nadcházející úplněk vám mnohé usnadní. Jestliže se ale chcete pustit do boje s tuky a mít krásnou krásnou štíhlou postavu, musíte na to jít jinak.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář