Hubnutí v hypnóze: Zdřímnete si a probudíte se štíhlejší?

Psychika umí být v hubnutí velmi tvrdým protivníkem. Pokud máte někde hluboko v mysli zakořeněno, že tloušťka je vaše prokletí, pak se můžete snažit sebevíc, ale nikdy prostě nezhubnete. V takovém případě je potřeba v podvědomí uložené negativní myšlenky odstranit a přehodit myšlení na druhou kolej. A právě s tím vám může pomoci hypnóza. Díky ní se dokážete lépe soustředit na to, co udělat, abyste zhubli. Ovšem neúspěchy při hubnutí nelze svalovat jen na psychiku. Zpravidla za vším stojí vaše sebedisciplína a pevná vůle. Žádná psychoterapie vás sama o sobě nadbytečných kil nezbaví. Jejím hlavním úkolem je spíš posílit vaše sebevědomí a změnit přístup nejen ke stravování, ale i k sobě samému. Naučit se nezajídat každý stres jídlem a dodržovat správný stravovací režim. Vždyť lidé přibírají na váze většinou jen tehdy, pokud je jejich energetický výdej menší než příjem. Jak tedy přeladit psychiku na tu správnou vlnu, aby nabraná kila šla bez problému dolů?

Někdy stačí změnit způsob myšlení a hubnutí se najednou rozjede / foto: pixabay.com
Někdy stačí změnit způsob myšlení a hubnutí se najednou rozjede / foto: pixabay.com

 

Co dělat, když se váha nehne?

Kdyby hubnutí bylo opravdu jednoduché, nebylo by kvůli němu tolik povyku. Na světě neexistuje žádný univerzální recept, po jehož aplikaci byste byli rázem o požadovaný počet kil lehčí. Každé hubnutí je zdlouhavá cesta různých pokusů a omylů, při níž odhalíte tajemství vlastního těla a zjistíte, co na něj platí a co ne. Co funguje na jednoho, nezabírá na druhého, a proto jsou také lidé, kterým i přes veškerou snahu a úsilí váha stagnuje. Hubnutí je totiž nejen fyzická záležitost, ale do jisté míry se na něm podílí také psychika. Když se urputně snažíte zhubnout a jakoukoli přijatou kalorii navíc si poté hodiny vyčítáte, pak může takové myšlení spalování tuku negativně ovlivnit. Hubnutí nikdy nesmí přejít v posedlost, která hraničí až s různými nemocemi souvisejícími s poruchou příjmu potravy. Pokud držíte jednu dietu za druhou a nemáte dostatek pevné vůle k tomu, abyste to po pár dnech nevzdali, můžete zkusit pomocí hypnózy naprogramovat jinak vaše myšlení. Vhodně zvolená terapie může způsobit třeba to, že nebudete mít vůbec chuť na sladké a zbavíte se večerních nájezdů na lednici.

Hubnutí souvisí s jídelníčkem

Hubnutí a zdravá strava jdou spolu ruku v ruce. Někdo tloustne doslova i z vody, jiný se láduje jídlem od rána až do večera a nepřibere ani deko. Bohužel, za vším stojí genetika, a proto má někdo metabolismus již od přírody rychlejší a jiný musí jeho činnost více podpořit. Pro všechny ale platí, že energetický příjem a výdej musí být v rovnováze. Chcete-li opravdu zhubnout, pak vám jistě hodně pomůže, když za pár dnů uvidíte první výsledky. Tím získáte ještě větší motivaci k tomu, abyste v započatém úsilí pokračovali až do té doby, než dosáhnete na svoji optimální váhu. Mnoho lidí chybuje v tom, že přestane jíst a hned se radují, jak jim krásně splasklo břicho. Ani trochu netuší, o jaký klam se vlastně jedná. Když razantně snížíte příjem stravy na minimum, opravdu záhy naměříte v pase o několik centimetrů méně, ale zpravidla se jedná o ztrátu vody, která s opravdovým hubnutím má pramálo společného. Navíc, takovou hladovku příliš dlouho nevydržíte, takže jakmile obnovíte staré stravovací zvyklosti, ztracené kilogramy máte zpět, plus několik kilo navíc. Daleko efektivnějších výsledků však dosáhnete, pokud hubnutí postavíte na zvýšeném příjmu bílkovin v jídelníčku. S dodržováním jejich denního limitu vám může pomoci například proteinová dieta KetoMIX, která se vlastně o vše postará za vás. Vy jen pár minut času věnujete přípravě jídla, které je natolik rozmanité, že si můžete vybírat z celé řady koktejlů, kaší, polévek, omelet, sladkých či slaných chutí, dopřát si lze kávu nebo čtvereček čokolády. Dokonce hubnutí s KetoMIXem funguje i bez pohybu, prostě tělo spaluje tuky jen vhodně upraveným jídelníčkem, na jehož tvorbě se podílela řada předních nutričních odborníků.

TIP: V eshopu KetoMIX si vyberete jídlo podle vlastní chuti a první výsledky zpozorujete na svém těle již za pár dnů. Budete-li se řídit přiloženými pokyny, upravíte své stravování natrvalo a zabráníte tak nežádoucímu jo-jo efektu. Máte-li jakékoli dotazy, kdykoli je vám k dispozici bezplatná konzultace prostřednictvím online chatu nebo po telefonu.

Hypnóza může změnit myšlení

Hypnóza je mezi lidmi známa jako jeden ze způsobů alternativní medicíny, kterou využívají odborníci z oblasti psychologie a psychiatrie. Tato metoda se používá jako součást různých léčebných terapií, mimo jiné také při problémech souvisejících s nadváhou, kdy může ovlivnit váš vztah k jídlu. Hypnoterapie je také jedním z oblíbených způsobů hubnutí amerických hvězd. Hypnóza je technika, která člověka uvede do změněného stavu vědomí neboli transu, což je vlastně jakýsi druh spánku. Díky hypnóze se mohou pozvolna změnit myšlenky, emoce a chování, a v důsledku toho se můžete jednou provždy zbavit konkrétního problému.

Úspěšné hubnutí vyžaduje trpělivost a dostatek pevné vůle / foto: pixabay.com
Úspěšné hubnutí vyžaduje trpělivost a dostatek pevné vůle / foto: pixabay.com

 

Jak hypnoterapie probíhá?

K hypnoterapii se objednejte vždy jen na specializovaném pracovišti, kde ji provádí certifikovaný terapeut – hypnotizér. Rozhodně se nesnažte ušetřit na tom, že oslovíte někoho, kdo v této oblasti nemá žádné odborné znalosti ani potřebné zkušenosti. Ze začátku je nejlepší vyzkoušet jedno sezení, a pak se teprve rozhodnout, zda budete v terapii pokračovat či nikoli. Sezení vede profesionální terapeut – hypnotizér, který člověka uvede do stavu transu, přičemž se snaží tzv. sugescí o nové “naprogramování” mozku tak, aby si mozek tyto programy uložil do svého podvědomí. Terapeut se ale nejdříve seznámí s vaším životním příběhem, zeptá se na prodělané nemoci, zda se s něčím aktuálně léčíte a jaké jsou vaše obtíže související s nadváhou. Samotná hypnóza je velmi příjemná a podobá se stavu, který může navodit lekce meditace nebo jógy.

Hubnutí díky hypnóze

V případě, že má hypnóza za prvořadý cíl nastartovat hubnoucí procesy v těle, jejím úkolem je zrušit chybné vzorce v mozku a nastavit je nově. Hypnoterapie by vám měla pomoci změnit veškeré stravovací návyky, zbavit se závislosti na nezdravých potravinách, eliminovat návaly hladu a současně si osvojit takový režim, kdy budete jíst jen tehdy, pokud budete mít hlad. Po takové terapii byste měli lépe odolávat nepřekonatelným chutím na sladké a nepodléhat konzumaci jídel ve fast-foodech. Oproti různým rychlým dietám jste díky hypnóze více v klidu, nechybí vám energie a nejste neustále podráždění a ve stresu. Snadněji tak můžete aplikovat nové stravovací návyky a přijmout je za své.

Nakolik je hypnóza účinná?

Existuje mnoho odborných studií na téma hubnutí a hypnóza, ale bohužel, doposud vztah mezi nimi není vědecky potvrzený. Nicméně je zřejmé, že hypnóza může hubnutí podpořit a celý proces více usnadnit. Třeba v případech, kdy lidé marně bojující s nadváhou nemohou zhubnout kvůli modelům nastaveným v jejich podvědomí už v dětství a nebo když si je postupem času sami vytvářeli. Například přejídání bývá hluboce zakořeněno v hlavě a jen velmi těžko to lze změnit.  

Koupit dietu KetoMIX

Nakonec je nutno zmínit také to, že hypnóza není automaticky pro každého. Záleží také na tom, zda se dokážete napojit na konkrétního terapeuta. Lidský mozek je naprostý unikát, každý pracuje jinak a tudíž i jinak reaguje na hypnózu. To znamená, že pro hubnutí hypnózou potřebujete nejen osobní přesvědčení, ale také určité fyzické předpoklady.

Zda hubnutí v hypnóze skutečně funguje či nikoli, je opravdu na zvážení. Nikdy ale nečekejte, že zavřete oči a jako mávnutím kouzelného proutku budete rázem štíhlejší. Musíte se snažit: cvičit, zdravě jíst a zlepšit svoji psychiku. U některých lidí může mít hypnóza jen placebo efekt, což ale není na škodu.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář