Jak nejrychleji zhubnout břicho: Upravte jídelníček a cvičte!

Hubnutí není právě snadné, a proto se velmi často pro mnoho lidí stává cestou pokusů a omylů. Avšak zhubnout není nemožné. I když vás trápí nepěkný tukový polštář právě v oblasti břicha, neznamená to, že s tím nelze nic udělat. Právě naopak! Jste-li plni odhodlání a máte pevnou vůli, uvidíte, svoji cestu k pevnému bříšku naleznete. Chcete tedy vědět, jak nejrychleji zhubnout břicho? Pak od základu změňte způsob stravování a začněte se více hýbat než doposud. Neočekávejte ale zázraky ze dne na den, jedině zdravé postupné hubnutí má šanci na trvalý úspěch. Změňte jednou provždy celý životní styl a možná budete brzy překvapeni, o kolik je váš život bohatší.

Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Chci hubnout, ale jak?

Máte-li jasnou představu, čeho chcete dosáhnout, pak nic neodkládejte a hubnout začněte hned. Nevíte ale vlastně jak začít? Pak se rovnou podívejte na osvědčené metody, jak nejrychleji zhubnout břicho a začněte od základu postupně měnit váš zaběhnutý způsob života. Nejprve proveďte revizi lednice a spíže a nekompromisně odstraňte veškeré nevhodné potraviny. Popřemýšlejte nad svými každodenními povinnostmi a najděte si čas na jakoukoli sportovní aktivitu. Nespoléhejte se na žádné zázračné diety, ty vás tuku na břiše nikdy nezbaví natrvalo. Jejich následkem bývá často tolik obávaný jo-jo efekt, který dokáže pěkně nalomit vaši psychiku. Stejně tak zapomeňte na totální hladovku, v konečném výsledku poletí kila nahoru astronomickou rychlostí. A to určitě nechcete.

Skladba stravy ovlivňuje hubnutí břicha

Množství tuku uloženého právě v břišních partiích se odvíjí převážně od vašeho jídelníčku. Největší podíl na něm má konzumace bílého pečiva, sladkostí, cukrovinek, přemíra tučných jídel, limonád a celkově kaloricky značně vydatná strava. Přitom jednoduchou úpravou stravovacích návyků lze dosáhnou až 80% úspěšnosti při hubnutí. Abyste zhubli, musíte v prvé řadě váš energetický příjem a výdej dostat do rovnováhy. Organismus vyžaduje pestrou a vyváženou stravu s dostatečným obsahem všech nezbytných živin, sacharidů, tuků a bílkovin. Důležitý je rovněž také jejich pravidelný přísun, který zabrání tomu, aby si tělo netvořilo zbytečné zásoby na horší časy. V hojné míře konzumujte bílkoviny, komplexní sacharidy, zdravé tuky, nezapomínejte na dostatek ovoce a zeleniny. Na hubnutí má výrazný vliv pitný režim, který se podílí na rychlosti metabolismu a detoxikuje tělo od škodlivých látek.

Aerobní cvičení je to pravé

Většina lidí při snaze zbavit se tuku na břiše začne s posilovacími cviky, avšak požadovaný efekt ne a ne se dostavit. Co je špatně? Je to jednoduché, posílením břišních svalů se tuku nezbavíte, jen vám další svaly narostou. A tak dochází k paradoxní situaci, kdy se objem břicha nárůstem svalů ještě zvětší, ty však zůstávají skryty pod vrchní vrstvou podkožního tuku. Další růst svalové hmoty je pro tělo sice žádoucí, ale vy se musíte v prvé řadě zbavit především tuku. Toho docílíte tak, že každý den zařadíte do programu aerobní sportovní aktivity, což je například běh, plavání, rychlá chůze, kardio cvičení ve fitku, aerobik, tanec, atd. Prostě cvičení, které podporuje činnost celého kardiovaskulárního systému. Teprve po půlhodině takové dlouhodobé přiměřené fyzické zátěže začne tělo odbourávat tuky. Posilovacími cviky pak už jen břicho zpevníte a vymodelujete svoji postavu.

Chcete-li opravdu rychle zhubnout břicho, můžete zkusit tzv. wrapping, kdy na noc zabalíte břicho do potravinářské folie, čímž vznikne sauna efekt. Pokožka se nádherně vyhladí a několik centimetrů v pase ubude.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář