Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Jak nejrychleji zhubnout břicho: Upravte jídelníček a cvičte!

Jak nejrychleji zhubnout břicho: Upravte jídelníček a cvičte!

Hubnutí není právě snadné, a proto se velmi často pro mnoho lidí stává cestou pokusů a omylů. Avšak zhubnout není nemožné. I když vás trápí nepěkný tukový polštář právě v oblasti břicha, neznamená to, že s tím nelze nic udělat. Právě naopak! Jste-li plni odhodlání a máte pevnou vůli, uvidíte, svoji cestu k pevnému bříšku naleznete. Chcete tedy vědět, jak nejrychleji zhubnout břicho? Pak od základu změňte způsob stravování a začněte se více hýbat než doposud. Neočekávejte ale zázraky ze dne na den, jedině zdravé postupné hubnutí má šanci na trvalý úspěch. Změňte jednou provždy celý životní styl a možná budete brzy překvapeni, o kolik je váš život bohatší.

Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Chci hubnout, ale jak?

Máte-li jasnou představu, čeho chcete dosáhnout, pak nic neodkládejte a hubnout začněte hned. Nevíte ale vlastně jak začít? Pak se rovnou podívejte na osvědčené metody, jak nejrychleji zhubnout břicho a začněte od základu postupně měnit váš zaběhnutý způsob života. Nejprve proveďte revizi lednice a spíže a nekompromisně odstraňte veškeré nevhodné potraviny. Popřemýšlejte nad svými každodenními povinnostmi a najděte si čas na jakoukoli sportovní aktivitu. Nespoléhejte se na žádné zázračné diety, ty vás tuku na břiše nikdy nezbaví natrvalo. Jejich následkem bývá často tolik obávaný jo-jo efekt, který dokáže pěkně nalomit vaši psychiku. Stejně tak zapomeňte na totální hladovku, v konečném výsledku poletí kila nahoru astronomickou rychlostí. A to určitě nechcete.

Skladba stravy ovlivňuje hubnutí břicha

Množství tuku uloženého právě v břišních partiích se odvíjí převážně od vašeho jídelníčku. Největší podíl na něm má konzumace bílého pečiva, sladkostí, cukrovinek, přemíra tučných jídel, limonád a celkově kaloricky značně vydatná strava. Přitom jednoduchou úpravou stravovacích návyků lze dosáhnou až 80% úspěšnosti při hubnutí. Abyste zhubli, musíte v prvé řadě váš energetický příjem a výdej dostat do rovnováhy. Organismus vyžaduje pestrou a vyváženou stravu s dostatečným obsahem všech nezbytných živin, sacharidů, tuků a bílkovin. Důležitý je rovněž také jejich pravidelný přísun, který zabrání tomu, aby si tělo netvořilo zbytečné zásoby na horší časy. V hojné míře konzumujte bílkoviny, komplexní sacharidy, zdravé tuky, nezapomínejte na dostatek ovoce a zeleniny. Na hubnutí má výrazný vliv pitný režim, který se podílí na rychlosti metabolismu a detoxikuje tělo od škodlivých látek.

Aerobní cvičení je to pravé

Většina lidí při snaze zbavit se tuku na břiše začne s posilovacími cviky, avšak požadovaný efekt ne a ne se dostavit. Co je špatně? Je to jednoduché, posílením břišních svalů se tuku nezbavíte, jen vám další svaly narostou. A tak dochází k paradoxní situaci, kdy se objem břicha nárůstem svalů ještě zvětší, ty však zůstávají skryty pod vrchní vrstvou podkožního tuku. Další růst svalové hmoty je pro tělo sice žádoucí, ale vy se musíte v prvé řadě zbavit především tuku. Toho docílíte tak, že každý den zařadíte do programu aerobní sportovní aktivity, což je například běh, plavání, rychlá chůze, kardio cvičení ve fitku, aerobik, tanec, atd. Prostě cvičení, které podporuje činnost celého kardiovaskulárního systému. Teprve po půlhodině takové dlouhodobé přiměřené fyzické zátěže začne tělo odbourávat tuky. Posilovacími cviky pak už jen břicho zpevníte a vymodelujete svoji postavu.

Chcete-li opravdu rychle zhubnout břicho, můžete zkusit tzv. wrapping, kdy na noc zabalíte břicho do potravinářské folie, čímž vznikne sauna efekt. Pokožka se nádherně vyhladí a několik centimetrů v pase ubude.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Jak být hubená jako vévodkyně Kate? Odhalte její tajemství

Vévodkyně z Cambridge Kate Middleton je krásná žena s vytříbeným vkusem. Po boku prince Williama …

Napsat komentář