Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Jak zhubnout břicho a nabrat svaly? Jedině pohybem!

Jak zhubnout břicho a nabrat svaly? Jedině pohybem!

Nabrat svalovou hmotu a zároveň shodit tuk na břiše je nejčastějším přáním všech, kdo začínají cvičit v posilovně. Málokdo si ale uvědomuje, že docílit obojího efektu je celkem problematické. Je vědecky prokázáno, že nejde spalovat tuk jen v určité části těla, vždy hubnete rovnoměrně po celém těle. Pokud například shodíte 10 % podkožního tuku, znamená to, že jste shodili 10 % tuku z objemu celého těla. Proto není možné každý den pouze posilovat břicho, ale musíte se zaměřit především na aerobní aktivitu, při které organismus čerpá energii z uložených tukových zásob. Marně tedy přemýšlíte, jak zhubnout břicho a nabrat svaly? Jde to, ale musíte být důslední a trpěliví.

Zdroj: marin / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: marin / FreeDigitalPhotos.net

Základem hubnutí je jídlo

Na člověku se nejvíce projevuje způsob jeho stravování, podle toho čím se živíte, tak taky vypadáte. Rozložení tuku v těle je už ale dáno genetickou dispozicí, a tak někdo má velké břicho, jiný stehna, další třeba zadek. Z toho důvodu se také na úspěšnosti hubnutí podílí z 80 % vhodně zvolený jídelníček. Zjednodušeně platí, že váš energetický výdej musí být větší než příjem. Jestliže vás nejvíce zajímá, jak zhubnout břicho a nabrat svaly, pak se blíže seznamte s jednotlivými metodami hubnutí, které vás natrvalo dovedou k vašemu vysněnému cíli. Připravte se ovšem na to, že nic není zadarmo, budete potřebovat velkou dávku sebekázně a možná přijdou chvíle, kdy bude nutné zatnout zuby a snažit se. Ovšem, máte-li silnou motivaci, dokážete to.

Podzim je ideální čas na hubnutí!

Nestihla jste zhubnout do plavek? Dovolená už je za vámi? Nevadí! Nikdy není pozdě začít! Do příští sezóny budete mít postavičku jako lusk. Nenechte se ale připravit o další šanci a nečekejte až na Nový rok. Dávno už neplatí, že se tělo v podzimním období zásobuje energií na zimu, ukládá tuk a tloustne. Už je přece jiná doba, a proto nemusíme ani v třeskutých mrazech řešit nedostatek jídla jako naši předci. Zhubnout můžeme kdykoli, ale právě na podzim nám to půjde lépe, než v létě. A víte proč?

  • po dovolené máme plno sil a odhodlání k novým změnám
  • nikdo nás už neláká na letní grilovačky plné skvělých steaků a dobrého piva, není nutné odolávat dovolenkovým nástrahám all inclusive jídelníčku
  • po prázdninách jsme se vrátili zpátky do zaběhnutého rodinného režimu a snadněji dodržujeme jídelníček, školní docházka dětí nám přináší i více času pro sebe sama
  • podzim je ideální čas pro venkovní aktivity, není horko ani zima, ale přesně tak akorát
  • den se krátí, brzy je tma a dříve také zalehneme do postele (odpadají i večerní nájezdy na lednici), pořádně se vyspíme a vstáváme plné energie
  • místo studené limonády si raději uvaříme teplý čaj (neoslazený má nulovou kalorickou hodnotu), což nám usnadňuje hubnutí
  • zdravý jídelníček vsází hlavně na konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce – obchody naštěstí nabízí široký výběr z letní úrody
  • na podzim už nemusíme ve stresu "hubnout do plavek", netlačí nás čas, naopak v klidu hubneme do další letní sezóny

Myslíte, že na tom něco je? Pak si dejte pevný cíl a pojďte do toho. Zhubli jiní, zhubnete taky, ale musíte začít. Jak? Jednoduše, postavte svůj jídelníček na proteinových jídlech KetoMix, která jsou navíc obohacena o vitamíny a minerály. Nabraná kila začnou mizet sama od sebe a zároveň podpoříte svůj imunitní systém oslabený sychravým počasím. Vaše tělo dostane přesně to, co právě teď potřebuje.

Podzimní balíček KetoMix nabízí 5x denně vyvážený jídelníček rovnou na talíř:

Podzimní balíček KetoMix / foto: ketomix.cz

Podzimní balíček získáte se slevou 15 % oproti tomu, kdybyste jednotlivá jídla kupovali samostatně. Nový životní styl nastartujete s příchodem podzimu a užijete si nádherné Vánoce. Spokojenější život v novém těle se odrazí na vaší dobré náladě a nebudete mít obavy si na konci roku alespoň trochu zahřešit.

Koupit Podzimní balíček >>

Čím spálit tuky

Pokud chcete mít krásné svalnaté tělo bez neforemného tuku na břiše, musíte v prvé řadě zlikvidovat zásoby tuku v těle. Toho docílíte hlavně změnou dosavadních stravovacích návyků a vhodně zvolenou fyzickou aktivitou. Jedno bez druhého se neobejde, nemůžete denně cvičit a ládovat se tučným, sladkým a nezdravým jídlem.

Konzumace jednoduchých sacharidů, převážně bílého pečiva, sladkostí, cukrovinek je častou příčinou nepěkné pneumatiky v pase. Musíte konzumovat hodně bílkovin (kuřecí maso, mléčné výrobky, luštěniny,…), které podporují nárůst svalové hmoty. Do jídelníčku zařaďte komplexní sacharidy (tmavé pečivo, cereální výrobky, vločky,…), po kterých se vzápětí nedostavuje pocit hladu. Důležitá je také pravidelnost v jídle, jezte minimálně 5x denně a v žádném případě nevynechávejte snídani. Ta je nezbytná pro ranní start metabolismu a může do velké míry ovlivnit skladbu jídelníčku celého dne.

Kromě zdravé a pestré stravy je rozhodujícím faktorem při hubnutí jakákoli fyzická aktivita, která je prováděna při nízké intenzivní zátěži dostatečně dlouhou dobu, minimálně však půl hodiny. Jedná se zejména o různé rekreační sporty (plavání, běh, rychlá chůze, bruslení,…), případně aerobní cvičení ve fitness centru (20-ti minutový kardio program, spinning, aerobik,…). Pokud tuto fyzickou činnost provádíte v aerobním pásmu vaší tepové frekvence, organismus začne používat jako zdroj energie tukové zásoby a vy hubnete.

Čím nabrat svaly

Pokud budete totiž intenzivně cvičit a posilovat jenom břicho v domnění, že zhubnete, ničeho nedosáhnete. Při takto vysoké námaze tělo spaluje pouze cukry a na tuky se ani nedostane. Posilovacími cviky na břicho vám sice narostou svalové bochánky, ale zůstanou ukryty pod vrstvou podkožního tuku a stejně je nikdo neuvidí. Z toho důvodu je nutné spojit dohromady posilovací trénink s aerobní aktivitou. Jakmile začnou tuky v těle ubývat, svaly budou postupně vyplouvat na povrch.

Dokonalý recept na to, jak zhubnout břicho a nabrat svaly, vám nikdy nikdo nedá. Musíte si uvědomit, že hubnutí je velmi individuální záležitost, avšak při dodržení určitých zásad je možné po určité době dosáhnout pevné svalnaté postavy.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Kokosový olej a jeho použití při hubnutí: Na co dávat pozor?

Kdo by neznal kokosový olej. Nádherně voní a má celou řadu blahodárných účinků na lidské …

Napsat komentář