Jak zhubnout břicho a nabrat svaly? Jedině pohybem!

Nabrat svalovou hmotu a zároveň shodit tuk na břiše je nejčastějším přáním všech, kdo začínají cvičit v posilovně. Málokdo si ale uvědomuje, že docílit obojího efektu je celkem problematické. Je vědecky prokázáno, že nejde spalovat tuk jen v určité části těla, vždy hubnete rovnoměrně po celém těle. Pokud například shodíte 10 % podkožního tuku, znamená to, že jste shodili 10 % tuku z objemu celého těla. Proto není možné každý den pouze posilovat břicho, ale musíte se zaměřit především na aerobní aktivitu, při které organismus čerpá energii z uložených tukových zásob. Marně tedy přemýšlíte, jak zhubnout břicho a nabrat svaly? Jde to, ale musíte být důslední a trpěliví.

Zdroj: marin / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: marin / FreeDigitalPhotos.net

Základem hubnutí je jídlo

Na člověku se nejvíce projevuje způsob jeho stravování, podle toho čím se živíte, tak taky vypadáte. Rozložení tuku v těle je už ale dáno genetickou dispozicí, a tak někdo má velké břicho, jiný stehna, další třeba zadek. Z toho důvodu se také na úspěšnosti hubnutí podílí z 80 % vhodně zvolený jídelníček. Zjednodušeně platí, že váš energetický výdej musí být větší než příjem. Jestliže vás nejvíce zajímá, jak zhubnout břicho a nabrat svaly, pak se blíže seznamte s jednotlivými metodami hubnutí, které vás natrvalo dovedou k vašemu vysněnému cíli. Připravte se ovšem na to, že nic není zadarmo, budete potřebovat velkou dávku sebekázně a možná přijdou chvíle, kdy bude nutné zatnout zuby a snažit se. Ovšem, máte-li silnou motivaci, dokážete to.

Čím spálit tuky

Pokud chcete mít krásné svalnaté tělo bez neforemného tuku na břiše, musíte v prvé řadě zlikvidovat zásoby tuku v těle. Toho docílíte hlavně změnou dosavadních stravovacích návyků a vhodně zvolenou fyzickou aktivitou. Jedno bez druhého se neobejde, nemůžete denně cvičit a ládovat se tučným, sladkým a nezdravým jídlem.

Konzumace jednoduchých sacharidů, převážně bílého pečiva, sladkostí, cukrovinek je častou příčinou nepěkné pneumatiky v pase. Musíte konzumovat hodně bílkovin (kuřecí maso, mléčné výrobky, luštěniny,…), které podporují nárůst svalové hmoty. Do jídelníčku zařaďte komplexní sacharidy (tmavé pečivo, cereální výrobky, vločky,…), po kterých se vzápětí nedostavuje pocit hladu. Důležitá je také pravidelnost v jídle, jezte minimálně 5x denně a v žádném případě nevynechávejte snídani. Ta je nezbytná pro ranní start metabolismu a může do velké míry ovlivnit skladbu jídelníčku celého dne.

Kromě zdravé a pestré stravy je rozhodujícím faktorem při hubnutí jakákoli fyzická aktivita, která je prováděna při nízké intenzivní zátěži dostatečně dlouhou dobu, minimálně však půl hodiny. Jedná se zejména o různé rekreační sporty (plavání, běh, rychlá chůze, bruslení,…), případně aerobní cvičení ve fitness centru (20-ti minutový kardio program, spinning, aerobik,…). Pokud tuto fyzickou činnost provádíte v aerobním pásmu vaší tepové frekvence, organismus začne používat jako zdroj energie tukové zásoby a vy hubnete.

Čím nabrat svaly

Pokud budete totiž intenzivně cvičit a posilovat jenom břicho v domnění, že zhubnete, ničeho nedosáhnete. Při takto vysoké námaze tělo spaluje pouze cukry a na tuky se ani nedostane. Posilovacími cviky na břicho vám sice narostou svalové bochánky, ale zůstanou ukryty pod vrstvou podkožního tuku a stejně je nikdo neuvidí. Z toho důvodu je nutné spojit dohromady posilovací trénink s aerobní aktivitou. Jakmile začnou tuky v těle ubývat, svaly budou postupně vyplouvat na povrch.

Dokonalý recept na to, jak zhubnout břicho a nabrat svaly, vám nikdy nikdo nedá. Musíte si uvědomit, že hubnutí je velmi individuální záležitost, avšak při dodržení určitých zásad je možné po určité době dosáhnout pevné svalnaté postavy.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář