Jak nejrychleji zhubnout stehna: Dobré tipy, co fungují

Máte-li nějaké kilo navíc, pak se vám tuk usadí buď v oblasti břicha, stehen nebo zadku. Ukládání tuků v těle je částečně podmíněno geneticky, podle toho, jaký máte tvar postavy. S tímto faktem skutečně nic nenaděláte. Ovšem, nebude-li mít váš organismus žádný důvod k tomu, aby si vytvářel tukové zásoby, nebudete ani vy stát před problémem, jak nejrychleji zhubnout stehna. Při hubnutí se tuk spaluje rovnoměrně v celém těle a podle toho je nutné zvolit také efektivní způsob redukčního režimu. Není tedy možné zhubnout jenom v určité části těla, takto hubnutí opravdu nefunguje. Co se s tím dá dělat?

Zdroj: stockimages / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Jak začít hubnout

Mnoho lidí se mylně domnívá, že se širokých a mohutných stehen zbaví jen cvičením v posilovně. Poctivě trénují každý den ve fitku, pot z nich doslova leje proudem, avšak efekt hubnutí se nikde neprojevuje. Navíc se může stát, že stoupnou na váhu a zjistí, že váží ještě o pár kilo víc. Kde je problém? V samotné podstatě hubnutí, která spočívá nejen ve zdravém jídelníčku, ale i vhodně zvolené fyzické aktivitě. Abyste účinně a efektivně hubli, podívejte se nejprve na jednotlivé metody, jak nejrychleji zhubnout stehna a promyslete si svůj vlastní hubnoucí plán. Nahromaděného tuku v dolních partií těla se rychle zbavíte tím, že změníte celý svůj dosavadní způsob života, proto začněte hned a nic zbytečně neodkládejte. Budete-li chtít, dokážete to. Uvidíte, že velmi brzy sami na sobě zaznamenáte první pozitivní změny.

Co jíst, abyste hubli?  

Nejen při hubnutí, ale v celém životě je jídelníček dost podstatný, protože podle toho, co jíte, tak taky vypadáte. Redukční režim vyžaduje jednoduše řečeno méně kaloricky vydatnou stravu, a tak pokud jste byli zvyklí do sebe ládovat jídlo z fast foodů, koblihy k snídani, hranolky k večeři, zmrzlinu a chipsy u televize, budete muset všem těmto lákadlům odolat.

Především je důležitá pravidelnost v jídle, ráno je nutné se nasnídat a jíst přibližně každé tři hodiny. V jídelníčku se zaměřte na zvýšený příjem bílkovin (vejce, drůbeží maso, kvalitní šunka, sýr, mléčné výrobky, luštěniny, tofu, tempeh, šmakoun,…) v doprovodu komplexních sacharidů (celozrnné pečivo, cereální výrobky, rýže, kuskus, brambory, celozrnné těstoviny,…). Konzumujte více zeleniny než ovoce, to si dopřejte spíš v dopoledních hodinách, třeba jako součást snídaně. Nezapomínejte na pitný režim a pijte nejlépe obyčejnou neperlivou vodu.

Jaké cvičení působí na stehna

Pro hubnutí celého těla je důležité cvičení podporující činnost celého kardiovaskulárního systému, protože jen při této dostatečně dlouhé fyzické aktivitě dochází po určité době ke spalování tuků. Jedná se především o běžné rekreační sporty jako je běh, plavání, jízda na kole, aerobic, tanec, jízda na rotopedu, atd. Avšak abyste docílili vytvarování pěkných stehen, je třeba zapojit do činnosti i svaly v této části těla. Intenzivní silový trénink spolu s aerobní zátěží je pro hubnutí efektivní fyzickou aktivitou, jíž docílíte opět štíhlá stehna.

Mějte na paměti, že hubnutí je pro každého člověka ryze individuální záležitostí, a tak někdo hubne rychle a někdo pomaleji. Proto nikam nespěchejte a hlavně nic dopředu nevzdávejte.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář