Hledáte způsob, jak zhubnout zadek a stehna?

Nejedna žena se zajímá o dispozice svého těla, a tak právě zadek a stehna jsou středem pozornosti. Připadá vám, že jsou poněkud objemnější, než by se vám líbilo? Tak se zbytečně netrapte a pojďte s tím něco udělat! Rovnou zapomeňte na šílené diety, které vám můžou leda tak podlomit zdraví, raději se orientujte na opravdu účinný způsob, jak zhubnout zadek a stehna. Kouzlo hubnutí spočívá ve zdravém jídelníčku a vhodném pohybu. Pokud propojíte obě věci dohromady, máte vyhráno. Proto zbytečně neotálejte a pusťte se do hubnutí.

Zdroj: Petr Kratochvil / PublicDomainPictures.net
Zdroj: Petr Kratochvil / PublicDomainPictures.net

Hubnutí chce systém

Je-li vašim cílem zredukovat tukové zásoby na zadku a stehnech, pak si nejprve uvědomte, že nejde zhubnout jen v určité partii těla, kterou si určíte. Hubnutí jako takové je komplexní záležitostí, a tak budete-li hubnout, bude tuk rovnoměrně ubývat v celém těle, nejenom na zadku a stehnech. Problém je v tom, že v oblasti, kde je ho nejvíce, ubývá nejpomaleji, což není hned okem viditelné. Proto se obrňte značnou dávkou trpělivosti a nenechte se odradit. Nejprve ze všeho si v hlavě ujasněte čeho chcete dosáhnout,  zvolte efektivní způsob, jak zhubnout zadek a stehna a promyslete si svůj vlastní hubnoucí plán. Rozvrhněte denní režim, stanovte priority a do hubnutí zaveďte řád a systém. Za každý dílčí úspěch se pochvalte, nikam nespěchejte. Jen pozvolným zdravým hubnutím si dokážete novou váhu udržet natrvalo.

Skladba stravy je více než důležitá

Je samozřejmé, že při redukčním režimu vyměníte energeticky vydatnou stravu za jídlo s menším obsahem kalorií. Avšak jenom počítat kalorie nestačí. Zdravý jídelníček musí být pestrý, vyvážený a jednotlivá jídla musíte také umět vhodně zkombinovat.

Pokud jste byli zvyklí ráno nesnídat, přes den jen narychlo do sebe něco kopnout a večer spořádat celý obsah lednice, pak musíte svoje stravovací zvyklosti razantně změnit. Abyste hubli, musíte jíst, pravidelně, 5x denně. Každá porce jídla musí obsahovat velkou dávku bílkovin s menším podílem sacharidové složky, a s pořádným kopcem zeleniny. Z jídelníčku úplně vyřaďte bílé pečivo, sladkosti, koláče, koblihy, tučná a smažená jídla. Nezbytnou energii dodejte tělu prostřednictvím komplexních sacharidů, které konzumujte spíš k snídani a v dopoledních hodinách, postupně k večeru omezujte jejich příjem a večeři poskládejte převážně z bílkovinových potravin. Dbejte na dostatečný pitný režim, který má příznivý vliv na rychlost metabolismu v těle.

Abyste hubli, potraviny vhodně kombinujte:

  • před jídlem vypijte sklenici vody, budete mít menší hlad a méně toho sníte
  • používejte koření do jídla – chilli papričky, skořici, zázvor
  • nejezte bílkoviny a škroby dohromady (efektivní trávení bílkovin vyžaduje kyselé prostředí, efektivní trávení škrobů zase naopak zásadité)
  • máte-li rádi meloun, jezte jej samotný
  • sladké druhy ovoce jezte s ořechy
  • nekombinujte kyselé a sladké během jednoho jídla

Jaké zvolit cvičení

Pro hubnutí na zadku a stehnech je nutné zvolit dva typy cvičení: aerobní fyzickou aktivitu a intenzivní posilovací trénink. Při aerobním cvičení je tělo středně těžce zatěžováno a vaše tepová frekvence se nachází v rozmezí 55 – 65 % vašeho tepového maxima. To znamená, že při cvičení jste schopni plynule dýchat a organismus nepociťuje kyslíkový dluh. Jestliže se této činnosti věnujete minimálně po dobu 20-ti minut, tělo začne čerpat energii z uložených tukových zásob. Jedná se o běžné druhy sportu jako je například běh, jízda na kole, rotopedu, plavání a nebo i svižná chůze. Naopak při intenzivním silovém cvičení, určeném především na zadek a stehna, podpoříte růst svalové hmoty a vymodelování postavy. Může se jednat o dřepy, výpady a další cviky, které nejvíce aktivují svaly na zadku a stehnech.

Nikdy necvičte až do úmoru a fyzickou zátěž volte jen do té míry, kolik zvládnete. Pokud budete cvičit pravidelně každý den, výsledný efekt se brzy dostaví. Pokud jste ale vůbec nesportovali, pak není vhodné cvičit hned 7 dní v týdnu, začněte postupně, pozvolna třeba 2 – 3x týdně. Po cvičení dopřejte organismu dostatečný odpočinek.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář