Jak rychle zhubnout a ani kilo nepřibrat

Rychlé hubnutí není jen reklamní slogan na další hubnoucí přípravek z lékárny, ale je to skutečně možnost, jak se dostat na ideální váhu během krátké chvíle. Jestliže si srovnáte svůj životní styl natolik, že se naučíte jíst zdravě a pohybová aktivita bude na programu dne, pak už nemusíte hledat odpověď na otázku, jak rychle zhubnout přirozeným způsobem. Nejprve si ale uvědomte, že tukové zásoby, kterých se chcete zbavit, se střádaly ve vašem těle třeba i několik let, a proto se na rychlost hubnutí musíte dívat jako na specifickou záležitost. Žádným zázrakem nezhubnete přes noc, ani za den, ale během týdne už můžete  mít zhruba o kilo méně. Úplně v pohodě, nenásilnou cestou. Připadá vám to málo? Máte představu, že zhubnete 5, 10, 15 kilo a jste ochotni tomu obětovat vše? Pak ale vězte, že taková rychlost hubnutí může mít pro vaše zdraví dalekosáhlé důsledky. A to vám určitě za to nestojí. Jedině zdravé hubnutí má šanci na trvalý úspěch.

Zdroj: photostella / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: photostella / FreeDigitalPhotos.net

Hubnutí není o dietě

Mnoho lidí má hubnutí spojené s dietou, kdy drastickým způsobem omezí jídlo a odpírají si vše, co mají rádi. Je jasné, že takové trápení nemohou dlouho vydržet a jednoho dne skončí. Sice něco shodí, protože přestanou jíst, ale jakmile se vrátí k původnímu životu, ztracené kilogramy opět naberou zpátky. Dieta je jen přechodný stav, který vám může pomoci na začátku hubnutí, ale zbavit se přebytečných kilogramů natrvalo vyžaduje zcela jiný přístup. Pokud chcete opravdu zhubnout a mít krásnou štíhlou postavu, podívejte se na účinné metody, jak zhubnout 10 kilo a stanovte si svůj vlastní plán. Začněte tím, že se oprostíte od výrazu dieta, naučíte se jíst zdravě a k tomu si vyberete pohyb, který vás bude bavit.

Rychlé hubnutí a jo-jo efekt

Jste-li pevně rozhodnuti, že zhubnete, neupínejte svoji pozornost na rychlost hubnutí. Je pravda, že existuje několik způsobů a doporučení, jak rychle zhubnout, ovšem stejně důležité je i to, jestli si optimální váhu dokážete nadále udržet. Pokud zvolíte pozvolnou redukci hmotnosti, kterou nebudou provázet žádné nepříjemné pocity, je šance na úspěch výrazně vyšší.

Je-li pro vás dodržování správných návyků jen dočasnou záležitostí a po zhubnutí se zase vrátíte ke stejným stravovacím a pohybovým zvyklostem, budete neúspěšní. Obávaný jo-jo efekt nenechá na sebe dlouho čekat a ještě vám přihodí pár kilo navíc jako trest za trýznění organismu. Nehledě na to, že s každým jo-jo efektem je následné hubnutí těžší a těžší. Metabolismus pojede na úsporný režim, což se projeví tak, že vaše tělo přežije s menším množstvím potřebné energie a přebytečnou si uloží do tukových zásob na horší časy, kdy by přišlo další nesmyslné hladovění.

Mějte na paměti, že při rychlém hubnutí odchází z těla nejen tuk, ale i svalová hmota. Při tloustnutí naopak přibývá jenom tuková tkáň.

Důležitá je také vaše sebedůvěra, musíte si věřit. Jestliže jste pesimista a již dopředu počítáte s tím, že po zhubnutí opět přiberete, pravděpodobně se tak i stane.

Nový životní styl vám váhu udrží natrvalo

Jedinou možností, jak rychle zhubnout jednou provždy, je zásadně změnit skladbu jídla a najít si svůj optimální denní kalorický příjem, který vám bude vyhovovat. Ovšem dlouhodobě! Pokud k tomu přidáte i pohyb, začnete sportovat a nebudete jen sedět doma, bude mít tato kombinace pro vás velmi efektivní účinek.

Připravte se na to, že na nový životní styl si budete nějakou dobu zvykat, zvlášť, když jste předtím střídali období hladovky s nájezdy na lednici. Nesklouznout zpět ke starým návykům vyžaduje značně pevnou vůli a odhodlání, ale s trochou snahy to dokážete. Pokud jste byli zvyklí zajídat jídlem stresy a životní neúspěchy, musíte se naučit řešit problémy jinak. Věřte , že to opravdu jde, stačí jen chtít.

Hlídejte si jídelníček

Abyste zhubli a i nadále si váhu udrželi, musí váš jídelníček projít razantní proměnou. Smažená, tučná jídla a sladkosti je nutné nahradit zdravými potravinami s nižší kalorickou hodnotou. Dbejte na pravidelnost v jídle a jezte 5x denně. Omezte bílé pečivo a dbejte na dostatek bílkovin. Snažte se po všech stránkách o pestrý a vyvážený jídelníček, ve kterém bude dostatek zeleniny, ovoce, mléčných výrobků, ryb, luštěnin. Každé ráno se v klidu nasnídejte a dodržujte po celý den pitný režim.

Podařilo se a jste ve fázi, kdy nechcete už dále hubnout, ani přibírat na váze? Budete se muset otestovat a najít si svůj optimální kalorický příjem. Každé dva týdny přidávejte 400 kJ a sledujte, co dělá vaše váha. Jakmile začne stoupat, 400 kJ uberte.

Jestliže jste dosáhli svého a opravdu zhubli, máte jistě dost důvodů k tomu, abyste opět nesklouzli zpátky k původnímu životnímu stylu. Vyhoďte staré oblečení, které je vám volnější, protože již nikdy nechcete znovu ztloustnout. Raději si kupte něco nového jako odměnu za veškerou vaši snahu. Vždyť můžete být na sebe pyšní!

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář