Jak zhubnout 5 kg za týden? Hladovka vám nepomůže

Chcete-li skutečně zhubnout 5 kg za týden, pak vězte, že tak razantní úbytek hmotnosti bude mít patřičnou odezvu. Taková rychlost hubnutí je pro organismus nepřirozená a vyčerpávající, nehledě na to, že může mít pro vás i další zdravotní důsledky. Pro zdravý a trvalý úbytek hmotnosti se doporučuje zhubnout maximálně kilogram týdně. Hubnutí mnoha kilogramů za týden je častou příčinou nepříjemného jo-jo efektu. Soustředit se po dobu sedmi dnů jen na hubnutí vyžaduje přesně vypracovaný systém, který musíte bezpodmínečně dodržet. Je nutné obrnit se značnou dávkou trpělivosti a s velkým sebezapřením odolat veškerým nástrahám, jež by mohly redukční režim porušit. Přesto lze využít několika účinných metod, jak zhubnout 5 kg za týden.

Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Ode dneška hubnu

Máte-li dostatek pevné vůle a jediným vašim cílem je rychle zhubnout, pak se nejprve seznamte s jednotlivými způsoby, jak zhubnout 5 kg za týden a začněte zavádět nové změny do života. Vše, co bylo doposud, bude najednou jinak. Váš jídelníček získá zcela jinou podobu a fyzickou aktivitu bude nutné několikrát denně opakovat. Ovšem k tomu všemu potřebujete také úsměv na rtu, jestliže se budete trápit, proces hubnutí se zastaví. Chcete-li se však přebytečných kilogramů zbavit jednou provždy, nikam nespěchejte a hubněte pozvolna. Časté výkyvy hmotnosti se vždy projeví na vaší fyzické i psychické kondici.

Zapomeňte na dietu

Určitě vám v hlavě utkvěla myšlenka, že rychlé hubnutí vyžaduje okamžitou účinnou dietu. Pokud si pod pojmem dieta představujete trvalý přechod na zdravější způsob stravování, pak je to v pořádku. Jestliže však máte na mysli dietu v pravém slova smyslu, jejíž podstatou je pouhé omezení jídelníčku, pak vězte, že je to špatně. Jen si uvědomte, kolik druhů diet existuje a přitom ani jedna z nich stoprocentně nefunguje na každého. Lze ji využít jako podpůrný prostředek na pár dnů, ale potom musíte přejít na pestrou a nutričně hodnotnou stravu, která je pro vás zárukou, že se vyčerpané tukové zásoby znovu neobnoví.

Nehladovte ale jezte

Hladovka a hubnutí nejde dohromady, to je jen mylný dojem mnoha lidí. Pokud nebudete jíst, začne tělo postrádat životně důležité živiny a bude strádat. Budete se cítit malátní, bez života, mohou vás doprovázet bolesti hlavy a časté změny nálad. Ubránit se nakonec pocitu vlčího hladu je téměř nemožné, a tak stejně jednoho dne vybílíte lednici na posezení. Na hubnutí musíte jinak.

Abyste hubli, musíte jíst, každé dvě až tři hodiny. Je samozřejmé, že kaloricky vydatnou stravu nahradíte racionální výživou. Nemůžete 5x za den spořádat hamburger ve fast foodu  a večer u televize chroupat chipsy. Střídmost a pravidelnost v jídle je hodně důležitá.

Od snídaně po večeři

Každý den hned po ránu nastartujte metabolismus sklenicí vody s citronem. Za půl hodiny se v klidu a vydatně nasnídejte, dopřejte si sacharidové potraviny s velkou dávkou bílkovin (celozrnné pečivo, vločky, ovoce, šunka, sýr, jogurt, vejce,…). K dopolední svačině sáhněte po ovoci, opět s trochou bílkovin a oběd volte jako nejvydatnější porci dne. Plátek drůbežího masa, kousek ryby s pořádným kopcem zeleniny. Postupně k večeru omezujte příjem sacharidů a večeři sestavte převážně z bílkovinových potravin. Dejte si luštěniny, zeleninu, maso, tofu, tempeh,… Optimální příjem energie musíte tělu dodávat v průběhu celého dne, nejvíce ráno, nejméně večer.

Aerobní cvičení spaluje tuky

Jenom samotná úprava jídelníčku vám při hubnutí nepomůže. Musíte se také hýbat. Nejrychlejším způsobem, jak spálit tukové zásoby, je aerobní fyzická aktivita. Jedná se v podstatě o jakékoli běžné sporty jako je běh, plavání, jízda na kole, bruslení a nebo rychlá chůze. Avšak připravte se na to, že pohybová aktivita se v hubnutí projeví až v delším časovém horizontu, tři nebo čtyři dny jsou skutečně málo.

Každý člověk je od přírody vybaven jinou genetickou informací, a proto je možné, že do týdne třeba celých pět kilo nezhubnete. Pokud však vaše hmotnost začne klesat, nic nevzdávejte a pokračujte ve svém úsilí dál. Důležité je zhubnout a znovu nepřibrat.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář