Jak nejrychleji zhubnout pár kilo

Podle průzkumů se devadesátsedm žen ze sta neustále pachtí po tom, aby vypadaly štíhleji a krásněji, ten zbytek je se svým vzhledem naprosto spokojen. Také patříte k převládající většině a trápí vás několik kilogramů navíc? Předem je nutné podotknout, že není zdravé zhubnout během pár dnů třeba deset kilo, ale pokud potřebujete zredukovat hmotnost o kilo či dvě, můžete toho hravě dosáhnout. Způsobů, jak nejrychleji zhubnout, existuje několik. Pozor však dejte na radikální diety či totální hladovku, které se mohou negativně projevit na vašem zdraví. Raději dodržujte několik zásad a kila budou postupně klesat dolů.

Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Co dělat, abych zhubla?

Zvolit správnou metodu hubnutí má dost podstatný vliv nejen na očekávaný výsledek, ale také na to, nakolik si dosaženou váhu dokážete udržet. Jestliže stále dokola zkoušíte, jak nejrychleji zhubnout a připadáte si jako na houpačce, jednou dole, jednou nahoře, pak se zastavte a nejprve se zamyslete nad celým způsobem života. Způsob stravování, stres, absence pohybu,… to vše se na vašem těle projeví. Chcete-li tedy zhubnout, musíte se zaměřit na celkovou proměnu svého dosavadního života

Účinný návod, jak nejrychleji zhubnout pár kilo

Abyste shodili pár kilo, není nutné dodržovat nějakou striktní dietu. Stačí se řídit určitými zásadami, které způsobí pozvolné úbytky na váze. Jestliže si osvojíte několik základních pravidel zdravého stravování, je velká šance, že se jimi budete řídit dlouhodobě a svoji novou váhu si tak udržíte.

Vynechte bílé pečivo, koláče, koblihy, těstoviny. V těchto potravinách se nacházejí jednoduché sacharidy, které se velmi jednoduše usazují v organismu v podobě tuku. Navíc vám po nich velmi rychle stoupne hladina krevního cukru a vy máte za chvíli hlad. Proto jednoduché sacharidy nahraďte komplexními, které mají vyšší výživovou hodnotu a zasytí vás na delší dobu. Rovněž klasické těstoviny vyměňte za celozrnné.

Jezte vlákninu. Dostatečné množství vlákniny je pro hubnutí dost důležité, denně byste měli přijmout 20 gramů. Pročistí vaše tělo od škodlivých látek a zabraňuje ukládání tuků.

Zařaďte do jídelníčku ovoce a zeleninu. V redukčním režimu zcela zapomeňte na sladkosti a tučné potraviny a nahraďte je ovocem a zeleninou. Tyto potraviny jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálních látek. Ovoce konzumujte raději v dopoledních hodinách, jinak zeleniny můžete sníst kolik chcete a nepřiberete ani deko.

Pijte vodu. Slazené nápoje a alkohol mají vysokou energetickou hodnotu a zbytečně zatěžují organismus. Oproti tomu voda má nulové množství kalorií a sacharidů, a proto je velmi vhodná pro hubnoucí účely. Ranní sklenice vody s citronem nastartuje metabolismus a detoxikuje tělo.

Nejezte večer u televize. Tohoto zlozvyku se musíte prostě zbavit. Veškeré brambůrky, křupky, chipsy je nutné si odepřít. Pokud nedokážete udržet svoje chutě na uzdě, sáhněte raději po zelenině s tvarohovým dipem či nízkotučném sýru.

Používejte koření do jídla. Chilli papričky, zázvor, skořice, to vše je koření, které dokáže hubnutí podpořit. Nejenže utlumí hlad, ale otupí vaši chuť na cokoli a nebude vás honit mlsná.

Vyhledávejte správné tuky. Živočišné tuky jsou sice vašim nepřítelem, ale pro bezchybné fungování lidského těla jsou dobré tuky naprosto nezbytné. Bez nich se organismus prostě neobejde. Naleznete je v podobě olivového, slunečnicového, řepkového, oleje, spoustu zdravých tuků obsahuje například avokádo nebo různé oříšky.

Podstoupit rychlé hubnutí je vhodné tehdy, pokud potřebujete během pár dnů shodit kilo až pět, třeba proto, abyste se dostali do svých oblíbených šatů či kalhot. Ovšem nezapomínejte, že nový stravovací režim je nutné i nadále udržet, jinak se shozené kilogramy opět vrátí zpátky.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář