Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Jak zhubnout 10 kg za týden? To chce přesnou strategii!

Jak zhubnout 10 kg za týden? To chce přesnou strategii!

Zhubnout 10 kilo za týden je tedy velmi náročný krok a ne každému se povede. Pravděpodobně vás k cíli pohání velmi silná motivace, ovšem tak razantní úbytek hmotnosti vyžaduje vhodně zvolenou strategii a přesný plán. Určitě by bylo daleko lepší hubnout pomalu, neřešit problém, jak zhubnout 10 kg za týden a vyvarovat se dalším případným nežádoucím následkům v podobě jo-jo efektu. Ideální je rozložit si hubnutí deseti kilo na delší časový úsek a postupovat zhruba kilogramovým úbytkem na váze týdně. Takovým způsobem byste měli jistotu, že hubnete zdravě a ztracené kilogramy se nevrátí zpět. Ale když na tom trváte…

Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Za týden 10 kilo dolů?

Někdo má natolik rychlý metabolismus, že zhubne za týden 10 kilo jako mávnutím kouzelného proutku, jiný se bude trápit s každým kilogramem. Abyste to dokázali, musíte zvolit efektivní metodu,  jak zhubnout 10 kg za týden a zaměřit se zejména na úpravu stravy. Pro zhubnutí během takto krátké doby se tělo fyzicky nedokáže zbavit čistých 10 kg tuku, ale půjde také o vodu, proto musíte omezit příjem soli na úplné minimum. Chcete-li rychle snížit váhu o deset kilo, bude nutné radikálně snížit kalorický příjem. Po dobu jednoho týdne by váš jídelníček neměl přesáhnout 50 % vaší doporučené denní dávky kalorií. Ta je určena v závislosti na věku, pohlaví, aktuální hmotnosti, atd.

Podzim je ideální čas na hubnutí!

Nestihli jste zhubnout do plavek? Dovolená už je za vámi? Nevadí! Nikdy není pozdě začít! Do příští sezóny budete mít postavičku jako lusk. Nenechte se ale připravit o další šanci a nečekejte až na Nový rok. Zhubnete prostě na podzim a určitě vám to půjde lépe, než v létě. A víte proč?

  • po dovolené máte plno sil a odhodlání k novým změnám
  • nemusíte řešit plavky, letošní vyhoďte, za rok by vám byly stejně velké
  • nikdo vás už nebude lákat na letní grilovačky plné skvělých steaků, šťavnatých klobás, uleželých sýrů, grilovaného ovoce, báječné zmrzliny, dobrého piva, atd.
  • po prázdninách se opět vrátíte zpátky do svého zaběhnutého pracovního režimu a snadněji budete dodržovat pravidelný jídelníček
  • tropické letní teploty vás nebudou vybízet k lenošení
  • babí léto je ideální čas pro venkovní aktivity, není horko ani zima, ale přesně tak akorát (ráno se můžete proběhnout v ranní mlze a odpoledne se pod sluncem zalitou modrou oblohou projedete třeba na kole)
  • hubnoucí jídelníček vsází hlavně na konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce, která právě v tomto období nabízí široký výběr z letní úrody

Myslíte, že na tom něco je? Pak si dejte pevný cíl a pojďte do toho. Zhubli jiní, zhubnete taky, ale musíte začít. Jak? Jednoduše, postavte svůj jídelníček na proteinových jídlech KetoMix a nabraná kila začnou mizet sama od sebe.

KetoMix nabízí 5x denně vyvážený jídelníček rovnou na talíř:

Proteinová dieta KetoMix / foto: ketomix.cz

Nastartujte nový životní styl s příchodem podzimu a užijete si nádherné Vánoce. Spokojenější život v novém těle se odrazí na vaší dobré náladě a nebudete mít obavy si na konci roku alespoň trochu zahřešit.

Koupit jídla KetoMix >>

Nízkokalorická strava

Radikální omezení energetického příjmu je základním předpokladem úspěchu. Dopředu se ale připravte na to, že takový rychlý úbytek váhy nemusí mít trvalý efekt. Pokud s tím počítáte a potřebujete rychle zhubnout, pak je to jen a jen na vás. Jak tedy na to?

Po celou dobu redukčního režimu budete muset dávat bedlivý pozor na to, co jíte a přejít na nízkokalorickou stravu. Ta zajistí vašemu organismu dostatek nezbytných živin, avšak za současného omezení energetického příjmu. Jíst musíte pravidelně 5x denně a přesvědčit svoje tělo o tom, že není nutné tvořit tukové zásoby.

Základem jídelníčku by měla být zelenina bohatá na vlákninu. Tu si dopřejte ke každé porci jídla a jen tak pro orientaci, její množství by mělo tvořit polovinu talíře. Doplňte ji potravinami s obsahem komplexních sacharidů a bílkovin.

Velmi efektivního účinku hubnutí dosáhnete, pokud ve stravě výrazně zvýšíte příjem bílkovin (proteinů) a omezíte sacharidy na nezbytné minimum. Úplně zapomeňte na jakékoli jednoduché cukry, bílé pečivo, tučná a smažená jídla, slazené nápoje, alkohol. Pokud vás budou trápit nepřekonatelné chutě na sladké, dejte si ovoce, pokud možno, ne příliš sladké druhy. Součástí nízkokalorické stravy jsou také tuky, pro správné fungování organismu jsou zdravé tuky naprosto nezbytné.

Dodržujte pitný režim a pijte nejlépe obyčejnou neperlivou vodu a zelený čaj. Dostatek tekutin podpoří rychlost metabolismu a detoxikuje tělo od škodlivých látek.

A co cvičení?

Ani cvičení se zcela nevyhýbejte, i když má svůj smysl zejména při dlouhodobějším hubnutí. Jeho efekt se projeví až v delším časovém úseku, než je jeden týden. Rozhodně ale nic nezkazíte tím, když denně hodinku věnujete nějaké fyzické aktivitě. Můžete jít běhat, projet se na kole, šlapat doma na rotopedu, plavat a nebo zvolit svižnou chůzi v přírodě. Pohyb dokáže v každém případě hubnutí dost výrazně podpořit.

Jestliže se vám podaří během týdne zhubnout 10 kilo, nezapomeňte, že nemůžete ihned přejít na svůj běžný režim. Tím docílíte jedině toho, že se ztracené kilogramy rychle vrátí zpět. Proto se snažte novou optimální váhu udržet a změňte natrvalo svůj životní styl.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Jak být hubená jako vévodkyně Kate? Odhalte její tajemství

Vévodkyně z Cambridge Kate Middleton je krásná žena s vytříbeným vkusem. Po boku prince Williama …

Napsat komentář