Jak zhubnout 10 kg za týden? To chce přesnou strategii!

Zhubnout 10 kilo za týden je tedy velmi náročný krok a ne každému se povede. Pravděpodobně vás k cíli pohání velmi silná motivace, ovšem tak razantní úbytek hmotnosti vyžaduje vhodně zvolenou strategii a přesný plán. Určitě by bylo daleko lepší hubnout pomalu, neřešit problém, jak zhubnout 10 kg za týden a vyvarovat se dalším případným nežádoucím následkům v podobě jo-jo efektu. Ideální je rozložit si hubnutí deseti kilo na delší časový úsek a postupovat zhruba kilogramovým úbytkem na váze týdně. Takovým způsobem byste měli jistotu, že hubnete zdravě a ztracené kilogramy se nevrátí zpět. Ale když na tom trváte…

Zelenina ke každému jídlu vás dostane do formy / fotokoláž: pixabay.com, depositphotos.com

 

Za týden 10 kilo dolů?

Někdo má natolik rychlý metabolismus, že zhubne za týden 10 kilo jako mávnutím kouzelného proutku, jiný se bude trápit s každým kilogramem. Abyste to dokázali, musíte zvolit efektivní metodu,  jak zhubnout 10 kg za týden a zaměřit se zejména na úpravu stravy. Pro zhubnutí během takto krátké doby se tělo fyzicky nedokáže zbavit čistých 10 kg tuku, ale půjde také o vodu, proto musíte omezit příjem soli na úplné minimum. Chcete-li rychle snížit váhu o deset kilo, bude nutné radikálně snížit kalorický příjem. Po dobu jednoho týdne by váš jídelníček neměl přesáhnout 50 % vaší doporučené denní dávky kalorií. Ta je určena v závislosti na věku, pohlaví, aktuální hmotnosti, atd.

Chci zhubnout >>

Nízkokalorická strava

Radikální omezení energetického příjmu je základním předpokladem úspěchu. Dopředu se ale připravte na to, že takový rychlý úbytek váhy nemusí mít trvalý efekt. Pokud s tím počítáte a potřebujete rychle zhubnout, pak je to jen a jen na vás. Jak tedy na to?

Po celou dobu redukčního režimu budete muset dávat bedlivý pozor na to, co jíte a přejít na nízkokalorickou stravu. Ta zajistí vašemu organismu dostatek nezbytných živin, avšak za současného omezení energetického příjmu. Jíst musíte pravidelně 5x denně a přesvědčit svoje tělo o tom, že není nutné tvořit tukové zásoby.

Základem jídelníčku by měla být zelenina bohatá na vlákninu. Tu si dopřejte ke každé porci jídla a jen tak pro orientaci, její množství by mělo tvořit polovinu talíře. Doplňte ji potravinami s obsahem komplexních sacharidů a bílkovin.

Velmi efektivního účinku hubnutí dosáhnete, pokud ve stravě výrazně zvýšíte příjem bílkovin (proteinů) a omezíte sacharidy na nezbytné minimum. Úplně zapomeňte na jakékoli jednoduché cukry, bílé pečivo, tučná a smažená jídla, slazené nápoje, alkohol. Pokud vás budou trápit nepřekonatelné chutě na sladké, dejte si ovoce, pokud možno, ne příliš sladké druhy. Součástí nízkokalorické stravy jsou také tuky, pro správné fungování organismu jsou zdravé tuky naprosto nezbytné.

Dodržujte pitný režim a pijte nejlépe obyčejnou neperlivou vodu a zelený čaj. Dostatek tekutin podpoří rychlost metabolismu a detoxikuje tělo od škodlivých látek.

A co cvičení?

Ani cvičení se zcela nevyhýbejte, i když má svůj smysl zejména při dlouhodobějším hubnutí. Jeho efekt se projeví až v delším časovém úseku, než je jeden týden. Rozhodně ale nic nezkazíte tím, když denně hodinku věnujete nějaké fyzické aktivitě. Můžete jít běhat, projet se na kole, šlapat doma na rotopedu, plavat a nebo zvolit svižnou chůzi v přírodě. Pohyb dokáže v každém případě hubnutí dost výrazně podpořit.

Jestliže se vám podaří během týdne zhubnout 10 kilo, nezapomeňte, že nemůžete ihned přejít na svůj běžný režim. Tím docílíte jedině toho, že se ztracené kilogramy rychle vrátí zpět. Proto se snažte novou optimální váhu udržet a změňte natrvalo svůj životní styl.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář