Jak zhubnout 5 kg za týden: Je to vůbec možné?

Potřebujete rychle zhubnout? Kdo by nechtěl, ovšem zázraky se nedějí a jenom tak sami od sebe ze dne na den nezhubnete. Stejně tak jako jste nepřibrali jenom přes noc. Tuk se ve vašem těle musel ukládat již delší dobu jako důsledek vašeho způsobu života. Chcete-li tedy zhubnout, musíte spoustu věcí změnit. Samotné kouzlo hubnutí spočívá ve zdravém jídelníčku a pohybu. Jedno bez druhého se prostě neobejde. Trápí vás tukové polštářky natolik, že přemýšlíte, jak zhubnout 5 kg za týden? Pak si ale nejprve uvědomte, že hubnutí mnoha kilogramů za týden vám příliš radosti nepřinese. Rychlé hubnutí klade na organismus poměrně vysoké nároky, a proto na něj velmi často reaguje následným jo-jo efektem. Aby vaše hubnutí bylo dostatečně účinné, doporučuje se zhubnout přibližně kilogram týdně.

Zdroj: Mary LaFrance / PublicDomainPictures.net
Zdroj: Mary LaFrance / PublicDomainPictures.net

Hubněte rychle, ale zdravě

Při hubnutí není kam spěchat a trpělivost se vám v tomto případě zcela jistě vyplatí. Budete-li dvakrát za den stoupat na váhu a upínat se k zobrazenému číslu, příliš si nepomůžete. Vaše celková psychická pohoda je pro hubnutí více než důležitá, a proto tolik nebazírujte na rychlosti hubnutí, ale spíš se soustřeďte na to, abyste vůbec hubli. Jestli se vám to podaří za týden nebo čtrnáct dnů je jedno, důležité je, že budete v dobré kondici a konec konců vám stoupne i sebevědomí. Vyberte si pro sebe nejvhodnější způsob, jak zhubnout 5 kg za týden a sestavte si plán, který budete bezpodmínečně dodržovat. Hubnutí musí mít nějaký systém, jinak vaše snaha bude zcela marná.

Zhubnete jídlem

Rychle zhubnout během pár dnů je sice možné, ale vyžaduje tvrdou disciplínu. Jedinou účinnou metodou, jak zhubnout 5 kg za týden, je razantní úprava jídelníčku. Jednoduše řečeno, dosavadní způsob stravování musíte opustit. Žádné smažené hranolky, řízky, hamburgery ve fast foodu, chipsy u televize, dortík v cukrárně. Tučnou a energeticky vydatnou stravu, která se značnou mírou podílí na vaší obezitě, nahradíte jídlem s nižší kalorickou hodnotou. Ovšem to neznamená, že budete hladovět! Právě naopak, jíst musíte pravidelně 5x denně, aby vaše tělo nijak nestrádalo.

Snídaně, oběd, večeře

Každé ráno, hned jak vstanete nastartujte metabolismus sklenicí vody s citronem. Poté se do půl hodiny nasnídejte a zvolte jídlo s velkým obsahem bílkovin a menším poměrem komplexních sacharidů (vejce, jogurt, šunka sýr, celozrnné pečivo, ovesné vločky). K obědu si dejte plátek krůtího nebo kuřecího masa doplněný o pořádnou porci zeleniny. Jen dejte pozor na tučné dresinky. Večeře by měla být obdobou oběda, ovšem samotná porce by měla být o ⅓ menší než porce oběda. Tentokrát můžete zvolit pro změnu nějakou rybu, tuňáka, krevety, opět doplněné o porci zeleniny jako přílohy. Důležité je, abyste svoji večeři snědli 2 – 3 hodiny před tím, než půjdete spát. Všechna tato hlavní jídla dne proložte vždy malou svačinou v podobě ovoce, které by měla doprovázet potravina s obsahem bílkovin (tvaroh, kefír, nízkotučný sýr,…). V jídelníčku omezte bílé pečivo, těstoviny, rýži, brambory a veškeré sladkosti, koláče, koblihy úplně vyřaďte.

Hubnutí a pohyb

Každé hubnutí musíte samozřejmě podpořit pohybem, jinak nefunguje. Každý den je nutné fyzické aktivitě věnovat alespoň půl hodiny, můžete běhat, plavat, projet se na kole, zajít do fitka a nebo třeba se jen vydat na svižnou procházku do přírody. Avšak efekt cvičení se při hubnutí projeví až v delším časovém horizontu, a proto musíte vydržet. Pro rychlý týdenní úbytek na váze příliš vysoký účinek nemá.

Je-li vašim přáním rychle zhubnout, jezte pravidelně malé porce s menším množstvím sacharidů, větší porcí bílkovin a hodně zeleniny. V žádném případě se nesnažte hladovět!

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář