Jak zhubnout 5 kg za měsíc? Zredukujte jídelníček

Za měsíc 5 kg dole! Není to nádherná představa? Pokud jste pevně rozhodnuti něco pro to udělat, může se váš sen proměnit v realitu. Jdete do toho? Pak nezbývá než vám popřát pevnou vůli a hlavně vydržet. Způsob, jak zhubnout 5 kg za měsíc, je jen jeden. Především je nutné změnit veškeré dosavadní stravovací návyky a sedavý styl života, jež se odráží na vašem vzhledu. Prostě podle toho jak žijete, tak také vypadáte. Proto začněte hubnout hned a nic neodkládejte. Vytyčte si jasný cíl, čeho chcete dosáhnout a postupnými kroky se snažte svůj život měnit k lepšímu. Uvidíte, že nové změny se velmi brzy projeví na vaší celkové kondici a reakce okolí nedají na sebe dlouho čekat.

Zdroj: Petr Kratochvil / PublicDomainPictures.net
Zdroj: Petr Kratochvil / PublicDomainPictures.net

Hubnutí chce systém

Dříve než se pustíte do hubnutí, vše si v hlavě srovnejte. Máte-li dostatečně silnou motivaci, pak vás ani sebemenší překážky neodradí. Nejprve se podívejte na efektivní metodu, jak zhubnout 5 kg za měsíc a promyslete si svůj vlastní hubnoucí plán. Ten se bude odvíjet od vašich každodenních povinností, neboť vy od teď hubnete a vše bude jinak. Zredukujte obsah lednice a domácí spíže a veškeré nevhodné potraviny nekompromisně vyhoďte. Stejně tak musíte na každodenní program dne zařadit jakoukoli fyzickou aktivitu. Dodržovat nové zásady nebude vždy jednoduché, ale budete-li chtít, všechno zvládnete.

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne

Ano je to tak, vstaňte třeba o 15 minut dříve, ale hlavně se v klidu nasnídejte. Hned po ránu vypijte sklenici vody (možno přidat ½ citronu), čímž ihned nastartujete metabolismus. Do půl hodiny po probuzení si dejte první jídlo dne. To by mělo obsahovat sacharidy, které jsou zdrojem energie (celozrnné pečivo, ovesné vločky,…), spolu s větším množstvím bílkovin (vejce, sýr, šunka, jogurt,…). Jedině tak nebudete mít brzy hlad a metabolismus bude rychleji spalovat přijatou energii. K dopolední svačině je vhodné ovoce či zelenina, opět v doprovodu bílkovin (tvaroh, kefír, jakýkoli mléčný výrobek). Díky kvalitní snídani vás nebude během dne ani večer přepadávat hlad.

Jezte pravidelně

Chcete-li hubnout, musíte jíst a ne hladovět. Každé 2 – 3 hodiny je nutné tělu dodat nezbytné živiny, aby správně fungovalo a nemělo nejmenší důvod si cokoli odkládat do tukových zásob. Jestliže vlastnímu organismu dopřejete pestrý a vyvážený jídelníček a nebudete jej trápit hlady, odmění se vám krásnou štíhlou postavou. Na každé jídlo si musíte najít čas. Pokud jste zvyklí v rychlosti do sebe jen něco naházet, je to přinejmenším špatně. Nemůžete se odbývat a přitom doufat, že vlastní tělo oklamete. Poslouchejte jeho signály a řiďte se jimi.

Strava musí být vyvážená

Plnohodnotný jídelníček obsahuje veškeré živiny potřebné k životu, a proto musíte tělu zajistit vyvážený poměr bílkovin, tuků, sacharidů, včetně vitamínů a minerálních látek. Pro hubnutí je důležité omezit zejména kaloricky vydatnou stravu (sladkosti, tučná jídla, bílé pečivo,…) a nahradit ji kvalitními méně energetickými potravinami. Přitom přijatá a vydaná energie musí být v naprosté rovnováze.

Nehubnete jenom jídlem

Způsob stravování se sice na hubnutí podílí největší mírou, avšak bez pohybu nikdy nezhubnete. Nemusíte se hned potit ve fitku, ani lámat sportovní rekordy, úplně bude stačit, když se budete jednoduše hýbat. Svižná chůze, jízda na kole, plavání, běh, tanec, zumba, aerobic a spousta jiných běžných aktivit se počítá. Pro spalování tuků je ideální věnovat pohybu každý den minimálně půl hodiny.

Pokud dokážete zdravě a účinně zredukovat svoji hmotnost, máte vyhráno. Ale pozor, nové stravovací návyky musíte dodržovat dlouhodobě, jinak se shozené kilogramy opět vrátí zpět.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář