Nevíte, jak zhubnout na břiše?

Nelíbí se vám, jak vypadá vaše břicho? Připadá vám, že uložené tukové zásoby podivně deformují postavu? Krásné pevné ploché břicho nemusí být jen nedostižným snem, nehledě na to, že právě břišní tuk může mít také negativní vliv na zdraví. Pokud jste dospěli k zásadnímu rozhodnutí, že budete hubnout, jste zcela jistě na správné cestě. Chcete tedy vědět, jak zhubnout na břiše? Možná vás to překvapí, ale hubnout se nedá jen v určitých partiích těla, jestliže člověk hubne, pak v celém těle. Bohužel, v místech, kde je tuku nejvíce, je jeho spalování nejpomalejší. Proto je nutné k hubnutí přistupovat jako ke komplexní záležitosti celého těla a o něco více se zaměřit na problematické partie, mezi něž břicho bez pochyby patří. Správného zdravého hubnutí docílíte jedině dostatečně nutričně vyváženou stravou a přiměřeným pohybem. Jedno bez druhé se absolutně neobejde.

Zdroj: stockimages / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Vše co sníte se projeví na břiše

Veškeré tukové zásoby v oblasti břicha jsou ovlivněny vašim jídelníčkem, chcete-li je odstranit, musíte se zaměřit zejména na skladbu stravy. Mnoho lidí se mylně domnívá, že jednoduše přestane jíst a objem v pase se začne zmenšovat. To sice ano, ale hladovět nemůžete pořád. Je to extrém, který může mít dalekosáhlé zdravotní důsledky. Možností, jak zhubnout na břiše je několik. K hubnutí se musíte projíst, samozřejmě méně kaloricky vydatnou stravou. Čokolády a dortíky vyměníte za ovoce a oříšky, místo hranolků a řízků si dáte plátek libového masa a zeleninu.

Pravidelnost v jídle je důležitá

Začít ráno den bez snídaně, pít jednu kávu za druhou, abyste povzbudili organismus k aktivní činnosti a teprve večer se naládovat doma k prasknutí, to je přímá cesta k nadměrné obezitě. Jíst musíte pravidelně, několikrát za den. Ideální rozestupy mezi jídly jsou 2 – 3 hodiny. Čas jídla si rozvrhněte dle svých potřeb a pracovního rytmu, největším energetickým příjmem dne by měl být oběd. Postupně k večeru omezujte přísun sacharidů, ale rozhodně nesmíte hladovět. Jinak tělo pojede na úsporný režim a bude si jakoukoli přijatou energii ukládat v podobě tuku.

Bez cvičení to nepůjde

Nestačí se jen zdravě stravovat, musíte si také najít vhodnou fyzickou činnost. Pro efektivní hubnutí celého těla a tedy zároveň i břicha, má pozitivní vliv jakákoli dlouhodobá sportovní činnost jako je plavání, jízda na kole, běh, bruslení, atd. Při ní dochází právě ke spalování tuků. Pokud byste posilovali jen břicho, tělo by při vysoké intenzivní zátěži použilo jako rychlý zdroj energie cukry a tukové polštářky by nadále v těle převládaly. Cviky na břicho jsou vhodné pro posílení svalů, ale pokud neodbouráte vrchní vrstvy tuku, zůstanou schovány a nikomu se s nimi nepochlubíte.

Na hubnutí žádný univerzální recept neexistuje, každý člověk má jiné genetické předpoklady.Musíte si sami vyzkoušet, co konkrétně na vás platí a co ne. V případě, že se vám hubnout nedaří, zkuste se obrátit na odborníky v nutriční poradně.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář