Jak zhubnout špeky na břiše? Takto to jde!

Špeky na břiše trápí mnoho mužů či žen. Zvláště pánové jsou k ukládání tuku v oblasti břicha více náchylnější než ženy, a tak jejich tzv. pivní břicho je skutečnou hroudou sádla. Pro ženy jsou zase více problémovou partií stehna a zadek, ale i přesto jsou na tukovou pneumatiku v pase poměrně citlivé. S tukem na břiše to není jen tak. Nejenže nevypadá hezky na pohled, ale jeho množství má dalekosáhlé zdravotní důsledky. Břišní tuk obrůstá vnitřní orgány, zhoršuje jejich fungování a je úzce propojen se zvýšenou hladinou tuku v krvi. Tím zvyšuje riziko vzniku cukrovky, trombózy nebo mozkové mrtvice. A to je hlavní důvod, proč se zamyslet nad tím, jak zhubnout špeky na břiše a zbytečně neohrožovat svoje zdraví.

Zdroj: Serge Bertasius Photography / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Serge Bertasius Photography / FreeDigitalPhotos.net

Ploché břicho navždy

Jestliže je vaše břicho ještě malé, zbavíte se ho snadněji, pokud však si přes něj nevidíte ani na tkaničky od bot, připravte se na strastiplnou cestu. Neočekávejte zázraky na počkání, hubnutí bude vyžadovat trpělivost, sebezapření a pevnou vůli. Ale dokážete to! Velkého břicha se však nezbavíte žádnou zázračnou dietou ani striktním cvičením. Chcete-li vědět, jak zhubnout špeky na břiše, pak načerpejte všechny nezbytné informace a upravte svůj způsob života. Pokud přijdete na to, v čem spočívá samotný princip hubnutí, máte vyhráno. Kila půjdou postupně dolů a svoji optimální váhu si udržíte natrvalo.

Velké břicho = málo kvalitního jídla

Velké břicho je z 80 % způsobeno špatnou stravou, proto musíte v prvé řadě vyřešit jídelníček. Je samozřejmé, že k tomu je nutné přidat i fyzický pohyb, jedno bez druhého se prostě neobejde. Řada lidí se snaží zhubnout tím, že začnou omezovat jídlo. To je ale chyba! Jestliže tělu nedodáte všechny potřebné živiny, začne spořit a ukládat si potravu do tukových zásob. Budete-li tedy konzumovat kvalitní stravu v množství, jakém si tělo žádá, nebude mít k šetření žádný důvod. Metabolismus pojede na plné obrátky a organismus přijatou energie zužitkuje ve svůj prospěch.

Musíte se hýbat

Změnu stravovacích návyků je nutné podpořit pohybem, tím hubnutí urychlíte. Tělo spaluje tuky komplexně v celém těle, a v místech, kde je jich hromada, budou tedy tuky ubývat nejpomaleji. Jednoduchá metoda, jak zhubnout špeky na břiše, spočívá v propojení rekreační dlouhodobé aktivity s posilovacími cviky na břicho. Ale pozor, jenom posilování břicha do úmoru vás tukových zásob nezbaví! Tím docílíte jen růst další svalové hmoty, která zůstává ukryta pod vrstvou podkožního tuku. Očekávaný efekt v podobě úbytku centimetrů v pase se nedostaví. Musíte zvolit nějakou dlouhodobou fyzickou aktivitu, která způsobí spalování tuků, například běh, plavání, bruslení, jízda na kole a další.  

Každý člověk má jiné genetické dispozice, proto si musíte sami na sobě vyzkoušet, co platí konkrétně na vás a co ne. Pokud se vaše snaha o hubnutí míjí účinkem, obraťte se na nutričního poradce v okolí. Spolu najdete řešení, které vás dovede ke štíhlé postavě.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář