Hubnutí v infrasauně: Rychlá terapie na dosažení ideální váhy

O tom, že má sauna řadu pozitivních účinků na zdraví, jistě není pochyb. Slouží jako prevence proti nachlazení, prokrví a očistí pokožku, detoxikuje organismus, svalům poskytne relaxaci a v neposlední řadě intenzivně působí na spalování tuků. Už jste ale něco slyšeli o infrasauně? Ta se totiž od klasické finské sauny dost podstatně liší. Dokonce infračervená terapie je v boji s nadváhou až 3x účinnější než běžné saunování. Budete-li chtít, můžete ji mít i doma. Přitom se nejedná o žádnou luxusní záležitost, i když pořizovací cena je poněkud vyšší. Můžete sáhnout po ekonomické variantě a zvolit například masážní sprchovací box kombinovaný s infrakabinou. Ale to opravdu není bezpodmínečně nutné, infrasauna je běžnou součástí mnoha fitness center, kosmetických salónů a lázeňských komplexů. Užívat si půlhodinku pohody a relaxace můžete prakticky kdykoli. V čem tedy spočívá kouzlo rychlého hubnutí prostřednictvím infrasauny?

Infrasauna má při nižší teplotě vyšší účinky na hubnutí / foto: pixabay.com
Infrasauna má při nižší teplotě vyšší účinky na hubnutí / foto: pixabay.com

 

Saunování pro zdraví a hubnutí

Saunování prospívá lidskému zdraví jak po fyzické, tak i duševní stránce a mimo jiné příznivě ovlivňuje nadváhu. V infrasauně dokážete jednoduše a bez námahy spálit nežádoucí kalorie. Proto je saunování vhodným doplňkem každého redukčního režimu a největší efekt má právě po cvičení. Nezapomínejte ale, že na formování postavy se podílí také vaše strava. Jen tak samotným pobytem v sauně nezhubnete, pokud váš kalorický příjem bude vysoko převyšovat povolené hodnoty a vydanou energii opět doplníte v podobě sladkostí, nezdravých tuků a různých pochutin, které jsou pro vaše tělo jen prázdnými a zbytečnými kaloriemi navíc.  

Zdravý jídelníček se na hubnutí podílí z 80 % / foto: pixabay.com
Zdravý jídelníček se na hubnutí podílí z 80 % / foto: pixabay.com

 

Chcete-li rychle a účinně zhubnout na svou ideální váhu, musíte se také zaměřit na svůj jídelníček. Jestliže do sebe přes den ledabyle naházíte na co máte právě chuť, ani pobyt v infra sauně vám se spalováním tuků mnoho nepomůže. Celkové hubnutí je vhodné podpořit nějakou účinnou dietou. Například proteinová dieta KetoMIX se dokáže velmi efektivně podílet na likvidaci tuků v těle. Její podstata spočívá ve zvýšeném příjmu bílkovin (proteinů) za současného omezení sacharidové složky stravy, což následně donutí tělo čerpat energii z uložených tukových zásob. Abyste nemuseli každý den řešit množství bílkovin v jídelníčku, je tu právě dieta KetoMIX, která se o vše postará za vás. Stačí jen dodržovat stanovené zásady a záhy zpozorujete první viditelné výsledky. Když k tomu přidáte navíc 2x – 3x týdně pobyt v sauně, hubnutí půjde jako po másle. A to bez sebemenší námahy a trápení se v posilovně. KetoMIX totiž funguje i bez pohybu.

TIP: V eshopu KetoMIX lze zakoupit buď samostatně jednotlivá jídla dle vaší chuti a nebo přímo celý redukční balíček, který je odborně sestaven pro konkrétní úbytek hmotnosti. Všechna jídla jsou na přírodní bázi a neobsahují lepek.

Mnoha lidem, kteří neúspěšně zkoušeli různé diety a snažili se o zhubnutí všemožným způsobem, se váha pohnula směrem dolů teprve až díky infrasauně. Z toho důvodu je dobré brát infračervenou terapii jako alternativní způsob hubnutí, který může k optimální váze výrazně přispět.

V infrasauně zhubnete rychleji

Někteří lidé špatně snáší vysoké teploty, kterým jsou vystaveni v běžné finské sauně, kde může teplota vystoupat až na 90°C, a tak se saunování spíš vyhýbají. Ovšem to není nutné, pokud si dopřejete infra saunu. Zde si můžete užívat klasické potní kůry při nižších teplotách (kolem 50°C) než v klasické sauně, ale naopak s vyšším účinkem. Infrasaunu lze také využívat jen pro prohřátí organismu a uvolnění, kdy se organismus již při teplotě kolem 35 stupňů zbaví bolesti svalů s stresu.

Sauny s nižší teplotou (herbal sauna, tropická sauna, solná sauna) a infra sauna mají na hubnutí podstatně větší vliv, protože za krátký čas spálíte tolik kalorií, jako při delším cvičení v posilovně.

Za 30 minut saunování v infrasauně spálíte až 600 kilokalorií! Současně vyloučíte o 10 % více škodlivin než ve finské sauně a hubnutí je tak účinnější. Voda tvoří pouze 85 % potu, zbytek jsou tukové buňky, cholesterol a další toxiny.

V infrasauně zhubnete podstatně snadněji, než kdybyste využívali účinky klasické finské sauny. Ptáte se proč? Teplo způsobené infračerveným zářením dokáže proniknout hlouběji do lidského těla (až 4 cm) než teplo obyčejné sauny. Tuk se začíná rozpouštět již při teplotě 43°C a tím pádem se také podkožní tuk uvolňuje společně s potem. Následně se pročistí póry, pokožka se stává zdravější a tělo se zbaví všech škodlivých látek, které se v tělesném tuku hromadí. Velké množství toxinů v organismu se projevuje špatným trávením, což vede ke zpomalení metabolismu a zvyšování hmotnosti. Pokud se tělo zbaví škodlivých látek, bude trávit lépe a probíhající metabolické procesy nebudou ničím narušeny.

Infrasauna MASTER / foto: nejlevnejsisport.cz

TIP: Infrasaunu můžete pohodlně zakoupit na internetu včetně odborné montáže. Stačí jen uvážit, zda máte vhodné prostory, kolik osob se bude saunovat a jaké jsou vaše nároky a požadavky. Infrasauny se liší podle technických parametrů, některé jsou vybaveny podlahovým topením, jiné rádiem či CD přehrávačem, mají barevnou terapii, LED osvětlení, atd.

Infrasauny fungují na základě několika typů infra zářičů, liší se výkonem a tudíž i spotřebou. Samotný provoz infrasauny je však levnější než provoz lednice v kuchyni. Proto neváhejte a vybírejte. Dopřejte si příjemný relax v komfortu svého domova. 

Vstupte do e-shopu >>

Infračervená terapie

Zatímco pro vás je pobyt v infrasauně příjemným relaxačním zážitkem spojeným s absolutní pohodou, vaše tělo tvrdě pracuje. Jednak zvýšením periferního oběhu musí pořád udržovat stálou vnitřní teplotu a jednak vydá spoustu energie na produkci potu. Během 30-ti minut strávených v sauně můžete shodit až 0,5 kilogramu. Ale neradujte se předčasně! Větší část z tohoto úbytku hmotnosti je způsobena ztrátou vody, takže jakmile se napijete, kila opět vyskočí nahoru. I přesto ale infrasauna přispívá k hubnutí. Při zvýšené produkci potu organismus spaluje přebytečné kalorie, takže opravdu nakonec zhubnete.

Lidské tělo při vypocení jednoho gramu potu spotřebuje 0,568 kilokalorií energie. Pokud se vám podaří během jednoho půlhodinového pobytu v infrasauně vypotit kolem 1000 gramů potu, spálíte již zmiňovaných 600 kilokalorií.

Při saunování je nezbytně nutné, aby nedošlo k dehydrataci těla. Pokud myslíte, že nebudete doplňovat tekutiny jen proto, abyste znovu nepřibrali, je to špatně. Tím si jen a jen uškodíte. Za každých 15 minut strávených v sauně byste měli vypít 2 – 3 sklenice vody. Přitom je velmi důležité pít jen obyčejnou vodu. Takovým pitným režimem totiž zabráníte opětovnému návratu ztracených kalorií. Proces hubnutí v infrasauně není tedy založen na ztrátě vody, ale podstatný je výdej energie a tím i množství spálených kalorií. Vše záleží na tom, kolik potu se vám podaří v infrasauně vypotit.

Infrasauna má kromě hubnutí řadu příznivých účinků na lidské tělo:

  • regeneruje organismus a je ideální k relaxaci
  • odbourává důsledky stresu
  • pomáhá při celulitidě, pokožka je jemnější, zdravější a krásnější
  • detoxikuje organismus
  • uvolňuje svalové napětí
  • podporuje obranyschopnost a posiluje imunitu
  • pomáhá tělu uvolňovat endorfiny, které navozují dobrou náladu a pocit pohody
  • posiluje kardiovaskulární systém
  • podporuje krevní oběh

Koupit dietu KetoMIX

Sauna oblek pomůže formovat postavu

Chcete-li využít všechny pozitivní účinky infrasauny na hubnutí do maximálně možné míry, pak zkuste sauna oblek. Ten ještě více podpoří zahřívání organismu, rozpohybuje oběhový systém a současně zaktivuje proces hubnutí. Infračervený sauna oblek má zeštíhlující rukávy a kalhoty, které prohřívají problematické partie jako je například břicho, boky, stehna, hýždě, horní končetiny pomocí infračervených paprsků. Tím dochází v těchto místech k rychlejšímu rozpouštění tuků a pocením se kůží vyloučí škodlivé látky z těla ven. Pomocí infračerveného sauna obleku tak můžete efektivně formovat štíhlou postavu.

Jak často si dopřát infrasaunu?

Infrasaunu lze využívat třeba denně, záleží jen na vás, ale pro účely hubnutí zcela postačí 1- 2 návštěvy týdně. Velmi vhodné je dopřát si saunu v podvečer, nejlépe po cvičení, kdy její tepelné účinky způsobí velké prokrvení svalové hmoty a metabolismus se rozproudí na plné obrátky. Zároveň dopřejete svalům dostatečný prostor k relaxaci a odpočinku. Do sauny však nikdy nevstupujte úplně hladoví, ani s plným žaludkem, ideální doba je dvě hodiny po jídle.

Infrasauna se nedoporučeje ženám se silikonovými implantáty. Také dejte pozor, co si s sebou do infračervené sauny vezmete. Některé kovy absorbují infračervené paprsky a ty se pak v průběhu saunování mohou stát extrémně horkými.

Terapie v infrasauně však probíhá trochu jinak než v klasické finské sauně. Kúru v infrasauně není třeba opakovat, pro jedno saunování vám stačí jeden dostatečně dlouhý pobyt v infrakabině a pak sprcha. Potící kúra se provádí při teplotě 50 – 60°C po dobu 30 – 40 minut, jelikož potivost je oproti běžné sauně dvakrát vyšší. Kúru ukončíte sprchou ve vlažné nebo studené vodě. Pokud chcete odstranit tuk především z problémových partií těla nebo celilitidu, můžete v těchto partiích provádět při saunování jemnou masáž a následně i ve sprchovací kabině. Máte-li namožené svaly, hodí se zvolit opačný postup: nejprve se zahřejete v infrasauně, pak si dáte sprchu a nakonec provedete masáž celého těla.

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Infrasauna spaluje kalorie a příznivě ovlivňuje nadváhu. Ovšem nečekejte zázraky jen od samotného saunování. Berte ji jako součást redukčního režimu, který je založen především na racionálním jídelníčku a přiměřeném pohybu. Za těchto okolností dokáže infrasauna hubnutí výrazně podpořit a rychleji tak dosáhnete na svoji optimální váhu.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář