Ranní smoothie na budování svalstva – recept

Usilujete o krásnou svalnatou postavu? Nemusíte zrovna patřit mezi fitness nadšence, kteří jsou v posilovně jako doma, ale pevné tělo s ladnými křivkami jistě posílí vaše sebevědomí. Aby svaly dobře rostly, potřebují mít dostatek bílkovin. A právě ty jim musíte zajistit  každodenní stravou. Bílkoviny je nutné doplňovat po celý den, a proto by měly být součástí každého chodu jídla. Přitom platí, že jejich množství je dobré od rána postupně navyšovat a při večeři by měly zaujímat největší část na talíři. Začněte tedy hned od rána a patřičnou dávku proteinů si dopřejte v podobě ranního smoothie. K snídani je přímo ideální!

Zdroj: nalinratphi / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nalinratphi / FreeDigitalPhotos.net

Ranní smoothie nadupané kvalitními bílkovinami

Klasické smoothie díky ovoci a zelenině obsahuje především spoustu vitamínů, minerálů a stopových prvků. Ne že by takové živiny vaše tělo neocenilo, ale s tvorbou svalové hmoty mají pramálo společného. Chce to něco jiného – koktejl plný cenných bílkovin, s přiměřeným podílem sacharidů a zdravých tuků. Takový si můžete dopřát ráno na snídani, i když třeba hubnete pomocí proteinové diety KetoMIX. Ranní smoothie na budování svalstva plně zapadne do vašeho redukčního režimu. Ale popravdě řečeno, nečekejte žádný chuťový zázrak. Musíte si uvědomit, že jde hlavně o jeho nutriční hodnotu a ne o žádnou laskominu.

Příprava proteinového smoothie

Velmi cenným zdrojem kvalitních bílkovin jsou vejce, které obsahují veškeré esenciální aminokyseliny. Za nejkvalitnější živočišnou bílkovinu je považován vaječný bílek, a proto je základní surovinou ranního smoothie na budování svalstva. Recept na jeho přípravu je mezi lidmi zajímajícími se o fitness a kulturistiku poměrně známý. Pokud chodíte cvičit a kromě hubnutí se snažíte vytvarovat na svém těle ladné křivky, toto smoothie vám ve vašem úsilí hodně pomůže. Pijte jej ráno na lačno, kdy je trávicí trakt prázdný a má největší absorpční schopnost. Pokud byste jej konzumovali jako jakékoliv další jídlo, mohlo by mít vaše tělo problém zpracovat takové množství bílkovin naráz.

Do ranního smoothie patří pouze pasterované bílky. V žádném případě nesmíte použít syrové bílky z vajec, které si sami vyklepnete.

Vaječné bílky se do tohoto smoothie sice dávají v syrovém stavu, ale tady opravdu pozor. Co se týká zdravotní nezávadnosti, jsou vejce velmi zrádná, takže v každém případě musíte použít pouze bílky z pasterizovaných vajec. Kde je koupíte? Pasterované bílky naleznete v nabídce různých fitness internetových obchodů a v poslední době se již také objevily ve větších supermarketech. I když se nejedná o běžně dostupný produkt, v nerozbaleném obalu mají dost dlouhou trvanlivost až několik měsíců, takže bez problému je možno nakoupit i do zásoby.

Suroviny na ranní smoothie na budování svalstva:

  • 10 pasterovaných vaječných bílků
  • 1 hrnek ovesných vloček
  • 1 banán
  • 1 lžička arašídového másla

Postup: Všechny suroviny dejte do smoothie makeru a mixujte úplně dohladka.

Z výživového hlediska vypitím jednoho ranního smoothie na budování svalstva celkem přijmete přibližně 600 kcal, přičemž proteiny jsou zastoupeny v množství 42 gramů.  

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář