Ředkvičkové smoothie z podmáslí – recept

Jakýkoli smoothie nápoj má jednu obrovskou výhodu. Pokaždé chutná jinak, vždy podle toho, jak si jej právě namícháte. Nemusíte dodržovat jen tradiční recepty z ovoce a zeleniny, ale různým experimentům se žádné meze nekladou. Pokud se smoothie již zabydlelo u vás doma a nedáte na něj dopustit stejně jako já, určitě máte také svůj super oblíbený mix z nejlepších surovin. Jenomže inspirace není nikdy dost, a tak když narazím na něco nového, musím to hned vyzkoušet. Ředkvičkové smoothie z podmáslí možná na první pohled nevypadá nijak lákavě, ale až jej ochutnáte, jistě vás nezklame. U mne se už stalo součástí pravidelného jídelníčku. Možná si můžete představit, že je to vlastně takový tekutý zeleninový jogurt.

Zdroj: zirconicusso / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: zirconicusso / FreeDigitalPhotos.net

Podmáslí – fermentovaný mléčný výrobek

Fermentace všeobecně zvyšuje nutriční hodnotu potravin, což se kladně projevuje i u mléčných výrobků. Ty jsou základním zdrojem kvalitních bílkovin, které se tak díky kvašení stávají pro organismus lépe stravitelné. Když se snažíte zhubnout, musíte dbát především na dostatek bílkovin v jídelníčku, abyste neztráceli svalovou hmotu. Pokud hubnete pomocí proteinové diety KetoMIX, může ředkvičkové smoothie z podmáslí obohatit váš jídelníček v redukčním režimu. Pomůže tělu zajistit nezbytný přísun energie a zároveň dodržet stanovený denní limit bílkovin ve stravě. Kromě toho, přítomnost bakterií mléčného kvašení přispívá ke správné funkci střevní mikroflóry a lepšímu vstřebávání minerálních látek.

Recept na ředkvičkové smoothie z podmáslí

Suroviny:

  • svazek ředkviček
  • 4 listy salátu little gem
  • šťáva z poloviny limetky nebo citronu
  • hrnek podmáslí
  • lžíce medu nebo datlového či javorového sirupu
  • ¼ lžičky mleté sladké papriky
  • špetka soli

Postup:

Ředkvičky řádně očistěte, pokud chcete oloupejte, salát opláchněte pod tekoucí vodou. Vložte do mixovací nádoby smoothie makeru, přidejte ostatní suroviny a rozmixujte.

TIP: Pokud chcete celkově zvýšit obsah proteinů, můžete do ředkvičkového smoothie přidat i práškový syrovátkový protein.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář