Recenze: Šnekový odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK


Čerstvý fresh juice je prostě čerstvý fresh juice. Tomu se nic nevyrovná. I když jsem kolikrát měla snahu přistoupit na kompromis, nakonec jsem vždy od kupované ovocné či zeleninové šťávy upustila. Zajímá vás proč? Důvod je prostý: ovoce či zeleninu odšťavňujete především proto, abyste využili veškeré její blahodárné účinky na lidské zdraví. A ty vám může zajistit jedině absolutně čerstvá šťáva bez jakýchkoli zbytečných přísad. Mnoho lidí ale od lisování čerstvé šťávy odrazuje představa její složité přípravy. Souhlasím, že ruční lisování citrusů je poněkud namáhavé a šťávu z mrkve, řepy nebo jablek jen tak lehce neuděláte. Když si ale vezmete na pomoc kvalitní odšťavňovač, můžete si celou práci podstatně usnadnit. Během několika málo minut připravíte lahodný nápoj přesně podle vlastní chuti. Až si odšťavňování vyzkoušíte sami, určitě mi dáte za pravdu. Výběru odšťavňovače musíte ale věnovat patřičnou pozornost. Každý je vhodnější na něco jiného, takže si musíte nejprve ujasnit, co od něj očekáváte. Chcete-li odšťavňovač s pořádně výkonným motorem, sáhněte po šnekovém modelu Sencor SSJ 4041 BK. Ten dokáže ve vylisované šťávě uchovat všechny vitamíny a enzymy a odvede skutečně skvělou práci. Uvidíte, že budete spokojeni. Chcete se s ním seznámit blíže? Prosím, tady je.

Nerezový vzhled vhodně doplní ostatní spotřebiče v kuchyni / foto: 4home.cz
Nerezový vzhled vhodně doplní ostatní spotřebiče v kuchyni / foto: 4home.cz

 

Sencor SSJ 4041 BK vyniká robustním motorem

Odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK je jedním ze zástupců kvalitních šnekových odšťavňovačů, který vás jistě nezklame. Odšťavňovače se všeobecně podle jejich mechanismu rozdělují na šnekové a odstředivé. Každý z nich vám připraví úplně jinou šťávu a lépe si poradí s určitými druhy ovoce a zeleniny. Univerzální přístroj zkrátka nenajdete. Chcete-li ze surovin dostat maximum a získat šťávu plnou živin, zvolte odšťavňovač šnekový. V porovnání s odstředivými typy je úspornější, tišší a má velkou výtěžnost. Tyto požadavky šnekový odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK jednoznačně splňuje. Hravě si poradí s měkkými i tvrdými plody ovoce a zeleniny, a jeho jednoduchou obsluhu a snadnou údržbu zvládne opravdu každý.

Šťáva ze šnekového odšťavňovače není tak vodnatá a napěněná jako u odstředivých typů a má výraznější chuť. Díky pomalejšímu způsobu zpracování se do ní nedostane tolik kyslíku, takže oxiduje pomaleji. Proto je možno vylisovanou šťávu uchovávat v chladničce až 24 hodin.

Velkou předností šnekového odšťavňovače Sencor SSJ 4041 BK je jeho robustní motor, který umožňuje dlouhý souvislý chod, takže můžete najednou zpracovat velké množství surovin. Šnekový odšťavňovač funguje na principu pomalého odšťavňování ovoce a zeleniny. Otočný šnek nejprve rozmělní vložené suroviny a teprve v další fázi dochází k automatickému oddělení šťávy od dužiny. Takto vylisovaná šťáva obsahuje minimální podíl vlákniny, nepodléhá rychlým oxidačním procesům a naopak si zachová všechny cenné vitamíny a enzymy.

Koupit šnekový odšťavňovač

Efektivní odšťavňování se Sencorem SSj 4041 BK

Máte-li všechny kuchyňské spotřebiče v nerezovém provedení, pak Sencor SSJ 4041 BK svým designem mezi ně skvěle zapadne. Aby při práci držel stabilně na jednom místě, je vybaven protiskluzovými nožičkami. Dostatečně dlouhý přívodní kabel v délce 110 cm vám pomůže jej umístit přesně tam, kam potřebujete a při denním využití nebude nikde překážet. Velkou výhodou je transparentní odšťavňovací miska, takže celý proces odšťavňování máte pěkně pod dohledem. Současně je přístroj vybaven sběrnou nádobou na odpad a druhou na vylisovanou šťávu. Nejlepší bude, když se na něj rovnu podíváte:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Technické parametry:

 • hmotnost – 4,1 kg
 • rozměry (š x h x v) – 21 x 23 x 44,5 cm
 • příkon – 400 W
 • napětí a frekvence – 220 – 240 V, 50/60 Hz
 • rychlost – 60 ot./min
 • hlučnost – < 70 dB (A)

Příslušenství:

 • nádoba na šťávu o objemu 0,8 l
 • nádoba na dřeň o objemu 0,8 l
 • nerezové filtrační sítko

Koupit levně

Bezpečný provoz a výkon na prvním místě

Sencor SSJ 4041 BK ve své kategorii šnekových odšťavňovačů vyniká velmi výkonným 400 W motorem, pomocí kterého dokáže přístroj souvisle pracovat po dobu 15 minut, aniž by bylo nutné odšťavňování přerušit. U některých šneků je jejich nepřetržitá provozní doba podstatně kratší (10 minut), takže když chcete odšťavnit více ovoce a zeleniny najednou, musíte vždy počkat až spotřebič vychladne (to je minimálně dalších 10 minut). Takový problém u Sencoru SSJ 4041 BK odpadá a doba odšťavňování se podstatně zkrátí.

K protlačování surovin nikdy do plnícího tubusu nevkládejte prsty nebo jiné předměty. Vždy používejte k tomu určený přítlak.

Sencor SSJ 4041 BK je vybaven bezpečnostními prvky:

 • přístroj se spustí jen tehdy, je-li správně sestaven
 • funkce automatického vypnutí v případě sejmutí krytu
 • funkce automatického vypnutí v případě přehřátí motoru

Pokud se během odšťavňování rychle naplní nádoba na šťávu nebo na odpad, je třeba přístroj vypnout a nádobu vyprázdnit. To se vám může stát například u citrusů, které mají hodně šťávy a nádoba na vylisovanou šťávu nepojme ani jeden litr. Při zpracování drobného ovoce jako jsou maliny, rybíz, angrešt někdy dojde k ucpání šneku, což bývá u těchto druhů způsobeno velkým podílem vlákniny a malých semínek. V takovém případě je nutno přepínač přepnout do polohy zpětného chodu, abyste dosáhli uvolnění zbytků dužiny ze sběrné nádoby. Tento proces je dobré opakovat 2 – 3x za sebou, případně přístroj vyčistit mechanicky.

Koupit levně

Více antioxidantů, méně pěny

Nízkootáčkový odšťavňovací mechanismus namísto rozmělňování šťávu lisuje, což způsobuje vyšší výtěžnost použitých surovin. K vylisování požadovaného množství šťávy použijete tedy podstatně méně ovoce a zeleniny, čímž také ušetříte. Navíc, odpad v podobě dužiny lze i dále využít a zpracovat v různých kuchyňských receptech. Zejména vyznavači výživového raw stylu budou opravdu nadšeni a nic nepřijde nazmar.  

Šnekový odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK sice pracuje pomaleji, ale za cenu vyšší kvality. Když porovnáte sklenici džusu z odstředivky s vylisovanou šťávou ze šnekového odšťavňovače, už na první pohled je patrný rozdíl. Na povrchu není tolik pěny, šťáva je méně vodnatá, více koncentrovaná, ale samozřejmě její konzistence je závislá na použitém druhu ovoce a zeleniny. Z citrusů získáte nádherně čirou tekutinu, zato meruňky, broskve, nektarinky, hrušky vám šťávu více zahustí. Ale to vůbec není na závadu, když si uvědomíte, kolik díky šnekovému systému zůstane ve šťávě živin (vitamínů, minerálních látek, enzymů). Nakonec, nic vám nebrání v tom, abyste si hustější šťávu zředili vodou nebo zkombinovali s více šťavnatými druhy. Pokud jste zastánci zdravého životního stylu a pravidelně detoxikujete své tělo od škodlivých látek, můžete se inspirovat:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
 

Odšťavňovač od Sencoru SSJ 4041 BKse hodí k odšťavňování všech měkkých i tvrdých druhů ovoce a zeleniny jako jsou například citrusy, bobuloviny (borůvky, maliny, ostružiny, rybíz, angrešt), jablka, hrušky, ananas, meloun, mrkev, řapíkatý celer, okurka, řepa, apod. Výtečně si poradí s listovou zeleninou (špenát, rucola, kapusta), ale je lepší ji zpracovávat současně s dalšími druhy ovoce a zeleniny. Pokud však chcete odšťavnit listovou zeleninu samostatně, příliš dobrých výsledků nedosáhnete, stejně jako u moučných jablek či přezrálých plodů.

Jednoduchá obsluha, snadná údržba

Jakmile vylisujete první sklenici čerstvého džusu a ochutnáte výbornou šťávu, začne vás odšťavňování bavit. Odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK se určitě stane každodenním vítaným pomocníkem. Samotná obsluha tohoto přístroje je natolik snadná, že vám zabere jen minimum času. Za menší nevýhodu lze možná považovat fakt, že veškeré suroviny musíte nejprve rozkrájet, aby se vešli od malého vstupního otvoru. Jestliže se ale dokážete smířit s tím, že celé jablko se do něj prostě nevejde, budete s výsledkem jeho práce maximálně spokojeni. Také velké pecky, které jsou obsaženy třeba v meruňkách, broskvích, nektarinkách, atd. musíte odstranit a citrusové plody oloupat včetně bílé slupky (její přítomnost způsobuje hořkou chuť). Ale i přes nutnou počáteční přípravu ovoce a zeleniny vždy dosáhnete perfektního výsledku.

Listovou zeleninu je lepší zpracovat s dalšími druhy ovoce a zeleniny / foto: pixabay.com
Listovou zeleninu je lepší zpracovat s dalšími druhy ovoce a zeleniny / foto: pixabay.com

 

Velmi častým důvodem, který brání lidem v koupi odšťavňovače, je jeho složitá údržba  a čištění. Ovšem šnekový odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK vás přesvědčí o opaku. Po použití přístroj jednoduše rozeberete a jednotlivé díly opláchnete pod tekoucí vodou. Nerezové sítko a sběrnou nádobu lépe vyčistíte s pomocí přiloženého kartáčku. Pokud se nedaří vyčistit drobné otvory v sítku, je dobré ho na chvíli namočit do teplé vody s přídavkem citronové šťávy.

Žádná část šnekového odšťavňovače Sencor SSJ 4041 BK není určena k mytí v myčce na nádobí. Veškeré příslušenství je nutno umýt ihned po odšťavňování, aby nedošlo k zaschnutí zbytků šťávy a dužiny, což by mohlo způsobit zablokování otvorů v sítku a následně by byla efektivita odšťavňování snížena.

U šneku platíte kvalitu

Šnekové odšťavňovače všeobecně patří do vyšší cenové kategorie, což je ovšem dáno kvalitou jejich provedení a důkladným lisovacím mechanismem. Za některé profesionální přístroje zaplatíte až desítky tisíc korun, ale takový spotřebič v domácích podmínkách stejně nevyužijete a je naprosto zbytečný. Chcete-li si chutnou šťávu dopřát každý den k snídani nebo popíjet i během dne, určitě si vystačíte s běžným šnekovým modelem, který se dá bez problému pořídit za přijatelnou cenu. Odstředivky se spíš hodí k občasnému použití a tomu odpovídá i jejich kvalita, což se samozřejmě promítne i v ceně.

Koupit šnekový odšťavňovač

 

Pokud si už někdo koupí šneka, přesně ví, co ho k tomu vede: delší životnost, nerezové provedení, tichý chod, jednoduchá údržba a v neposlední řadě také šťáva plná hodnotných živin. U šnekových odšťavňovačů sice pomalé odšťavňování ovoce a zeleniny nezapadá do ranního shonu, ale nic vám nebrání v tom, abyste si šťávu nepřipravili den předem večer. Přes noc vám vydrží v lednici, ráno si ji dáte k snídani a zbytek vezmete ještě s sebou do práce. Sencor SSJ 4041 BK vám umožní díky výkonnému motoru připravit najednou velké množství šťávy, takže je naprosto ideální pro vícečlenné domácnosti.

Všechny přednosti šnekového odšťavňovače Sencor SSJ 4041 BK vás zcela jistě přesvědčí o jeho koupi. Porovnání ceny a výkonu je naprosto optimální, takže není nad čím váhat. Abyste nemuseli zbytečně obcházet kamenné obchody a hledat, kde ho mají v nabídce, je daleko lepší rovnou si ho objednat v ověřeném e-shopu a do dvou dnů bude stát u vás v kuchyni. Zaplatíte 2 499 Kč a dopravní společnost (DPD, PPL) vám zásilku doručí až před dveře.

TIP: Objednejte šnekový odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK nyní v e-shopu a ušetříte. Získáte nejen slevu 17 %, ale i dopravu zdarma.

Jak splnil odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK mé náročné požadavky?

Šnekový odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK je jedním z modelů, který jsem také měla možnost osobně vyzkoušet. Věřte, že jsem mu dala pořádně zabrat a neměl to se mnou jednoduché. Jakmile jsem při prvních zkušenostech s odšťavňováním pochopila zásadní rozdíl mezi odstředivým a šnekovým mechanismem, nedám na šneky dopustit. Připadá mi, že jejich šťáva je více koncentrovaná a to se projeví i na chuti. Stačí jen porovnat pomerančový fresh z odstředivky nebo šneka (pomerančovou vodu z odstředivky si už vážně nedám). Navíc, u některých odstředivých typů zůstává ještě i v odpadu plno šťávy a to mi připadá jako zbytečné plýtvání. Nejenže tak pro požadované množství džusu spotřebujete více surovin, ale současně vyhazujete i důležité živiny do koše. U šneků je dužina více suchá a nic víc už z ní nedostanete. Moje nároky na kvalitní šťávu jsou opravdu vysoké i za tu cenu, že musím dopředu ovoce a zeleninu oloupat a rozkrájet. Tolik času to zase nezabere a jedno prkýnko a nůž navíc se při práci ztratí.

Špenát s okurkou a několika kousky ananasu chutná báječně / foto: pixabay.com
Špenát s okurkou a několika kousky ananasu chutná báječně / foto: pixabay.com

 

Sencor SSJ 4041 BK hravě zvládne jakékoli běžné ovoce a zeleninu, toho se nemusíte vůbec obávat. Řepu, mrkev, jablko, celer, citrusy, ananas, měkké plody úplně v pohodě. Chtěla jsem vyzkoušet, jak to dopadne, když do něj vložím pouze listový špenát, ale musím souhlasit s výrobcem, že jen samotnou listovou zeleninu stěží odšťavníte. Listy ve šneku prokluzují, hromadí se, vzniká jakási mazlavá hmota a šťáva nikde. Podstatně lepších výsledků dosáhnete, když k nim přihodíte něco dalšího, třeba ananas, jablko, řepu, celer. Už jsem si zvykla, že konzistence výsledné šťávy vždy závisí na konkrétním druhu (z hrušek nebo meruněk čirou tekutinu nevyrobíte) a pokud je hustější, nevidím to jako překážku. Prostě ji naředím vodou.

Koupit odšťavňovač se slevou

 

Na Sencoru SSJ 4041 BK jsem nejvíc ocenila jeho dlouhý nepřerušovaný chod, který umožní zpracovat více surovin najednou. Jiné šnekové modely se totiž po krátké době sami vypínají, aby nedošlo k přehřátí motoru. Proto své uplatnění nalézá nejen pri každodenním použití, ale také si rychle poradí s velkou úrodou ze zahrady. Jeho výkonný motor je při práci znát. Prostě za příznivou cenu kvalitní spotřebič. Mohu jen doporučit.

Co říkají na Sencor SSJ 4041 BK recenze?

Ohlasy lidí, kteří si šnekový odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK koupili, jsou vesměs kladné. Spotřebič u většiny zákazníků splnil jejich očekávání a s jeho bezchybným provozem jsou spokojeni. Někdo sice vidí problém v jeho sestavení, ale to mně osobně nepřipadá nijak složité. Mnoha lidem se naopak líbí vzhledově, nezabírá spoustu místa a jeho výtěžnost hodnotí velmi pozitivně. Pouze nemožnost mytí v myčce se bere jako drobná překážka.

recenze-sencor-ssj-4041bk

recenze-1-sencor-ssj-4041bk

Odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK se osvědčil v praxi / foto: heureka.cz
Odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK se osvědčil v praxi / foto: heureka.cz

 

Jaké jsou přednosti Sencoru SSJ 4041 BK?

 • vysoce efektivní výsledky odšťavňování
 • šťáva je bohatá na živiny
 • vylisovanou šťávu je možno skladovat až 24 hodin v lednici
 • velká výtěžnost, spotřebujete méně surovin
 • dlouhý souvislý chod přístroje (15 minut)
 • funkce trojí ochrany
 • nerezové provedení
 • příznivá cena
 • zpracuje běžné druhy ovoce a zeleniny včetně listové zeleniny

Má nějaké nevýhody?

 • malý vstupní otvor
 • ovoce i zeleninu je nutno předem krájet
 • nezpracuje samostatně listovou zeleninu
 • nemožnost mytí v myčce
Koupit levně

 

Myslíte, že může šnekový odšťavňovač Sencor SSJ 4041 BK splnit vaše požadavky? Pokud žijete zdravým životním stylem a chcete každý den celé rodině dopřát sklenici kvalitního džusu, nemůžete udělat žádnou chybu. Všechny jeho pozitiva se přiklání na jeho stranu. V rozumné cenové hladině získáte skvělého pomocníka, který odvede perfektní práci. Každý den tak můžete využít všechny benefity ovocných a zeleninových šťáv, které příznivé ovlivňují vaše zdraví. Zkuste třeba tento recept:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Co nezkusíte, nepoznáte. Není nad čím přemýšlet, ovocné a zeleninové šťávy do zdravého jídelníčku zkrátka patří. O tom není pochyb. A právě s jejich snadnou přípravou vám pomůže šnekový odšťavňovače Sencor SSJ 4041 BK.   

Recenze šnekového odšťavňovače Sencor SSJ 4041 BK

cena
design
hlučnost
výtěžnost
údržba
kvalita provedení
příslušenství

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář