BIO Sezamový olej 4Slim – recenze


Sezamový olej či sezamová semínka mají v oblibě všichni příznivci asijské kuchyně. Víte o tom, že sezamová semínka jsou plná zdraví a považována za nejstarší koření na světě? Jejich všestranné blahodárné účinky na lidské tělo využívala již řada generací před námi. Sezamový olej byl dokonce první olej, který kdy spatřil světlo světa. Lidé ho začali vyrábět před 550 lety před našim letopočtem a už tehdy si začali uvědomovat sílu olejů z různých potravin. Sezamový olej totiž patří mezi nejzdravější oleje vůbec. Své uplatnění nalézá nejen v kuchyni, ale i v kosmetice. Vyrábí se lisováním sezamových semínek, avšak nejvyšší nutriční hodnoty dosahuje olej panenský, získávaný mechanickým zpracováním bez jakékoli tepelné úpravy. Takový olej obsahuje řadu výživných látek, které mají pozitivní dopad na zdraví. Mezi ostatními produkty na trhu vyniká svojí kvalitou zejména BIO Sezamový olej od firmy 4Slim – nerafinovaný olej s vysokým obsahem polynenasycených tuků. A právě ten by neměl u vás doma chybět. Chcete vědět proč?

BIO Sezamový olej 4Slim / foto: prozdravi.cz

 

Sezamový olej – výroba

V jižní Indii a na Středním východě se sezamový olej lisuje ze syrových sezamových semen a dále ho lze používat k jakékoli tepelné úpravě. Má jemné oříškové aroma a nepodléhá oxidaci tak jako jiné druhy olejů (lněný olej). Sezamový olej se však někdy vyrábí i z pražených sezamových semen, čímž sice získá výraznější chuť, ale také se snadno přepaluje, a proto nalézá uplatnění spíš ve studené kuchyni. Hodí se k dochucení orientálních polévek nebo jako součást salátové zálivky. Lepší je však konzumovat 100 % přírodní sezamový olej, který v sobě ukrývá spoustu výživných látek.

Koupit levně

 

Sezamový olej je výborný regenerační prostředek, velmi silný antioxidant, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, podporuje imunitu, posiluje paměť, působí antidepresivně a má uklidňující vliv na sliznici trávicího ústrojí.

Sezam indický / foto: pixabay.com
Sezam indický / foto: pixabay.com

Sezam indický je jednoletá bylina dosahující výšky až dvou metrů. Jeho domovinou jsou tropické oblasti po celém světě, mnoho divoce rostoucích rostlin pochází z Afriky a Indie. Pěstuje se pro semena, která rostou v tobolkách a mohou mít různou barvu – od krémově bílé po černou. Květy mají barvu žlutou, modrou nebo fialovou. Lisováním sezamových semen se získává sezamový olej, jehož účinky jsou velmi všestranné.

Složení sezamového oleje

Za studena lisovaný sezamový olej tvoří až z 88 % nenasycené mastné kyseliny, aminokyseliny obsažené v rostlinných bílkovinách, vitamíny B1, B12, je bohatým zdrojem vitaminu E, K a lecitinu. Z minerálních látek je zastoupeno železo, měď, mangan, nikl, hořčík, vápník, zinek. Přírodní sezamový olej je výjimečný z důvodu obsahu jedinečných antioxidantů – sezamina a sezamolina, které nenajdete v žádném jiném oleji. Sezamin a sezamolin snižují počet volných radikálů v těle a brání tak jejich škodlivým účinkům. Vliv sezamina a sezamolina je důležitý pro zdraví jater.

Sezamový olej je nutné po otevření skladovat na chladném a tmavém místě, při teplotě do 20 °C. Uložte ho nejlépe do chladničky a spotřebujte do 3 měsíců.

Jak lze použít sezamový olej

Sezamový olej je velmi ceněný a hojně používaný v Japonsku, Číně a Indii. Má protizánětlivé účinky a je dobře vstřebatelný lidským organismem. Současně se vyznačuje řadou pozitivních účinků pro pokožku a pleť.

Vnitřní použití sezamového oleje:

 • ve studené kuchyni stejně jako panenský olej
 • v teplé kuchyni (je tepelně stabilní)
 • jednu lžičku oleje můžete užívat před hlavním jídlem

Vnější použití sezamového oleje:

 • jako pleťový olej k regeneraci pokožky
 • k potírání problematické pokožky – ekzémy, lupénka, popáleniny, apod.
 • jako masážní olej
Koupit levně

Sezamový olej na hubnutí

Sezamový olej je velmi vhodným doplňkem redukčního režimu pokud se snažíte právě zhubnout nějaké to kilo navíc. Ne že by vám sezamový olej pomohl vyloženě zhubnout, ale má určitý vliv na detoxikaci těla a podporuje správnou funkci vnitřních orgánů. Když v těle funguje vše jak má a metabolismus pracuje na plné obrátky, pak se tělo snadněji zbavuje nadbytečných tukových zásob. Samozřejmě za předpokladu, že dodržujete zásady zdravé stravy, pitný režim a cíleně se věnujete fyzické aktivitě.

Drobná sezamová semínka tvarem připomínají slzu / foto: pixabay.com
Drobná sezamová semínka, ze kterých se vyrábí sezamový olej / foto: pixabay.com

 

Sezamový olej a jeho účinky na zdraví

Velkým benefitem sezamového oleje je to, že nepodléhá rychlým oxidačním procesům, což je dáno obsahem sezamolu, který je velmi silný antioxidant. Esenciální mastné kyseliny a lecitin nacházející se v panenském sezamovém oleji hrají významnou roli v prevenci kardiovaskulárních chorob, snižují hladinu cholesterolu v krvi, vysoký krevní tlak a současně posilují imunitní systém. Sezamový olej je vynikajícím regeneračním prostředkem na prevenci osteoporózy.

Kdy ještě sezamový olej pomáhá?

 • podporuje krvetvorbu a krevní systém
 • při anémii a srdečně-cévních onemocněních
 • posiluje zuby, kosti, kostní dřeň
 • povzbuzuje paměť
 • působí jako antidepresivum
 • příznivě působí na sliznici trávicího ústrojí
 • pročišťuje tělo od škodlivých látek
 • má antiseptické účinky
 • ovlivňuje činnost štítné žlázy, jater a žlučníku
 • lecitin povzbuzuje mozkomíšní systém
 • zlepšuje kvalitu pokožky, nehtů a vlasů
 • při kožních onemocněních a drobných poranění
 • zpomaluje proces stárnutí
 • normalizuje hladinu cukru v krvi
 • zmírňuje bolesti z popálenin

Sezamový olej se velmi často používá při žlučníkové a jaterní dietě. Esenciální mastné kyseliny jsou dobrou prevencí vzniku žlučových kamenů, které jsou z 90 % příčinou žlučníkových zánětů. Obecně se problémy se žlučníkem týkají 3x častěji žen než mužů, zejména lidí s nadváhou, kteří konzumují ve zvýšené míře samé živočišné tuky.

Koupit levně

 

Sezamový olej v kuchyni

Čistě přírodní sezamový olej lze použít jak ve studené, tak teplé kuchyni. Jelikož je tepelně stabilní, můžete na něm i smažit. Je nenahraditelnou součástí čínské a thajské kuchyně a pokrmům dodá jejich typické aroma. Sezamový olej je vhodný pro přípravu sladkých i slaných jídel. Jeho jemné oříškové aroma obzvlášť vynikne v zálivkách ke studeným zeleninovým jídlům. Chuťově zapadne do obilných kaší a různých těstovinových příloh. V neposlední řadě je také skvělý do pomazánek, omáček a marinád.

Zkuste si třeba podle tohoto receptu připravit vynikající čínskou smaženou rýži:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Sezamový olej v kosmetice

Sezamový olej je výborný regenerační prostředek. Používá se ke kosmetickým účelům a velké uplatnění nachází zejména v péči o pleť. Často bývá součástí kvalitních mýdel, pleťových mlék, šampónů, různých krémů, přidává se i do přípravků na opalování. Sezamový olej otevírá a čistí póry, přičemž na sebe váže toxiny a těžké kovy, a tím zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky. Používá se při ajurvédské masáži, která stimuluje imunitní systém organismu. Sezamový olej podporuje prokrvení pokožky a je vhodný při revmatických potížích.

Podle Bc. Romany Plaché, která se věnuje přípravě domácích kosmetických krémů, jsou: “Rostlinné tuky v kosmetických přípravcích nejvíce rozšířeny, pokožkou jsou dobře přijímány a dobře se vstřebávají. Musíme však dávat pozor na jejich uskladnění, neboť jsou náchylné ke žluknutí. “

PLACHÁ, Romana, Příprava kosmetických krémů

PLACHÁ, Romana. Příprava kosmetických krémů [online]. Brno, 2017 [cit. 2018-09-17]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/avq4o/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta. Vedoucí práce Hana Cídlová.

Kde koupit sezamový olej

Sezamový olej naleznete v běžném sortimentu prodejen se zdravou výživou. Avšak pohodlně a nejjednodušeji ho koupíte na internetu. Nemusíte tak ztrácet čas obcházením kamenných obchodů. Když nakoupíte stejně jako já v ověřeném e-shopu, budete ho mít do druhého dne doma. Důležité je ovšem zaměřit se na kvalitu. Z nutričního hlediska je nutné zvolit vždy panenský za studena lisovaný olej, který má nejvyšší obsah výživných látek. Zárukou kvality je pro mne BIO Sezamový olej 4Slim, který je vyroben ze semen sezamu indického. Tento nerafinovaný olej vyniká vysokým obsahem polynenasycených tuků.

Firma 4Slim se zabývá výrobou a distribucí doplňků stravy v tekuté formě, které jsou tvořeny podle receptur a přísných norem bez přídavku konzervantů a cukru. Při výrobním procesu klade hlavní důraz na zachování všech důležitých látek.

BIO Sezamový olej 4Slim v balení 250 ml jsem koupila ve spolehlivém e-shopu za cenu 231 Kč. Jako vždy je objednávka k oboustranné spokojenosti velmi rychle vyřízena. O všech krocích jsem informována emailem, takže můžu s radostí sledovat, jak se zásilka rychle blíží k mým domovním dveřím.

TIP: Objednejte BIO Sezamový olej 4Slim nyní v e-shopu a máte na výběr ze sedmi způsobů dopravy včetně možnosti osobního odběru na výdejních místech. Dopravné začíná na 10 Kč a obchod vám garantuje bleskovou dobu dodání.
  

Moje zkušenosti se sezamovým olejem

Celkem dlouho jsem hledala na trhu opravdu dobrý sezamový olej a několikrát jsem také sáhla vedle. Nikdy se nenechte nalákat nízkou cenou nebo pouhým označením Bio. Někteří výrobci ještě navíc sezamový olej dále ochucují, ale já preferuji typickou chuť sezamu, kvůli které mimo jiné tento olej zařazuji pravidelně do jídelníčku. BIO Sezamový olej 4Slim je určen především k použití za studena, takže všechny jeho výživné látky zůstanou zachovány. Má krásnou nažloutlou barvu a nádhernou chuť i vůni. S oblibou ho používám jako jakýkoli jiný panenský olej: do salátů, pomazánek, lžičku přidám do polévky, skvělý je do těstovin, v kombinaci s rýží a v různých asijských pokrmech. Do jídla přidávám sezamový olej vždy až nakonec. Mám ho doma v lednici, dlouho vydrží a oproti jiným druhům olejů se tak rychle nekazí. Jsem s ním naprosto spokojena a když dojde, koupím další, pokaždé ale stejnou značku – BIO Sezamový olej 4Slim. Zkuste ji taky a určitě mi dáte za pravdu.

Koupit v e-shopu

 

Sezamový olej díky svým jedinečným vlastnostem patří do každého zdravého jídelníčku a celkově prospívá zdraví. Je velmi silný antioxidant, posiluje imunitu, upravuje trávení a funguje jako prevence kardiovaskulárních chorob. A právě proto se zabydlel i u mne v kuchyni. Stačí jen objednat a zítra je u vás.

Výhody:

 • čistě přírodní produkt
 • patří mezi nejzdravější oleje vůbec
 • silný antioxidant
 • vysoký obsah lecitinu (posiluje paměť)
 • řada blahodárných účinků na zdraví
 • podporuje imunitu
 • nepodléhá rychlé oxidaci
 • lehce stravitelný
 • univerzální použití
 • pomáhá v péči o pokožku, vlasy a nehty

Nevýhody:

 • specifická chuť sezamu (nemusí chutnat každému)
 • u někoho může vyvolat alergickou reakci

Recenze BIO Sezamového oleje 4Slim

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář