Hledáte možnost, jak zhubnout 10 kilo za týden?

Je vůbec možné zhubnout 10 kilo za týden? To je zásadní otázka, pokud chcete řešit opravdové hubnutí, tedy spalování tělesného tuku. Pokud byste totiž celý týden nic nejedli, intenzivně cvičili a běhali, tak takového cíle s vypětím všech sil těžko dosáhnete. Nehledě na to, že tak extrémní váhové úbytky mohou vážně poškodit zdraví. Hubnout musíte především zdravě a pomalu, proto vám ani výživový poradce neporadí žádnou spolehlivou metodu, jak zhubnout 10 kilo za týden. Od této myšlenky se musíte úplně oprostit, chcete-li zhubnout natrvalo jednou provždy. V opačném případě vám ani drastická dieta nepomůže, pokud nechcete, aby vlivem jo-jo efektu váha neustále kolísala nahoru a dolů.

Zdroj: stockimages / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Chci zhubnout 10 kilo

Jestliže vás trápí nadváha a jste plni odhodlání pustit se do boje s přebytečným tukem, pak jste učinili první zásadní krok. V prvé řadě si uvědomte, že vaše tukem deformovaná postava je obrazem života, který vedete po několik měsíců či let. Proto nečekejte, že zhubnete jako mávnutím kouzelného proutku. Žádná zázračná pilulka neexistuje, jen dřina a odříkání. Avšak trocha snahy a pevné vůle svoje ovoce přinese, jen si nedávejte nereálné cíle. Dobrá rada, jak zhubnout 10 kilo za týden je jen jedna: věřte sami sobě, ve svoje schopnosti a nad hubnutím vyzrajete. Zdravý úsudek vás jistě dovede ke správnému rozhodnutí. Budete-li dodržovat určité zásady, během měsíce zcela reálně 10 kilo zdravě zhubnete.

Hubnout neznamená hladovět

Mnoho lidí, ve snaze rychle zhubnout, nasadí drastickou dietu nebo totální hladovku. A výsledek? V pase možná na chvíli pár centimetrů ubude, avšak svaly ochabnou a z důvodu nedostatku živin se budete cítit vyčerpaní a malátní. Vlčí hlad vás stejně nakonec dožene až k nájezdu na lednici, kde na posezení spořádáte všechno, co v ní najdete. Budete si vyčítat, že jste selhali a hubnoucí elán je pryč. Opět se vrátíte k původním stravovacím zvyklostem, což způsobí následný jo-jo efekt. Období diety tak střídá nezřízené přejídání a vy se neustále pohybujete v začarovaném kruhu. Jak z něho ven?

Hubnutí musí mít systém

Abyste zhubli, musíte si napřed ujasnit, čeho chcete dosáhnout. Vážíte o 10 kilo více, než by se vám líbilo? Pak si v hlavě promyslete, co jste ochotni pro to udělat. Hubnutí chce čas a účinnou strategii. Postupujte po dílčích krocích a za každý dosažený úspěch se odměňte. Třeba si kupte něco pěkného na sebe nebo si dopřejte příjemný wellness víkend, to vše posílí vaše sebevědomí a ještě více zvýší odhodlání v započatém úsilí pokračovat.

Zdravá strava a pohyb

Zdravé hubnutí vyžaduje nutričně vyváženou nízkokalorickou stravu a dostatek pohybu. Jedno bez druhého se absolutně neobejde. Především se přestaňte v jídle odbývat a myslete na to, že potřebujete kvalitní živiny, aby se zvýšila vaše pracovní výkonnost. Jezte pravidelně, několikrát za den a hlavně ráno snídejte. První ranní jídlo totiž rozhoduje o tom, nakolik budete mít večer hlad. Ve stravě se zaměřte na zvýšený příjem bílkovin, které jsou důležité pro výživu svalů a energii čerpejte převážně z komplexních sacharidů. Každé jídlo doplňte pořádnou porcí zeleniny a ovoce konzumujte spíš v dopoledních hodinách. Dbejte na pitný režim a dostatek vlákniny.

Pokud sedíte celý den v kanceláři, ať se vám to líbí nebo ne, musíte si na sport udělat v denním režimu vždycky čas. Kondiční sporty jako je běh, jízda na kole, plavání nebo rychlá svižná chůze jsou pro hubnutí naprosto ideální. Je-li vám milejší návštěva fitness centra, pak můžete jezdit na rotopedu, proběhnout se na běžícím páse, zajít na lekci aerobicu, tance, to už je celkem jedno. Jednotlivé fyzické aktivity mezi sebou střídejte a každý den se věnujte něčemu jinému.

Rychlost, s jakou dokážete shodit přebytečné kilogramy není při hubnutí až tak zásadní. Důležité je, že jste to vůbec dokázali a že si umíte svoji optimální váhu udržet natrvalo. To je teprve opravdu výhra!

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář