Jak rychle zhubnout zadek a stehna? Tohle opravdu zabere!

Chcete mít štíhlejší stehna a menší zadek? Zhubnout právě v těchto partiích není jen tak, proto nestačí zaměřit se pouze na nízkokalorickou stravu. Posilovna a cvičení vás prostě nemine. S tím musíte dopředu počítat, mít pevnou vůli a hlavně vytrvat. Jenom tak, ze dne na den nezhubnete, ale vaše vynaložené úsilí se vám jednoho dne zúročí. Způsob, jak rychle zhubnout zadek a stehna je jen jeden. Pomocí intenzivního silového tréninku a aerobního cvičení prováděného v krátkých intervalech budete spalovat tuky i 24 až 48 hodin po cvičení. Pokud hubnutí přizpůsobíte také svůj jídelníček, uvidíte, že hezký zadek a stehna na sebe nenechají dlouho čekat.

Zdroj: Joanna Dubaj / PublicDomainPictures.net
Zdroj: Joanna Dubaj / PublicDomainPictures.net

Jak účinně zhubnout

Zhubnout jenom v určité části těla, konkrétně na zadku a stehnech, není možné. Jestliže budete hubnout, bude se tuk spalovat rovnoměrně v celém organismu. To v praxi znamená, že chcete-li zhubnout na zadku a stehnech, musíte k hubnutí přistupovat jako ke komplexní záležitosti celého těla. Především upravit skladbu stravy a zvolit vhodnou fyzickou aktivitu, jež vás k zeštíhlení zadku a stehen spolehlivě dovede. Váš denní režim dostane zcela jiný řád, ovšem tato účinná metoda vás zbaví natrvalo problému, jak rychle zhubnout zadek a stehna.

Běh nebo činky do ruky?

Pro efektivní spalování tuku v těle je důležité aerobní cvičení, které podporuje činnost celého kardiovaskulárního systému. Při něm se tepová frekvence nachází ve vašem optimálním tepovém rozmezí, jste schopni plynule dýchat a organismu nevzniká žádný kyslíkový dluh. Každý den po dobu minimálně 20-ti minut můžete chodit běhat, plavat, jezdit na kole, rotopedu, atd. Ovšem toto samo o sobě pro vytvarování krásných stehen a zadku nestačí, musíte rozpohybovat také svaly v této oblasti. A právě toho docílíte intenzivním silovým tréninkem (sprint nebo intenzivní silové dřepy). Cvičíte po dobu 8 s, poté následuje fáze odpočinku 12 s, v délce trvání 20 minut. Intervalovým tréninkem podpoříte především tvorbu svalové hmoty.

Zrychlete metabolismus v těle

Abyste hubli, je více než důležité zrychlit metabolismus. Na něm se podílí nejen samotné složení stravy, ale také celkový objem svalů. Čím více máte svalů, tím je spalování tuků lepší a metabolismus efektivnější. Zvlášť podstatná je hodnota bazálního metabolismu (energii čerpáte i v klidovém stavu), která se odvíjí od celkového množství svalové hmoty v těle. Proto musíte tvorbu svalů podpořit nejen cvičením, ale také jídelníčkem.

Proteiny a zase proteiny

Vysokokalorickou stravou, kde převládají samá tučná jídla a cukry, nikdy nezhubnete. Pokud po návštěvě posilovny zamíříte rovnou do fast foodu na hamburger, snažili jste se zbytečně. Hubnutí musíte přizpůsobit rovněž jídelníček. Strava bohatá na kvalitní bílkoviny (proteiny) je nezbytná pro výživu svalů, komplexní sacharidy zase zajistí dostatek energie a potřebné živiny pro bystrý mozek. V jídelníčku střídejte bílkoviny živočišného (vejce, drůbeží maso, mléčné výrobky) a rostlinného (luštěniny, tofu, tempeh) původu. Dbejte na pravidelnost v jídle a jezte každé 2 – 3 hodiny. Sacharidové potraviny konzumujte převážně v první části dne, večeři poskládejte hlavně z bílkovinných jídel. Nezapomínejte ani na pitný režim, hned po ránu nastartujte metabolismus sklenicí vody s citronem.

Jste-li plně pracovně vytíženi natolik, že nemáte čas každý den složitě přemýšlet nad jídelníčkem, můžete si hubnutí výrazně usnadnit. Sáhněte rovnou po proteinové dietě KetoMIX, která je odborně sestavena tak, aby dostala vaše tělo do stavu ketózy, kdy organismus přednostně spaluje zásoby tuků v těle. Ketózy dosáhnete tím, že snížíte ve stravě příjem sacharidů a současně se zaměříte na zvýšený příjem bílkovin. KetoMIX toto vše udělá za vás a nabízí vám rozmanitá jídla v instantní formě, které si připravíte za pár minut a můžete si je vzít s sebou kamkoli na cesty. Kromě toho si dle přiloženého jídelníčku pochutnáte na dalších pokrmech s vysokým zastoupením bílkovin, které jsou připraveny z běžných potravin. KetoMIX je obohacený o další vitamíny a minerální látky, takže vaše tělo nijak nestrádá, netrpíte pocitem hladu a v pohodě hubnete.

Pokud máte dojem, že vaše snaha o zhubnutí zadku a stehen se míjí účinkem, poraďte se s odborníky. Můžete si sjednat konzultační hodiny s fitness trenérem, se kterým společně odhalíte, v čem vězí problém. Mějte na paměti, že každý hubne jinak a žádný zaručený všeobecný recept prostě neplatí.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář