Jak rychle zhubnout 5 kg? Na dietu zapomeňte

Opravdu potřebujete rychle zhubnout? Pro někoho je při hubnutí právě rychlost dost zásadní věc. Dovolená je za dveřmi, na obzoru významná společenská událost a vy stojíte před zrcadlem zcela nespokojeni se svým vzhledem. Místo nádherné štíhlé siluety na vás kouká sádelnatými špeky deformovaná postava. Chtělo by to zhubnout, ale jak? Jak rychle zhubnout 5 kg? Jenom tak, bez vlastního přičinění to nepůjde. Jste skutečně odhodláni odložit pohodlnost a pustit se do boje? Pak věřte sami sobě a věřte, že to dokážete.

Zdroj: stockimages / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Hubněte zdravě

Chcete-li rychle zhubnout, první co vás napadne je to, že budete držet dietu. Omezíte množství jídla, vynecháte snídani, oběd, celý den hladovíte a žijete v mylné představě, jak krásně hubnete. Ovšem tato strategie je pouhý klam. Každá dieta je v podstatě určitým omezením v jídelníčku, už jen podle názvu poznáte, co se za ní skrývá – tvarohová, mléčná, žlučníková, krabičková a nespočet dalších. Všechny slibují zázraky na počkání včetně různých pilulek z lékárny. Je pravda, že s nimi na pár dnů možná několik kilo zhubnete, ale žádná z nich se nedá dodržovat dlouhodobě. Každou dietu lze považovat pouze za podpůrný prostředek určený k nastartování hubnutí, ale od ní cesta vede jen ke zdravé úpravě jídelníčku. Pokud dietu ukončíte a vrátíte se zpět ke svým stravovacím zvyklostem, rychle ztracené kilogramy vyletí astronomickou rychlostí opět nahoru a ještě jich navíc pár přibude. Myslíte, že vám to stojí za to? Vždyť existuje úplně přirozený způsob, jak rychle zhubnout 5 kg a přitom neohrozit svoje zdraví.

Co jíst, abyste rychle zhubli?

Samotné složení jídelníčku je při rychlém hubnutí velmi podstatné. Spoustu sladkostí a každodenních pochoutek si musíte prostě odpustit a překonat vlastní chutě. Místo nich si dejte raději kousek ovoce nebo zeleniny, vyřaďte bílé pečivo, slazené nápoje, tučné pokrmy. Jezte pravidelně každé 2 – 3 hodiny, omezte podíl sacharidů ve stravě (brambory, rýže, těstoviny, cereální výrobky,…), zvyšte příjem bílkovin (drůbeží maso, vejce, mléčné výrobky, luštěniny,…) a dbejte na dostatečný pitný režim.

Zkuste mimo jiné třeba tukožroutskou polévku. Už naše babičky říkaly, že polévka je grunt. Zasytí vás, zahřeje, dodá nezbytné vitamíny, doplní tekutiny.  

Recept na tukožroutskou polévku:

  • 3 papriky
  • 3 petržele
  • 1 menší celer
  • 4 mrkve
  • 250 g fazolových lusků
  • 500 g bílého zelí
  • 1 cibule
  • 2 stroužky česneku
  • chilli paprička, bylinky, celerová nať

Cibuli a česnek osmahneme na 4 lžících olivového oleje, přidáme veškerou pokrájenou zeleninu a restujeme asi minutu. Osolíme, opepříme, vhodíme chilli papričku, zalijeme 1 l vývaru a polévku necháme chvíli povařit. Poté přidáme hrst pokrájených černých oliv a bylinky (šalvěj, tymián, bazalku). Necháme vařit dalších 5 minut, mezitím nakrájíme 2 ančovičky a spaříme 4 rajčata, oloupeme, nakrájíme a vše vložíme do polévky. Dochutíme 2 polévkovými lžícemi vinného octa a ještě 5 minut vaříme. Necháme vychladnout a uložíme do ledničky. Ohříváme vždy jen tolik polévky, kolik sníme.

Cvičení jen na pár dní?

Cvičení a pohyb jde ruku v ruce s hubnutím, nemůžete doma ležet na gauči. Avšak, pokud je rychlost váš prioritní požadavek při hubnutí, připravte se na to, že pouze několikadenní fyzická aktivita vaši snahu o hubnutí příliš nepodpoří. Efekt cvičení se při hubnutí projeví až v delším časovém horizontu. Jedna nebo návštěvy fitness centra tedy vůbec nic neřeší.

Každý pohyb je automatickou součástí zdravého životního stylu, a proto by pro vás měla být jakákoli fyzická činnost zcela přirozená. Už jen každodenní chůze dělá zázraky, nejen běh, jízda na kole či plavání. Proto se zamyslete nad svým způsobem života a zhubnete jedna dvě.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář