Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Jak zhubnout 5 kg za měsíc: Přirozenou cestou natrvalo

Jak zhubnout 5 kg za měsíc: Přirozenou cestou natrvalo

Při zdravém hubnutí by neměl být úbytek váhy více jak jeden kilogram týdně, a proto zhubnout pět kilo za měsíc je prostě tak akorát. Nemá cenu nikam spěchat, vždyť vaše snaha na vás bude velmi brzy vidět. Budete se cítit lépe a obdivné pohledy okolí vás jistě neminou. Jak zhubnout 5 kg za měsíc? Jednoduše, upravíte životní styl a váha bude postupně klesat dolů. Ovšem bez práce nejsou koláče, a tak i hubnutí vyžaduje spoustu sebezapření a odříkání. Máte-li silnou motivaci, zvládnete to, důležité je chtít a především začít.

Zdroj: Circe Denyer /PublicDomainPictures.net
Zdroj: Circe Denyer /PublicDomainPictures.net

Musím zhubnout, jinak to nejde

Jste-li pevně rozhodnuti zahájit redukční režim, pak nic neodkládejte a pusťte se do hubnutí hned teď. Načerpejte veškeré informace, které vám nejlépe poradí, jak zhubnout 5 kg za měsíc a začněte po malých krocích postupně měnit svůj život. Nenechte se demotivovat reakcemi rodiny, partnera, kolegů v práci či kamarádů. Uvědomte si, že všechno děláte sami pro sebe, aby váš život byl kvalitnější a hodnotnější. V konečném výsledku vám stejně nakonec budou všichni závidět a získáte si obrovský respekt.

Kouzlo hubnutí je v jídelníčku

Složení vaší stravy se v prvé řadě podílí na tom, jak vypadáte. Proste jste to, co jíte. Přemíra sladkostí, tučných jídel, hladovění, noční útoky na ledničku, alkohol, káva,… to vše se na člověku projeví. Přitom zdravý jídelníček neznamená jíst jen saláty a chroupat mrkev, jeho podstata spočívá v pestrosti a nutričně vyvážené skladbě.

Pravidelnost v jídle je základ, k hubnutí se musíte prostě projíst. Každé 2 – 3 hodiny dodejte tělu nezbytné živiny, kromě třech hlavních chodů dne zařaďte i dvě malé svačiny. Zaměřte se na kalorickou hodnotu jednotlivých potravin.

Chcete-li přirozeně hubnout, pak dbejte na pravidelný přísun kvalitních bílkovin (vejce, mléčné výrobky, drůbeží maso), omezte sacharidy (pečivo, přílohy) a jezte více zeleniny než ovoce (to si dopřejte raději v dopoledních hodinách). Na každé jídlo si udělejte čas, zapomeňte na rychlé zobání u monitoru počítače.

Během týdne jezte:

  • 2 – 3x rýži, nejlépe natural, je výživná a nízkokalorická
  • 1 – 2x krůtí nebo kuřecí maso
  • 1 – 2x rybí maso, losos, tuňák, treska
  • 2 – 3x směs vařené zeleniny jako přílohu
  • 1 – 3x lilek, cuketu, brokolici, květák jako hlavní chod
  • 2 – 5x bílé jogurty, ovčí a kozí sýr

Nezapomínejte také na pravidelný pitný režim, který rovněž podporuje hubnutí. Pijte obyčejnou neperlivou vodu, bylinkový a zelený čaj, čerstvě lisovanou ovocnou šťávu. Bude-li vaše strava dostatečně vyvážená po všech stránkách, nebudete muset odolávat pocitům vlčího hladu.

Pokud nechcete každý den přemýšlet nad jídelníčkem a nebo se snažíte a přesto nehubnete, obraťte se raději na profesionály v nutriční poradně NATURHOUSE, kteří vám sestaví individuální jídelníček na míru z běžně dostupných potravin. Recenze výživové poradny NATURHOUSE vám přímo ukáže, jak schůzka probíhá a co od ní můžete očekávat. Po celou dobu redukčního režimu je vám oporou osobní nutriční poradce, s nímž pokaždé proberete vaše pokroky a případné neúspěchy.

Stravu podpořte pohybem

Samotné hubnutí nespočívá jen v dokonale sestaveném jídelníčku, ale výrazným způsobem se na něm podílí také vaše pohybová aktivita. Ať se vám to líbí nebo ne, bez pohybu nezhubnete. Nemusíte hned trávit hodiny ve fitku, aby z vás tekl pot proudem, stačí když si každý den minimálně na půl hodiny protáhnete tělo. Můžete jezdit na kole, bruslích, běhat, plavat a nebo se vydat na svižnou procházku. Jenom neseďte doma a nečekejte, že se z vás tuk odsaje sám od sebe.

Hubnutí má smysl jedině tehdy, pokud si úbytek hmotnosti udržíte natrvalo. Toho dosáhnete jedině celkovou úpravou životního stylu, kdy zdravý jídelníček a pohyb jdou spolu ruku v ruce. Kolísání hmotnosti nahoru a dolů ničí vaše zdraví a nikomu neprospívá.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Přerušovaný půst a hubnutí: Funguje to! Víte jak?

Přerušovaný půst známý také jako IF (Intermittent fasting) je jedním z nejpopulárnějších způsobů stravování dnešní …

Napsat komentář