Jak zhubnout 5 kg za měsíc: Přirozenou cestou natrvalo

Při zdravém hubnutí by neměl být úbytek váhy více jak jeden kilogram týdně, a proto zhubnout pět kilo za měsíc je prostě tak akorát. Nemá cenu nikam spěchat, vždyť vaše snaha na vás bude velmi brzy vidět. Budete se cítit lépe a obdivné pohledy okolí vás jistě neminou. Jak zhubnout 5 kg za měsíc? Jednoduše, upravíte životní styl a váha bude postupně klesat dolů. Ovšem bez práce nejsou koláče, a tak i hubnutí vyžaduje spoustu sebezapření a odříkání. Máte-li silnou motivaci, zvládnete to, důležité je chtít a především začít.

Shodit 5 kg za měsíc, to je zdravý způsob hubnutí / foto: depositphotos.com
Poslední aktualizace článku:
 • Jaro 2021 (aktuální)
 • Podzim 2019
Pohyb napomáhá efektivnějšímu spalování tuku. Připravila jsem pro vás jednoduchý cvičební plán na 30 dní.
Bílkoviny jsou v redukčním jídelníčku více než důležité. Přidala jsem tip na na opravdu dobré nízkosacharidové potraviny s vysokým obsahem proteinů. Vhodné pro alergiky i vegetariány.

 

Musím zhubnout, jinak to nejde

Jste-li pevně rozhodnuti zahájit redukční režim, pak nic neodkládejte a pusťte se do hubnutí hned teď. Načerpejte veškeré informace, které vám nejlépe poradí, jak zhubnout 5 kg za měsíc a začněte po malých krocích postupně měnit svůj život. Nenechte se demotivovat reakcemi rodiny, partnera, kolegů v práci či kamarádů. Uvědomte si, že všechno děláte sami pro sebe, aby váš život byl kvalitnější a hodnotnější. V konečném výsledku vám stejně nakonec budou všichni závidět a získáte si obrovský respekt.

Chci zhubnout >>

 

Kouzlo hubnutí je v jídelníčku

Složení vaší stravy se v prvé řadě podílí na tom, jak vypadáte. Proste jste to, co jíte. Přemíra sladkostí, tučných jídel, hladovění, noční útoky na ledničku, alkohol, káva,… to vše se na člověku projeví. Přitom zdravý jídelníček neznamená jíst jen saláty a chroupat mrkev, jeho podstata spočívá v pestrosti a nutričně vyvážené skladbě.

Pravidelnost v jídle je základ, k hubnutí se musíte prostě projíst. Každé 2 – 3 hodiny dodejte tělu nezbytné živiny, kromě třech hlavních chodů dne zařaďte i dvě malé svačiny. Zaměřte se na kalorickou hodnotu jednotlivých potravin.

Chcete-li přirozeně hubnout, pak dbejte na pravidelný přísun kvalitních bílkovin (vejce, mléčné výrobky, drůbeží maso), omezte sacharidy (pečivo, přílohy) a jezte více zeleniny než ovoce (to si dopřejte raději v dopoledních hodinách). Na každé jídlo si udělejte čas, zapomeňte na rychlé zobání u monitoru počítače.

Během týdne jezte:

 • 2 – 3x rýži, nejlépe natural, je výživná a nízkokalorická
 • 1 – 2x krůtí nebo kuřecí maso
 • 1 – 2x rybí maso, losos, tuňák, treska
 • 2 – 3x směs vařené zeleniny jako přílohu
 • 1 – 3x lilek, cuketu, brokolici, květák jako hlavní chod
 • 2 – 5x bílé jogurty, ovčí a kozí sýr

 

Zvyšte příjem bílkovin

Efektivitu hubnutí však můžete zvýšit i jiným způsobem. Zapojením potravin, které jsou přímo nabity kvalitními bílkovinami a mají nižší obsah sacharidů. Taková jídla nabízí například proteinová dieta KetoMix. Je to dieta, která poskytuje opravdu vyvážený jídelníček, bez nutnosti počítat kalorie a rozhodně bez hladovění. KetoMix představuje celou řadu pokrmů, které zároveň pomáhají řešit problém, co každý den vlastně jíst.

KetoMix nabízí širokou škálu hodnotných potravin, z nichž si můžete během chvilky připravit v podstatě jakýkoli typ jídel, na který jste zvyklí. Jednoduše tak poskládáte svůj každodenní jídelníček od snídaně až po večeři. Pokud chcete hubnout jen s koktejly, není problém, ale určitě oceníte i rychlou přípravu dalších jídel: polévky, omelety se zeleninou, palačinky, nízkosacharidové těstoviny a spoustu dalších. A to není všechno. Večer si můžete s klidným svědomím dopřát chipsy k televizi, odpolední kávu doplnit sladkým dezertem, večer se zakousnout do křupavé housky či chleba s nízkým obsahem sacharidů. KetoMix potravin existuje vážně dost a dost. Raději se na ně podívejte sami.

Prohlédnout KetoMix >>

 

A víte co je nejlepší? Jednotlivé potraviny KetoMix můžete také vhodně využít při vaření a připravit si tak nejen velmi chutný pokrm, ale nutričně vyvážený tak, aby nedocházelo k dalšímu ukládání nechtěného tuku.

S pomocí KetoMix snadno připravíte tradiční české jídlo. Nic si nemusíte odpírat:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

KetoMix nabízí řadu výhod:

 • zdravý způsob hubnutí
 • vysoký přísun bílkovin, vitamínů a minerálů
 • jídla jsou vhodná pro bezlepkovou dietu, pro vegetariány i vegany
 • pokrmy KetoMIix jsou optimální náhradou jednoho běžného denního jídla, s nimiž je lze i libovolně kombinovat
 • bez chemických přísad
 • vhodný pro ženy i muže bez rozdílu věku
 • ideální řešení i na přípravu rychlého jídla (v práci, na cestách)

 

Aleš Kosmák říká: “Bílkoviny jsou základní stavební složkou našeho organismu. Z bílkovin je složena naše svalová hmota, pojivové tkáně organické části kostí i zubů. Bílkovina je též látka, bez nichž by neprobíhal v organismu žádný děj, žádná chemická reakce.”

KOSMÁK, ALEŠ. Tuky a bílkoviny v potravě

Citace: KOSMÁK, Aleš. \textit{Tuky a bílkoviny v potravě} [online]. Brno, 2014 [cit. 2021-03-19]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/i8haw7/>. Diplomová práce. Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta. Vedoucí práce Mgr. Bc. Pavla Dvořáková.

 

Součástí redukčního jídelníčku je také dostatečný pitný režim, který rovněž podporuje hubnutí. Proto na něj nezapomínejte a tekutiny doplňujte v pravidelných intervalech. Pijte obyčejnou neperlivou vodu, bylinkový a zelený čaj, čerstvě lisovanou šťávu ze zeleniny, nebo si můžete za pomoci KetoMix sirupu připravit osvěžující pomerančovou limonádu bez cukru.  

Příjem tekutin v potřebné míře podporuje činnost ledvin, které pomáhají tělu zbavit se nejen tukových buněk, ale i nežádoucích toxických látek. Toxiny se dlouhodobě ukládají do tukové tkáně, takže při hubnoucí kůře dochází k efektivnímu pročištění celého organismu.

Hubněte pomalu a přirozeně

S plněním svého plánu, jak zhubnout přirozenou cestou natrvalo, se pojí ještě jeden bod. Už jsme si řekli, že nejdůležitější je stanovení reálného cíle. Tedy 5 kg za měsíc. Zbytečně nadnesené představy často vedou ke zklamání, demotivaci a také i k jo-jo efektu. Další, možná nejvýznamnější část, pak tvoří stravování.

Vhodné stravovací návyky, upuštění od nepříjemných zlozvyků (přejídání, volba nezdravého jídla, sladkosti, alkohol atd.). Jednoduše zapojení opravdu zdravého a vyváženého jídelníčku. S tím je spojena i změna životního stylu. Té se ale nemusíte bát. Zdravá jídla uvařená s pomocí KetoMix potravin můžete připravit rychle a jednoduše tak, aby vám chutnala, a přitom ostatním členům rodiny třeba dál vařit jejich obvyklá jídla. Posledním bodem je pak zapojení pohybu.

Koupit KetoMix >>

 

Stravu podpořte pohybem

Samotné hubnutí nespočívá jen v dokonale sestaveném jídelníčku, ale výrazným způsobem se na něm podílí také vaše pohybová aktivita. Ať se vám to líbí nebo ne, bez pohybu nezhubnete. Nemusíte hned trávit hodiny ve fitku, aby z vás tekl pot proudem, stačí když si každý den minimálně na půl hodiny protáhnete tělo. Můžete jezdit na kole, bruslích, běhat, plavat a nebo se vydat na svižnou procházku. Jenom neseďte doma a nečekejte, že se z vás tuk odsaje sám od sebe.

Cvičte, co vás baví, ale pravidelně

Cvičení volte vždy s ohledem na svoji kondici. Rozhodně jinak se k intenzivnějšímu pohybu postaví někdo, kdo cvičí běžně než ten, kdo je úplný nováček. Ukážeme si možný cvičební plán pro netrénované. Důraz je kladen na optimální rozložení a také ideální časovou frekvenci, která kombinuje cvičení a dny, které je třeba věnovat regeneraci svalů.

Regeneraci po cvičení nepodceňujte – je nutná pro uvolnění svalů, jejich odpočinku a předchází zraněním včetně zánětů z přetažení. Ze stejného důvodu je vhodné dbát na správné protažení těla před každým cvičením i po něm.

Ze začátku je vhodné volit cvičení 3krát týdně, další týden je možné cviky přidávat.

Příklad pohybového plánu na 30 dní

DENPOHYBOVÁ AKTIVITAČASOVÁ NÁROČNOST
1. den Rychlá chůze 40 minut
2. denPlavání 60 minut
3. denOdpočinek
4. denOdpočinek
5. denCvičení na doma 15 minut
6. denOdpočinek
7. denJízda na kolečkových bruslích50 minut
8. denOdpočinek
9. denCvičení na protažení těla10 minut
10. denOdpočinek
11. denKardio cvičení25 minut
12. denOdpočinek
13. denBěh20 minut
14. denOdpočinek
15. denPosilování břicha20 minut
16. denJízda na kole 50 minut
17. denOdpočinek
18. denPilates30 minut
19. denPosilování horní části těla20 minut
20. denOdpočinek
21. denZumba20 minut
22. denCviky na celé tělo30 minut
23. denOdpočinek
24. denPowerjóga20 minut
25. denKardio cvičení25 minut
26. denOdpočinek
27. denNordic walking30 minut
28. denBěh20 minut
29. denOdpočinek
30. denSklapovačky15 minut
Chci zhubnout >>

 

Hubnutí má smysl jedině tehdy, pokud si úbytek hmotnosti udržíte natrvalo. Toho dosáhnete jedině celkovou úpravou životního stylu, kdy zdravý jídelníček a pohyb jdou spolu ruku v ruce. Kolísání hmotnosti nahoru a dolů ničí vaše zdraví a nikomu neprospívá.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář