Jak rychle zhubnout po porodu? Přirozenou cestou

Narodilo se vám dítě, jste šťastná, ale stresuje vás každý pohled do zrcadla? Pořád ještě nedopnete kalhoty, které jste s oblibou nosila před těhotenstvím? Nezoufejte, v prvé řadě si uvědomte, že role matky je po fyzické stránce pro vaše tělo naprosto přirozená. Devět měsíců probíhají ve vašem organismu těhotenské změny, a tak se musíte smířit s tím, že přibližně stejnou dobu se bude vaše tělo vracet do normálu. Nic neuspěcháte, pokud si nechcete přivodit nějaké zdravotní problémy. Ptáte se všech kamarádek a známých, jak rychle zhubnout po porodu? Nenechte se deprimovat jejich odpověďmi a zbytečně se netrapte. Raději se věnujte sama sobě a miminku.

Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Na hubnutí není čas?

Novopečeným maminkám, kterým není lhostejný jejich vzhled se často honí hlavou, jak je možné, že slavné celebrity porodí dítě a za měsíc předvádí dokonalou postavu na přehlídkovém mole. Tuto myšlenku si doslova zakažte! Raději ani dopodrobna nezkoumejte co se za tím skrývá: extrémní úprava jídelníčku a hodiny času strávené v posilovně. Jestliže se vašim jediným jídlem dne stane hlávkový salát, péči o miminko přesunete na chůvu a středem pozornosti bude jen vaše postava, pak zcela jistě ubližujete nejen sama sobě, ale i dítěti. V tomto případě se nedá absolutně mluvit o zdravém a přirozeném životním stylu čerstvé matky. Naštěstí  existuje spousta jiných metod, jak rychle zhubnout po porodu a přitom neohrozit svoje zdraví.

Kojením spalujete energii

Během těhotenství se organismus zároveň připravuje na období po porodu, aby mělo dostatek energie pro tvorbu mateřského mléka. Z toho důvodu si už dopředu tvoří tukové zásoby, proto je optimální váhový přírůstek kolem 12 kilo úplně normální. Určitě vás potěší, že jen samotným porodem ztratíte několik kilogramů. Budete-li plně kojit, pak zhubnete přirozenou cestou asi kilo za měsíc. To vše za předpokladu, že se nepřejídáte a respektujete zásady zdravé výživy.

Jezte pestrou stravu

Vzhledem k tomu, že se v době kojení potýkáte s častými pocity hladu, neznamená to, že slupnete na co přijdete. Bohužel, některé ženy mohou sníst cokoli a váha pozvolna klesá, jiným váha stagnuje a nebo naopak začnou ještě přibírat. Častou příčinou bývá právě skladba stravy. Nedostatek času vás nutí vynechat snídani, přes den jenom rychle do sebe hodíte nějakou sušenku, rohlík či jogurt a večer doslova zaútočíte na ledničku. A to je právě špatně, pokud kojíte, nesmíte se odbývat. Vše co sníte se projeví také v kvalitě mateřského mléka, proto musíte složení jídelníčku věnovat velkou pozornost.

Procházky s kočárkem

Po porodu se také k pohybové aktivitě vracejte pozvolna, i když jste třeba před těhotenstvím pravidelně sportovala. Zcela vynechte běh nebo jízdu na kole, při těchto aktivitách dochází k zatěžování pánevní oblasti. Fyzickou kondici vám daleko lépe zlepší obyčejné každodenní procházky s kočárkem, neboť chůze je ideálním pohybem v době po porodu. Postupně můžete zařazovat protahující a posilovací cviky, avšak vždy naslouchejte svému tělu a s cvičením se nijak nepřepínejte. Vždy cvičte pouze do té míry, kolik zvládnete.

V období po porodu nikdy nenasazujte žádnou redukční dietu, která by mohla vést až k zastavení laktace. Snažte se být v pohodě po psychické stránce a nenechte se ovládat negativními náladami, když se vám rychle zhubnout nedaří. Vždy máte možnost obrátit se na odborníky z nutriční poradny.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář