Nevíte si rady, jak zhubnout břicho po porodu?

Krásné zdravé miminko vás naplňuje životním štěstím, avšak jediné co vás trápí je vaše postava. Konkrétně břicho, které následkem těhotenství zůstalo deformované. Nehezké a velké břicho nedělá jen přebytečný tuk, ale z velké části uvolněné svaly a kůže. Devět měsíců se zvětšovalo, rostl jeho objem a právě teď je na čase ho opět zmenšit. Naštěstí existuje spoustu možností, jak zhubnout břicho po porodu. Pokud se pustíte do cvičení, během několika týdnů se vám svaly na břiše zase zpevní a vaše břicho se začne vracet do původního stavu. Ovšem s fyzickou aktivitou to nijak nepřehánějte, začněte pomalu, postupně a cvičte jen do té míry, kolik snesete. V opačném případě byste mohli ohrozit svoje zdraví.

Zdroj: Anna Langova / PublicDomainPictures.net
Zdroj: Anna Langova / PublicDomainPictures.net

Jak snížit váhu po porodu

Některé ženy odchází z porodnice se svojí původní váhou jako před těhotenstvím, jiné si musí počkat trochu déle. V každém případě je však hubnutí po porodu pro organismus přirozenou záležitostí, jen se musíte připravit na to, že úplně do normálního stavu se dostanete teprve s oslavou prvních narozenin dítěte. Pokud vás nejvíce trápí, jak zhubnout břicho po porodu, pak se zaměřte nejen na zdravý jídelníček, ale také na vhodné cvičení. V ordinaci gynekologa nebo v porodnici mívají často informační letáčky s tímto tématem, proto neváhejte je využít. Také si uvědomte, že jen samotným porodem se vám roztáhla pánev, uvolnily pánevní svaly, rozšířily boky a tudíž vaše postava dostala zcela jiný tvar. Proto nikam nespěchejte, všechno má svůj čas.

Zdravý jídelníček a kojení

Už jenom tím, že budete dítě plně kojit nastartujete hubnoucí proces. Tvorba mateřského mléka je pro tělo energeticky náročná, a proto při kojení zcela přirozeným způsobem hubnete. Jestliže k tomu přidáte ještě zdravou a vyváženou stravu, uvidíte, jak těhotenstvím nabraná kila poletí dolů. Hlavně si dávejte pozor na to, abyste v době kojení naopak ještě více nepřibíraly. Není nutné jíst za dva, důležitý je obsah živin v konzumovaném jídle, které přechází do mateřského mléka. Dbejte hlavně na pravidelnost v jídle a dostatečný pitný režim.

Zkuste břišní pás

Chcete-li vaše břicho po porodu co nejrychleji dostat zpátky do formy, můžete si pořídit břišní pás. Kromě cvičení je to jedna z nejúčinnějších metod. Břišní pás napomáhá děloze vrátit se zpět na své místo a také potlačuje zadržování vody v těle. Břišní pás je rovněž vhodný pro maminky, které porodily císařským řezem.

Cviky na ploché břicho

Aby se vám co nejdříve po porodu vrátilo ploché břicho, nesmíte zanedbávat cvičení. To ovšem neznamená začít chodit do fitness centra, stačí, když si každý den najdete trochu času a uděláte několik jednoduchých cviků. Cvičení je potřeba zaměřit na posílení svalů v oblasti pánevního dna. Avšak ideální fyzickou aktivitou po porodu je obyčejná chůze. Taková procházka s kočárkem posílí vaši kondici jak fyzicky, tak i psychicky a rychle vás dostane zpět do formy.

Přestože nemáte hned po porodu krásnou štíhlou postavu, zbytečně se nestresujte. Věřte, že čas všechno srovná a raději se radujte ze zdravého miminka. Soustřeďte se na zdravý jídelníček, vyrazte na nákupy, zajděte ke kadeřnici a na kosmetiku. Už jen tyto zdánlivé maličkosti značně posílí vaše sebevědomí.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář