Nepřehlédněte

Jak rychle zhubnout stehna? Cvičením a jídelníčkem

Proklínáte svoje silná stehna? Bohužel, je to dáno typem postavy, kterou máte. Ženy jsou daleko více náchylnější k ukládání tuku v oblasti stehen než muži. Těm zase velice rádo roste bříško. Není třeba ale bědovat, opravdu existuje účinný způsob, jak rychle zhubnout stehna. Tlustá stehna nejsou jen estetickým problémem, ale také často omezují člověka v pohybu. Je pomalejší, neohrabaný, což se projeví zejména při chůzi. V prvé řadě se ale připravte na to, že zeštíhlit stehna nelze za týden, ovšem během měsíce je reálné zpozorovat první viditelné výsledky. Proto buďte hodně trpěliví, zhubnout stehna chce opravdu čas.

Zdroj: marin / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: marin / FreeDigitalPhotos.net

Začněte hubnout, nejenom stehna

Pokud je velikost stehen středem vaší pozornosti a opravdu jste se rozhodli zmenšit jejich objem, pak si nejprve uvědomte, že je nutné zredukovat tukové zásoby v celém těle. Není možné zhubnout jen v určité partii, kterou si vyberete, takto hubnutí nefunguje. Proto je nezbytné zahájit redukční režim, který se podílí na hubnutí organismu jako celku. Úprava jídelníčku a vhodné cvičení jsou jedinou efektivní metodou, jak rychle zhubnout stehna. Kdybyste totiž svůj čas trávili pouze ve fitku a cvičili jenom posilovací cviky na stehna, veškerá vaše snaha by se míjela účinkem. Na zeštíhlení stehen musíte jinak.

Změňte jídelníček

Zdravý vyvážený životní styl se ve značné míře projeví na tom, jak vypadáte. Nestačí se jenom hýbat a sportovat, důležitá je také strava. Jestliže po ránu do sebe kopnete hrnek kávy, přes den sezobnete jen nějakou sladkou tyčinku nebo v rychlosti do sebe nasoukáte hamburger ve fast fooodu a večer vezmete lednici útokem, pak  se nedivte, že se tuk usazuje ve vašem těle. S tím vším musíte skončit!

Abyste hubli, je nutné jíst pravidelně 5x denně, v malých porcích. Nezáleží ani tolik na kvantitě, ale kvalitě konzumovaného jídla. To musí být dostatečně nutričně vyvážené, abyste tělu zajistili veškeré živiny a nemělo nejmenší důvod ukládat si cokoli do tukových zásob.

Ve stravě se zaměřte hlavně na zvýšený příjem kvalitních bílkovin (proteinů), jejich bohatým zdrojem je řada potravin rostlinného i živočišného původu (luštěniny, tofu, tempeh, vejce, drůbeží maso, mléčné výrobky,…). Jednoduché cukry, bílé pečivo z jídelníčku raději úplně vyřaďte a nahraďte je potravinami s obsahem komplexních sacharidů. Každé jídlo doplňte o pořádnou porci zeleniny, po té nepřiberete ani deko. Ovoce jezte spíš v dopoledních hodinách. Nezapomínejte ani na pitný režim, který se rovněž podílí na rychlosti metabolismu v těle.

Správným cvičením zhubnete stehna

Zdravý jídelníček a sportovní aktivity jdou při hubnutí ruku v ruce, ani jedno z nich nelze opomenout. Jestliže máte silná stehna a v posilovně trénujete do úmoru svaly jen v této části těla v domnění, že spálíte tuky, pak vězte, že se namáháte zbytečně. Pro zhubnutí stehen musíte zvolit dva druhy fyzické aktivity, aerobní cvičení a posilovací cviky.

Aerobní cvičení podporuje činnost kardiovaskulárního systému, při kterém dochází k odbourání tukových zásob, mimo jiné také na stehnech. Proto nejlepší na hubnutí stehen je rychlá svižná chůze a pomalý běh.

Posilovacími cviky určenými speciálně na oblast stehen docílíte jejich zeštíhlení a zpevníte postavu. Cvičit můžete doma na zemi nebo v posilovně, záleží na vás, čemu dáváte přednost. Jednotlivé cviky obměňujte, necvičte pořád to samé. Pokud budete cvičit ve fitku, nezapomeňte, že byste měli mít malou zátěž a zvýšit počet opakování, jinak vám stehna zmohutní, což samozřejmě nechcete.

Po cvičení dopřejte organismu dostatečný prostor k regeneraci a odpočinku, cvičte jen do té míry, kolik zvládnete.

Při hubnutí stehen neočekávejte zázraky ze dne na den. Budete-li pravidelně běhat, cvičit a zdravě jíst, první viditelné výsledky se za pár týdnů dostaví.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Jak rychle se hubne dělenou stravou? Pozvolna, ale jistě!

Dělená strava je ideální způsob, jak dlouhodobě udržet optimální váhu a dobrou kondici. Hubnoucí efekt …

Napsat komentář